Dotaz na W124


Autor tématu
sirda
hvězdička
Příspěvky: 6
Registrován: pát 02.10.2015, 7:45
Auto: žádné
Bydliště: Blansko
Věk: 46

Dotaz na W124

Příspěvek od sirda »

Zdravim vsechny zdejsi uzivatele,

a chci vas pozadat o radu/konzultaci. Uz dlouhou dobu uvazuju nad nakupem W124. Nic me k rychlymu nakupu netlaci (teda az na stoupajici ceny). Jen by se mi v garazi moc libil :) Konkretne mi ted lezi v hlave https://auto.bazos.cz/inzerat/150801184 ... koroze.php. Jenze obecne o tom vim kulovy. Co rikate na kombinaci verze motoru a automatu? Jako jestli v tom vidite nejaky problem. Je to takovy holatko, ale to by mi ani nevadilo, pokud bude na svuj vek v poradku. Je taky pravda, ze bych s nim chtel jezdit treba 15-20k rocne. Je to udrzitelny? Nejsem zadnej strelec a ze to neni luxus ve vybave mi fakt nevadi.

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Dotaz na W124

Příspěvek od eMBéčko »

Ahoj! Soudě podle fotografií a popisu se vůbec nedivím, že by se ti líbil ve tvé garáži. :) Mám "čtyřku" dva roky, sice s dvojnásobným výkonem a manuálem jako daily car, ročně dávám taky 15-20tis.km a s úsměvem si užívám každý z nich. Tohle nebude žádná raketa, nadmíru pohodlné svezení však jistě oceníš.

Thomas808
hvězdička
Příspěvky: 37
Registrován: pát 20.11.2015, 12:14
Auto: xxx

Re: Dotaz na W124

Příspěvek od Thomas808 »

Mám 230ku s automatem a jsem za něj rád, pohodlí který ke 124ce patří ten automat podle mě jen umocní. Jen se nesmí vysypat ale to můžu jen doufat + servis. Automat svádí k plynulejší a pohodovější jízdě, takže tam kde s běžným autem typu oktávka letím přes 100ku tak se 124 jedu 85 a cítím se při tom velmi dobře. Počítej s tím že dvoulitr s automatem bude línej, to tak je...

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na W124

Příspěvek od Přemek Doležal »

Ahoj, dle fotek je to hezký zachovalý origo lištový kousek. Zřejmě odněkud z jihu....boč.blinkry.
Vzadu 200 = zřejmě 2litr s karburátorem = žádná výhra - karburátor může být v budoucnu problém.
Na kochačku dobrý, ale 230E + automat = jiná káva.
Holátko a ještě bez rádia nevadí ...pokud to nevadí tobě, nemá se co rozbít.
Km na budíku = sedačka vypadá na víc, volant na méně.
Klíče by měly být správně 3 - 2x hranatej provozní, 1x servisní se kterým nelze odemknout kufr a odkládací schránku.
Cena hezky přiměřená, ale chce to vidět na vlastní bulvy...fotka je milosrdná.
Tolik za mě.

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Dotaz na W124

Příspěvek od Volhovič »

Já měl tento motor ale s manuálem ve čtverce a automat jsem měl ve čtverce na 300D bezturbíně a můžu s klidným svědomím říct, že dvoulitr karbec a automat je pohodová kombinace , se kterou se dá žít. A 200 karbec je neplynofikovatelnější motorizace 124ky :-) já tam LPG měl a vůbec mě díky tomu netrápil rozesraný karbec, na který , jak varuje PD je pak problém něco řešit a shánět.

edit : jezdil jsem s tím svižně (díky LPG jsem na tom mohl stát jak na rejči) a žralo to okolo 12 LPG a je to tišší a pružnější než atmo nafta.
A motor je oproti výkonově srovnatelnýmu 3kilu naftě lehčí a tak je auto pohotovější a vyváženější. Startovalo mi to na LPG i v zimě rovnou . na benál to jelo jen jednou za 2 roky na STK a měl jsem to 5 let a najel jsem více , než 100 000km . A přede mnou to měl živnostník (obchodní cestující a před ním to bylo taxi)

Sám bych toto auto bral a hned do něj dal plyn a měl lepší daily , než je nějaké dvojková oktávka FL (co stojí stejně) a toto na rozdíl od novodobé plečky najede půl mega bez drahých závad.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Dotaz na W124

Příspěvek od kejb »

Provozovat pěknou 124 každý den bude něco stát a pořád se na tom bude něco dělat.
Když teda pominu to, že je škoda pěkný auto huntovat jako daily car...

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Dotaz na W124

Příspěvek od eMBéčko »

Osobně chápu tvůj názor, rozumím mu a určitě s ním nejsi sám. Na druhou stranu, mohu-li psát za sebe, jsem si čtyřku kupé pořizoval s tím, že s ní budu prostě jezdit. Jednak jiné auto nemám a druhak abych ji měl pod plachetkou ve stodole, chodil se na ni zálibně dívat a vytáhl ji párkrát do roka, když svítí sluníčko nebo jedu na sraz, to jsem si ji nemusel kupovat... :)

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Dotaz na W124

Příspěvek od Merc124 »

sirda píše: ned 10.04.2022, 20:54 Zdravim vsechny zdejsi uzivatele,

a chci vas pozadat o radu/konzultaci. Uz dlouhou dobu uvazuju nad nakupem W124. Nic me k rychlymu nakupu netlaci (teda az na stoupajici ceny). Jen by se mi v garazi moc libil :) Konkretne mi ted lezi v hlave https://auto.bazos.cz/inzerat/150801184 ... koroze.php. Jenze obecne o tom vim kulovy. Co rikate na kombinaci verze motoru a automatu? Jako jestli v tom vidite nejaky problem. Je to takovy holatko, ale to by mi ani nevadilo, pokud bude na svuj vek v poradku. Je taky pravda, ze bych s nim chtel jezdit treba 15-20k rocne. Je to udrzitelny? Nejsem zadnej strelec a ze to neni luxus ve vybave mi fakt nevadi.
jako takhle, je tam motor M102.922 s karburátorem Pierburg 2 E-E byly verze s ozn. KAT nebo RUF, verze KAT má zapalování EZL-KAT, verze RUF má zase EZL-ECE, verze RUF nemá Lambda sondu, Karbec je řízený ř.j. výkon byl 80 kW to není zase tak málo ;) na dnešní dobu celkem stačí, vyroben byl 18.02.1988, převodovka typ 722.411, výbavy jen el.př.okna, zel.skla, centrál, boč.blinkry, P.zrcátko el.seř.+ vytápěné, loketka u řidiče, a ten automat, jinak nic. Ten karbec umí někdy pěkně pozlobit, všechny podtlaky musí v super stavu. Nějakou dokumentaci k tomuto systému máme, ale je toho na 36 stran jen popis funkce karbecu, takže je toho hodně. Ale já bych se toho nebál, za ty prachy už nebudou ;)

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Dotaz na W124

Příspěvek od eMBéčko »

Merc124 píše: pon 11.04.2022, 19:12 ...Ale já bych se toho nebál, za ty prachy už nebudou ;)
Vidím to (aspoň podle obrázků) stejně, cena mi přijde přátelská, v případě dobrého stavu vozu poježdění ještě přátelštější. *in love*

Autor tématu
sirda
hvězdička
Příspěvky: 6
Registrován: pát 02.10.2015, 7:45
Auto: žádné
Bydliště: Blansko
Věk: 46

Re: Dotaz na W124

Příspěvek od sirda »

Ahoj,

diky moc vsem za reakce a postrehy. Te nacate sedacky jsem si taky vsiml. Na specifikaci motoru jsem se dival jen nekde na wiki a nejak z toho nepochopil, jestli je to karburator nebo vstrikovani. Ted uz mam jasno. Prodejce jsem jeste nekontaktoval. Osobne bych se k autu dostal az tak za 14 dni, abych si ho prohlidl nazivo. Jen pro zajimavost ... kdyz neni radio primo v tovarni konfiguraci, je tam pripravena kabelaz a repro? Co se tyka ceny, tak jsem trochu cekal, ze se mi spis vysmejete, ze nad tim za ty velky penize uvazuju. A ze je skoda (teda jen podle fotek) to auto "nechat" nekde omlatit u obchodaku, me taky napadlo. Tak se vubec nedivim, ze jsem se to docetl i tady. Mam i jednoho "civilnejsiho" adepta, jenze je to nafta a ja bych radeji benzin.

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Dotaz na W124

Příspěvek od eMBéčko »

Můj už téměř čtyřicet let dvorní mekánik a velmi dobrý kamoš celé roky s úsměvem tvrdil, že jsou auta a vedle nich Mercedesy. Předposledních dvacet let jsem jezdil šestiválcovými benzínovými Omegami, takže jsem se při jeho poznámce usmíval taky. Do doby, než jsem si před dvěma lety cíleně a vlastně šťastnou náhodou pořídil čtyřku z roku 1994, od toho okamžiku mu dávám za pravdu. Notabéne kamkoli přijedu, tohle auto šíří radost a úsměvy... :)
Naposledy upravil(a) eMBéčko dne úte 12.04.2022, 11:15, celkem upraveno 1 x.

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Dotaz na W124

Příspěvek od Volhovič »

Pokud fotky nejsou milosrdné a stav auta je velmi pěkný a odpovídající nájezdu a dobré péči , je cena adekvátní vzhledem k tomu, kolik stojí klempířina, lakování a mechaničina na autě za 40 až 50 , aby z něj byl kus srovnatelný s tímto alespoň na první letmý pohled.
Další věc - pokud je člověk skutečný classic , tak na rozdíl od průměrného čecha nedá kilo za nějaký desetiletý koncern na ježdění ale za 30 letého Medvěda , kterého bude používat stejně. Já si myslím, že na zachovávání dědictví pro příští generace jsou muzea a sběratelé a mi si auta můžeme užívat a jezdit s nimi :-) já je na nic jiného nemám :-) a proto ani nevyhledávám top stav , ale stav s příznivou cenou a který se dá udržet snadno i vzhledem k běžnému provozu :-) (a nebo zachraňuju vrány :-D ) A právě takováto leštěnka mi imponuje , že bych mohl dobrý počáteční stav jen pečlivě udržovat a dlouhé roky autem jezdit, jako bych si koupil nové auto :-) žádná svářečka, žádný hučící diferák , žádný automat se 400 000 km , žádné rozsedlé sedačky a další bolesti více ojetých aut, které člověk musí řešit v průběhu let .

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Dotaz na W124

Příspěvek od eMBéčko »

Vy vole, jako bych to psal já...! :o :pivo:

Autor tématu
sirda
hvězdička
Příspěvky: 6
Registrován: pát 02.10.2015, 7:45
Auto: žádné
Bydliště: Blansko
Věk: 46

Re: Dotaz na W124

Příspěvek od sirda »

Jasne, rozumim. Ja sberatel rozhodne nejsem a ani nebudu. Chci si to auto uzivat na silnici. Trosku me vydesil Merc124 s nastavenim karburatoru a dokumentaci k tomu. Mozna schvalne :) Ale snad bych nasel lidi, co by si s tim v pripade potreby poradili. Do Doli jsem poslal dotaz na cenu vymeny oleje v prevodovce, protoze me to zajima. Abych si pripravil potrebny svazky na ponakupni servis. Je fakt, ze jsem se puvodne koukal po kapku novejsich 230 s automatem. No, to je muj boj a zatim to jsou jenom reci. Kazdopadne jeste jednou dik za reakce.

Jirka W126
hvězdička
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:05
Auto: W 126 SEL , W 124 DT
Bydliště: Brno

Re: Dotaz na W124

Příspěvek od Jirka W126 »

... do seznamu ponákupních výdajů si přípis 10 tis. Za ekopoplatek při přihlášení - první přihlášení z dovozu do ČR ... Případná veteránská testace Ti v tomto případě nepomůže.
Odpovědět