Ojetiny a spolehlivost

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

míra007
hvězdička
Příspěvky: 307
Registrován: sob 02.08.2008, 8:36
Auto: Jak kdy
Bydliště: Plzeň,Domažlice
Věk: 52

Re: Ojetiny a spolehlivost

Příspěvek od míra007 »

Zrovna minulej tejden mi na Fabii 1.9 sdi naskočilo 450000,udělal jsem rozvody na 150000 a myslim,že je ještě dojezdim :P mam vyhlídlou 124ku se 430tis. a libuju si jaký má super kilometry *jokingly* :stern: 007

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Ojetiny a spolehlivost

Příspěvek od fíkus »

Na Felicii jsem viděl 630000 km... ono dost záleží jak se k tomu kdo choval a v jakém to jezdilo režimu. Moje čtyřka najela přes milion po dálnici. Po Praze by to už asi mělo vyměněno více věcí než jen jedno rameno vzadu a obě přední - za jiný starší z vraku na díly. To dá rozum. A spojka by taky vypadala jinak. Když dáš v Plzni pětku a vyřadíš jí někde v Bavorsku tak co by se na spojce posralo.

konyRF
vycházející hvězda
Příspěvky: 773
Registrován: čtv 08.01.2009, 16:30
Auto: W201 2,0D + W124 300TD + S211 320CDI R6
Bydliště: Bayern - Germany
Věk: 45

Re: Ojetiny a spolehlivost

Příspěvek od konyRF »

scout76 píše:Nevěřím tomu,že by 25 -30 let starý auto mělo původní podvozkový díly. Zvlášť při provozu na našich silnicích který stojí za vyliž. Nikomu nevyvracím,že provozovat staré auto nejde,ale taky to není zadarmo. jelikož hodně cestuju,tak bych už nechtěl zažít situaci,kdy stojím v odstavném pruhu pro nějakou poruchu stovky km od domu. Netvrdím,že se to nemůže stát i u nového/novějšího auta,ale pravděpodobnost,že se to stane je mnohem menší než u toho starého. Netvrdil bych,že jsou venku ceny za servis dražší. Ba naopak (SRNky) a hlavně mám jistotu,že to co si účtují je vyměněno o lepším přístupu k zákazníkovi nemluvě.
Tady ti budu muset oponovat z vlastni (meho sefa) zkusenosti. Je to Nemec se vsim vsudy, ale ma dar. Nema vobe ruce levy a i kdyz neni vyucen automechanik tak je sakra sikovnej mechanik. Sice dela jen BMW, ve volnem case, ale umi a zna to. Jak se tu v DE nyni vyplasili, tak koupil jednickovyho BMW v nafte. Nikdy naftu nemel a potrebuje zimni auto. Auto r.v. 2008 po 1. majiteli, kompletne servisovane jen u BMW dealera a to jeste ten magor chodil na vymeny a prohlidky predcasne a pozadoval vse po 1 roce. Naposledy meneny vsechny kotouce a desticky + zakladni servis oleju za 980€ (24.500,-Kc) :-@ . Chlap tyden na to umrel, auto stalo 1/2 roku nez v rodine pochopili ze ho neprodaji za vic nez 5500€ (140.000,-Kc). Auto ma najeto 128.000Km. Je dost vybaveny a vypada jak novy. Presto muj sef musel jiz menit, zhavici svicky, oba termostaty a podfukovaly dva injektory. Takze totalne proservisovany auto od dealera BMW a presto tolik drobnych, ale nasirajicich problemu? Jinak kdyz to pocital kolik by to stalo udelat v servisu BMW ,skoncil u cifry 2100€. Tak tohle mi opravdu neprijde jako normalni.

KonyRF

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Ojetiny a spolehlivost

Příspěvek od scout76 »

Ve Varech by mu v BMW ukázali 009 . Z vlastní zkušenosti vím,že servis VW je v SRN levnější než v CZ. Taktéž servis u Mercedesu v Marktredwitz a K. Varech je cenově zcela jinde. A hlavně mám jistotu,že mi opravdu vyměnili to co naúčtovali,protože v obou servisech mi všech ukážou před i po opravě. Taky nehrozí,že automechanik mi nepřijde po práci nabídnout olej,který si "vyšetřil". O přístupu k zákazníkovi se asi netřeba zmiňovat.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Ojetiny a spolehlivost

Příspěvek od fíkus »

Oleje! No jasně, kolikrát jen vymění filtr a odpustí půlku náplně... čím to je že skoro každý člověk co ke mně přijede říká že nemá kam dát auto? :-$

Jsem rád když mi zákazníci dají prostor dát autům opravdu to, co potřebují a ocení komplexní přístup. Ta W111 přijela na kontrolu a seřízení motoru, ale když jsem viděl v jakém stavu je chlazení a zejména topení a hadic, volal jsem zákazníkovi šlo se na věc. Výsledek stojí za to. Mimochodem, auto je koupeno z Ráje veteránů od inzerenta "Martina" a ten člověk je podvodník. Kdo z vás ho zná? Je z Karlovarska myslím a prodává tyhle dražší Mercedesy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Ojetiny a spolehlivost

Příspěvek od popelnice »

Takze jsi to natrel na cerno :-/

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Ojetiny a spolehlivost

Příspěvek od fíkus »

Topení černý bylo, odrezení a nový nástřik je snad normální ne? Jsou přeletovaný spoje - pájka byla popraskaná, přetěsněný kohouty, odtlakovaný radiátory, nový hadice, ošetřený tunel pod topení - bylo to rezavý až hanba. Dále jsem musel vyrobit veškerý těsnění, nový stojí 5000 jeden kus a kolem radiátoru už nejde ani koupit. Ventilátor funguje bezvadně.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

konyRF
vycházející hvězda
Příspěvky: 773
Registrován: čtv 08.01.2009, 16:30
Auto: W201 2,0D + W124 300TD + S211 320CDI R6
Bydliště: Bayern - Germany
Věk: 45

Re: Ojetiny a spolehlivost

Příspěvek od konyRF »

scout76 píše:Ve Varech by mu v BMW ukázali 009 . Z vlastní zkušenosti vím,že servis VW je v SRN levnější než v CZ. Taktéž servis u Mercedesu v Marktredwitz a K. Varech je cenově zcela jinde. A hlavně mám jistotu,že mi opravdu vyměnili to co naúčtovali,protože v obou servisech mi všech ukážou před i po opravě. Taky nehrozí,že automechanik mi nepřijde po práci nabídnout olej,který si "vyšetřil". O přístupu k zákazníkovi se asi netřeba zmiňovat.
Byl jsem ve Weidenu u MB s W211 kvuli SBC a nacteni chyb. Po dohodnutem terminu jsem tam cekal jeste 2 hod. nez me vzali, pak ze je SBC v prdeli, zaplatil jsem 48€. Ani mi nevytiskly chyby a ani je nesmazaly ackoli jsme se na tom dohodli.

Kdyz jsem poptaval vymenu predniho skla na W211, tak v DE by to vyslo o 1/3 draz. Tak ja nevim vcem jsou levnejsi.

Ale chovat se umi to jako jo a urcite mechanici nekradou oleje a pod prasarny.

KonyRF

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Ojetiny a spolehlivost

Příspěvek od scout76 »

Tak to je smutný,že ti to nedali. Já,aniž bych řekl půl slova dostal výpis el. knížky do ruky s tím,že vše sedí do posledního Km a pán byl sám překvapen,protože taliáni na servisy nehrají. 48€ není špatný a u nás by to nestálo míň.

kridlak
hvězdička
Příspěvky: 340
Registrován: stř 01.01.2014, 16:45
Auto: w210

Re: Ojetiny a spolehlivost

Příspěvek od kridlak »

ono je to taky o cene nahradnich dilu.ted jsem dlouho hledal peky ML270cdi.nic kloudnyho nebylo.cena do cca 6tis eur.objel jsem 3 v srn a dve v cz.vse nic moc.nakonec jsem koupil v Mnichove z privatu x5,prvni generace,r.v.03,motor 135kw bez DPF a v manualu.nejen ze jsem nadsen z ticha a jizdnich vlastnosti,ale i z ceny n.d.prvotni servis obnasel 2x silentblok predniho ramene lemfoder,vsechny filtry.cena za vse vcetne posty 1975kc.prijde me to strasne levny a tak je radost servisovat.kolik by to stalo tak pred deseti lety?

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Ojetiny a spolehlivost

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Re gramofon Poděkování všem co poradili.Sehnal jsem zesilovač Tesla Amplifier,do něj konektory na repro také Tesla.Zakoupil jsem sadu mini šroubováčků a po chvilce HEUREKA ono to žije a hraje.

Neny
Administrátor
Příspěvky: 1241
Registrován: ned 27.07.2008, 20:24
Auto: W460 300GD, W463 G500,560SEC,560SL,SL60AMG, W205
Bydliště: Nádražní ulice 3740, Mělník, tel.777 126 560
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Ojetiny a spolehlivost

Příspěvek od Neny »

Já souhlasím s názorem, že všechny dobře servisované auta, bez vyjímky značky, najedou solidní kilometry, pro příklad máme v práci, nemáme najeto solidní kilometry, ale pro představu např:

VW Polo 2006 najeto přes 260tis km, 3 válec "HTP" :)
Fabia 2 2008 nejto přes 140tis km HTP
Dacia benzín 1,6 2013 najeto přes 140tis km
Ford Focus 1,6i 2011 najeto přes 140tis km
MB Vito 2006 najeto 230tis km
MB 208D 1993 najeto přes 340tis km
Sprinter 113CDI 2014 ten pokud není stočený tak má jen 50tis km

Všechny auta fungujou, měním olej ve všech (kromě MB2080D, ten po 7500km) po 10tis km a bez problémů 007

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Ojetiny a spolehlivost

Příspěvek od Přemek Doležal »

Zapomněls napdsat, že existují vyjímky...T5 2.5TDi. :-!´Zrovínka nyčko to probírali ve SM. :-!

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Ojetiny a spolehlivost

Příspěvek od kejb »

to není jenom koncern, to je třeba i vrtule atd atd...

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Ojetiny a spolehlivost

Příspěvek od Přemek Doležal »

Včera jsem poznal, co je to ojetina novějšá než Jangtajmr.........
C202 220CDi : přijedu domů, pravda, s nějakým pánem jsme si to v duetku mazali 160 - 200, jednou dokonce i přes dvě kila :x , moje auto zrovna šlapalo a nebylo v nouzi, což poslední dobou bývá dost často, ....po půl hoďce chci dojet pro udělané vstřiky,
a ..... motor točí lehce, naskočit fšak nechce.....ani na několikátý pokus a 2. i 3. klíček.
Tak jsem skočil do vomrzlýho Tranďáka, a objel to dodáfkou.
Ráno přemejšlim, jak to naložim na odtahovku a dovezu Blubísovi, a jen tak jsem to zkusil, a .... @=
....motor vrčí.
To sem blázen.
Objedu tři štace, a chci odjet od KELLY, a ...motor točí lehce, ...... :-!
Takže kámoš, lano, domů, že pojedu pro odtahovku. Vyložím věci, popjíždím kousek dolů,
a ....start - prd- a jede.
Ale už s tim nikam nejedu, nebo přijedu domu tramvají. :'(
Závěr :
Starej khepl bude rezavej, vydojenej, vychlastenej, ale pojede.
Novej klumprt může bejt naleštěnej jako wix, a je mu to hovnopíčuplatný.
Doprdele s elektronikou. :-!
Odpovědět