Dovoz ojetin bude složitější

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Dovoz ojetin bude složitější

Příspěvek od trojan »

Chtělo by to větší pozemek a založit si vlastní stát mimo EU :x

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Dovoz ojetin bude složitější

Příspěvek od kejb »

Já když jsem sháněl felaci pro kluky z fakulty, tak nic nebylo a navíc by mě nikdy nenapadlo, že je po tom takovej hlad =-o *jokingly*

schicklgruber

Re: Dovoz ojetin bude složitější

Příspěvek od schicklgruber »

scout76: Zrovna včera jsem šel s kámošem po Zlíně a říkal jsem mu, dívej se na ten vozový park, byli sme na hlavní třídě, kde projede nejvíce aut a za 10 minut projela 1 felina a 1 stála na parkovišti. Zlín je takový specifický a spíš víc připomíná parkem Prahu nebo Brno. Ale okolí jako Vsetínsko nebo Slovácko, tak tam je to značně jiné.

Dojedeš třeba do Luhačovic a na sídlišti je to ještě nejčastější auto.

Poslední dobou chodí auta po roce 2000. Alfa 156, BMW E39, Ford Focus, minulý týden i to Mondeo od roku 2001, Renault Megane, Škoda oct předface, Volvo S80.

Felda tak 2 do týdne. Rok zpět jich bylo třeba i 10. Když dojede Favál, tak to je už pomalu na oslavu.

Docela hojně se začínají likvidovat T4 ale to jsou vraždy co svět neviděl.

A nejlepší je když dojede Audi 80 z roku 1987 a není vůbec hnilá. ]:->

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz ojetin bude složitější

Příspěvek od scout76 »

U nás je to stejný,ale když jsem jel třeba v Prostějově,přerově a byl to nucen vzít přes prdele,tak jsem měl pocit,že se tam zastavil čas.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Dovoz ojetin bude složitější

Příspěvek od fíkus »

scout76 píše:Juan - ten zákon psal dement. Ten poslední odstavec je totální kktina. Dovedeš si představit třeba M3000 a vrakera jak mu cpe třeba kapotu z w202? Cílem dealera je prodat nový díl včetně montáže a ne nějaký starý krámy na který nemůže dát záruku. Nebo třeba,že bych do Boleslavi přivezl zadní vrata z Felicie? To by asi na mě zavolali ochranku a těch kravin je tam víc.

A než se Fikus zeptá na tu osobu,tak musí být oprávněná. Tj. autoservis,automechanik,který má platnou živnost v oboru a předat jdou poze části. Ne celý vrak.
Já mám živnost na opravy silničních motorových vozidel. A když mi dnes dáš kastli a zítra motor, po neděli nápravy a zbytek auta, tak je to po částech ne? Tak značkový servis :stern: namontuje jen tauš díly, co se týká starých věcí, jinak ani hovno. Ale servis jako já klidně namontuje použitý motor, proč ne. Novej asi nikdo do W124 kupovat nebude.

Nejlepší by bylo, kdyby stát tohle nechal na lidech, na nabídce a poptávce. 90% lidí chce vždy "lepší", novější auto. Kdyby se do toho stát nesral, nebral lidem peníze za výpalný, nic se neomezovalo, tak je na tom možná vozový park lépe než dnes a bez podvodů. Televizi mi taky nikdo nebrání dovézt 30 let starou třeba z USA, tak proč zrovna auta??? (víme proč, ale na tahání peněz a na lobby jim z vysoka seru)

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz ojetin bude složitější

Příspěvek od scout76 »

Víceméně s tebou souhlasím.
S tou televizí to bude úplně stejný jak s autama. A možná to bude zakázaný úplně,ale o tom jsem tu záměrně nepsal. Ten výňatek je z nařízení,které má asi 60 stran a je tam popsána každá věc extra.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Dovoz ojetin bude složitější

Příspěvek od fíkus »

Ale proč? Proč tohle regulují? To se reguluje samo, a dobře. Starou tv ani žádný jiný spotřební krámy skoro nikdo nechce, a pár sběratelů ať si jí koupí, to nikomu nemůže uškodit. Přijde mi, že jen vykazujou práci, prostě produkujou lejstra jako správný úředníci. K ničemu.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Dovoz ojetin bude složitější

Příspěvek od fíkus »

Mně se nejvíc líbí, jak bylo kdysi argument, že dovozem starých aut jsme vrakovištěm Evropy. Ale že by někdo obměnil stodvacítku z roku 1980 třeba Golfem z roku 1989, který svého času nešlo přihlásit, tak to už nikdo "neviděl" - asi si myslel, že někdo kdo dojíždí užovku tak si koupí místo staršího Golfa novou Felicii. Nějak mu uteklo kde na ní vezme. Každý obchod, který reguluje stát stojí za hovno.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz ojetin bude složitější

Příspěvek od scout76 »

fíkus píše:Ale proč? Proč tohle regulují? To se reguluje samo, a dobře. Starou tv ani žádný jiný spotřební krámy skoro nikdo nechce, a pár sběratelů ať si jí koupí, to nikomu nemůže uškodit. Přijde mi, že jen vykazujou práci, prostě produkujou lejstra jako správný úředníci. K ničemu.
Je to na delší vysvětlování. Jde o to,že někdo převáží odpad (třeba staré lednice,televize,rádia,vysavače) a deklaruje ho jako použité zboží,protože v zemi původu vyinkasuje poplatek od občana,výrobce a kuchat to stojí peníze,tak za to zaplatí třeba firmě z Lotyšska,která si s tím po indiánsku poradí a vyveze to třeba do Běloruska na skládku.

Podobně k nám dřív z říše vozili bordel,který se deklaroval jako papír nebo hadry k recyklaci. Jak to dopadlo všichni víme.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Dovoz ojetin bude složitější

Příspěvek od fíkus »

Táta jako vedoucí střepárny u Sběrných v roce 1990 takhle vozil z Německa sklo - tam dostal peníze a ve sklárně na český straně druhý peníze. Naprosto legálně se na tom vyvařil balík. Střepy byl jinak vždy prodělek, mimochodem táta do Prahy zavedl ty zvonečky, zelený a bílý, celou technologii... to už je let.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz ojetin bude složitější

Příspěvek od scout76 »

Tak zatím se bude omezení týkat jen aut mimo EU (hlavně do Afriky). Nejednalo se jen o autech,ale i použité elektronice,bílé technice,etc.. Zpřísnění dovozů se však v budoucnu nejspíš nevyhneme :( .

schicklgruber

Re: Dovoz ojetin bude složitější

Příspěvek od schicklgruber »

Zase tak černě bych to neviděl. Uvidíme jak si RVHP poradí bez VB. :-)

Ze začátku to možná bylo dobrý, teď je to tunel na lidi jako prase.

Když by aspoň ti volové u koryta dokázali ještě vytáhnout alespoň hodně dotací a opravit cesty.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz ojetin bude složitější

Příspěvek od scout76 »

Zatím všechno co se načalo po nějaké době začalo platit.

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Dovoz ojetin bude složitější

Příspěvek od Thomas_124 »

Scoute: Já chci mít na zahradě druhé auto na orgány, koupil jsem si ho za moje vydělané a zdaněné peníze a chci, aby bylo ctěno mé soukromé vlastnictví a moje právo s ním nakládat tak, jak uznám za vhodné. Je to slabý argument?

schicklgruber

Re: Dovoz ojetin bude složitější

Příspěvek od schicklgruber »

Spíš to bude posuzováno jako neoprávněné nakládání s odpady.

A to mě pořád nikdo nechápe když říkám, že 1 OCT veterán prostě nebude. :-D
Odpovědět