Jděte k volbám!!!

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Jděte k volbám!!!

Příspěvek od fíkus »

Celé to směřuje k tomu, že v pozadí jsou jinačí "střelci", tohle je jen první linie pro voliče - stádo. Dá se taky spekulovat o tom, že sice vznikaly škody a děly se levárny, ale mohlo to být taky celý ještě horší. Je zvláštní že se jak rád někdo říká vše vytunelovalo, rozkradlo, zničilo a přitom všem zmaru životní úroveň (tedy pokud lze vůbec současný způsob života řady lidí označit za něco co má nějakou úroveň kdy slovo "úroveň" znamená něco hodnotného) občanů ČR roste a je daleko vyšší než před rokem 1989. V přeneseném slova smyslu - nevadí že "nám" někdo krade dřevo z lesa pokud stíhá dorůstat rychleji než ho stihnou krást. Menší zlo. To je moje volba. Takže radši zvolím někoho, kdo nějak zašmouloval padáky, MiGy, chtěl i tanky T72 než někoho kdo poškodí demokracii a zničí ekonomiku této země.
Naposledy upravil(a) fíkus dne čtv 02.11.2017, 18:40, celkem upraveno 1 x.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Jděte k volbám!!!

Příspěvek od kejb »

Takže krást málo je v pohodě?
Když ukradnu v sámošce 8 rohlíků, je to v pohodě ale 12, to už by chtělo zavolat policajty? :)
Žiju v tom, že normální je nekrást.
Jinak kalousek asi mluvit umí ale to je tak si všechno.
Myslím, že toho už předvedl dost.
Btw vyslechnul jsem si rozhovor dvou mamin s kočárky na pražském sídlišti, kde jedna druhé zasvěceně vysvětlovala, proč volila ANO. :x *jokingly*
"...jsou tam i normální lidi, babiš je schopnej, hodně toho dokázal, všichni mu záviděj, tak na něj dělají kampaň...atd" :)

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Jděte k volbám!!!

Příspěvek od Thomas_124 »

Ani jeden rohlík není v pohodě, ale tento bureš plundruje vše beze zbytku a bez jakýchkoli zábran a nemá nikdy dost.

Asi bys byl raději za ukradené autorádio než celé auto. V tom je pro mne lepší ten feťák - který auto sice vykrade, ale nechá ho stát - než profík, který s autem odjede bez ohledu na jakékoli zabezpečení.

Autor tématu
fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Jděte k volbám!!!

Příspěvek od fíkus »

Kejb - lidi prostě kradli, kradou a krást budou. Je otázkou jak a co. Bureš je v ČR něco jako parazit, který ale úplně klidně zničí hostitele a až se to stane odejde jinam, a nebo, a to je pravděpodobné, v době kdy se naplno projeví "jeho" zkáza bude už po smrti.

Však píšu že volím menší zlo, ano, menšího, méně škodlivého zloděje. Kamaráde, můžeš zaručit že kdyby jsi byl nahoře tak když někdo přijde s tučnou obálkou a bude to z ruky do ruky bez důkazů - odoláš? Nabídl Ti někdo za jeden podpis a žádnou odpovědnost třeba 20 - 30 milionů? A nebo ještšě jinak - kdo nepodepíše, už si příště neškrtne, byznys a politika jedno jsou. Ve vrcholné politice se tak udrží dva typy politika - ten co nic nikdy nepodepíše a nepodepsal (ti jsou tam jako vata, křoví, do počtu) a pak ti kteří se dostanou ke skutečné moci a rozhodování. A jak chceš ve světě kde manžel okrade manželku, přítel přítele, společník společníka zajistit, aby nekradl zrovna politik? Nebo za protislužbu nedělal nevýhodné kroky pro stát? Jak to chceš kontrolovat? To by pak kontrola byla dražší než případný prospěch. Viz. EET a KH - náklady velké, přínos malý, jde se s dělem na komára.

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Jděte k volbám!!!

Příspěvek od Thomas_124 »

Já myslím, že jsou daleko sofistikovanější metody než obálka. Já bych ji třeba jistě nevzal, nestojí mi to za to. Žádné peníze. Jsem spokojen s tím, co mám a jsem si vědom, že lidé, co mají hodně peněz, zase řeší o level vyšší problémy a tam se dostat ani nechci. Horší věc než obálka je skutečnost, která tě k něčemu donutí, zjednodušeně řečeno vydírání a jeho moderní formy.

Autor tématu
fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Jděte k volbám!!!

Příspěvek od fíkus »

A nebo podvědomí že "když ne já tak někdo jiný". Lidem se to obecně radí, ale kolik je případů že lidi neodhadnou třeba stav auta při nákupu a koupí předražený šmejd? Já se u člověka - politika zajímám nejen o to, co udělal špatně ale taky o to co udělal dobře a když něco špatně tak co měl v době činu za možnosti a především - jestli z toho měl prokazatelně prospěch, protože je možné uzavřit nevýhodné věci i jen tak, bez "úplatku". Někdo řekne špatný obchod, a kdyby z něj sešlo tak to zase bude špatný žádný obchod. Když si necháme tanky a MiGy tak "na co, k čemu to je, do šrotu s ruskými krámy". Když se to zdánlivě nevýhodně prodá nebo vymění tak je to opět špatně, i když ty MiGy 29 byl úlet, doslova. Přitom na dobré obchody musí být dva - prodávající a kupec. To že mám něco s nějakou tržní cenou ještě neznamená že to za ní někdo koupí. Jenže po celou tu dobu se tu věc musí někdo starat. A kolik stojí třeba udržování jednoho tanku nebo stíhačky radši ani nechceme vědět... Dobře se to odvodí od údržby tak (proti dvěma zmíněným věcem) banální věci jako je jakékoliv osobní auto. I to stojí dost peněz když má být v nějakém schopném stavu.

Petr H.
Administrátor
Příspěvky: 2329
Registrován: sob 11.10.2008, 19:45
Auto: W164 320CDI,r129 320sl, R230 SL55AMG, w221 350cdi
Bydliště: Praha
Věk: 48

Re: Jděte k volbám!!!

Příspěvek od Petr H. »

ale my nemáme Mig29. Máme v nájmu Gripeny, což hodně lidí těžko kouše. Nicméně je to nejlevnější cesta k nadzvukové stíhačce. Jasně že jsou názory, k čemu to potřebujeme, ale má to poměrně dost výhod. Ten problém pak je v tom, že občan nemá dostatek informací a nebo povědomí k problematice a snadno podlehne tendenčnímu kvákání politiků. Pak osočí ministra obrany ze zlodějů - vždyť je to tak easy. Faktem je, že třeba slováci nám ten kontrakt záviděli. Nicméně neměli šanci uspět, nedokázali zabezpečit odpovídající technické zázemí a tak oprašujou ty staré Migy 29. Což je stojí neskutečnou dardu a stejně polovina z nich nelétá. Navíc už dávno nedrží krok se současnou technikou. A tak vlastně topí peníze v hovnech. Ale zase třeba u nich voliči nenadávají armádě, že tuneluje... A to by se dalo napasovat asi na vše...

Autor tématu
fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Jděte k volbám!!!

Příspěvek od fíkus »

Měli jsme MiGy 29... dnes jsou za ně PZL Sokol. Za deset špičkových stíhaček 11 ---- vrtulníků od pšonků. Ty MiGy nelétaly už v době výměny, ale používá je dodnes x států. S Gripenem je to myslím oboje stejná generace, MiG vzlétl o 5 let dříve což je u letadla "zanedbatelné", jen jiná kategorie - MiG 29 je o čtvrtinu "větší, težší" letadlo co se týká vzletové hmotnosti. Jsem rád že máme Saaby, ale MiGy byly a jsou taky dobrý stroje. Pamatuji si ještě v aktivní službě Su 7, to bylo monstrum, a úchvatné "jednadvacítky" kdy nebyl řídký jev v ČSSR slyšet sonický třesk *in love* A občas nás "navštívil" SR 71 Blackbird a honem honem vzlétal z NDR MiG 25. Jo kde jsou ty časy. Zaplať bůh v prdeli (???)
Naposledy upravil(a) fíkus dne čtv 02.11.2017, 20:25, celkem upraveno 1 x.

m666
hvězda
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:50

Re: Jděte k volbám!!!

Příspěvek od m666 »

Když už tedy OT:
První kontrakt gripenů měl smysl a opodstatnění když budeme vycházet z toho, že jsme strašně moc potřebovali nadzvukovou stíhačku. (já si to nemyslím) Bylo levnější provozovat gripeny než opravovat devětadvacítky. O těch ale platí, že to bylo letadlo naprosto poplatné svojí době v poměru cena/výkon. Byl to krám který s daleko menšími výrobními náklady mohl dát naprdel skoro všem letadlům, která tenkrát lítala. To se o gripenech dnes, ani tenkrát, opravdu říci nedá. Byla to ale rozhodně lepší varianta, než rezavé F16 které nám sem cpali naši milující američtí bratři. Bohužel v současné době platí, že gripen je proti stihačkám okolních států technicky i morálně zastaralý verk. Pro maximální pobavení doporučuju shlédnout toto video : " onclick="window.open(this.href);return false;
:)
za mě bych uvítal místo živení těchto cca 12, nebo kolik jich ČR vlastní, zázraků současného letectví nakoupit cca 20-30 kompletů S-400 + mít cca dvojnásobek L159 a budoucích L169.

Autor tématu
fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Jděte k volbám!!!

Příspěvek od fíkus »

Dobrá PVOS je základ. Dobře pamatuji rakety Volchov na základně Hadačka...

Petr H.
Administrátor
Příspěvky: 2329
Registrován: sob 11.10.2008, 19:45
Auto: W164 320CDI,r129 320sl, R230 SL55AMG, w221 350cdi
Bydliště: Praha
Věk: 48

Re: Jděte k volbám!!!

Příspěvek od Petr H. »

Gripeny procházejí inovacemi, mají teď nově vylepšené radary, dokážou v klidu zaměřit několik cílů a udržet je. Nevím s čím je srovnáváš, technologicky jsou rovnocený Rafale i EF2000. Dokonce kokpit je sjednocený. Jsou pravda jednomotorové, nicméně vysoce spolehlivé. Srovnání s podzvukovými bitevníky zde vůbec není na místě, navíc tebou zmíněné stroje pochází konstrukčně ze sedmdesátých let a to i teď 39NG. L-159 byl krok vedle. Měli jsme ambice stavět vlastní supersonické stroje, ale sešlo z toho, teď už to není reálné. Plní část úloh v NATO, nedívej se na to jako že nad naší malou republikou se sotva otočí... To není podstatné. Nicméně i to nás řadí do první ligy, v centru Evropy jsou potřeba.
Su 35 by bylo k neuživení, navíc kvalita je tam jaká je... mmch. je to jedno z nejhezčích letadel (SU35)

Autor tématu
fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Jděte k volbám!!!

Příspěvek od fíkus »

Na ostrahu našich hranic (Schengenu!) by se klidně uživil i MiG 31, to je sakra stroj... budí respekt, stál jsem u něj... Su 35 je nádherný, Su 27 je ale o něco "čistší" v linii. L 159 je dobrý tak proti obrněným autům a pěšákům ale ne na vybojování a udržení vzdušné převahy, na to vůbec nemá a nikdy nemělo mít, to je jasný.

Autor tématu
fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Jděte k volbám!!!

Příspěvek od fíkus »

http://cesko2050.cz/zdetinsteni-obcanu- ... elokracie/" onclick="window.open(this.href);return false;

m666
hvězda
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:50

Re: Jděte k volbám!!!

Příspěvek od m666 »

Já sem narážel na celkový koncept.... Gripen možná dostal nový radar. No haleluja.. V případném konfliktu z prava nebo zleva by ale CZ gripeny stály buď proti SU, kterých by bylo asi tak dvacetkrát víc. I kdyby došlo na kočkování 1 na jednoho, nemám nejmenších pochyb, jak by to dopadlo. MYslím že nejsou schopní konkurovat ani starým 29 s modernizovanou výzbrojí. Natož Suškám. Gripen je schopný sundat max SU-24 SU-25. Bez eskorty.
V docela blízké budoucnosti myslím může dojít i k rozkmotření se sousedy typu německo, které by nemuselo skousnout, že by ČR mohlo chtít vystoupit z bratrského koloniálního svazku jménem EU. Z letectva okolních států gripen není schopný se postavit ani F16, F18, už vůbec ne Typhoonum. Srovnávat gripen s Rafale? Vážně? :)
Maximálně je možné představit si střet s nějakým zastaralým Tornádem.
Není to jen o výkonech, tj. o rychlosti, stoupavosti, obratnosti a poměru tahu a hmotnosti a toho kolik cílů může sledovat radar.. Dnes se hodně hraje i na RB... tedy rušení radaru, zaměření i odpálených střel. A v tom jsou dnes myslím rusáci dva kroky před všemi ostatními.... Celkem nedávno bylo dost haló, protože se zastaralé ruské plechovce SU 24 podařilo z fleku "vypnout" nabušený moderní americký torpédoborec :). Oproti tomu všemu nějaký moderní pozemní komplet PVO je smrtelně nebezpečný všemu co má křídla a lítá.... Kolují šprochy, že před S400 nejsou bezpečné ani F22 /F35..... Poradí si to s Tomahawkem nebo i ICBM. A vtipné je, že ten krám údajně umí sundat i družici :).
Nová vláda ale na směřování obranného konceptu ČR nic nezmění. Bylo by dobré mít aspoň něco na světové úrovni, a vykašlat se na stihačky. Ale je to jen můj názor.

m666
hvězda
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:50

Re: Jděte k volbám!!!

Příspěvek od m666 »

Jo a ješte dodatek:
Mig 31 není a nikdy nebyl určený k vybojování vzdušné převahy..... Je to letadlo určené k obraně před B1, B2.... možná Tomahawky.
Ke svému účelu slouží dokonale.
Moc si nedokážu představit k čemu by takový stroj byl VzS AČR. A krom toho je to taky konceptem zastaralej verk.... Třeba životnost motorů je tristní. Dva, max tři bojové vzlety na plnej knedlík... a turbína musí ven na repasi..
Odpovědět