Automatická převodovka


Lukas40
hvězdička
Příspěvky: 258
Registrován: pát 21.05.2021, 19:47
Auto: Mercedes GL
Bydliště: Ostrava

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od Lukas40 »

No spíš nízká hladina oleje z důvodů úniku přes čerpadlo.

enougher
kometa
Příspěvky: 2476
Registrován: ned 13.05.2012, 1:00
Auto: SL55AMG,W447, CLK320, CL500 4M AMG,c126 560
Bydliště: Praha
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od enougher »

Lukas40 píše: stř 26.05.2021, 16:28
enougher píše: pon 30.07.2018, 10:04 co stala repas te desky??
Repase desky? To se ani nedělá 😀
Jsi se dylino zaregistroval a ted budes hejtovat kde co jen aby jsi dokazal jak jsi chytrej....
Ucel dotazu byl prave ten ze repas desky se nedela..... a naklady na vymenu ventilu jsou vyssi nez vymena EHS

enougher
kometa
Příspěvky: 2476
Registrován: ned 13.05.2012, 1:00
Auto: SL55AMG,W447, CLK320, CL500 4M AMG,c126 560
Bydliště: Praha
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od enougher »

radek583 píše: ned 09.05.2021, 9:59 Zdravím mám problém s převodovkou ml 400cdi když je studená nechce se auto rozjet musí se dát více otáček pak lehce škubne a jede. Mezi druhou a třetí rychlostí je prokluz zvýší se otáčky cca o 1000.Po ohřátí se už rozjíždí normálně ale prokluz je stále.
Kontrola hladiny a kvality oleje... bude pullitr chybet a tohle to bude delat
Meri se originalni merkou 6,5 cm ode dna vany motoru pri teplote 80 st

Lukas40
hvězdička
Příspěvky: 258
Registrován: pát 21.05.2021, 19:47
Auto: Mercedes GL
Bydliště: Ostrava

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od Lukas40 »

enougher píše: čtv 27.05.2021, 16:51
Lukas40 píše: stř 26.05.2021, 16:28
enougher píše: pon 30.07.2018, 10:04 co stala repas te desky??
Repase desky? To se ani nedělá 😀
Jsi se dylino zaregistroval a ted budes hejtovat kde co jen aby jsi dokazal jak jsi chytrej....
Ucel dotazu byl prave ten ze repas desky se nedela..... a naklady na vymenu ventilu jsou vyssi nez vymena EHS
Mě je úplně jedno co si myslíš 😂😂

Lukas40
hvězdička
Příspěvky: 258
Registrován: pát 21.05.2021, 19:47
Auto: Mercedes GL
Bydliště: Ostrava

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od Lukas40 »

A dilinou si běž nazývat někoho jiného a někde jinde. A za další ty tvoje názory ti brát nebudu a jenom se tomu směju 😂😂😂😂

Lukas40
hvězdička
Příspěvky: 258
Registrován: pát 21.05.2021, 19:47
Auto: Mercedes GL
Bydliště: Ostrava

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od Lukas40 »

Jak ti lehne hydromenic z 90% nejčastější závada u Mercedesu jak u 5 tak i u 7 kvaltu tak si tu merku můžeš stačit tak akorát do zadku a při 100 stupních tsk že asi tak, a nepomůže ti ani ten tvůj slavný ventil.

enougher
kometa
Příspěvky: 2476
Registrován: ned 13.05.2012, 1:00
Auto: SL55AMG,W447, CLK320, CL500 4M AMG,c126 560
Bydliště: Praha
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od enougher »

Omlouvam se Vam pane nejlepsi prevodovkari na svete... dovolim si nejdriv merit a zkouset a testovat ... pak az rozebiram a to nejen u prevodovky.

Prevodvokari jsou vsechni stejny... jen by jste repasatorovali a pak jen krcite rameny... pane prevodovku jsem udelal a ono je tam jeste neco ....
Nebo mi prijede treba Esko ktery nejede a nastartujes a menic zvoni jak orloj... ted mi ho menili za 35000 tady... a ono je v haji predni diferak a proto se auto nerozjete... Privezte mi stary menic a tenhle pak vratite... olej nejvetsi zumpa od repasatora... vymenis diferak a das zpatky starej menic a zase je to esko

Nebo dam na auto rozvodovku a ono se za mesic dostane k prevodovkarum kteri tvrdi ze rozvodovka ktera uz na tom aute najela 4000km zmenila prevodovy pomer .... a ty pani prevodovkari vymenili predni diferak zrepasatorovali prevodovku protoze jim prevodovka psala chybu... a nevi jakou
a koupili diferak v polsku a polak jim dal s jinym pomerem... a jeste maji kecy takze je musis profackovat...

Nebo pani si necha zrepasatorovat prevodovku tak ze ji auto chcipne na prejezdu a blikaji svetla nez nastartuje tak jdou sranky dolu...

Nebo akce z minuleho tydne ... repasator pane vymente si menic tim to je... zrepasatoruju vam to... W207 350 cdi.... u mne pane tomu menici nic neni je vadnej egr.... vyreseno...

A pak tady mame repasatory menicu kterym se povede kazdej patej a ku..a zrovna jsem se do toho netrefil... specielne Kaps nebo ZP atd
Nebo
Problem je ze vy svoji sluzbu zrepasatorovani prevodovky udelate a tim vyresite i tu nizkou hladinu oleje.. svet je krasnej lidi stasny .....

Ja si nebudu tady na internetu nic dokazovat jen proste radsi merim a nechci se tady onanovat s dalsim nepojizdnym autem...
Vsechno se da domerit... menic vidis ve skutecnych hodnotach v porovnani otacek proti momentu motoru atd...
Ale kdykoli kdokoli prijede s problemem jako ma pan se 400 cdi tak proste zmerim olej a zkontroluju kvalitu... zdiagnostikuju to a pak se opravuje...
To je zaklad a bez toho to nejde...

BTW na tomto foru ti stejne psenka nepokvete takze ze sebe delas blazna uplne zbytecne
BTW 2 udelat 7g a 5G zvadnou moje 14 lety dcery na to nepotrebuju chytraka repasatora

Lukas40
hvězdička
Příspěvky: 258
Registrován: pát 21.05.2021, 19:47
Auto: Mercedes GL
Bydliště: Ostrava

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od Lukas40 »

enougher píše: pát 28.05.2021, 11:59 Omlouvam se Vam pane nejlepsi prevodovkari na svete... dovolim si nejdriv merit a zkouset a testovat ... pak az rozebiram a to nejen u prevodovky.

Prevodvokari jsou vsechni stejny... jen by jste repasatorovali a pak jen krcite rameny... pane prevodovku jsem udelal a ono je tam jeste neco ....
Nebo mi prijede treba Esko ktery nejede a nastartujes a menic zvoni jak orloj... ted mi ho menili za 35000 tady... a ono je v haji predni diferak a proto se auto nerozjete... Privezte mi stary menic a tenhle pak vratite... olej nejvetsi zumpa od repasatora... vymenis diferak a das zpatky starej menic a zase je to esko

Nebo dam na auto rozvodovku a ono se za mesic dostane k prevodovkarum kteri tvrdi ze rozvodovka ktera uz na tom aute najela 4000km zmenila prevodovy pomer .... a ty pani prevodovkari vymenili predni diferak zrepasatorovali prevodovku protoze jim prevodovka psala chybu... a nevi jakou
a koupili diferak v polsku a polak jim dal s jinym pomerem... a jeste maji kecy takze je musis profackovat...

Nebo pani si necha zrepasatorovat prevodovku tak ze ji auto chcipne na prejezdu a blikaji svetla nez nastartuje tak jdou sranky dolu...

Nebo akce z minuleho tydne ... repasator pane vymente si menic tim to je... zrepasatoruju vam to... W207 350 cdi.... u mne pane tomu menici nic neni je vadnej egr.... vyreseno...

A pak tady mame repasatory menicu kterym se povede kazdej patej a ku..a zrovna jsem se do toho netrefil... specielne Kaps nebo ZP atd
Nebo
Problem je ze vy svoji sluzbu zrepasatorovani prevodovky udelate a tim vyresite i tu nizkou hladinu oleje.. svet je krasnej lidi stasny .....

Ja si nebudu tady na internetu nic dokazovat jen proste radsi merim a nechci se tady onanovat s dalsim nepojizdnym autem...
Vsechno se da domerit... menic vidis ve skutecnych hodnotach v porovnani otacek proti momentu motoru atd...
Ale kdykoli kdokoli prijede s problemem jako ma pan se 400 cdi tak proste zmerim olej a zkontroluju kvalitu... zdiagnostikuju to a pak se opravuje...
To je zaklad a bez toho to nejde...

BTW na tomto foru ti stejne psenka nepokvete takze ze sebe delas blazna uplne zbytecne
BTW 2 udelat 7g a 5G zvadnou moje 14 lety dcery na to nepotrebuju chytraka repasatora
Pane nejlepší tak není co řešit 😀😀.

Lukas40
hvězdička
Příspěvky: 258
Registrován: pát 21.05.2021, 19:47
Auto: Mercedes GL
Bydliště: Ostrava

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od Lukas40 »

A ještě jedna věc. Určitě nepotřebuju aby tady pšenka kvetla já už mám psenky rozkvetlé dost. A další věc je ta že nemám za potrebi si tady na pismenkach a pisalcich něco dokazovat a honit si pijar, já tady to dokazování a chytraceni určitě nezačal. Pouze jsem tady napsal co je nejčastější závada. A vy pane nejchytřejší vám nejlepší jde se sprostě ozval aby jste si náhodou nezkazil vaše určitě vysoké ego. A dál s vámi debatu nehodlám pokračovat jelikož to je ztráta času. Děkuji....

Lukas40
hvězdička
Příspěvky: 258
Registrován: pát 21.05.2021, 19:47
Auto: Mercedes GL
Bydliště: Ostrava

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od Lukas40 »

Jak tak čtu tak vy nejlepší a zbytek nejhorší 007

radek583
hvězdička
Příspěvky: 72
Registrován: ned 13.06.2010, 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od radek583 »

Dlouho jsem tu nebyl a ted vidím reakce. Hladina oleje je v pořádku měrku mám a olej byl vyměněn před prodejem a to prý nepomohlo a prý se naopak zhoršilo v tom rozjezdu. Ted s tím jezdím když je to studené a dám D a chvilku počkám jede to i při nižších otáčkách ten prokluz je mezi 2a3 stačí ubrat plyn a přeřadí v pohodě. Mam neorigo diagnostiku a ukazuje P2600 něco o nízkém napětí ale je to neorigo tak to může být blud.

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od Waterfall »

enougher píše: pát 28.05.2021, 11:59 Omlouvam se Vam pane nejlepsi prevodovkari na svete... dovolim si nejdriv merit a zkouset a testovat ... pak az rozebiram a to nejen u prevodovky.

Prevodvokari jsou vsechni stejny... jen by jste repasatorovali a pak jen krcite rameny... pane prevodovku jsem udelal a ono je tam jeste neco ....
Nebo mi prijede treba Esko ktery nejede a nastartujes a menic zvoni jak orloj... ted mi ho menili za 35000 tady... a ono je v haji predni diferak a proto se auto nerozjete... Privezte mi stary menic a tenhle pak vratite... olej nejvetsi zumpa od repasatora... vymenis diferak a das zpatky starej menic a zase je to esko

Nebo dam na auto rozvodovku a ono se za mesic dostane k prevodovkarum kteri tvrdi ze rozvodovka ktera uz na tom aute najela 4000km zmenila prevodovy pomer .... a ty pani prevodovkari vymenili predni diferak zrepasatorovali prevodovku protoze jim prevodovka psala chybu... a nevi jakou
a koupili diferak v polsku a polak jim dal s jinym pomerem... a jeste maji kecy takze je musis profackovat...

Nebo pani si necha zrepasatorovat prevodovku tak ze ji auto chcipne na prejezdu a blikaji svetla nez nastartuje tak jdou sranky dolu...

Nebo akce z minuleho tydne ... repasator pane vymente si menic tim to je... zrepasatoruju vam to... W207 350 cdi.... u mne pane tomu menici nic neni je vadnej egr.... vyreseno...

A pak tady mame repasatory menicu kterym se povede kazdej patej a ku..a zrovna jsem se do toho netrefil... specielne Kaps nebo ZP atd
Nebo
Problem je ze vy svoji sluzbu zrepasatorovani prevodovky udelate a tim vyresite i tu nizkou hladinu oleje.. svet je krasnej lidi stasny .....

Ja si nebudu tady na internetu nic dokazovat jen proste radsi merim a nechci se tady onanovat s dalsim nepojizdnym autem...
Vsechno se da domerit... menic vidis ve skutecnych hodnotach v porovnani otacek proti momentu motoru atd...
Ale kdykoli kdokoli prijede s problemem jako ma pan se 400 cdi tak proste zmerim olej a zkontroluju kvalitu... zdiagnostikuju to a pak se opravuje...
To je zaklad a bez toho to nejde...

BTW na tomto foru ti stejne psenka nepokvete takze ze sebe delas blazna uplne zbytecne
BTW 2 udelat 7g a 5G zvadnou moje 14 lety dcery na to nepotrebuju chytraka repasatora
Jsem rád, že to někdo napsal za mne. Podepisuji v celým rozsahu. Oni nehledaj skutečný problém. Umí to jen celý rozebrat, nasypat všechno nový a pak to vétšinou funguje. Bodejť ne, když vyměním skoro všechno, je velká šance, že se strefím. Ovšem další nastavení převodovky je většinou už mizerné. Začínám být na ty lidi alergický.

radek583
hvězdička
Příspěvky: 72
Registrován: ned 13.06.2010, 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od radek583 »

Našel by se někdo kdo by mi tu převodovku o víkendu zdiagnostikoval a případně poradil s opravou? Jsem od Příbrami ale není problém někam dojet zatím to jezdí.

Hepy
hvězdička
Příspěvky: 51
Registrován: sob 29.12.2018, 20:48
Auto: Ml 320i, 114C

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od Hepy »

Tak mě začal nak zlobit automat na mým 163 320i rok 99,kdyz je to studený tak než se olej ohřeje to řadí krásně, a dycky po 20ti km rozjezdu na dvojku zařadí trojku cuknutim a jede to stále na trojku, nezaradi ani nepodradi, furt na 3,zaszavim a rozjede se to zas na 3,kdyz to chcipnu teplý a natočímtak se ti to rozjede na dvojku pak skočí cukne trojka a zas to nezaradi ani nepodradi, moje diagnostika icarsoft ukazuje failled sensor speed 3

Mijanboy
hvězdička
Příspěvky: 326
Registrován: čtv 01.04.2010, 1:39
Auto: W124, 163,168,169,210,211,220, 414, 638, 639
Bydliště: Jižní čechy
Věk: 54

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od Mijanboy »

to Hepy : jako první krok bych použil vhodnou diagnostiku. Do té doby bych akorát zkontroloval zdali olej nemaže i elektriku. Z ekonomických důvodů se totiž často nemění zásuvka při výměně oleje v převodovce a odměnou je potom její netěsnost a s tím spojené problémy.
Odpovědět