SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Zamčeno

Autor tématu
Alois
hvězdička
Příspěvky: 215
Registrován: stř 29.12.2010, 18:19
Věk: 38

SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od Alois »

Tak, udělám autu svůj topic, kde budu připisovat upgrade, s cílem perfektního stavu

Je to 320SL rv97 stav 155.000km které jsou 100% skutečné a má to: panorama hardtop s funkční roletkou, ortopedické sedačky, funkční klimatizace, windshot, stěrače světěl, nevysvícené xenony, ASR, černou kůži, lepší rádio bez CD měniče, jen 2 sedačky, BBS RS II s BBS krabičkou s náhradním šroubem a komplet originál zimní sadu 16 na zimu, stytling facelift. 2x originál klíč s 2x originálním přívěškem Mercedes.
Pak kompletní knížku k autu se všemi návody, serviskou a kódem pro rádio. Koupeno nové SR tunelářem z Košic v MB Košice v roce 1997 za cca 4.000.000,-Sk, pak v roce 2000 za 1.000.000,-Sk se 100.000km prodáno druhému majiteli, současný politik, kandiduje na "Župana" (hejtmana) trenčínského kraje, bývalý plukovník z Trenčína, bývalý majitel firmy věnující se letectví a obchodník se zbraněmi.

Auto je krásné, ale zažilo myčku - lak bych rozleštil, aby byl jako nový - ale i tak je v krásném stavu. Lakovaný předek, prý nebouráno, já našel dobře opravené dvě větší oděrky na předních blatnících, víc zjistím časem, ale zdá se že je vše úplně původní. Kompletně originál stav, bez zásahu. Přední náprava vzhledem k velkým kolům se mi zdá jedlá, ale třeba se to bude chovat lépe na 16kách. Brzdy z dlouhé stání nejsou 100%, uvidíme jestli se rozjezdí, ale po 300km už je to mnohem lepší . Chybí krytka zrcátka na spolujezdcově stínítku. Podsvětlené interiéru v minulosti odešlo podsvícení - nesvítí klima a kilometry na budících. Rádio hraje dobře, ale jedna bedna občas nejde, občas ano, něco občas drnčí. Zasekává se el. anténa, chce to celé auto rozjezdit a rozchodit. Motor a automat super, tato 320 celkem jede, i když je to na takovou svižnou jízdu, ne na závodění. Časem přetěsnit motor, malinký únik oleje, ale vzhledem k roku výroby normální. Každopádně krásné a skvělé auto, které klidně zvládne 1000km bez ztráty kytičky, bez nutných zásahů aby mohlo bez problémů jezdit. Zatím vše funkční..

Vše velice, velice zachovalé, nejen vzhledem k ceně bych řekl nádherný stav. Moc hezký interiér, jen to bude chtít po starém pánovi vyčistit. Stále garážované.

Fotky:

http://imageshack.us/a/img820/9274/l8fx.jpg

http://imageshack.us/a/img607/8654/skq2.jpg

http://imageshack.us/a/img22/2107/2ztj.jpg

http://imageshack.us/a/img4/6277/uncy.jpg

Ještě fotky z inzerce:

http://imageshack.us/a/img17/2831/y4lh.jpg

http://imageshack.us/a/img405/5493/rwtq.jpg

http://imageshack.us/a/img199/3915/hoc4.jpg

http://imageshack.us/a/img826/9403/0eis.jpg

http://imageshack.us/a/img607/8519/12t2.jpg

http://imageshack.us/a/img31/7500/87mz.jpg
Naposledy upravil(a) Alois dne stř 20.04.2016, 22:02, celkem upraveno 1 x.

Autor tématu
Alois
hvězdička
Příspěvky: 215
Registrován: stř 29.12.2010, 18:19
Věk: 38

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od Alois »

Po svezení v autě jsem se rozhodl že neřeším kolik do auta padne a udělám z něj stav bez nějakých chyb. Proč si kazit radost nějakými neduhy, proběhne přepis, poputuje do servisu a budou se pomalu odstraňovat závady. Chtěl jsem se tomuto vyhnout, ale stejně by mě to čekalo u každé 129ky, tak to udělám rovnou, cenový prostor v vzhledem k odpovídajícím kouskům v inzerci mám víc než dostatečný..

Plány:

- přešít zadní plátno (možná všechny tři, ať to nebije do očí) zjistím cenu originálu v mercedesu
- projít celou střechu, utíká hydraulický olej ze sloupku nad řidičem (střecha funguje i bez zásahu)
- kompletní očista interiéru, renovace laku
- možná přešití volantu - ale do kůže vypadající jako originál
- klasická výměna všech provozních náplní (nevím jestli automat olej - někdy to převodovce spíše uškodí)
- přetěsnění motoru, kontrola výfuku (svody na motoru)
- kontrola náprav, tlumiče a čepy - co bude potřeba, tak se vymění
- kontrola brzd, taky výměna potřebného ať auto brzdí bez pazvuků a jako nové
- oprava nesvítících věcí v interiéru, pokud nepůjde tak výměna - klima, počítadlo budíků
- výměna krytů make-up zrcátek na obou stínítkách, jedno chybí celé.
- výměna mlhovek za neobité a nepoškozené
- možná výměna předního okna za úplně nové neopískované (jak všichni známe tato položka drahá nebude)
- kontrola el. antény, kontrola repráků, vymění se co bude potřeba a dodatečná montáž originál MB CD měniče - možná. Alternativa je rádio MB Becker z těchto let za rádio s CD - ale rád bych nechal originál rádio z linky, s jakým auto vyjelo .

- možná časem výměna zadních světel za poslední model kolem roku 2000, (původní se uschovají)
- snad třetí sada AMG kol, které se dávaly na facelift, do zásoby.

Pak už jenom jezdit, zatím nepřemýšlím že bych auto někdy prodal, naopak začínám být nemocný do další značky a pokukuji po W140 po faceliftu, nebo CL W140 už delší dobu, klidně v slabších motorizacích, ale dal jsem si podmínku, že první musím dodělat 129ku.

Pokud někdo bude mít připomínky k opravám, které rozvedu až se začnou řešit, nebo měl nějaké zkušenosti s výměnou a kde koupit, budu rád za rady..

Následující týden zajedu za mechanikem který je fanda MB, vlastnil 126 560 SEC, pokud nebude mít čas, nebo se nedomluvíme, začnu hledat jiného mechanika..
Naposledy upravil(a) Alois dne čtv 22.01.2015, 16:30, celkem upraveno 4 x.

lelicz
hvězdička
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 09.06.2011, 20:27
Auto: 124 1.4 turbo 170k, Alfa Giulia 510k, Jeep 717k
Bydliště: Praha
Věk: 40

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od lelicz »

To co popisujes je normalni vezna udrzba, krom ty strechy, ale hura do oho, takovy dobry zaklad.

Automat - olej jednoznacne vymenit, v servisce bude kdy se menil naposled, menit i se zasuvkou a filtrem, myslim ze uz budes mit elektrickou skrin, u stary zasuvka neni, filtr menit kazdopadne taky. Stoji to drobny.

Cd changer - u me zbytecnost a resil bych kazetou s iphonem, nebo kouknul zda nemas tovarni aux... Pokud tam changer byl a mas tam kabely, proc ne, nez tahat novy kabely (auto pak uz nebude souhlasit s datakartou) tak bych si nechal radsi vytahnout pripojeni na ipod.

Radio s cd z tech let mam v garazi ve skrini, ma uplne hovadsky ovladani. Rad prodam, mam k nemu manual, karty, vsecko. :-)))

Svetla nech co tam patri, original je original.

Autor tématu
Alois
hvězdička
Příspěvky: 215
Registrován: stř 29.12.2010, 18:19
Věk: 38

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od Alois »

Ok, o automatu popřemýšlím, každopádně se chová bezproblémově.

Jsem velký orifans, je jedno u jaké značky, ale ty zadní světla jsem bral jako vylepšení - staré prodávat nechci - ale máš pravdu, uvidím.

Mám iphone 5, předtím 4ku, ale hudbu v něm nemám, nepoužívám a nechci to takto řešit - v mém autě rv2012 na denní ježdění ho mám spojený přes bluetooth z důvodu hands free ale sem tam si pouštím pouze internetové rádia z USA, jinak mám 16gb flashku plnou hudby. Pošli fotky do SZ, funguje tam rCD v pořádku? Nepřeskakuje ? CD changer v autě nebyl ani od výroby, je pravda že se mi nechce tahat kabeláž. Taky mám k rádiu úplně vše, ale chtěl bych tu hudbu dostat o řád dál, s tím že to musí mít značku MB a aspoň plus mínus odpovídat roku výroby, původní rádio bych schoval. A nejvíce se mi líbí jako možnost MB rádio s CD.

Ke starým BMW sbírám i jejich rádia, mám několik Beckerů a dokonce jedno cca 24 let s CD na cartridge které se vkládají do rádia jako kazeta a má to ještě jednu krabičku na FM která se schovává do palubovky.. Jedno z prvních rádií na CD..

Auto je víc než dobrý základ. Projel jsem těch aut x a můžu porovnat. Navíc to co chci měnit, není tak úplně potřeba, dalších 50000 km by to odjezdilo v pořádku, ale já z toho chci dělat nové auto, jak vzhledově, tak pocitově. Se střechou to nebude problém, někde utíká olej, ve sloupku, pokud si člověk představí jak fungují stroje na hydrauliku, což znám ze svého oboru, není to fatální závada.

savle
hvězdička
Příspěvky: 42
Registrován: sob 20.09.2008, 15:25
Auto: R129 SL320
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od savle »

Alois: Ten olej unikajicí ze sloupku nad ridicem bude pistek ovladajici zamek strechy. Da se pretesnit, jestli se ti podari sehnat nekoho kdo to zvladne nebo holt koupit novy.

Autor tématu
Alois
hvězdička
Příspěvky: 215
Registrován: stř 29.12.2010, 18:19
Věk: 38

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od Alois »

Tusim neco takoveho. Zkusim to pretesnit, pokud to nebude nejaka hadice, stalo se to mi, predtim to nedelalo, protoze plasty jsou uplne suche a ten sloupek je ted mastny hodne, to by slo videt. Stalo se mi to pri koupi, blba nahoda, majitel nemel strechu dole minimalne 2 roky...

Mas predstavu kolik ten pistek stoji? Jsem pripraven ho koupit. Jak je to pak s olejem? Jaky tam patri dolit a kolik ho tam ma byt? Nejaka merka? Doliva se do ovladani pod rezervou? Zmerim pak kestli se strecha sundava za cca 30 seku d, jak jsem nekde cetl.. Ty jsi resil tento problem?

lelicz
hvězdička
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 09.06.2011, 20:27
Auto: 124 1.4 turbo 170k, Alfa Giulia 510k, Jeep 717k
Bydliště: Praha
Věk: 40

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od lelicz »

Ja mam ve svem aute a denni jezdeni rv 2013 media interface - diru na flashku, na ipod a jeste nejaky kabely co nevim k cemu jsou. Pripojenej mam permanentne ipod, sem tam ho prehraju novejma vecma, ale obecne am mam secko co mam rad, plus obcas pripojim flashku a neham si na ten 40 giga disk co tam je zkopirovat vsecko z ni. Iphone mam proparovanej s autem taky jen kvuli volani.

Jestli ma tvoje radio konektor na changer, nech si treba do kastliku spolujezdce vytahnout usbcko a tam si pichni flashku, chova se to jak changer s hrozne moc cdckama.

Radio ti klidne nafotim, vypada nejak takhle
https://www.google.cz/search?q=mercedes ... B613%3B361" onclick="window.open(this.href);return false;

Paleny asi hrat bude, muzu nejak ozkouset kdyztak... Vyndal sem ho z auta cca roku vyroby tveho, takze autenticky dobovy.

jan333
vycházející hvězda
Příspěvky: 608
Registrován: úte 19.02.2013, 18:07
Auto: mustang 5.0 gt
Bydliště: praha
Věk: 49

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od jan333 »

jestli mas starost co bude kostovat pistek,tak co budes rikat az ta kara polkne prvnich 100tisic kc?
motor 3.2 moc nechapu v tom aute nejede to a zere to stejne jak 5.0
ale strecha je luxusni

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od Přemek Doležal »

ale strecha je luxusni
........nevím, co je Luxusní na černě nalakovanym tálku střechy ??? :'(
...snad esteticky hezký, ...tak to ANO !

savle
hvězdička
Příspěvky: 42
Registrován: sob 20.09.2008, 15:25
Auto: R129 SL320
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od savle »

Alois: pistek jsem platil cca. 2500. Da se vymenit bez vypusteni oleje. Ano olej se doleva u pumpy pod rezervou, je tam ryska. Ted nevim jaky olej tam presne patri, ale kupoval jsem ho od zadka tady na foru. Me to zacalo tect po zimni odstavce, takze pokud se s tou strechou dlouho nehybalo, je mozne, ze to predchozimu majiteli neteklo a zacalo to az ted.

Autor tématu
Alois
hvězdička
Příspěvky: 215
Registrován: stř 29.12.2010, 18:19
Věk: 38

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od Alois »

Přemek Doležal píše:ale strecha je luxusni
........nevím, co je Luxusní na černě nalakovanym tálku střechy ??? :'(
...snad esteticky hezký, ...tak to ANO !
*jokingly* Střecha je panoramatická - tzn. skleněná, jak už je tady napsáno, nic lakované není. Je to tónované sklo - řekl bych to v tomto duchu - nebe nad hlavou i se střechou.. je to žážitek, jak ve dne, tak v noci, jak to jemně prosvětluje interiér.

Navíc je tento hard-top takový kulatý, ve tvaru kupé, dává žehličce úplně jiné tvary a dělá z ní moderní auto, jiná dimenze 129ky..

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od Přemek Doležal »

Taktojo.

Autor tématu
Alois
hvězdička
Příspěvky: 215
Registrován: stř 29.12.2010, 18:19
Věk: 38

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od Alois »

jan333 píše:jestli mas starost co bude kostovat pistek,tak co budes rikat az ta kara polkne prvnich 100tisic kc?
motor 3.2 moc nechapu v tom aute nejede to a zere to stejne jak 5.0
ale strecha je luxusni
Nechal bych si ty připomínky, myslím že jsi na špatné adrese...

http://imageshack.us/a/img594/2673/p6094254.jpg

http://imageshack.us/a/img845/2844/iphone513022.jpg

http://imageshack.us/a/img833/7657/41cg.jpg

Když mám tyto auta v garáži a další podobné, myslíš že mám problém s cenou pístku? Podívej se kolik stojí díly na takové staré 6ky a kolik auta samotné. Nemám rád tyto trapné kecy, zeptat se na cenu mi přijde naprosto v pořádku. Pokud by pístek stál 15.000,-kč, raději bych ho opravil, než abych se poblil při placení, vzhledem k tomu že stojí celkem rozumnou cenu, nemám co řešit. Nevím kam by mělo padnout 100tis, ale do mého SL když padne 50, bude to naprostá vůně bez jediné vady a i to jsem přehnal. A kdybych měl do auta nasypat 100 litrů - můžu tě uklidnit, zvládnu to. K tomuto tématu se prosím tě už zdrž komentáře..

Ať si pomyslí kdo chce co chce, ale tohle opravdu nemám rád.

Ty 320ku nechápeš, mi naprosto vyhovuje, chci s autem jezdit velice často. Aut na "výstavku" mám hromadu a V8 a V12 jsem měl a už jsem si je užil, nepotřebuji je, chtěl jsem vůni a tu jsem koupil.. Proto je hromada modelů, každý si aspoň může vybrat co vyhovuje jemu a nejezdí každý ve stejném autě. A mám známého co měl Mamuta 500, 600 a 320L a věř mi že si dokážu logicky domyslet že SL320 nežere jako SL500.

Autor tématu
Alois
hvězdička
Příspěvky: 215
Registrován: stř 29.12.2010, 18:19
Věk: 38

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od Alois »

lelicz: Taky to tak mám ve svém autě, mám tam 40GB pevné paměti. Akorát nějak nepropojuji hudbu přes telefon..

Jj, o tom USB přes AUX popřemýšlím... To tvé CD má aux? Chtěl bych ho, pošli fotku a domluvíme se..

Autor tématu
Alois
hvězdička
Příspěvky: 215
Registrován: stř 29.12.2010, 18:19
Věk: 38

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od Alois »

savle: Díky za radu.. pořeším rozebrání, nákup pístku a poptám se Zadka na olej, podle toho kolik ho tam chybí a nechám rovnou asi vyměnit - celou náplň. Nechám to udělat vše při jednom servisu, kam auto poputuje snad už tento týden.Velká pomoc, díky.

No, ten 62 letý pán, podle pavučin které uvnitř hardtopu byly, střechu nesundal několik let, tak samo dle jeho slov.. Ten má plné ruce starožitností a projevů na STV1 (viděl jsem, jak jsem byl u něj - zrovna to běželo) 009
Zamčeno