PORSCHE a svět kolem něj

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: PORSCHE a svět kolem něj

Příspěvek od scout76 »

Motory na 996 padaly celkem hodně a to i v době záruky. Proto se toho bojím.

Máš pravdu,že v Boxsteru vypadá chlap divně,ale upřímně mi je fuk co si kdo myslí. Důležitej je pocit toho co to řídí. MX5 nebo S2000 může taky někdo označit jako auto pro buzny,ale je s tím mrak zábavy.

Autor tématu
SEMRY
vycházející hvězda
Příspěvky: 931
Registrován: sob 20.03.2010, 23:10
Auto: W213 e200d / 996.1 C2
Bydliště: Vinohrady
Věk: 35

Re: PORSCHE a svět kolem něj

Příspěvek od SEMRY »

Na boxteru ti to padne taky, neměj obavy. Pokud chceš jezdit tak si tu generálku klidně rovnou připočti. Jen je něco jiného generálkovat boxtera a 911. Zatímco u 911 je to investice, u boxtera to podle mě nemá moc cenu....

W463
hvězda
Příspěvky: 1403
Registrován: pát 05.06.2009, 17:53
Auto: to obcas tak pribejva, ze uz se to sem nevejde
Bydliště: Doma

Re: PORSCHE a svět kolem něj

Příspěvek od W463 »

scout76 píše:Motory na 996 padaly celkem hodně a to i v době záruky. Proto se toho bojím.

Máš pravdu,že v Boxsteru vypadá chlap divně,ale upřímně mi je fuk co si kdo myslí. Důležitej je pocit toho co to řídí. MX5 nebo S2000 může taky někdo označit jako auto pro buzny,ale je s tím mrak zábavy.
kdyz to majitel stihnul v zaruce dostal novy motor i prevodovku, ti ostatni to pak nemohli prodat, protoze se to rozkriklo ]:->
996 se take daly poridit skoro za prd... :P

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: PORSCHE a svět kolem něj

Příspěvek od scout76 »

To je pravda. pamatuju dobu,kdy byly i pod dvě kila a každej to měl vítr koupit. Co jsem se bavil s člověkem co ty auta dělá 25 let,tak říkal,že viděl auta kterým padl motor ve 40,ale i kusy,kde padl až při 200. tenkrát mi řekl,že se na ni mám vysrat.

Bob 115
hvězdička
Příspěvky: 414
Registrován: pát 01.08.2008, 10:18
Auto: Pár aut s hvězdou
Bydliště: Pha
Věk: 42

Re: PORSCHE a svět kolem něj

Příspěvek od Bob 115 »

ten samý problém, porsche nebrat :) a co teprve když je člověk ignorant a uvaří vodníka se slovy vždyt to jelo*jokingly*
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: PORSCHE a svět kolem něj

Příspěvek od scout76 »

Jak se to servisuje? Přijde mi to celkem jednoduchý vyčutnout motor s převodovkou. Taky jsem si všimnul,že i 4,5L co je Cayennu je vcelku nespolehlivá záležitost.

W463
hvězda
Příspěvky: 1403
Registrován: pát 05.06.2009, 17:53
Auto: to obcas tak pribejva, ze uz se to sem nevejde
Bydliště: Doma

Re: PORSCHE a svět kolem něj

Příspěvek od W463 »

scout76 píše:Jak se to servisuje? Přijde mi to celkem jednoduchý vyčutnout motor s převodovkou. Taky jsem si všimnul,že i 4,5L co je Cayennu je vcelku nespolehlivá záležitost.
taky....taky... ]:->

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: PORSCHE a svět kolem něj

Příspěvek od scout76 »

už jsem byl nalomenej,že to koupím manželce (a hlavně sobě ]:-> ),ale nějak zvítězil rozum. A ta V6 je spolehlivější?

miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: PORSCHE a svět kolem něj

Příspěvek od miluna »

Když jsem byl pubescent, byla 911 můj sen, takový to: Až budu velkej a budu mít ty prachy, tak si to koupím.
Je to tak cca 5let, šéf si koupil novou a já měl to čest odvézt to do Phy, no a můj sen se rozplynul, hlučnej hopsavej sráč, to je jediný co si pamatuju.
V létě jsem ale opravoval jednu starou vzduchem chlazenou 3,2, kruci to bylo něco jinýho. Brutální stroj, s perfektním povídavým řízením, sakra s tím se tak pěkně jelo, že mne to zase chytlo za pumpu. V dnešní době eklektronickejch sraček skutečnej zážitek, řídit auto, který je nutno opravdu řídit, obě ruce na volantu, pořád ve střehu, každej kamínek mi volant přečetl, naprostá paráda.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: PORSCHE a svět kolem něj

Příspěvek od scout76 »

To je kouzlo starých aut. Z manuální 928,kdyžjedu pilu a pak vylezu,tak jsem zpocenej i v járku a to se normálně nepotím. Tedy byl jsem spocenej. Už je pár let rozhozenej motor,kterej se dělá :( .

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: PORSCHE a svět kolem něj

Příspěvek od popelnice »

No drandil jsem v cayene turbo s 500konema a je to pro mne jasna volba az dostavim barak 007 tou dobou uz to bude moct bejt na veteranskejch znackach :D

rudy320e&a140
hvězda
Příspěvky: 1742
Registrován: úte 29.07.2008, 16:40
Auto: Mercedes Benz W124, WVPOLO,Tozota, FelíciaLX
Bydliště: Jarok
Věk: 60
Kontaktovat uživatele:

Re: PORSCHE a svět kolem něj

Příspěvek od rudy320e&a140 »

No dyt je to Porsche, a proto je tady forum, :stern:

Autor tématu
SEMRY
vycházející hvězda
Příspěvky: 931
Registrován: sob 20.03.2010, 23:10
Auto: W213 e200d / 996.1 C2
Bydliště: Vinohrady
Věk: 35

Re: PORSCHE a svět kolem něj

Příspěvek od SEMRY »

miluna píše:Když jsem byl pubescent, byla 911 můj sen, takový to: Až budu velkej a budu mít ty prachy, tak si to koupím.
Je to tak cca 5let, šéf si koupil novou a já měl to čest odvézt to do Phy, no a můj sen se rozplynul, hlučnej hopsavej sráč, to je jediný co si pamatuju.
V létě jsem ale opravoval jednu starou vzduchem chlazenou 3,2, kruci to bylo něco jinýho. Brutální stroj, s perfektním povídavým řízením, sakra s tím se tak pěkně jelo, že mne to zase chytlo za pumpu. V dnešní době eklektronickejch sraček skutečnej zážitek, řídit auto, který je nutno opravdu řídit, obě ruce na volantu, pořád ve střehu, každej kamínek mi volant přečetl, naprostá paráda.
A co žeš co vezl? Že 911 není auto pro každýho je fakt.

LALA
hvězdička
Příspěvky: 96
Registrován: pon 27.01.2014, 22:31
Auto: ten nejlepší Offroad

Re: PORSCHE a svět kolem něj

Příspěvek od LALA »

našel jsem svoji odpověď z r. 2016 z podobného téma, a přidávám.
Sám se divím, že to bude 10 let, co jsem 997 prodal. Byla to pěkná doba, když jsem kupoval 997, všude v TV bylo, že Lehmann Brothers jsou v <!>, banky v <!> a že je nějaký bail out a já jen viděl všude kolem sebe levné bonbony. Oprava nestála za řeč, měnilo se jedno ramínko na Z nápravě, tím pádem i sjetá zadní 295/35 R 19, ale na to jsem přišel při koupi a uhádal 800 GBP slevu. Pak jsem to prodal, majitel s tím jezdil (myslím, že to má furt) do D na servis.
LALA píše:996ka, musí být fakt zachovalá. Podívej se na: http://forums.pelicanparts.com/porsche- ... ilure.html" onclick="window.open(this.href);return false;
RMS, to je jedna z nejčastějších závad. Proběhy, kdy se to stává, se liší. Prý u 996 FL snad mělo být řešeno a snad i vyřešeno.
Měl jsem před lety 1979 3.0 SC a 2006 997. 996ku jsem řešil pro kamaráda před cca 6 lety, nakonec se z toho vyklubalo auto, které se sem dostalo přes Auto BB (Bobok), proto jsme cukli. Nakonec jsem ho „donutil“ pořídit kupé 964ku C2 ve správné barvě v manuálu za tak pohádkovou cenu, že mi každý rok hlásí, kolik mu cena naskočila.
Nyní je blbá doba na koupi 911ky a jiná už nebude. Doporučil bych budget zvýšit a podívat se po pěkné 997 nebo nějakého vzducháče (nemusí to být zrovna 993), příp v nouzi 996FL. Už v tom pár let nejsem a cenám se sám divím.
Oboje byla auta, která jsem považoval za vhodná na denní ježdění, žádné uskákané mrchy- jako když u Golfa uřízneš nějaký závit z péra.
Ta 997 byla úplný základ (325 koní), tiptronic, navi, alcantara, strop, najeto poctivých 18.000mil, jinak nic. Pořídil bych to zas, ale nechce se mi dávat ty samé peníze za o 10 let starší auto a 2 leté auto stojí min o 1- 1,2Mio víc než tenkrát. Priority jsou dnes zkrátka jiné.

Pamatuji se jak jsem měl stažený/vytisknutý inzerát z D, 996ka za 13.000EUR s proběhem cca 640.000km s posledním servisem v 620tis, a říkal jsem co je to za kec, že na těch motorech něco odchází...

eSCéčko tenkrát stálo 5.400 GBP, což je nyní ku.evsky neuvěřitelné (GBP byla ale za 42-45CZK), byť bylo z UK, samozřejmě, že to bylo LHD. Tenkrát jsem koupi strašně honil, abych první 911ku pořídil do 30ti let, protože, kdo ji kupuje v pozdějším věku, už se jedná o léčbu middle age crisis :)

Ještě doma suším nějaké krámy na eSCéčko a poršáckou doménu, asi už to taky pustím. Vzducháče tenkrát uměl u nás pan Sedlák z Lužnice u Třeboně, barák kousek od žel. přejezdu, ale prý se pak naorientoval i na vodníka.

Veškeré info hledej na pelicanparts, pistonheads i rennlist.

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: PORSCHE a svět kolem něj

Příspěvek od metrák66 »

2006 byla 997 nový auto a určitě nestála mega.Sám se dnes divím jakou to má cenu =-o
Odpovědět