Na čem nyní děláte ?

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od Přemek Doležal »

Přemek Doležal píše: úte 08.06.2021, 21:28 A když už si to tak začínám užívat, zjistil jsem, že mě nejdou otevřít-zavřít okna a šíbr klíčkem zvenčí.
Předtím to šlo, baterka venku, okýnka naučený, a ne a ne.
Po marných zjišťováních a dotazech mě z problému vysvobodil místní člen W463. @}->--
- Svítí-li sluníčko na kliku, nebo když už je vokýnko po 20 letech trochu zašlý, bývá problém.
Nojo, dyk já to vždycky zkoušel prdelí ku slunci.
Takže okýnko přeleštit pastou na lak, počkat až se setmí, a hle : Už to jede. :hop:
Tímto ti vélice děkuji!!! *kissing*
-------------------
Jo, a dodatečně: taky slabý baterky. :-/
Hlásím, že to i po výměně baterek funguje napíčuhoven. :-! :-!
Z 1cm a jen někdy.
.......rada ???
:'(
Naposledy upravil(a) Přemek Doležal dne čtv 10.06.2021, 12:32, celkem upraveno 1 x.

David8
hvězdička
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 31.07.2008, 20:14
Auto: S124 300TD; S211 320CDI V6
Bydliště: Praha
Věk: 40

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od David8 »

Kdysi jsem viděl video, že je po letech potřeba proletovat ten senzor v zamku. Pak to jde i ze dvou metru. Ale je to trochu voser.
https://www.youtube.com/watch?v=h5GEVx5uemI

Můžete vyzkoušet 009

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od Přemek Doležal »

Video hezký, ale to bych radši vyměnil celou kostičku.
Navíc : Mě to před odpojením baterky jelo na půl metru.....

feketos
hvězda
Příspěvky: 1084
Registrován: pon 04.08.2008, 7:27
Auto: W212,w123 280CE,W115 240D 3.0,W115 200D,R129,Smart
Bydliště: Český Krumlov a okolí
Věk: 44

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od feketos »

09medved píše: čtv 10.06.2021, 12:04 co udělá starý(10 let) dobrý chladič vody na modelu W212 ponecháme-li ho naplněn médiem ve vozidle ? Zreziví ? No to asi taky,ale hlavně koroduje.A to ne na kovové části,ale koroduje PLAST. Jeden místní mechanik *thumbs up* našel nepatrný průnik média při natlakování.V zimě jsem to nechtěl na ulici řešit a na jaře mě to velice překvapilo.Po očištění (za účelem lepení)nepatrné prasklinky, na mne vykoukla díra o velikosti 6,0 x 0,5 cm. :-@ přesně mezi horním vývodem na hadici a kovovou částí chladiče. Takže pokus o zalepení jsem ani neřešil a šel koupit novej. Jen mě překvapilo,že hnije plast :ramena: IMG_6499.JPG
Mně chladič měnili v rámci svolávačky.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od Přemek Doležal »

Mě by po 24H jízdy museli vyměnit celýho.
https://www.youtube.com/watch?v=BWjGTZdl_B0

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Dospěl jsem do stadia,kdy se musím zbavit řady aut.Nemám čas a vůli se o to starat,mám jeden zadek.Nejde o peníze.Jde o čas mě vyměřený sudičkami.Takže mamut má nového majitele,další co byly ve sbírce jdou do aukcí.A také mě unavuje řešit díly,shánět,čekat.Byl to hezký čas s mercedesími stroji,užil jsem si to.Nelituji ničeho.Ale jsou nyní jiné priority a výzvy.A mercedes ? Děkuji,nechci nic nového.Ke štěstí mi stačí co mám a to naštěstí není mercedes ale jap. auto.A vydrží mi až do kremace a díly jsou do 3 dnů.Zapřáhnu za Toyotu vlek s Polarisem,už ne silnice a okruhy.

8040
vycházející hvězda
Příspěvky: 863
Registrován: pon 15.09.2008, 16:49
Auto: 126 500 SEL, 211 320 CDI,212 350 CDI
Věk: 76

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od 8040 »

Kurňa, to mi nějak neštymuje. Co tě donutilo se takhle rozhodnout? Pokud to není tajné. Taky mi dochází síly, ale vzdát se MB? Bez něj mně ta potvora zubatá nedostane!

Autor tématu
Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od Merc124 »

Taky to nechápu, neříkám že člověk musí mít 3 / 4 mercedesy jako já, ale japonec ?????? to mi nesmí do baráku, po zkušenosti s Nissan Maxima a Toyotou Supra 3,0 twin turbo už nikdy :-! estli nám ten Láďa nestárne *tired*

Humungus
hvězda
Příspěvky: 1067
Registrován: pát 28.10.2011, 21:22
Auto: MB
Bydliště: Kolin

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od Humungus »

a to je supra takova tuňácká modla

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od scout76 »

Já mu naopak rozumím a celkem rozumně to vysvětlil. Taky mám jen jednu prdel a držet 8 aut v různém stavu pro zábavu je prostě nesmysl. Jednak ubývá sil,času a možná i nechuť se tomu věnovat,protože každé staré auto něco chce. A u starých aut,které většinu roku stojí to platí dvojnásob. Myslím si,že každý k tomu jednou dojde. Taky plánuji rozprodat téměř vše a nechat si pro zábavu jedno staré auto. Místo těch x aut si chci koupit nějakou moderní blbost,která by mě bavila. Jen pořád nevím jakou. Nic mě zatím nechytlo tak,abych se z toho posadil na zadek. Oprava nějakého projektu taky pro mě nemá smysl,protože to co se do toho nasype peněz a času nikdo při prodeji neocení. Mercedes jsem měl kdysi hodně rád,ale poslední dobou mě to přechází zejména díky novým záležitostem,které jsou zprasené a celkově na všem ojebané. Takže panu Lapáčkovi rozumím,když se řídí mozkem a ne srdcem.
Edit : viz,příloha a moje procitnutí. K zbytečným opravám stylu pokus omyl jsem již napsal dost a při posledním hovoru s technikem :stern: mi bylo řečeno,že :stern: je nutí vyměňovat a ne opravovat. Vysledkem poslední návštěvy je faktura 80 000 a opravená jen část. Takže chápu přechod na Toyotu.
Scan0183.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Je to jednoduché,mám hodně nemocnou paní.A nemoc se objevila také u mě.Jsem po operaci,zatím dobré. Nevím jak dlouho bude trvat zatím,možná mě vyléčí.Ale funguji,pracuji,mám 2 vnuky kterým se chci věnovat.Nechci řešit díly,několikrát se svézt,auta jezdila vždy necelý půlrok.Motorky mě bavily 10 let,pak zemřelo ne vlastní vinou několik kamarádů a já na to sedal se strachem,že mě nějaký idiot zabije.Šly obě pryč.Vždy jsem jezdil v terénu,ale tak nějak rekreačně nebo pracovně na chalupě.Nyní to beru jako výzvu,pořídil jsem Polaris RZR Pro,přestavěl,vylepšil.V terénu nás jezdí několik,nejsou tam zácpy,uzavírky,nejsou tam idioti,co mají řidičák ale řídit neumí.Jsem venku,zastavím kdy a kde chci,kochám se,jedu dál.Když mě svrbí,mám stále SL,baví mě to,ale musím z českých silnic.Toyotu mám proto,že je to kvalitní auto co se nesere,nemá ty přiblblé obrazovky,jen čudlíky s jasnou funkcí,je to staré-nové auto.Má vše co potřebuji a já jsem max. spokojen.Půjčené GLC nebo tak nějak jsem po 3 dnech vrátil,to auto mě obtěžovalo až sralo.Patrola bych měl dodnes,kdyby byly díly.Mamut má dobrý domov.Další kapitola uzavřena,snad bude další.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od Přemek Doležal »

Scout: přesně vyjádřeno. *thumbs up*
Udělal jsem před časem to samý, a mám klid a jen 5 aut. *jokingly*
1x závodní, 1x veterán, 1x dodávka, 1x Otrok,1x Fabia, 1x 210,.....
Naposledy upravil(a) Přemek Doležal dne pon 21.06.2021, 20:19, celkem upraveno 1 x.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od scout76 »

Ty na každodenní požití do toho nepočítám. I když se mi blíží výměna ojetiny za nové,tak nevím co si koupit.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od kejb »

Já jsem si dal limit 3 auta k hovnu (myšleno auta pro zábavu) a to se snažím dodržet s jistými výkyvy :D ( nyní mám podstav, protože sháním 124 v naftě a nemůžu sehnat) a to mi přijde až dost, navíc k údržbě a opravám nikoho nepotřebuju. Každej, komu na herkách něco dělám po prvotním nadšení heká jak to stojí ranec a sveze se pár víkendů v roce.

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Na čem nyní děláte ?

Příspěvek od eMBéčko »

...a proto se má jezdit, když je to možné. Od loňského února mám už téměř 25tis. spokojených kilometrů. Ať jen to vydrží! *in love*
Odpovědět