Neny: W123/300TD

hnědá pastelová barva

Výbava:Automat, tempovat, klimatizace, nezávislé topení Webasto, šíbr, nivo (standart), tažné zařízení, hranatá světla, centrál, 15" ALU kola kopie AMG, pneu 195/65/15, folie, rádio Sony s CD, přední spojler dobový Kamei, maska Avantgarde, atd ...

Tohoto kombíka jsem koupil 5.10.2004, s nefunkční klimatizací, nezávislým topením a tempomatem… Ale to zase tak nevadilo, hlavní, že je to v autě, opravit se to dá vždy, jen na to musí být „chechtáky“ :-). Hlavní pro mě bylo auto v původním laku a stavu !!! Na takovém autě vždy bude radost něco dělat, auto s pár místy s korozí, ale nic hrozného oproti piánům co tady u nás v republice jezdí. Dveře velmi pěkné, jen u řidiče růžek byl vidět, že se bude muset udělat, ale to mi nevadilo, zadní vrata byli pěkné, což je také už dneska vzácnost…

[obrázek] [obrázek] [obrázek] [obrázek] [obrázek] [obrázek] [obrázek] [obrázek] [obrázek] [obrázek]

Přesně 20.10.2004 vyjdu ráno ven před barák a co nevidím ! Kombík má totálně rozbitý zadní pravé světlo, lišta na dranc a roh blatníku je vražený malinko dovnitř. Tak jsem se zastavil u mého kamaráda Dušana který je klempíř a lakýrník. Podíval se na auto a řekl mi abych sundal lištu, chromový lemy a že to vyklepeme. Když jsem sundal ty nešťastné lemy, bylo hned jasno – zadní lemy totálně prorezlé v místech kde byli šroubky od lemů :-) Prostě hniloba za těch 20 let udělala své … Nečekal jsem a objednával: 2x přední blatníky + spojovací plech dolů a 2x zadní lemy. Klempíř Dušan se na to přijel podívat a domluvili jsme se na víkend 24.10.2004, přivezl COčko a začali jsme v sobotu ráno vyvařovat. Dušan začal vyvařovat díry pod zadníma bočníma sklama (tam jsem to nečekal, ale bylo to tam skrz i když to vůbec nevypadalo), práce mu šla perfektně od ruky a brzy byla půlka auta vyvařená. Zadní lemy, to byla pro něj hračka, prostě fofr. V neděli po obědě jsme měli auto komplet vyvařené a natřené antikorozní základovkou a připravené na kitování.

[obrázek] [obrázek] [obrázek] [obrázek] [obrázek] [obrázek] [obrázek] [obrázek] [obrázek] [obrázek]

S kitováním mi pomáhal lakýrník od táty z práce, takže auto bylo za 2 dny vykitované. Postupovali jsme takto: první základ šel kit se skelnými vlákny, poté přebrousit a pak už kit na hrubší nerovnosti, poté přebrousit a další vrstvy kitu. Poté jsme to nastříkali stříkacím kitem. Ten přebrousit a poté znova kit a brousit … prostě do nekonečna ! :-) až jsme nakonec auto odvezli s Dušanem do jedné propůjčené dílny, kde se auto nastříkalo do plniče. Po plniči jsem auto ručně přebrousil 800 glaspapírem pod vodou (práce děsná, je to o ruce :-) no a bylo hotovo pro lakování. Než jsem auto nechal stříkat, tak jsem se asi týden doma zabýval jenom podběhama :-) Kompletně jsem je umyl, odmastil, a pak to začalo: antikorozní základovka, zadní lemy jsou zarovnané do hladka zevnitř se silikonovým tmelem na karoserie, poté od firmy BODY přetíratelný černý základ na spodky a na něj jsem dal jednovrstvou antikorozní syntetickou barvu a další vrstva už byla hnědá vrchní barva. Dušan měl domluvený box u nich v lakovně, auto jsme převezli 20.11.2004. V lakovně zalepili a nastříkali, poté se nastavila teplota na asi 70°C a nechali jsme lak vypálit asi půl hodinky. No a pak jsem už „jen“ strojil doma v garáži skoro do rána a druhý den asi jen do půlnoci :-)

[obrázek] [obrázek] [obrázek] [obrázek] [obrázek]

Po této „odděrovací kůře“ jsem auto odvezl svému kamarádovi na servis a pokračovalo se následovně:
Nové všechny vstřiky, nové žhavičky BOSCH, nové přepadové hadičky, nové těsnění pod víkem ventilů, nový vzduchový filtr a palivový filtr. Dále byly na motoru seřízeny ventily.
Opraveno nezávislé topení a doplněna klimatizace. Tempomatem se budeme zaobírat později.

Neny

[obrázek] [obrázek] [obrázek] [obrázek] [obrázek]
[obrázek] [obrázek]

E-mail

Pavel: W123/300D rok výroby 1982

Barva bílá, alu ráfky, Yamaha Car Audio 190 W, najeto 564 tis km! Po Go motoru (cca 100 tis km) a po laku (10 tis. km), dřívější provedení ve zlaté metalíze odpovídá zelenému interiéru s kombinací látky a koženky, dřeva.

[obrázek] [obrázek] [obrázek] [obrázek]
[obrázek] [obrázek] [obrázek] [obrázek]

EISYODVOLÁNÍ:

Marketingová značka "Mercedes-Benz" je registrována společností DaimlerChrysler. Tyto stránky nejsou sponzorovány společností DaimlerChrysler Automotive Bohemia ani jinými jejími spolupracujícími subjekty v ČR ani jinde na světě. Slova "Mercedes Benz" jsou pouze použity k indentifikaci stránek a produktů, a neznamenají příbuzenství nebo souvislost s výrobcem, nebo prodejci této značky. Všechny ostatní označené obchodní značky a jména jsou majetkem jejich vlastníků a jsou použity pouze k identifikaci produktů, a neoznačují nějaké příbuzenství nebo spojitost mezi stránkami a majitelem obchodní značky. Tyto stránky jsou určené pouze k informaci pro MB Classic fanoušky. Informace pouze ukazují názory a informace individuálních osob, kteří nemají odpovědnost za použití těchto informací.