Nabíječka aku LIDL

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Marko
legenda hvězd
Příspěvky: 3356
Registrován: ned 03.08.2008, 11:49

Re: Nabíječka aku LIDL

Příspěvek od Marko »

Forrest píše:Ne v nemecku jen aldi nebo norma,
Hlavne v nemecku kupujes lepsi veci a logicky jis potraviny babuschfrei.
Burešfert dodává i do říše a to nejen z pekáren Lieken.

schicklgruber

Re: Nabíječka aku LIDL

Příspěvek od schicklgruber »

Kaskadér: to jsou údaje pro baterku co byla zapomenutá v autě třeba 14 dní, proto píšu totálně mrtvá.

Jinak je to výrazně kratší doba. Na dobití baterie která se v autě pravidelně dobijí je to několik hodin jak píšeš ty.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Nabíječka aku LIDL

Příspěvek od kejb »

úplně prázdnou baterku to nenabije...

schicklgruber

Re: Nabíječka aku LIDL

Příspěvek od schicklgruber »

Napije to i baterii co má třeba 1,5V ale musíš ji propojit přes kabely s jinou nabitou aby začala nabíjet po hodině většinou už nabijí samostatně a druhou baterii můžeš odpojit.

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: Nabíječka aku LIDL

Příspěvek od kesu »

schicklgruber píše:Totálně vybitá 100ah baterie se tímto nabije tak za 3-4 dny.

45ah za den
72ah za dva
Bylo to myšleno obrazně, obecně je účinnost nabíjení kolem 10%, takže
100Ah/3,8=26 plus 10% je 30hodin. Ale na konci nabíjení (odhaduju 3 hodiny) to sníží nabíjecí proud až postupně k minimu, takže tu 100Ah to bude nabíjet cca 35 hodin. Ale to je teorie. Problém je, že tyhle baterky by měly být nabíjeny 1/10 proudu, těch 3,8A je na to málo.
Jinak úplně lehlou baterku lze nabít pouze za předpokladu, že jí jak tu už někdo píše nějak oživíte (kabelama z auta, nabíječkou bez elektroniky co tam bude prát proud natvrdo a nebo jinak oblbnout) a pak připojit k té z lídlu. Ale pokud bude ta baterka vybitá delší dobu (třeba týden) už se ji pravděpodobně nabít nepodaří.

schicklgruber

Re: Nabíječka aku LIDL

Příspěvek od schicklgruber »

Tak akorát se mi podařilo nabít baterii 100ah. Zapomenutá v autě které od září nejelo.

Trvalo to dva dny. Už svítí, že je ok. Což ale moc neznamená. Jestli to přežila uvidí se v autě.

kolouch
legenda hvězd
Příspěvky: 3464
Registrován: čtv 21.08.2008, 15:21
Auto: modrý,stříbrný,vínový,černý,bílý a 2 zelený
Bydliště: Bihanken - Eichwald

Re: Nabíječka aku LIDL

Příspěvek od kolouch »

taky může uvnitř vypadat takhle. :'(
pak musí nastoupit mučení střídavým proudem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Nabíječka aku LIDL

Příspěvek od adam w140 »

Tak kdyz vypada takhle tak je potencialni poukaz nekde zustat. Kdysi jsem mucil vysokym nabijecim proudem. Nekde kolem 60-70 a se mi desky polepsili odhoreli spoje a zacala fungovat. Samozrejme regulovatelny zdroj s obrovskymi moznostmi.

Kuba F1
hvězdička
Příspěvky: 327
Registrován: stř 06.08.2008, 9:08
Auto: W123 240D, W140 600SE
Bydliště: Praha 5

Re: Nabíječka aku LIDL

Příspěvek od Kuba F1 »

kolouch píše:taky může uvnitř vypadat takhle. :'(
pak musí nastoupit mučení střídavým proudem.
To je ale gelovka s vyschlym rounem. To bílé není sulfát. Ale po dolití jí to mučení určitě taky prospěje.

mrtvol@
hvězdička
Příspěvky: 214
Registrován: pon 04.08.2008, 23:38
Auto: C 203 200 K, C 205 250 cdi 4M

Re: Nabíječka aku LIDL

Příspěvek od mrtvol@ »

nechci zakladat dalsi vlakno, ale jak je to s nabijenim? Musim baterku odpojovat? Zvazuju co koupit za nabijecku, akce v lidlu mi samozrejme utekla...
Nechce se mi kupovat nic draheho, ale treba u Ctek je kupa prislusenstvi, takze by v obou autech mohl byt na baterce trvale konektor a jen by se to tam cvako...

Co nabijeni pres zasuvku? To ale musi byt zapnuty klicek, ne?

Diky za rady

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Nabíječka aku LIDL

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Mám Tebou zmíněnou nabíječku,kontakty mám trvale,jen zapojím k nabíječce a do zásuvky.Nabíječka se dá též přišroubovat do mot. prostoru trvale.Používám několik let k velké spokojenosti.Nabiječka z Lidlu je o něco málo větší,nemá tolik funkcí jako Cetec. Mám i tu z Lidlu,koupená nedávno a funguje dobře.Ještě používám klasickou nabíječku Einhell ( 6-12-24 V) řadu let,ta má též řadu funkcí,umí třeba nabít velké baterie v lodi.

sněhulák
legenda hvězd
Příspěvky: 2773
Registrován: pát 01.08.2008, 19:11
Auto: PKW und LKW
Bydliště: West Brnou

Re: Nabíječka aku LIDL

Příspěvek od sněhulák »

Já bych toho Lídla do síně slávy na MBCC nedal kvůli tomu, že nedokáže nabít baterku lehlou pod 7,5V *tired*
Vlastní nedávná zkušenost, kdy jsem musel vytáhnout po dlouhé době normální 30 let starou nabíječku NB20A

Kaskadér
hvězda
Příspěvky: 1122
Registrován: stř 10.02.2010, 20:59
Auto: Folcvágen

Re: Nabíječka aku LIDL

Příspěvek od Kaskadér »

no musíš jí prvně trafem oživit, nebo přes kabely z auta. a výhoda je v tom, že jí pak nemusíš hlídat. kdežto tu třicet let starou asi jo

schicklgruber

Re: Nabíječka aku LIDL

Příspěvek od schicklgruber »

Mě dnes odešla po 4 letech originální Bosch.

V lídlu tu atrapu už jasně že nemají, tak jsem se díval jinde po okolí a v UniHobby mají vzhledově podobnou v akci za 850Kč.

A pánové ta ludra má příkon max 180w!!!!

Ta Bosch C3 bez display měla max 60w. Takže to je docela rozdíl. Ta má jela za ty 4 roky asi 1rok v kuse. Tak si to přepočítejte.

Kolik žere ta z lídlu s displayem?

navi
hvězdička
Příspěvky: 308
Registrován: stř 07.11.2012, 23:34
Auto: w 211 320 cdi 190 2.0 d w 203 200 cdi

Re: Nabíječka aku LIDL

Příspěvek od navi »

a jak pak to děláte střídavým proudem ?

ja jsem to skoušel nabíječkou nahoře než mi jí jeden kkt neukradl

ale nic se nedělo

a potom jsem si pořídil tohle

http://www.ebay.de/itm/Batterie-Aktivat ... SwnDZT0m9v" onclick="window.open(this.href);return false;

ale ani to nepomohlo .

potom jsem baterku odnesl ke klukovi co opravuje vše co je spojeno s EL

a on baterku podle jeho slov vybil na 0 volt a potom zapnul nabíječku ale vyměnil kabely + kabel dal na - a na opak baterka se začala nabíjet do 12 v .
on mě volal zda ji chci nechat s tím že plus pol bude odednežka na - řekl jsem že ne

on baterku teda zase vybyl a začal jí nabíjet s kabelama tak jak mají bejt .

baterku jsem vyzvedl a hle funguje jako nová .
hodně tam toho ohledně auto baterek vysvětloval ukazoval mi nějakou baterku kde byla tabulka
s hodnotama co bude akumulator mít pokud se nabije naopak prej je to tak i v manualu u některejch modelu .

moc jsem ho neposlouchal byl to pro mě takovej experiment většinou na takove sra.í nemám čas a
pokud se nějaka baterka pos... at je to jedno z mejch aut nebo aut na prodej tak hodim novou a je pokoj

ale stejnak je to zajímavé jak někdo udělá z mrtvého akumulatoro pomalu novou věc
Odpovědět