Novinky na STK

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Doli
vycházející hvězda
Příspěvky: 826
Registrován: stř 18.09.2013, 8:01
Auto: W126,W168,W219,W638,W212, W221, W246
Bydliště: Tišnov
Věk: 53
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na STK

Příspěvek od Doli »

scout76 píše:Vím jak funguje,ale ne všechny jsou plechové.Stejně jako katy.Apropo plechový kat vs. železný mají oba stejnou účinnost=funkčnost.Železné začínají fungovat dřív než keramika.Každý nakoňovaný auto má železný.

Apropo plechový kat vs. železný mají oba stejnou účinnost=funkčnost. - tohle bude asi pravda :x

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Novinky na STK

Příspěvek od Merc124 »

to Doli : ty jsi bystrý chlapec *thumbs up* *jokingly*

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na STK

Příspěvek od scout76 »

Doli píše:
scout76 píše:Vím jak funguje,ale ne všechny jsou plechové.Stejně jako katy.Apropo plechový kat vs. železný mají oba stejnou účinnost=funkčnost.Železné začínají fungovat dřív než keramika.Každý nakoňovaný auto má železný.

Apropo plechový kat vs. železný mají oba stejnou účinnost=funkčnost. - tohle bude asi pravda :x
Ty možná rozumíš motorům,ale já katům.Mluvil jsem o katu ne o filtru.A plechový kat vs. keramika mají stejnou účinnost i obsah katalytických kovů.Rozdíl je opravdu jen v tom,že železný začne fungovat naplno dřív než keramika a neshoří jako keramika,ale nebudu o tom nikoho přesvědčovat.

Mata
vycházející hvězda
Příspěvky: 789
Registrován: sob 02.08.2008, 14:27
Auto: Marian 220CDI
Bydliště: Praha-Západ
Věk: 38
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na STK

Příspěvek od Mata »

On si dělal prdel z plech/železo :-/

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na STK

Příspěvek od scout76 »

No jsem kunda.Plechový vs keramický samozřejmě. :D

Kaskadér
hvězda
Příspěvky: 1122
Registrován: stř 10.02.2010, 20:59
Auto: Folcvágen

Re: Novinky na STK

Příspěvek od Kaskadér »

scout76 píše:
Doli píše:
scout76 píše:Vím jak funguje,ale ne všechny jsou plechové.Stejně jako katy.Apropo plechový kat vs. železný mají oba stejnou účinnost=funkčnost.Železné začínají fungovat dřív než keramika.Každý nakoňovaný auto má železný.

Apropo plechový kat vs. železný mají oba stejnou účinnost=funkčnost. - tohle bude asi pravda :x
Ty možná rozumíš motorům,ale já katům.Mluvil jsem o katu ne o filtru.A plechový kat vs. keramika mají stejnou účinnost i obsah katalytických kovů.Rozdíl je opravdu jen v tom,že železný začne fungovat naplno dřív než keramika a neshoří jako keramika,ale nebudu o tom nikoho přesvědčovat.
*thumbs up*

Lord Iffy
hvězdička
Příspěvky: 466
Registrován: stř 13.05.2009, 22:46
Věk: 102

Re: Novinky na STK

Příspěvek od Lord Iffy »

Jaký je praktický postup při opravě údaje v TP? Když to tady tak pročítám, tak jsem si uvědomil, že u SL mám podle mě blbě zapsaný rozměr pneu (resp. týká se to pouze kol 17", které používám na zimu, takže u STK by to problém nebyl, ale stejně bych to radši měl v pořádku). Co se týče rozměrů, tak vycházím z uživatelské přiručky a info na netu (plus tedy stejné pneu na tom fakticky i mám). Díky.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na STK

Příspěvek od scout76 »

Bojím se,že tě paní za okýnkem pošle pro razítko do :stern: .Ony svoji chybu neradi přiznávají a technici na STK taktéž.

Lord Iffy
hvězdička
Příspěvky: 466
Registrován: stř 13.05.2009, 22:46
Věk: 102

Re: Novinky na STK

Příspěvek od Lord Iffy »

scout76 píše:Bojím se,že tě paní za okýnkem pošle pro razítko do :stern: .Ony svoji chybu neradi přiznávají a technici na STK taktéž.
Takže mercedes a pak evidence vozidel? Podle mě jde zjevně o překlep, když místo 255 je 225 (rozměrů je tam několik pro různé disky, ale šířka je u ostatních vždy 255, tedy s výjimkou různých kol vpředu a vzadu, ale i tam je přední 255)

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na STK

Příspěvek od scout76 »

Mě jednou kvůli překlepu vyhnali pro razítko,ale zašel jsem k prodejci značky a ten mi vyjel kompletní datakartu s kódy,kde bylo,že vozidlo nemá ABS a paní mi to uznala:Chybu udělal technik při dovozu a já si toho nevšimnul,protože jsem k přihlašování použil někoho jako Kaskadéra.Zjistil jsem to až při prodeji,kdy auto neprošlo evidenčkou.Zkus to,ale moc tomu nevěřím.Ty ženský se taky chtějí krýt,aby je někdo neuvrtal do průseru.

Edit - Zkus se domluvit s vedoucím evidence vozidel,protože paní u okýnka tě pošle pro razítko dovozce.

miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky na STK

Příspěvek od miluna »

Tak jsem byl zase a na Grand Cherokee hledali usilovně ,,E'' čka na světlech, až mne začínali srát, auto pro Evropu a furt kde to má na zadních lampách. Samozřejmě že v tom zamlženym rohu a zevnitř, takže to nebylo vidět. A taky jestli to má na osvětlení SPZ a na bočním blinkru. Hele, nepřeháníte to trochu? Ne, my musíme, von náš šéf kontroluje, jestli jsme to zkoukli. Pakárna a padající hovno jak vyšitý.

Kaskadér
hvězda
Příspěvky: 1122
Registrován: stř 10.02.2010, 20:59
Auto: Folcvágen

Re: Novinky na STK

Příspěvek od Kaskadér »

scout76 píše:Bojím se,že tě paní za okýnkem pošle pro razítko do :stern: .Ony svoji chybu neradi přiznávají a technici na STK taktéž.
Jak píše Scout. Změny tohoto typu pouze s "papírem" od akreditovanýho dovozce/prodejce. Naštěstí v MB s tím nikdy není problém, zavolej tam, pošlou ti prakticky cokoliv, jen to bude něco stát.
Řešil jsem teď X krát něco podobnýho v Audi a tyhle potvrzení mi poslali domů zadarmo. *thumbs up*

Jo a šlo by to ještě s typovým listem od kol+evidenčkou. Ten předpokládám nemáš, tak bude varianta popsaná nahoře jednodušší a levnější.

Lord Iffy
hvězdička
Příspěvky: 466
Registrován: stř 13.05.2009, 22:46
Věk: 102

Re: Novinky na STK

Příspěvek od Lord Iffy »

Díky všem. Až pojedu na jarní servis na Chodov (tedy až sleze ten bílý hnus a bude sucho), tak si rovnou řeknu o razítko:)

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Novinky na STK

Příspěvek od Thomas_124 »

Zkus to ale nejdřív na stk, za to nic nedáš.

Balda
hvězda
Příspěvky: 1121
Registrován: sob 02.08.2008, 23:50

Re: Novinky na STK

Příspěvek od Balda »

Nejak jsem to cely nepochopil, znamena to konec vsech uprav ECU?

Zrovna jsem planoval malou optimalizaci, ktera mela navysit vykon a snizit o neco spotrebu.
Odpovědět