Karel za 100 bodů :-D

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Karel za 100 bodů :-D

Příspěvek od kejb »

Je nejaka alternativa?

K2
vycházející hvězda
Příspěvky: 992
Registrován: úte 12.08.2008, 16:09
Věk: 50

Re: Karel za 100 bodů :-D

Příspěvek od K2 »

kejb píše:Je nejaka alternativa?
samozřejmě, že je, stačí chodit k volbám 009 a jak velmi moudře pravil vedoucí narkotického spolku pirátů: dříve lidé byli oblbování články v novinách, které se vyhodili a bylo po důkazech, ale dnešní generace voličů má k dispozici digitalizovaná média a jsou schopni si každého politika projet a během pár minut zjistit, co má kdo za sebou, co kde o kom/čem řekl a podle toho se bude v budoucnu volit....

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Karel za 100 bodů :-D

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Re Tomaso neodjebalo,prostě to tady zabalili,prodali a odstěhovali se jinam.Rodiče ve věku důchodovém,děti a vnoučata.Z mého okolí cca12-15 rodin.Vše po zralé úvaze,plánování.Tak mám známé v Irsku,Lichenštensku,Bavorsku a Švédsku,Kanadě.Všichni vládnou jazykem té země a jazykem anglickým.

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Karel za 100 bodů :-D

Příspěvek od Thomas_124 »

Já si zařizuju druhé občanství. A nejsem sám. Takže cesta bude otevřena zabalit to tu třeba hned.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Karel za 100 bodů :-D

Příspěvek od popelnice »

Thomas_124 píše:Já si zařizuju druhé občanství. A nejsem sám. Takže cesta bude otevřena zabalit to tu třeba hned.
A kterou zemi jsi zvolil

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Karel za 100 bodů :-D

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Re Thomas tohle mám " Gott sei Dank " vyřešeno.

Autor tématu
robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: Karel za 100 bodů :-D

Příspěvek od robik4 »

Čenda píše:Stačí si sundat klapky a přestat sledovat jen ČT. Důkazů o jeho křivý povaze je dost. Kde se objeví on a další z Havlerky, tam to smrdí fest.
Koukám,kluku, ty se vyznáš... :D Asi mi chybí rozhled a informační bohorovnost Barrandov TV :-D

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Karel za 100 bodů :-D

Příspěvek od Thomas_124 »

Ladislav.Lapáček píše:Re Thomas tohle mám " Gott sei Dank " vyřešeno.
No, myslím, že s tou říší jsi to zrovna moc nevyhrál. Lepší by bylo Švýcarsko nebo ještě lépe Austrálie, tam ale jen tak každého nevezmou.

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: Karel za 100 bodů :-D

Příspěvek od Fusion »

Stát se občanem Švýcarska je nad schopnosti většiny čechů.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Karel za 100 bodů :-D

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Nikoli,jen je nutné splnit jistá kritéria.Ano trvá to,dá se to urychlit a pak je tu ještě něco,co to urychlí značně,ale to opravdu každý nemůže.
Re Thomas já t.o mám přes kopeček na severu i na západě do Reichu pár km,mám tam vazby a do Švejcar nechci.Jen řeším otázku zda zůstanu sedlákem,což se jeví nejpřirozenější,nebo vše hodím za hlavu a budu se toulat s lodí po světě.Ale to má čas,dokud se druhý vnuk nepostaví na nohy,takže 2 roky nejméně,4 roky maximálně.Ale konečný verdikt je v rukou mé paní,ta rozhodne,zda se budeme toulat na půl úvazku či na celý.

Kaskadér
hvězda
Příspěvky: 1122
Registrován: stř 10.02.2010, 20:59
Auto: Folcvágen

Re: Karel za 100 bodů :-D

Příspěvek od Kaskadér »

Získat jakýkoliv jiný občanství než český není vůbec sranda a fantasmagorie o tom, že si dá snadno koupit patří na hajzl hospody čtvrtý cenový skupiny.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Karel za 100 bodů :-D

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Ano,sranda to není,trvá to,jsou podmínky,nedá se to koupit,Švýcaři jsou nejpřísnější.Ale ono není nutné míti občanství jiné země,žít můžeš kdekoli,pokud.....................No a do Čech se vrátíš jen za účelem nového pasu,tedy pokud jsi důchodce,pokud tam pracuješ,tak dle zákonů té země žádáš o prodloužení prac. povolení,doložíš placení pov. dávek tamtéž a další papíry.Po určité době vzniká i nárok na důchod dle tam odpracovaných let atd.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel za 100 bodů :-D

Příspěvek od scout76 »

To je zase debata 009 . Právě před týdnem se mi oficiálně otevřela možnost získat zcela bezbolestně GC do USA,tak si ji možná pro sichr zařídím. I když tam teď taky řádí Zeman :D .

Jitrnico,o tom kdo byl nebo nebyl v ANO víš lautr hovno,protože ty lidi osobně neznáš,tak už drž pysk. Zmrdů je v každý straně jak nasráno a v té tvé oblíbené taky. Jinak přeju štastné zítřky u Borata *thumbs up* .

Semry,M666 - souhlas

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: Karel za 100 bodů :-D

Příspěvek od Fusion »

Ladislav.Lapáček píše:Ano,sranda to není,trvá to,jsou podmínky,nedá se to koupit,Švýcaři jsou nejpřísnější.Ale ono není nutné míti občanství jiné země,žít můžeš kdekoli,pokud.....................No a do Čech se vrátíš jen za účelem nového pasu,tedy pokud jsi důchodce,pokud tam pracuješ,tak dle zákonů té země žádáš o prodloužení prac. povolení,doložíš placení pov. dávek tamtéž a další papíry.Po určité době vzniká i nárok na důchod dle tam odpracovaných let atd.
Pokud co? Co je tak tajný?
V CH se dá vyžádát občanství po 10 letech trvalýho pobytu. Trvalej pobyt lze získat po 5 letech jinýho pobytu (pracovního). Tj. minimálně 15 let. Pokud bys žádal kvůli politickýmu disentu, např. kvůli EET a remcání toho dementního slováka, rok se počítá jako půlrok, tj. 30 let. Po této lhůtě se zváží občanství, tedy nesmíš mít žádnej trestnej záznam, platit řádně daně/soc, ideálně vlastnit pozemek nebo dům, nemít delší pobyty mimo CH. A to se mělo všechno letos ještě zpřísnit, nebo už zpřísnilo, resp. nejde už žádat o občanství na základě skoro žádnýho dlouhodobýho pobytu.

Kaskadér
hvězda
Příspěvky: 1122
Registrován: stř 10.02.2010, 20:59
Auto: Folcvágen

Re: Karel za 100 bodů :-D

Příspěvek od Kaskadér »

Fusion píše:
Ladislav.Lapáček píše:Ano,sranda to není,trvá to,jsou podmínky,nedá se to koupit,Švýcaři jsou nejpřísnější.Ale ono není nutné míti občanství jiné země,žít můžeš kdekoli,pokud.....................No a do Čech se vrátíš jen za účelem nového pasu,tedy pokud jsi důchodce,pokud tam pracuješ,tak dle zákonů té země žádáš o prodloužení prac. povolení,doložíš placení pov. dávek tamtéž a další papíry.Po určité době vzniká i nárok na důchod dle tam odpracovaných let atd.
Pokud co? Co je tak tajný?
V CH se dá vyžádát občanství po 10 letech trvalýho pobytu. Trvalej pobyt lze získat po 5 letech jinýho pobytu (pracovního). Tj. minimálně 15 let. Pokud bys žádal kvůli politickýmu disentu, např. kvůli EET a remcání toho dementního slováka, rok se počítá jako půlrok, tj. 30 let. Po této lhůtě se zváží občanství, tedy nesmíš mít žádnej trestnej záznam, platit řádně daně/soc, ideálně vlastnit pozemek nebo dům, nemít delší pobyty mimo CH. A to se mělo všechno letos ještě zpřísnit, nebo už zpřísnilo, resp. nejde už žádat o občanství na základě skoro žádnýho dlouhodobýho pobytu.
Mám rodinný známý ve švýcarsku, jsou tam jako emigranti od 70. let, půlka rodiny papíry má, druhá půlka ne a patrně je nikdy nezíská. Diskutovat tam s úředníkem prakticky nejde, uplatit nikoho taky ne-stačí jen náznak a už tě vezou. Získat tam občanství by znamenalo tam ve 20ti letech jako človkě bez závazků odjet pracovat, nejlíp k rodině a po 15 letech by se to možná podařilo.
Odpovědět