Těsnění filtrboxu

Odpovědět

Autor tématu
marty1977
hvězdička
Příspěvky: 28
Registrován: ned 10.07.2016, 19:10
Auto: R129 500SL

Těsnění filtrboxu

Příspěvek od marty1977 »

Ahoj,neví prosím někdo kde se dá sehnat to kulaté těsnění mezi filtrbox a klapku na 500SL prefacelift? MB už ho nedodává...s poznámkou "vlastní zdroje":-) Díky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Pirx
hvězdička
Příspěvky: 383
Registrován: sob 09.11.2013, 21:49
Auto: R129 SL600 W140 S600

Re: Těsnění filtrboxu

Příspěvek od Pirx »

Ja bych rekl ze pokud rikaji ‘vlastni zdroje’ tak to asi bude nejak snadno nahraditelny...
Podle obrazku v epc to teda nevypada ze by to byl uplne obycejnej gumovej krouzek... ale pokud teda koukam dobre a cislo dilu je A000 094 18 60 tak zkus v servisu mercedesu slusne poprosit, at ti najdou a vytisknou konstrukcni vykres, podle toho zjistis presny rozmery a budes to moct nejak sehnat/vyrobit z kusu hadice :)
Akorat pristup do toho systemu s vykresama asi nemaj vsechny servisy, ale Stodulky/Chodov 100% jo.

Autor tématu
marty1977
hvězdička
Příspěvky: 28
Registrován: ned 10.07.2016, 19:10
Auto: R129 500SL

Re: Těsnění filtrboxu

Příspěvek od marty1977 »

No,prý to znamená že si člověk má poradit jinak,prostě jak umí:-) Já ho tam mám,jen jsem chtěl nové,protože si myslím že tohle už neplní 100% svojí funkci. Pokud ho neseženu, nějak to budu muset vymyslet. Zkoušel jsem ebay,ale nic....nebo nevím jak to pojmenovat. Ale podle čísla dílu nic,když zadávám "těsnení filtrboxu,těsnicí kroužek filtrboxu" apod. tak taky nic. Koupil bych třeba celý ten plastový díl,mám ho na jednom tenkým místě zezadu lepený,nic velkého,není to ani vidět. Ale pokud bych vzal ten dekl nový,to těsnění tam stejně nebude a když koupím na ebay jetý,bůhví jestli si pomůžu.

Pirx
hvězdička
Příspěvky: 383
Registrován: sob 09.11.2013, 21:49
Auto: R129 SL600 W140 S600

Re: Těsnění filtrboxu

Příspěvek od Pirx »

No tak tady treba je videt ze tam je:
https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzei ... 4-223-1936

Ale jestli je lepsi, to samozrejme tezko rict.

Ale ja bych to asi tak nehrotil, sice jsem taky schopnej menit dily za novy jen proto ze ty stary jsou spinavy, ale tohle... myslel jsem ze to tesneni tam vubec nemas. Pokud bych mel nejaky vazny podezreni, ze si to tam kolem nasava nefiltrovanej vzduch, tak bych to proste zmeril suplerou a koupil nejaky tesneni co tam bude drzet fest aby kolem nej nefoukalo a nazdar...

No a nebo je taky moznost, zeptat se nekoho, kdo to tomu rozumi 009 009 jestli treba motor M117 nema tu strikacku uplne stejnou, takze by mohla mit stejnej prumer toho vstupu vzduchu... ale to ja fakt nevim. Filtrbox je samozrejme uplne jinej, ale jestli se nasazuje na stejnou vec, tak to tesneni bude mit stejnej prumer a asi by slo nejak upravit treba... tam je to cislo A0010942280

https://www.amazon.com/Mercedes-Benz-Re ... B01ED0C6PO

Autor tématu
marty1977
hvězdička
Příspěvky: 28
Registrován: ned 10.07.2016, 19:10
Auto: R129 500SL

Re: Těsnění filtrboxu

Příspěvek od marty1977 »

No jasný,asi máš praavdu:-) Já mám spíš podezření že mi přes to těsnění prolíná nějaak olej co jde přes odvětrávání zpět. Ale uvidím,teď to mám vyčištěný vše,tak počkám co to udělá. Je možný že tam byl ještě od doby kdy se mi někde vzadu rozpojily takový trubičky a olej byl všude možně:-)
Odpovědět