lock up

Odpovědět

Autor tématu
gumovac
hvězdička
Příspěvky: 39
Registrován: pát 11.05.2018, 10:20
Auto: w215 600

lock up

Příspěvek od gumovac »

Zdravím,prošel jsem všech 65 stránek pŕíspěvků ale to,co hledám jsem nenaśel,takže:nezamyká mě měnič,auto jsem s tím už kupoval.Před pár měsíci jsem se k tomu dostal,měnič jsem nechal zrepásnout,když byla skříň,rorvou jsem vyčistil mozek a zkusil i cívku na lock up-funkční,ale měnič pořád nezamyká.(starý lamely,co mě daly k opravenýmu měniči byly dobrý,tak jak jsem je viděl hned jsem si řek,že měničem to nebude narozdíl od CL,kde byly sjetý na plech a kde menič začal fungovat)...jsou nějaký zkušenosti,že by to mohla být špatná jednotka?Diagnostika ukazovala jen rozdíl otáček hřídelí,ale po vymazání a pár dní ježdění už bez závad

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: lock up

Příspěvek od Přemek Doležal »

Já bych osobně před tím, než bych vyndaval skříň a repasoval měnič dělal vše pro to, abych zjistil, CO je vlastně špatně.
Diagnosticky, i za jízdy.

Lukas40
hvězdička
Příspěvky: 258
Registrován: pát 21.05.2021, 19:47
Auto: Mercedes GL
Bydliště: Ostrava

Re: lock up

Příspěvek od Lukas40 »

Určitě udělat diagnostiku a nejlépe to načíst originálem. Ale stejně si myslím že je měnič na hovno.

Autor tématu
gumovac
hvězdička
Příspěvky: 39
Registrován: pát 11.05.2018, 10:20
Auto: w215 600

Re: lock up

Příspěvek od gumovac »

no diagnostika ti konkrétně mechanicky opotřebovaný měnič nezjistí,určitě ne na w210 z roku 97 a za jízdy něco zkoušet,ještě,když je kulatá zásuvka v motorovým prostoru...Prostě rozdělat,nechat zjistit stav a v případě potřeby ho nechat rovnou udělat..Jo u obd2 zásuvky uvnitř auta to je jiná..že je Špatnej měnič mě diagnostika nehlásila ani u CL z roku 04 a tam už diag.nabízí zkontrolování funkčnosti cívek,nastavení od kterýho stupně ná zamykat atd..jo a tím pádem ještě dotaz,zamyká na 300td jen na pětce,neb i na nižším kvaltu?

Autor tématu
gumovac
hvězdička
Příspěvky: 39
Registrován: pát 11.05.2018, 10:20
Auto: w215 600

Re: lock up

Příspěvek od gumovac »

diagnostika star 3 a měnič je zrepáslej,možnost,že ho udělali blbě tu sice je,ale možná v řádech procent..

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: lock up

Příspěvek od Waterfall »

U těchto aut měnič zamyká až od rychlosti 120km/h na posledním kvaltu pokud si dobře pamatuji. Není to třeba jako u posledních 722.6, kde to moduluje defacto už na jedničce.
Btw., u mercedesů bývá problém spíš, že pořádně "neodemyká", než že neumí zamknout. Není tam totiž nic, co by lamely vrátilo zpátky krom toho,že kapalina odteče. *jokingly*

Autor tématu
gumovac
hvězdička
Příspěvky: 39
Registrován: pát 11.05.2018, 10:20
Auto: w215 600

Re: lock up

Příspěvek od gumovac »

Aha,to teda zamyká dost pozdě,každopádně to nezamyká ani pŕi vyśších rychlostech.Add. novější 722.6:Je fakt,že když jsem dal zrepáslej měnič na CL,tak mě překvapilo,žě zamlkl už na dvojce a to tak,že hned,co tam ta dvojka spadla,takže je tam teď z 1 na 2 citelnej skok.Add.neodemyká:to bych byl,pokud to zamyká jen na 5.kvaltu radši,aby se neodemkl,než vůbec nezamkl.Pokud to teda není tak,že když se neodemkne,přetrvá toto zamknutí i na nižší kvalty až do jednicky..?

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: lock up

Příspěvek od Waterfall »

Spíš bývá s "neodemknutím" problém zastudena. U některých převodovek se stává, že kapalina po vypnutí motoru za dejme tomu 12h nateče samovolně za píst spojky, částečně ho zamkne a po nastartování a zařazení "D" nebo "R" auto zdechne.
Už jsem ale viděl i stav, kdy prostě měnič odemklo po rychlé jízdě a následném zabrždění na nulu pozdě a auto při dobrždění poskočilo, jak měnič odemklo až když auto téměř zastavilo.
Že ale elmagnet lockupu nedostane u Tvýho auta asi ani povel k zamknutí je zvláštní. S tím jsem se ještě nesetkal...ale zase až tolik moc zkušeností nemám.

adam-skin
vycházející hvězda
Příspěvky: 561
Registrován: pon 28.07.2008, 21:28
Auto: ::W123:LF319B:W124:W210:309:608:313::
Bydliště: Praha 4-Komorany
Věk: 41

Re: lock up

Příspěvek od adam-skin »

zamykaci menic maji teda vsechny 722.6?
mate nekdo obrazek, jak to funguje?

Autor tématu
gumovac
hvězdička
Příspěvky: 39
Registrován: pát 11.05.2018, 10:20
Auto: w215 600

Re: lock up

Příspěvek od gumovac »

waterfall:no proto se ptám,jestli to nemůže být jednotkou,že nedá podnět el.magnetu,aby otevřel příslušné cesty...taky v ní byl olej,ale jinak to řadí dobře,i s tím olejem to řadilo v poho,až na ten lock-up.No ale jestli pišeš a potvrdil jsi mě to,že pokud se neodemkne,tak to trvái do zastavení,tak to radši,ať nejde:-)Sice jezdím i dost po dálnici,ale holt ten litr navíc,co to sežere mě nezabije,spíš mě vadí ten zvuk motoru.od cca 2500 to začíná mít Ziguloidní zvuk,kterej pro uśi není moc lahodný..asi zkusím sehnat druhou jednotku na vyzkoušení.Každopádně dík za info
Odpovědět