elektromobily po stopáté

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Fusion »

Shell teď spustil první nabíječku na benzínce v Londýně.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od scout76 »

Tohle byly klasický services a za rohem parkovalo asi 15 Tesel nazobnutých ke stojanům. Ty mají jiný zásuvky?

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od fíkus »

http://www.autoforum.cz/zajimavosti/era ... ef-bmw-gm/" onclick="window.open(this.href);return false;

Trochu lidem nedošlo že dědek už je senilní a mele kraviny. Nic takového se nekoná ani náznakem. To bude dřív válka než se tohle stihne stát. Už jen jak říká že lidi něco "budou muset". Já a generace po mně ještě dojezdíme se spalováky a řidičem. Na to dám krk. Petrolejová lobby je mocnější než nějaký kripl z Bruselu.

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Fusion »

Je to vytržený z kontextu a clickbait, jak má tato žurnalistická žumpa ve zvyku.

Bylo to myšleno tak, že za těch 25 let přijde "přechodná doba", která bude trvat zhruba 5 let, kdy se většina lidí zbaví aut. Je to jeho názor a je to celkem dobrej odhad. Není to žádný nařízení, ani návrh, aby taková přechodná doba byla povinná.

K rozumu je potřeba používat ne palivovej filtr, ale mozek.
scout76 píše:Tohle byly klasický services a za rohem parkovalo asi 15 Tesel nazobnutých ke stojanům. Ty mají jiný zásuvky?
Mají koncovku stejnou ale 1) má většina nabíjení na Superchargerech zadarmo a 2) přes Mennekes (výrobce typu koncovky) se na jiných nabíjčkách nedá zdaleka nabíjet tak rychle jak na SC.
Někteří Tesláci mají aji redukci na japonskej standard. Je to trochu bordel jako s nabíječkama telefonů. Jako u jiných standardů se nedokážou domluvit US/Jap/De na jednotným.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od fíkus »

Píše že si lidi budou muset: Podle výzkumů lidé stále nevěří autonomním vozům, což se může zdát jako obtížné překonatelný limit. Bob Lutz na to reaguje tím, že lidé musí nejdřív veřejně přijmout celou filozofii a vnitřně se vyrovnat s celou myšlenkou. Pomoci (či „pomoci”...) by mohly velké firmy s početnou flotilou aut, které by udělaly první krok a nakoupily autonomní vozy. Veřejnost by postupně ztrácela zábrany v cestě k automatickým modulům.

Proč je lidem podsouváno něco co není potřeba? Kde je nějaká radost? Co to z nás chtějí udělat? Ano, kdo chce ať třeba vyskočí z okna když mu někdo řekne že je to "in" a prospěšný pro společnost. Ale jaký zákazy? Zakazoval někdo koně? Ne, naopak, omezoval se automobil a přesto se rozmohl, a naprosto bez dotací a zákazů. Lidi ho chtěli sami od sebe. A přestanou ho chtít až bude lepší alternativa. Kde jsou nějaké výpravy do světových končin? To si jako najmu modul a dojedu tam jak? Moduly budou jezdit tak možná po městě, ale to už vlastně tak trochu existuje dávno, MHD.

Dobrej odhad? A podle čeho tak soudíš? Za 30 let kdoví co bude, jedno vím jistě - pokud budu živý a budu moci řídit auto tak budu jezdit tím čím dnes. Klidně jinde na světě, ČR není jediný místo k životu. Radši umřu na zkaženej zub v Africe než žít jako ovce v civilizaci.

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Fusion »

Zas píšeš výkaly o tom, co si myslíš ty, jako kdybys byl zástupcem obyvatelstva.
Máš chabej přehled o rychlosti vývoje technologií, a proto nemá cenu ti vyvracet věty plný nesmyslů.
Mmch. je Lutz velkým sběratelem starých aut a letadel. Jestli to tu 30 let zůstane, sázím 10.000, že za 30 let nebudeš jezdit tím, co dnes, ale že přesto budou stále magoři, kteří budou udržovat nesběratelský plechovky sotva při životě.

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Fusion »

Tesla s dojezdem ±1000km a zrychlením na 100 za 1.9s.
https://www.tesla.com/roadster/" onclick="window.open(this.href);return false;

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od kejb »

007 a za chvíli budeme konečně jezdit všichni na elektriku, konečně budou moci všichni vyměnit smrdutej krám (třeba DW8, ;) BXE, CAYC... ) za něco pořádnýho!. :)

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od fíkus »

Embéčka z embé budou od roku 2020 prý výhradně elektrický.

Fjůžn: Přehled o technologiích celkem mám a právě proto vím, že jsou to spíš blbosti. Ať se vyrábí a prodává co chce, ale nechápu a nechci aby stát komukoliv diktoval kdy má co vyhodit. Klasický auta v masovém měřítku nečeká v dohledné době konec ani náznakem. V návaznosti na elektro začne upadat zájem o fosilní paliva a jejich cena půjde dolů. Pokud dnes jde provozovat auto z roku 1966, tedy 51 let staré a pořád jezdí tak nevím proč bych nemohl jezdit 55 let starým Mercedesem W124. Doufám, že vše proběhne tak, že starý auta v klidu dojezdí bez zásadních omezení (do centra už při smogu nešlo jezdit v Praze kolem roku 1997) a nový (což je mi úplně jedno) se už se spalovákem za pár let vyrábět běžně nebudou. Hodně aut vyžene ze silnic stále přísnější dohled nad STK. Dnes se křečovitě řeší stáří vozového parku a přitom reálně v provozu o staré auto člověk skoro nezavadí, takže je to jen hra s čísly která dost zkresluje skutečnou škodlivost provozu těchto vozidel. Tyhle kecy o konci aut mi připomínají vznik různých krizí kdy se ovcím v televizi a rádiu řekne že je krize - která v tu chvíli ještě vůbec není - a lidé následnou reakcí, ponejvíc omezením spotřeby tu krizi skutečně vyvolají, pak se jim - zcela bez důvodu . řekne že krize polevuje a opět ovce svým zvýšením spotřeby onu krizi ukončí. To stejné je tohle. V řadě ovcí tahle zpráva vyvolá pocit, že investice do klasického auta už je blbost protože se zakážou a např. další nákup nového vozu odloží (tím se stane pro elektro a autonomno cvoky to na co "čekají" - začne klesat zájem o auta s klasickým pohonem a mírně začne stoupat obliba elektro) a budou vyčkávat, nebo koupí hybrid či rovnou elektriku. Ve zprávách se pak ovce dozví, že zájem o klasiku klesá, klesá celkově odbyt nových vozů a pomalu se spouští provoz modulových vozítek se slovy že to lidem ušetří peníze, čas, zdraví a životy (odkdy vlkům záleželo na životech ovcí, těm stačí jen aby jich bylo dost) a že vlády jednotlivých zemí zvažují omezení nebo úplný zákaz provozu vozidel s řidičem. A dílo je dokonáno a celé to bude pouze výsledek mediální masáže, ne skutečných potřeb a přání lidí. Bohužel, tak to dnes je. Bureš začal v době největšího blahobytu této krajiny za posledních 500 let ovcím tvrdit, že to tu všechno stojí za hovno, nakoupil média a začal tím krmit ovečky a ejhle, vyhrál s naprostou lží volby. Povedla se mu věc ve stylu kapři si vypustili sami rybník, protože jim řekl že to je dobré.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od fíkus »

Fusion píše:Zas píšeš výkaly o tom, co si myslíš ty, jako kdybys byl zástupcem obyvatelstva.
Máš chabej přehled o rychlosti vývoje technologií, a proto nemá cenu ti vyvracet věty plný nesmyslů.
Mmch. je Lutz velkým sběratelem starých aut a letadel. Jestli to tu 30 let zůstane, sázím 10.000, že za 30 let nebudeš jezdit tím, co dnes, ale že přesto budou stále magoři, kteří budou udržovat nesběratelský plechovky sotva při životě.
No vidíš, Lutz v tom případě podle tvého klíče taky píše výkaly když uvádí své pohledy na věc. Až bude elektrický auto nabitý na dojezd 700 km za 5 minut tak to pro mě ani tak nebude plně akceptovatelná náhrada klasiky. Chybí tomu totiž ten zvuk. Spalovací motor je pro mě skoro stejná věc jako "objev" ohně člověkem, prostě co se mě týká tak by měl spalovací motor patřit k lidem už "navždy". A klidně i elektro, proč ne, pro toho kdo to chce. Nakonec jezdit na elektro se může stejně dlouho jako na spalovák a teprve po sto letech se eletromobil přiblížil aspoň dojezdem klasice. Tak tomu říkám "pokrok". A o ekologii si nedělám iluze, ty kvanta baterek je taky nemalý průser.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od scout76 »

Fikus,ty musíš být schyzofrenik. Co příspěvek to jiný názor. Nejdřív napíšeš,že je lobby fosilních paliv silná a nedovolí příchod jiné technologie a o dva příspěvky dál napíšeš jak se začne elektro prosazovat i když to lidi nechtějí. Co ty můžeš vědět o tom cokdo chce nebo nechce? Pokud bude provoz na elektro nebo třeba lidský prdy dávat smysl ,tak jim klasika ustoupí. Stejně jako tenkrát ti koně autům. A starý auta v provozu vidím každý den. Třeba O I už má přes 20 let a jsou to z velké části dojetý verky.

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Fusion »

fíkus píše:No vidíš, Lutz v tom případě podle tvého klíče taky píše výkaly když uvádí své pohledy na věc.
On má trochu jiný krédo, než ty, aby říkal co se bude nejspíš dít v automobilovým průmyslu za 30 let.

Řízení auta je ve vyspělých zemích umírající činnost. K řízení jsou v podsatě jen tři důvody - zábava, práce, autodoprava. To, o čem Lutz mluví řeší dojíždění do práce. Řízení ze zábavy se týká minimálního procenta a je ekonomickej nesmysl, autodoprava je úplně na opačným konci spektra. Ty doby, kdy každý druhý auto na D1 byla Škodovka obchoďáka nějaké firmy jsou pryč. Čím dál míň firem vyžaduje ŘP.

Systém autonomních aut řeší několik problémů zaráz - konec nesmyslně drahýho vlastnictví auta, nulová zodpovědnost a potřeba se školit, nulový nebo minimální vstupní náklady pro přepravovanýho, nezávislost (narozdíl od MHD), větší výdělek z auta pro automobilky. Kdyby taxík stál 5-10 korun tak se denního auta zbavím okamžitě. Ztratilo by to pro mě veškerej smysl a ušetřilo plno peněz. Kromě změny činnosti bych už nikdy neměl potřebu si auto koupit.

Já se svých aut nezbavuju, pro zábavu si vždycky alespoň jedno nechám, ale za pár let to bude podobný jako dneska mít koně, s tím je potřeba se smířit. Drahej koníček, kterýmu se věnuje pár blbců. Nikdo ti nic nezakazuje, veteráni furt budou, závodit se bude dál. V minulosti podobných paranoiků, kteří si každou blbost vyložili po svým (a nakonec z toho nic nebyo) už bylo tolik, že už to nemá smysl číst. Naposledy právo policejní hlídky tě poslat na STK. To tady bylo tolik žvástů a nikdy se to nikomu nestalo. Konspirační teorie a Babiše si debatuj v žumpě, tady je téma o něčem jiným.

Petr H.
Administrátor
Příspěvky: 2329
Registrován: sob 11.10.2008, 19:45
Auto: W164 320CDI,r129 320sl, R230 SL55AMG, w221 350cdi
Bydliště: Praha
Věk: 48

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Petr H. »

Prosím tě a v kterých vyspělých zemích konkrétně je řízení auta umírající činnost? Já chápu, že tě ta problematika baví, ale není to tak trochu přání otce myšlenky??
S tou Teslou bych byl opatrný, nepředvádí vůbec nic světabornýho. To zvládneš i ty v garáži.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od fíkus »

fjůžn, souhlas až na ten poměr - pár lidí právě naopak nejsou blbci tím že udržují tradiční záležitosti. Totiž to co popisuješ by nás zbavilo svobody, a to dost zásadně. Já nechci žít v nějaké komunitní společnosti kde nejde dělat nic jiného než to co dělá zbytek. Já dnes naopak vidím, že bez auta jsi v řadě případů v prdeli. Takže na dojíždění do práce by byly moduly bez řidičů a na chatu už bys musel jet vlastním autem? Co lidé chtějí se těžko odhadne ale dá se dovodit, že stádo z velké části zamíří tam kam ho nasměruješ a ne tam kam by chtělo. Právě že já žádné panice nepropadám, vždyť píšu že za 30 let bude moje auto to stejné (pokud nezhyne nehodou) jako to dnešní a nakupuju další abych měl zásobu, koupil jsem náhradní karoserii, zásobu trysek a náhradní čerpadla (tohle bude jednou problém vůbec sehnat a na koleni to nevyrobíš), W123 už jsem pořídil a na sezónu bude denním vozem W115 300 D, mít více peněz jezdím klidně "grosserem", W116 6,9 a podobnými vozy. Nemohu se dočkat hotového Range Roveru s karburátorovým motorem V 8 se spotřebou kamionu.

Skaut - já jen popisuji mechanismus toho, jak se lidem vnutí něco chtít, panikou že jim to co mají zakážu. Soused se mi v roce 2014 smál že jsem dojezdil s W124, že už nebudu smět do centra Prahy a že do pár let tyhle auta zmizí úplně. No, máme konec 2017 a já vesele smrdím s E1 na Václaváku nějaký omezení v nedohlednu zatímco soused byl víc v servisu než na silnici protože si koupil Mondeo 2006 s filtrem DPF... dnes má 11 let starou pořádně nefungující sračku kterou nikdo nekoupí ani za pětinu toho co za to dal takže si může koupit zase něco podobnýho novějšího. Taky jsem jednomu Audi Q7 TDi mého zákazníka sahal do výfuku, opravdu jsem měl prst čistý. Ovšem zákon zachování hmoty je platná věc a ty nahromaděný saze někdy ven musí. Měří někdo emise při regeneraci filtru? Asi sotva a budou to pěkný sračky, pro lidské tělo. Nekouří to stále, ale jen občas, zato "pořádně".

Petr H.
Administrátor
Příspěvky: 2329
Registrován: sob 11.10.2008, 19:45
Auto: W164 320CDI,r129 320sl, R230 SL55AMG, w221 350cdi
Bydliště: Praha
Věk: 48

Re: elektromobily po stopáté

Příspěvek od Petr H. »

Fíkus: doufám, si nemyslíš, že se ty saze skladují v autě a jednou za čas vyfouknou najednou ven, nebo jo?
Odpovědět