Olej do diferáku ASD


Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Olej do diferáku ASD

Příspěvek od Volhovič »

Potvrzuji co již bylo psáno- dal jsem po koupii pracovního a zejména zimního kombiku obyč hypoidní GL-5 olej a opravdu to hezky špéruje i když je ovládání ASD rozbité. Tedy jsem v zimě spokojen, jen to v zatáčkách pod plynem trochu víc chce jet rovně :-D Ale jinak se auto chová dobře a ve sněhu se hrabalo dobře :-) 50 000 km a poloosy neuletěly :-D A pneu to moc nežere . Na suchu když se otáčím plným rejdem, zadní pneu jsou slyšet. Kdo chce mazlit mazlika, určitě do ASD difu jedině to co je předepsané, pokud tím nechcete u huntovacího auta suplovat porouchanou hydrauliku .

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Olej do diferáku ASD

Příspěvek od eMBéčko »

Merc124 píše: pon 07.06.2021, 17:08 ...olej do dif. s ASD je dle Blatt Nr. 235.3 což je MB Sperrdifferentialoil č.dílu 0005830904, data přímo z dokumentace W124 ;) oni tam mají opravdu lamely
Tož jsem i přes dobrého kamaráda a jeho známé zkoušel v Česku tenhle konkrétní olej sehnat, ale je to marný, je to marný, je to... :( Nedělám si extra naděje, ale nedokázal by to, prosím, někdo z místní komunity...? Pouhé dva litry. Děkuju!

P.S. Prakticky jedinou "náhradou" splňující (na papíře) normu MB 235.3 je tenhle Castrol Axle Z Limited Slip 90, ale... Medvědí normu má uvedenu toliko u slovenského prodejce https://www.autodielyabd.sk/sk/katalog/ ... 92/1101232, oproti tomu ani u jednoho ze čtyř českých, kteří jej rovněž mají v nabídce, norma MB 235.3 uvedena není. Zkusil jsem napsat maila s dotazem, jak to doopravdy je, slovenskému prodejci, už tři týdny bez odpovědi, technická podpora Castrol pro ČR funguje ve Varšavě (!), takže jen polsky popř. anglicky a na to jim se*u.
Castrol.PNG
Castrol1.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Olej do diferáku ASD

Příspěvek od eMBéčko »

Dnes jsem olej č.dílu 0005830904 objevil. Bohužel v nabídce e-shopu až za Velkou louží... :(
https://www.autohausaz.com/pn/0019893303
orig. MB olej.PNG
Akorátže tam píšou, že "tato kapalina nejnovější verze odpovídá schválení výrobce Mercedes MB 235.7" - tedy
BEVO 235.7.PNG
Mám v tom guláš, asi eMBéčko prodám, koupím ochcávku ftédéíčku na hlínách a budu mít pokoj... ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Humungus
hvězda
Příspěvky: 1067
Registrován: pát 28.10.2011, 21:22
Auto: MB
Bydliště: Kolin

Re: Olej do diferáku ASD

Příspěvek od Humungus »

Delas z toho zbytecnou vedu...
Davam uz do nekolikeryho auta s asd i bez, jak pisu vys valvoline 75w90 api-gl5 a funguje to uplne normalne. Vyjde to asi na 400kc.

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Olej do diferáku ASD

Příspěvek od eMBéčko »

Ahoj a děkuju! Už mě to napadlo taky a je to dokonce velmi pravděpodobné. Na žádné ze svých zadokolek jsem dif s omezenou svorností, notabéne ještě s hydraulickým ovládáním z externího okruhu, nikdy neměl. Tak se snažím trochu (po)učit, abych pokud možno neudělal chybu, toť vše. O peníze nejde, náplň difu či převodovky člověk nemění každý den, kdybych však špatnou náplní něco z toho, co funguje, poku*vil, mrzelo by mě to. Hlavně kvůli autu, fakt není špatný. Já se z toho vyhrabu... :) https://www.e-oleje.cz/valvoline-axle-oil-75w90-ls/
Odpovědět