OT - Zahraniční STK

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Kaskadér
hvězda
Příspěvky: 1122
Registrován: stř 10.02.2010, 20:59
Auto: Folcvágen

Re: OT - Zahraniční STK

Příspěvek od Kaskadér »

Nová tuv je ti k hovnu, však jsem ti to psal hned na začátku.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: OT - Zahraniční STK

Příspěvek od scout76 »

Ne tak úplně. Každý úřad si to řeší po svém. Ve Varech na úřadě ji uznají v Sokolově ne. V Plzni ji taky uznají,ale nebudu to přihlašovat na někoho ve Varech nebo v Plzni abych ušetřil pár stovek. Potřebuju to co nejdřív na značkách,aby to jezdilo. Můj dotaz zněl jestli už platí to,co je v tom článku co sem vložil Hrnek,protože jsem ho už někde četl. Každý kraj si vykládá zákony po svém. Třeba obnovení VIN na náklaďáku mi pi.us v Praze odmítnul udělat,protože je ještě čitelné. Až by nebylo,tak věřím,že by mi řekl,že se jedná o jiné auto. Za tím účelem jsem si založil novou firmu a auto přepsal do Sokolova. Tady no problém. Skončilo u nás plno aut,kde technici odmítli zapsat nečitelnost VINu a lidi kvůli takové chujovině museli vyřadit auto a úředníka to nezajímá. Je třeba,aby si ti zmrdi na úřadech uvědomili,za čí peníze tam sedí :-! .

Kaskadér
hvězda
Příspěvky: 1122
Registrován: stř 10.02.2010, 20:59
Auto: Folcvágen

Re: OT - Zahraniční STK

Příspěvek od Kaskadér »

Každej úřad si vykládá zákony po svým, to je pravda. V Brně dělají velký problémy s obnovou vinu a je to strašnej tyjátr. Musíš přijít ráno s papírem od akrediťáka-ztotožnění že se auto shoduje s tím co je v TP, na úřadě ti dají papír a jedeš vyrážet. Ovšem chcou to ještě ten den nazpátek, což je prakticky neproveditelný.
A proč to chcou nazpátek ten den? Aby ten technik co má zrovna službu stihl všechno orazítkovat a zapsat a nemusel to dělat nikdy později. A výborně se to řeší, když máš papíry a sídlo firmy v Brně a auto fyzicky stojí na druhým konci ČR. Ale všechno vždycky nějak jde.
Technická zatím lze přetáhnout u ojetin do 4 let stáří, jinak ne. A nevěřím tomu, že to někdy bude jinak, tenhle kšeft si majitelé STK nenechají sebrat.
Však když přišla možnost přihlásit auto jen na evidenčku, hned jí zdražili na 1000,- Kč prakticky kolektivně, aby urvali co nejvíc.

CAPRICLAN
vycházející hvězda
Příspěvky: 530
Registrován: čtv 26.11.2009, 21:11
Auto: Dacia Logan,A 124

Re: OT - Zahraniční STK

Příspěvek od CAPRICLAN »

Co je to-chcou?To je od slovesa chcát nebo??

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: OT - Zahraniční STK

Příspěvek od fíkus »

*jokingly* *jokingly* *jokingly* ju

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: OT - Zahraniční STK

Příspěvek od scout76 »

Kaskadér píše:Každej úřad si vykládá zákony po svým, to je pravda. V Brně dělají velký problémy s obnovou vinu a je to strašnej tyjátr. Musíš přijít ráno s papírem od akrediťáka-ztotožnění že se auto shoduje s tím co je v TP, na úřadě ti dají papír a jedeš vyrážet. Ovšem chcou to ještě ten den nazpátek, což je prakticky neproveditelný.
A proč to chcou nazpátek ten den? Aby ten technik co má zrovna službu stihl všechno orazítkovat a zapsat a nemusel to dělat nikdy později. A výborně se to řeší, když máš papíry a sídlo firmy v Brně a auto fyzicky stojí na druhým konci ČR. Ale všechno vždycky nějak jde.
Technická zatím lze přetáhnout u ojetin do 4 let stáří, jinak ne. A nevěřím tomu, že to někdy bude jinak, tenhle kšeft si majitelé STK nenechají sebrat.
Však když přišla možnost přihlásit auto jen na evidenčku, hned jí zdražili na 1000,- Kč prakticky kolektivně, aby urvali co nejvíc.
Majitelé STK budou akorát držet hubu a budou rádi za to,že jim neseberou licenci. Bude se to řídit legislativou EU.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: OT - Zahraniční STK

Příspěvek od scout76 »

Tak jsme dnes dělali dovozovku ta stála 4000Kč a ještě nemáme hotovo,protože na nemůžeme najít VIN :-! .

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: OT - Zahraniční STK

Příspěvek od kejb »

a to tam to číslo fakt není?
Bezproblémové číslo je přece na vozidlu to nejdůležitější.
Nebo ty víš kde to číslo je a schválně zkoušíš technika, jestli na to přijde...nebo tomu nerozumim :)

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: OT - Zahraniční STK

Příspěvek od scout76 »

No nezkoušel. Volal jsem včera do Hüferrmannu a musím říct,že byli velice ochotní i když se jednalo o starší vlek. Chěli poslat fotky vleku ze všech stran a štítku. Dnes ráno mi poslali lokaci,kde VIN je. Bylo pod nánosem barvy po lakování. V Německu na TÜV jen kouknou na štítek a neřeší to. Jde jim o stav a protože to bylo po prvním majiteli,tak by to asi ani nezkoumali. Takže ráno si vyzvednu dovozovku a v pondělí to dám na značky. Zastoupení v ČR jsem ani nekontaktoval,protože jakmile nějaké zastoupení necítí korunu,tak tě akorát kopne do prdele.

mrtvol@
hvězdička
Příspěvky: 214
Registrován: pon 04.08.2008, 23:38
Auto: C 203 200 K, C 205 250 cdi 4M

Re: OT - Zahraniční STK

Příspěvek od mrtvol@ »

A jak je to teda s dovozovou STK? Uz uznaji platnou HU a AU?
Koukam po aute a tam je HU do 5/2017, tak ze bych ji prodejce nechal udelat, mam za to, ze v Nemecku je to prisnejsi jak u nas...

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: OT - Zahraniční STK

Příspěvek od scout76 »

Teď určitě ne,ale od půlky roku má platit nějaká novela,tak třeba zahraniční STK budou uznávat. Já čekám na obnovení VIN na náklaďáku,ale auto je registrovaný v Praze a pán na Pankráci byl totálně neochotnej a nechtěl mi to schválit i přes fotky z STK,tak čekám na novelu a udělám to u nás na vesnici jak novela vstoupí v platnost.

rebel.mercedes
vycházející hvězda
Příspěvky: 720
Registrován: sob 21.02.2009, 9:30
Auto: w124 300d, w124 300d turbo, w124 c???, W163 270CDI
Bydliště: Plzeň
Věk: 34

Re: OT - Zahraniční STK

Příspěvek od rebel.mercedes »

Čenda píše:Další příklad, jak nám je ta EU vlastně k h.o.v.n.u... o:-)
007 007 007 007 007 Čendo naprostý souhlas

David8
hvězdička
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 31.07.2008, 20:14
Auto: S124 300TD; S211 320CDI V6
Bydliště: Praha
Věk: 40

Re: OT - Zahraniční STK

Příspěvek od David8 »

Ahoj, jak to nakonec dopadlo?
Je ta dovoz. technicka zrusena pro vsechny, nebo jen do tech 4 mesicu stari?
O tech 4 mesicich nikde nepisou, nebo to nemuzu najit?


Edit: Samozrejme jsem myslel 4 let ne měsíců :)
Naposledy upravil(a) David8 dne úte 31.10.2017, 14:53, celkem upraveno 1 x.

JirkaK
vycházející hvězda
Příspěvky: 500
Registrován: čtv 31.07.2008, 21:22
Auto: C200T
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: OT - Zahraniční STK

Příspěvek od JirkaK »

Teď jsem kupoval Fabii a dovozovou technickou musela mít. Fakt je, že ta italská stejně právě končila. Mimochodem, nechce někdo céčkový :stern: ?????? :x

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: OT - Zahraniční STK

Příspěvek od scout76 »

Předminulý pátek jsem přihlašoval ročního Passata a dovozovka 1000Kč + 800 úřad. Technická na 4 roky.Tak asi platila STK z Německa =-o ?
Odpovědět