EQS

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
K2
vycházející hvězda
Příspěvky: 992
Registrován: úte 12.08.2008, 16:09
Věk: 50

EQS

Příspěvek od K2 »

Vzhledem k tomu, že jsem přes 7 let v automotive kdysi dělal si kladu otázku, co vše má Mercedes hotové a během následujících 10 let v elektrifikaci aut ukáže. EQS na fotkách a videích vypadá zajímavě, překvapila mne hodnota odporu vzduchu 0,20 a tak jsem hledal jak na tom byla v minulosti různá seriově vyráběná auta a pak mi spadla čelist když jsem studoval hodnoty Tesly S 0,208, Hondy Insight 0,25, VW XL1 0,19 a Tatry 77 z roku 1934 0,21 009 kdyby ti borci měli již tenkrát k dispozici výpočetní techniku jezdíme dnes za půl litru na sto....
https://autobible.euro.cz/limuzina-budo ... -dojezdem/
https://www.youtube.com/watch?v=5qNlhq1Y0eo

dawider5
vycházející hvězda
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08.02.2012, 19:33
Auto: .. W124 E250 D .... R2,R3,V8
Bydliště: jižní čechy
Věk: 38

Re: EQS

Příspěvek od dawider5 »

proudnicové tary nejsou auta,ale úmělecká díla *thumbs up* jsme se teda od války moc nepohli s tou aerodynamikou *jokingly* zajímavé že to může mít tak malý odpor i přes kliky venku,dost velké hrany u čelního okna,nezapuštěné světlomety atd....jinak EQS jako dobrý,ale nějak se mi pořád nechce věřit trvanlivosti jejich bateríí,kor když bude majitel často využívat rychlodobíjení :roll:

Autor tématu
K2
vycházející hvězda
Příspěvky: 992
Registrován: úte 12.08.2008, 16:09
Věk: 50

Re: EQS

Příspěvek od K2 »

no jaká bude záruka na baterii jsem zatím nezjistil ale tohle je zajímavé je to jejich TZ z 23.3.2021:

Rok 2021 znamená především urychlení elektrifikace u společnosti Mercedes-Benz Cars - očekává se zvýšení podílu xEV na přibližně 13 %. Pod hlavičkou své progresivní podznačky Mercedes-EQ podtrhuje Mercedes-Benz AG svůj nárok na vedoucí postavení v oblasti elektrifikace a digitalizace tím, že svým zákazníkům nabízí dokonalou rovnováhu mezi udržitelností a emocemi a požadavkem na inovace. Celkem budou představeny čtyři nové modely Mercedes-EQ: EQA, EQB, EQE a EQS. Kromě toho bude rodina plug-in hybridů, která v současnosti čítá více než 20 modelových variant, obnovena elektrifikovanými deriváty třídy C a třídy S s plně elektrickým dojezdem kolem 100 km. Za necelé dva roky bude rodinu Mercedes-EQ tvořit více než deset plně elektrických modelů EQ podél všech segmentů.
Odpovědět