Otázka: dát auto na bílé RZ nebo na Véčka ?

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
Neny
Administrátor
Příspěvky: 1241
Registrován: ned 27.07.2008, 20:24
Auto: W460 300GD, W463 G500,560SEC,560SL,SL60AMG, W205
Bydliště: Nádražní ulice 3740, Mělník, tel.777 126 560
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Otázka: dát auto na bílé RZ nebo na Véčka ?

Příspěvek od Neny »

Ahoj kluci,

mám dilema, mám si dát Méďu (až teda bude hotov) na bílé RZ nebo na veteránské ? V současné době je auto v renovaci a mám k němu Německý TP.

Bojím se co bude do budoucna, zakážou nám ty svině jezdit na bílých RZ i když bude mít auto veteránskou testaci, nebo bude právě lepší mít zelené Véčka a být tak trochu v "klidu"....

Díky za rady 007

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázka: dát auto na bílé RZ nebo na Véčka ?

Příspěvek od scout76 »

Čau Ondro,to je spíš otázka na někoho,kdo sedí v testační komisi a má info z první ruky. Já osobně vše co jde dávám na zelené,protože pěknou dobovou k tomu prostě už nenapasuješ a myslím,že zelené mají více výhod. Navíc s tím autem člověk najezdí fakt prd. Myslím,že fundovaným odborníkem je MIchal 500 SEC.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázka: dát auto na bílé RZ nebo na Véčka ?

Příspěvek od Přemek Doležal »

Bojím se co bude do budoucna, zakážou nám ty svině jezdit na bílých RZ i když bude mít auto veteránskou testaci, nebo bude právě lepší mít zelené Véčka a být tak trochu v "klidu".-
------------------
Ondro, otázka je, zda dřív nezakážou jezdit v denním prvozu na Véčkách, ... to už tady bylo, a byl to pjeknej hnus.

Humungus
hvězda
Příspěvky: 1067
Registrován: pát 28.10.2011, 21:22
Auto: MB
Bydliště: Kolin

Re: Otázka: dát auto na bílé RZ nebo na Véčka ?

Příspěvek od Humungus »

půjde na veteransky cisla auto, kterymu propadly papiry (nneprepsani, depozit) ?

Diky

Autor tématu
Neny
Administrátor
Příspěvky: 1241
Registrován: ned 27.07.2008, 20:24
Auto: W460 300GD, W463 G500,560SEC,560SL,SL60AMG, W205
Bydliště: Nádražní ulice 3740, Mělník, tel.777 126 560
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázka: dát auto na bílé RZ nebo na Véčka ?

Příspěvek od Neny »

Michal500SEC se tu ještě občas vyskytne, nebo mám na něj shánět telefon ? :-)

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Otázka: dát auto na bílé RZ nebo na Véčka ?

Příspěvek od kejb »

Jistota není jedno ani druhý, nota bene v dnešní době. Šel bych na to jako Scout, co je pro mě výhodnější. Protože progres má dneska všechno tak velkej, že nikdo nemůže vědět, jak to bude třeba za 5 let. Napadlo by někoho před 10 lety, že budou pojišťovny využívat v roce 21 telematický data?. Nějakýho vizionáře možná ale rozhodně ne u veteránů a hle, už tady máme pilotní provoz ;), kde se to vyzkouší a zanedlouho nasadí.

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Otázka: dát auto na bílé RZ nebo na Véčka ?

Příspěvek od Thomas_124 »

Auta na bazoši na véčkách přeskakuju, není to pro mne autentické a nemám to rád..

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Otázka: dát auto na bílé RZ nebo na Véčka ?

Příspěvek od kejb »

Na výběr je tak u škody 120, přestože tedy ty ceny jsou vejš jak u 124..., tak zase na druhou stranu, jsou to vrstevníci *jokingly*

sádrák
vycházející hvězda
Příspěvky: 756
Registrován: sob 16.08.2008, 20:20
Auto: MB W115 a mnoho dalších starých strojů
Bydliště: Boleslavsko

Re: Otázka: dát auto na bílé RZ nebo na Véčka ?

Příspěvek od sádrák »

Legislativa se bude měnit jak u zelených tak u bílých značek, dnes navrhované změny u véček (ač je spousta lidí proti) nejsou nic dramatického, jsou pouze pakárna pro nás, co toho máme na véčkách hodně... Ale kdo má 1 - 2 věci, tak v pohodě, zatím...
Autenticita bílých značek, zejména těch v novém formátu při dovozu z venku je nulová a i těch starých pouze v případě, že je možno prokázat nějak zajímavou historii. Opravdovou historickou hodnotu má tak maximálně auto s origo SPZ po hodně slavných osobnostech a ten zbytek je o ničem, byť si to někteří nalhávají (viz např. MB po strýčkovi Jedličkovi a podobných pseudocelebritách =-o )

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6238
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Otázka: dát auto na bílé RZ nebo na Véčka ?

Příspěvek od Merc124 »

Neny píše: stř 06.10.2021, 16:20 Michal500SEC se tu ještě občas vyskytne, nebo mám na něj shánět telefon ? :-)
rád ti ho poskytnu ;)

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Otázka: dát auto na bílé RZ nebo na Véčka ?

Příspěvek od kejb »

Jednou za čas mám součinnost na prodeji skodovek a puvodni RZ zvyšuje prodejní cenu o urychluje prodej...

sádrák
vycházející hvězda
Příspěvky: 756
Registrován: sob 16.08.2008, 20:20
Auto: MB W115 a mnoho dalších starých strojů
Bydliště: Boleslavsko

Re: Otázka: dát auto na bílé RZ nebo na Véčka ?

Příspěvek od sádrák »

kejb píše: pát 08.10.2021, 20:50 Jednou za čas mám součinnost na prodeji skodovek a puvodni RZ zvyšuje prodejní cenu o urychluje prodej...
To máš pravdu, ale to je tím naším zvráceným trhem a co se týká škodovek a jaw, tak to platí dvojnásob. Když to někdo preferuje tak ano, ale objektivně to žádný výhody nemá. Pokud to má papíry svoje starý, tak ponechat, ale Nenyho otázka byla, zda přihlásit tak či onak dovoz.

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1503
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Otázka: dát auto na bílé RZ nebo na Véčka ?

Příspěvek od Volhovič »

První podstatná věc : Jednou veterán= navždy veterán! Přihlášení na české zelené Véčka zcela vylučuje pozdější možnost registrace daného vozu u nás na běžné RZ !!! Ale pokud si dovoz registruji na běžné RZ , můžu v současné době kdykoliv přejít na zelené .
Druhá podstatná věc: na Slovensku už roky auta na Véčkách nesmí jezdit po veřejných cestách nikam jinam, než na veteránské srazy - oficiální srazy pořádané oficiálními veteránskými kluby. Pokud někdo jede auto jen tak vyvenčit pro radost, jede vozem s neplatnou registrací a pojištěním!
Další podstatná věc : zelené Véčka u nás majiteli vozu v současné době neposkytují žádné výhody oproti běžné registraci spojené s platnou klubovou testací HV , nejlépe zapsanou ve velkém TP. Tedy pojistka v obou případech stejná , plnění pojišťovny v případě poškození vozu jiným účastníkem provozu z jeho POV stejné, povinnost podrobit auto prohlídce na STK skoro stejná ( véčkaři nemusí na emise) ale na brzdy a podvozek už by měli mít protokol z STK , aby prošli krajsou testací na přidělení zelených Vček. Ale zase auto na klasických RZ nemusí absolvovat pravidelné obnovení véčkařské testace ... což je dražsí, než emise na které zeleňáci nemusí ale eRZeťáci ano...
Za mě 100% lepší a výhodnější pozice majitele auta je v případě klasických RZ s platnou klubovou testací a zápisem o otestování historické původnosti ve velkém TP .
Komisaře už nedělám (náš předseda klubové komise neumí s počítačem a už jsem s ním nevycházel) , na letošním jarním školení už jsem nebyl, tak pokud je něco nového z letoška, doplňte mě.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázka: dát auto na bílé RZ nebo na Véčka ?

Příspěvek od Přemek Doležal »

Velice správná úvaha! @}->--

Milan_
hvězdička
Příspěvky: 98
Registrován: úte 30.04.2019, 9:26
Auto: W123 230CE 2.3, M102.982
Věk: 49

Re: Otázka: dát auto na bílé RZ nebo na Véčka ?

Příspěvek od Milan_ »

Mno teď jsem to zrovna dořešil. Jezdím na bílých a klubovou testací. Klubová testace se musí obnovovat co dva roky, stejně jako zápis ve velkém TP. Zápis do velkého TP je za pajdu a testace dost závisí na daném klubu. Podle velice příjemného chlapíka co sedí na odboru sportovních a historických vozidel, se cena klubové testace pohybuje od pětikila a po několik tisíc.
Jinak co se týká pojišťovny a plnění, vypadá to, že nikdo přesně neví co se stane až nějaká událost nastane a to ani samotní makléři.
Co se týká novinek, existuje (neofígo) on line systém registru testovaných historických vozidel. Tedy při prodloužení testace ... znova fotit a to jak klasicky levo/přední a pravo/zadní, tak i interiér, tachometr, motor, číslo motoru, pohled ze předu a zezadu. Tyto fotky nahrávají do on line systému. Znova opakuji, že tento systém není nijak napojen na ofígo registr vozidel.
Odpovědět