elektromobily po stopáté

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od fíkus »

Filtr pevných částic = zachycení částic ve filtru a při určité míře naplnění filtru dojde k jejich řízenému spálení pod velmi vysokou teplotou přidáním dávky nafty, takže ve finále se stejně dostanou do vzduchu. Je to jako když vyfoukáš, obrazně, filtr vzduchu na sání. Nebo si myslíš Ty něco jiného? A kam by se poděly ty saze ze spálení nafty? A co by ten filtr ucpávalo? Ty motory co nemají DPF ale měly ho tak hulí jako fabrika...

Petr H.
Administrátor
Příspěvky: 2329
Registrován: sob 11.10.2008, 19:45
Auto: W164 320CDI,r129 320sl, R230 SL55AMG, w221 350cdi
Bydliště: Praha
Věk: 48

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Petr H. »

Krátkodobým zvýšením teploty ty saze jednou za čas shoří. Jinak by to asi nemělo smysl instalovat. To by bylo to samé jako vyluxovat si doma a pak ten pytlík s prachem vysypat náhodně po bytě. *jokingly*

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od fíkus »

Ale přesně tohle se děje, akorát ty saze znovu zapálíš a shoří na ještě menší saze. Podle mě je to tak trochu podvůdek. Jaké jsou asi emise v okamžiku regenerace radši ani nechci vidět. Tím nepopírám že celkově jsou moderní motory méně "smradlavé" ale zrovna nano částice jsou dost velké zlo. Ono samotný princip vznětového motoru je specifický zejména ne zcela přesně načasovatelným okamžikem vznícení proti naprosto přesnému zážehu u benzínu. Pokud to mám nějak přirovnat tak starý motor, třeba OM 603 je taková vidlička a nůž, normálně se najíš a najíš se tak i za 1000 let a stačí sebrat vidličku a už se nenajíš. Moderní motor je počítačem řízený komplikovaný podavač jídla do úst, zvládne to samé jen rychleji a přesněji než ten příbor. Ovšem těch součástí které jdou vzít a už to nefunguje je nepoměrně více. A taková věc je špatná, z podstaty dokonalosti. Uff. Uvidíme.

Elektropohon jsem měl a mám, u RC modelů aut. Ale mám i benzínové a výhody jsou zřejmé, a je to více stroj když to kouří a vrčí.

Petr H.
Administrátor
Příspěvky: 2329
Registrován: sob 11.10.2008, 19:45
Auto: W164 320CDI,r129 320sl, R230 SL55AMG, w221 350cdi
Bydliště: Praha
Věk: 48

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Petr H. »

Vytvoří se oxidy uhlíku. Jinak o jakem načasování to mluvíš? Dnes ty motory zvládnou několik vstřiků za sebou včetně zážehového předvstřiku, nevím konkrétně jak kdo to využívá ale technologie to umožňuje.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od fíkus »

Ano, hodně se to vylepšilo, ale pořád tam není to "feuer"! Prostě u benzínu skočí jiskra a palivo začne hořet. U dieselu je to všechno jen o stlačení a vstříknutí naftové mlhy do horkého stlačeného vzduchu. Dost nepřesná věc. Postupný vstřik právě nahrazuje postupné odhoření paliva jako u benzínu, protože při vstříknutí najednou palivo "vybouchne" v celém objemu a část ho odejde v podobě kouře výfukem a nevykoná práci, prostě toho paliva je tam zbytečně moc. I tak je vznětový motor účinější, o něco málo než zážehový. Největší ztrátou proti elektro tak zůstává u obou převod přímočarého pohybu na otáčivý, tedy klikový mechanismus. Wankel je slepá ulička.

Petr H.
Administrátor
Příspěvky: 2329
Registrován: sob 11.10.2008, 19:45
Auto: W164 320CDI,r129 320sl, R230 SL55AMG, w221 350cdi
Bydliště: Praha
Věk: 48

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Petr H. »

Ty si děláš legraci? =-o

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od kesu »

Petr H. píše:Ty si děláš legraci? =-o
:-))

Spíš by mě zajímalo, jestli ten včera představenej roadster počítá s bateriemi s pevným elektrolytem. Protože 200kWh s 18650 bude znamenat 1,2 a možná i víc tuny. Zatím ale nevím o tom, že by nějakej článek s pevným elektrolytem šel koupit. Spíš si myslím, že je to akorát přání..

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od fíkus »

Petr H. píše:Ty si děláš legraci? =-o
V čem? V popisu principu vznětového motoru a vývoje vstřiku paliva?

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Fusion »

Petr H. píše:Prosím tě a v kterých vyspělých zemích konkrétně je řízení auta umírající činnost? Já chápu, že tě ta problematika baví, ale není to tak trochu přání otce myšlenky??
S tou Teslou bych byl opatrný, nepředvádí vůbec nic světabornýho. To zvládneš i ty v garáži.
https://ekonomika.idnes.cz/mladi-lide-r ... nomika_ale" onclick="window.open(this.href);return false;
Ukazují to statistiky ministerstva dopravy o nově vydaných řidičských průkazech, o které požádala MF DNES. Většina z nich jsou právě mladí lidé. Od roku 2009 počet nových řidičských průkazů klesl téměř o třetinu.

Globálně je tento trend skutečně silně diskutován a považován za velmi reálný. Nejvíce se zatím projevuje v mladší a vzdělané městské populaci ve vyspělých zemích,“ říká Petr Knap, partner podnikového poradenství EY.

„Auto už není taková forma zábavy, jako bývalo,“ říká Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti, podle kterého menší zájem o řízení ukazuje řada studií po celé Evropě.

„Auto ztrácí trochu svou specifickou statusovou roli, kvůli které bývalo klíčovým ‚důkazem‘ úspěchu a dozrání člověka,“ podotkl Knap.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od fíkus »

A to je přesně ten článek, který je postaven jen na domněnkách a populačním výkyvu, za 15-20 let až bude mít silná generace děti může být vše jinak. Ale někteří už v tom vidí zdvižený prst. Já vidím že bez auta neřku li bez ŘP bych byl v p.či. Ale úplně. Je fakt že vidím vyrůstat generaci ovčanů jiné dimenze. Když jdu do restaurace a půlka lidí tam jezdí prstem po mobilu nebo tabletu tak cítím chuť krve v ústech a při každé příležitosti a hrdostí v hlase sděluji že mám TELEFON Nokia 100 a že na net a na fotky se v něm fakt nepodívám. Před 100 lety nebylo nic z těhle věcí a ukázat to všechno tehdejším lidem tak by asi řekli - to už musíte pracovat jen minimálně s takovými pomocníky. Opak je pravdou. To je samá efektivita, hovna, sračky, honění za ziskem a úspěchem, kdo nemá prachy a úspěch je pitomec, občan druhé kategorie, na příjmu ideálně 24/7/365 a ordinace se plní lidmi nemocnými ze životního stylu a přepracování.

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Merc124 »

jen ať je těch mladých řidičů ještě míň, stejně umí kulový a většinou někoho v okolí zabijou :-$ a nový auta kupovat nebudou, protože na ně nemají prachy, radši si půjčí káru od rodičů, takže žádný stresy 8)

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Fusion »

Ještě, že máme takový osvícence, kteří můžou prostřednictvím internetu ostatní poučovat, že by neměli technologie používat.

Petr H.
Administrátor
Příspěvky: 2329
Registrován: sob 11.10.2008, 19:45
Auto: W164 320CDI,r129 320sl, R230 SL55AMG, w221 350cdi
Bydliště: Praha
Věk: 48

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Petr H. »

Hmm, článek... já jen že nám ta doprava tak trochu houstne...

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od fíkus »

Fusion píše:Ještě, že máme takový osvícence, kteří můžou prostřednictvím internetu ostatní poučovat, že by neměli technologie používat.

Používat ano, ale s nějakou mírou a ne že lidi chodí se sehnutou hlavou do chytrého telefonu... Internet je dobrá sluha ale špatný pán. A lidí závislých na médiích přibývá. Já nikomu nic necpu, neříkám co má dělat nebo nedělat. Jen říkám co si myslím že je špatně. Pokud mě svým jednáním nikdo zásadně neomezuje, což se bohužel děje poměrně často, tak ať si třeba vezme do každý ruky jeden eppl. Místo aby lidi využili moderní techniku k rozvoji osobnosti a vzdělání tak degenerují. Asi to tak má být. Ale ne každý je takový. Mám kolem sebe plno lidí kteří nemají nové auto jen proto že staré je neeko..., nemají chytrý tel jen proto že mít tlačítkový bez foťáku znamená být za tupouna, nemají 120 cm LED "10 d" televizi a 4000 programů a místo do multiplexu chodí do klasického biografu, pravda ne na nové filmy - ono ale "všechno dobré už tu bylo". A stále je. Naštěstí.

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Fusion »

Jak sem psal už dřív (a nejen já), na různý filozofický rozjímání a vylívání srdíčka tu je žumpa. Přečti si znovu nadpis.
Tady máš jedno video, abys měl nad čím přemýšlet dneska před spaním.

[youtube][/youtube]
Odpovědět