[Ondra] Ondra - "duchovní otec", majitel, technický poradce
Nick: Neny
R.v. 1980
Moje MB: Dne 3.9.2002 jsem prodal mého mazlíka W123/280C ... fotky najdete zde.
Nyní se místo piána coupé snažím zrestaurovat klasiku - 190SL r.v. 1960..., fotka zde :-), další fotky jak by to jednou možná mohlo vypadat jsou zde :-) a zde :-)
Jako další (pro mne) bombónek je W126/560SEC ... fotky a tech. parametry jsou zde
Bráchově manželce jsem nechal tuhle W124/260E ... prohlídnout si jej můžete zde :-)
Na denní ježdění přes léto mám "hnědáka" kombíka W123/300TD se slušnou výbavou na piáno :-).
Přes zimu nyní jezdím se W124/300TD kombi, r.v.1987 ABS+ASD, el. okna, atd...

... dále můj brácha (Zdeněk - nick: Z500SEL) zde na stránkách oficiálně nefiguruje, ale jeho nádherná čína W126/500SEL nesmí prostě chybět v sekci "Naše číny" :-)). Jeho kombi W124/250TD (kombi) je prodané a věrně slouží už dávno novému majiteli. Jeho "veteránem" je tento kousek W114/230.6 :-)
Na denní ježdění má nyní C-klasse W202 ve verzi kombi, ale jelikož zatím nemáme stránky na typ W202, tak zde ani nejsou fotky k dispozici.

Jak jsem se dostal k Mercedesům ?
Tato otázka mě láká k napsání dlouhého článku, ale nebudu se moc rozepisovat, třeba by to pak ani nikdo nečetl :-( Můj otec si zakoupil svého prvního Mercedesa už roku 1982, byl to kraťas 220D (r.v.1972), a jak jste si již asi všimnuli, tak já jsem se narodil v roce 1980, takže od mých dvou let jezdím v Mercedesech, jsem v nich doslova a do písmene "odchován". Po pěti letech tj. v roce 1987 otec vyměnil kraťase za piáno 240D (r.v.77). Po dalších 5 letech následovala skoro dvouletá W124 200D (r.v.89) ... a tak bych mohl pokračovat dále ... Ale jak jsem se k nim vlastně dostal "pod kůži" ? :-) V mých 17 letech jsme si s bráchou (Zdeněk 500SEL, fotky jeho auta jsou zde) koupili W123/250 jehož příběh najdete tady. Tak tedy od mých sedmnácti let jezdím za volantem s hvězdou a nehodlám se toho jentak vzdát !!!

E-mail: ondra@mercedes-classic.cz


[Martin] Martin - "duchovní otec", spolumajitel, hlavní webmaster, designer
Nick: Alien
R.v. 1972
Moje MB: momentálně W124 300E 4MATIC (foto1, foto2, foto3) ... Společně s bratrem se také staráme o naši současnou nejmilejší hračku - 560SEC AMG.
Jak jsem se dostal k Mercedesům ? Jako malé dítě jsem vídal v našem městě jezdit černou W115 nebo 114, to nevím, a prohlásil jsem: "...až budu velký, tak si ho taky koupím". Jak jsem řekl, tak se taky stalo :-) Poté, co si brácha Petr koupil své první auto - piáno 200D - jsem si vozy této značky oblíbil. Brácha jim zcela propadl a tak se i jeho auta budou vyskytovat na těchto stránkách v sekcích "našich" aut. Jen malá rekapitulace a chronologický pohled do minulosti: vystřídalo se nám pod rukama už hodně mercedesů, z nichž nejvýznamější jsou asi tyto: opravdu nádherné piáno (nostalgická vzpomínka), taky 200D r.v. 1982 v původním laku a bez jakékoliv koroze!, dále limuzína W126 500SEL.

E-mail: alien@mercedes-classic.cz


[Pavel] Pavel - designer, webmaster
Nick: eisy
R.v. 1976
Moje MB: v současné době vlastním MERCEDES BENZ W124 250 TD.
Jak jsem se dostal k Mercedesům ? Od narození jsem strávil čas na jeho sedadlech, protože táta měl w115, w116, w126. Nejdelší dobu měl w115/220D a ten klapot dieselu se mi vryl tak do paměti, že jiné auto jsem si nikdy nemohl pořídit. Poprvé jsem ho řídil asi v 5. letech, sice ještě za "pedálové" asistence otce, ale první samostatná jízda byla asi v 8. letech. Se svým současným piánem jsem najezdil téměř 100 tis. bez žádne závady, nehod atd. Někdy mi přijde, že to auto mělo duši. Když bylo třeba něco vyměnit, vždycky to naznačilo hodně dopředu. Nikdy mne nenechalo stát někde na krajnici. Proto jsem značku Mercedes Benz obdivoval a zavedlo mě to na tyto stránky, ktere pomáhám spravovat! A jak tak bývá historie se opakuje. Můj syn byl už do porodnice odvezen Mercedesem a vozí se v něm i nyní. Myslím, že klapot dieselu se přenese i na něj a nepochybuji jaké auto si koupí :-)

Aktuální seznam a fota aut naleznete na eisy.mercedes-classic.cz

E-mail: eisy@mercedes-classic.cz


[Mara] Marek - pořadatel moravských srazů a další iniciativy pod hlavičkou MBCC
Nick: Mara
R.v. 1976
Moje MB: 190E 2L benzín, 85rok
Jak jsem se dostal k mercedesům: No dostal jsem se úplně náhodným kupem piána 200D po kterým sem celkem toužil už z toho důvodu ,že jsem chtěl zkusit něco většího po toyotě starlet a renaultu 5 ... Jenže to již zmiňované piano byl můj hrob. Nevědomky do čeho lezu, zvyklej na bezporuchovost toyoty, jsem narazil.. celkem tvrdě na zem, po výměně všeho možnýho na pianu a utracenejch asi 50 tis. jsem zjistil, že to už není o penězích, ale že to auto mám rád. Nakonec přes všechny útrapy jsem zůstal věrnej mercedesům.. a na piáno dodnes vzpomínám... Po asi 6 letech s piánem jsem pořídil W126 300SE (obr.č.1). To byl vstup úplně do jiné dimenze, konečně jsem si mohl pořádně vychutnat co je vlastně mercedes.. komfort a pohodlí tohoto vozu.. Bohužel osobní důvody a špatně načasovaná koupě byl důvod, proč jsem ho musel po půl roce prodat se slzami v očích.. Ale abych aspoň uklidnil svou nemocnou duši, pořídil jsem nynější W201 190E (obr.č.2), která sice nenabízí tolik komfortu, ale zase se slušnou spotřebou a pružným motorem mě plně dostačuje pro každodenní ježdení už 3roky. No a jak šel čas, začal jsem se poohlížet po nějakém zajímavém kousku na veterána, slovo dalo slovo a já se stal majitelem 3 kusů W116 a v současnosti probíhá rekonstukce tohoto vozu... Doufám, že se dílo podaří a budu se moct "masírovat" ve W116 450SE z roku 1970... (obr.č.3)

E-mail: mara@mercedes-classic.cz


[Mirek a Lucka] Mirek - pořadatel moravských srazů a další iniciativy pod hlavičkou MBCC
Nick: Mirek230E
R.v. 1974
Moje MB: máme W124/230E, foto viz v sekci "Galerie W124" ...
Jak sem se dostal k Mercedesům? Narozdíl od šťastnějších kolegů jsem bohužel neměl tu čest brázdit pohodlná sedadla Mercedesu již od dětství. Zápal pro tyto vozy (neboli diagnózu Mercedes – Benz) jsem si tak musel poctivě vypěstovat sám :-) . Stalo se tak někdy na přelomu 80. a 90. let, kdy k nám přijeli známí z Německa a mimo jiné jsem byl obdarován několika prospekty automobilky Mercedes – Benz. Po jejich opakovaném prohlížení jsem usoudil, že to je ta správná cesta a začal jsem spřádat plány, jak naplnit svůj sen. To se povedlo až v roce 1999, kdy jsme se svou přítelkyní slavnostně pořídili první Mercedes – sympatické piáno W123 220D. Spolehlivě nám sloužilo 2 roky. Poté přišla na řadu W126 280SEL, kde jsme okusili, jak se jezdí v nejvyšší třídě. Ekonomika provozu tohoto vozu však rozhodla za nás a tak nyní jezdíme W124 230E. Mým cílem je kromě auta pro denní ježdění vlastnit ještě nějakou lahůdku na veteránských SPZ. Doufám, že to nebude trvat věčnost než se přihlásím do galerie s novým přírůstkem :-) . Mirek

E-mail: mirek@mercedes-classic.cz


ODVOLÁNÍ:

Marketingová značka "Mercedes-Benz" je registrována společností DaimlerChrysler. Tyto stránky nejsou sponzorovány společností DaimlerChrysler Automotive Bohemia ani jinými jejími spolupracujícími subjekty v ČR ani jinde na světě. Slova "Mercedes Benz" jsou pouze použity k indentifikaci stránek a produktů, a neznamenají příbuzenství nebo souvislost s výrobcem, nebo prodejci této značky. Všechny ostatní označené obchodní značky a jména jsou majetkem jejich vlastníků a jsou použity pouze k identifikaci produktů, a neoznačují nějaké příbuzenství nebo spojitost mezi stránkami a majitelem obchodní značky. Tyto stránky jsou určené pouze k informaci pro MB Classic fanoušky. Informace pouze ukazují názory a informace individuálních osob, kteří nemají odpovědnost za použití těchto informací.