El.příhřev vody/naftové přitápění


Autor tématu
JK
hvězdička
Příspěvky: 337
Registrován: úte 05.08.2008, 14:53
Auto: R129 300SL-24, Sprinter 316CDi 4x4
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: El.příhřev vody/naftové přitápění

Příspěvek od JK »

michal124 píše:jedno čidlo spíná el příhrěv a druhý webasto ale už si nepamatuji který ke kterýmu, vím to jistě protože v létě jsem si s tím hrál a se zmrazovacím sprejem jsem musel chladit obojí čidla aby šly obě topení, zkoušeno na dvouch CDI jeden EL+Webasto a druhý EL+Webasto+hodiny.
Na těch webastech odchází nejčastěji svíčka cca 1000kč ,čidlo plamene cenu už nevím a v nejhorším případe jednotka myslím že 400E.
Naposledy je to tři týdny co jsem jedno webasto řešil sice na Vitu ale to je stejný, pakárna je že musí v každým případě ven.
Webasto spíná to čidlo které je vpravo od chladiče, kousek pod sáním, funguje vlastně jen jako "termospínač", podle teploty se sepne/rozepne. El.příhřev bere zřejmě informaci z čidla venkovní teploty v nárazníku, teplotu sepnutí se dá měnit diagnostikou - zrovna dnes jsem si teplotu sepnutí upravoval. El. příhřev mi teda už maká, docela příjemně mě překvapilo jak rychle to vodu ohřívá - hadice do topení je teplá snad za minutu a auto hned topí. Webasto možná někdy budu dál řešit, zatím jsem rád, že aspoň jeden příhřev jede.

Jinak předělával tady někdo přihřívač Webasto na nezávislé topení? Které by se třeba zapínalo dálkovým ovladačem? Dá se to?

Jíří
hvězdička
Příspěvky: 99
Registrován: ned 10.07.2011, 22:51
Auto: Mercedes 290 TD W210 / Ford Siera 2.3 D
Bydliště: Pardubice / Chrudim
Věk: 57

Re: El.příhřev vody/naftové přitápění

Příspěvek od Jíří »

Ahoj kolegové , prosím vás o radu . Minulí víkend jsem zprovoznil u :stern: 290 TD r.v 96 (Webasto ) je po výměně jiný typ . Hlavní přívod je stejný , mám dojem dva vodiče červenožlutý a hnědý . Pak je ovládací , modrý pulsní pro podávací pumpu paliva hnědý spínací , žlutý na Webastu by měla být diagnostika ale při použití vodiče u auta je barva oranžová ( je oránžová u auta , diagnostika ? ) dále prosbu , ovládací vodič Webasta slabý hnědy je mínus čily kostra , pokud bych chtěl použít vodič na spínaní od auta tak je problém , orig.žlutozelený je plusový který je od čidla , Tak že jedině použít přes relé , tak aby spínalo kostru , či je na Webastu vstupní pin který spíná plusem ? Dále otázka , při předělání z přihřívače bych chtěl připojit vodič na spuštění ventilace u auta , který vodič ( barva ) je plusový při zapnutí klíčku . Webasto bude spouštěný jako přihřívač či jako nezávislé topení dálkovým ovládáním . Předem děkuji za radu , Jirka . :) :stern:

honzarysavy
hvězdička
Příspěvky: 3
Registrován: úte 12.02.2013, 23:08
Auto: MB E270 CDI W210 Avantgarde - facelift
Bydliště: Brno
Věk: 44

Re: El.příhřev vody/naftové přitápění

Příspěvek od honzarysavy »

Ahojte,

měl bych dotaz k Webastu, které mě nefunguje - řídící jednotka nahlásila chybu žhaviče plamene, tento žhavič jsme s kámošem vymontovali - níže přikládám fotku.

- měl jste někdo podobnou zkušenost, pomohla výměna?
- není možné žhavič plamene něják opravit?
- zkoušel jsem hledat na internetu tento žhavič jako náhradní díl, ale nic jsem nenašel (asi blbě hledám)... :( prosím o případný odkaz, kde by se dalo koupit
- nemáte někdo webasto příp. jen ten žhavič plamene navíc, pokud ano prosím o PM - rád bych zakoupil

Díky moc za tipy a rady.

http://img716.imageshack.us/img716/5143/haviplamene.jpg

Ještě označení které je na žhaviči napsané: 1710014182.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

spacak
hvězda
Příspěvky: 1789
Registrován: čtv 31.07.2008, 5:13
Auto: W,210,W211,W212,W212,W213,W221 a drezina
Bydliště: Praha
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: El.příhřev vody/naftové přitápění

Příspěvek od spacak »

A co MB tam to nemaji??

honzarysavy
hvězdička
Příspěvky: 3
Registrován: úte 12.02.2013, 23:08
Auto: MB E270 CDI W210 Avantgarde - facelift
Bydliště: Brno
Věk: 44

Re: El.příhřev vody/naftové přitápění

Příspěvek od honzarysavy »

No můžu zkusit zavolat v Brně k Hoškovi do Mercedesu, to mě ani nenapadlo 8)
Obávám se, že ale neuspěju a pokud ano tak mě řeknou nějákou šílenou cifru.. ale zkusím

bubís
hvězdička
Příspěvky: 77
Registrován: pát 06.11.2009, 11:16
Auto: MB 2.7 cdi T
Bydliště: Sokolov
Věk: 68
Kontaktovat uživatele:

Re: El.příhřev vody/naftové přitápění

Příspěvek od bubís »

Auto Šíp Zábřeh- Najdi si stránky , mají všechno a poskytne ti i technickou pomoc. Jarda

honzarysavy
hvězdička
Příspěvky: 3
Registrován: úte 12.02.2013, 23:08
Auto: MB E270 CDI W210 Avantgarde - facelift
Bydliště: Brno
Věk: 44

Re: El.příhřev vody/naftové přitápění

Příspěvek od honzarysavy »

spacak: volal jsem do MB v Brně do Hošek motors, samostatný díl prý není možné objednat. Jediné řešení je možné objednání celého přihřívače, ovšem za opravdu nelidskou cenu a to 40.000,- Kč *stop* na to jsem hodnému pánovi na telefonu řekl, že děkuji a že opravdu nemám v plánu dát 1/2 hodnoty auta za nějáký malý ohřívátko 8)


bubis: díky moc za tip, díval jsem se už na jejich web a mají to moc pěkně a detailně zpracované, zkusím tam zítra brnknout, dám vědět jak jsem dopadl

Jerry513
hvězdička
Příspěvky: 40
Registrován: pon 28.11.2011, 17:24
Auto: W210
Věk: 35

Re: El.příhřev vody/naftové přitápění

Příspěvek od Jerry513 »

Vedel by si mi poslať číslo toho cidla? Ja ho tam áni nemAm . Chcel by som to zprovoznit.

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6238
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: El.příhřev vody/naftové přitápění

Příspěvek od Merc124 »

Tak žhavící svíčka pro bufík třeba u BM 210025 což je 300 turbodiesel má číslo 0011593001 a u MB stojí 1 139,80 bez D. pro přesnou specifikaci je nutné VIN vozu, ono se nemontoval jen jeden typ bufíku po dobu existence W210 ]:->

Strosek
hvězdička
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.09.2013, 7:53
Auto: W124 250td

Re: El.příhřev vody/naftové přitápění

Příspěvek od Strosek »

Sorry jestli už to zde bylo vysvětleno, já to neašel.

Chtěl bych dát Webasto z 300 td do 320CDi.

co všechno mám vypárat z 300 td ?

Pravděpodobně dostanu vynadáno - když o tom nic nevíš, tak se do toho nes.r...., ale to mi asi moc nepomůže.

Děkuji předem za jakýkoli pokus o seznam věcí

peníze pošlu zadem, a nebo nafaxuju *jokingly*

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6238
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: El.příhřev vody/naftové přitápění

Příspěvek od Merc124 »

Strosek píše: čtv 19.12.2019, 12:07 Sorry jestli už to zde bylo vysvětleno, já to neašel.
Chtěl bych dát Webasto z 300 td do 320CDi.
co všechno mám vypárat z 300 td ?
Pravděpodobně dostanu vynadáno - když o tom nic nevíš, tak se do toho nes.r...., ale to mi asi moc nepomůže.
Děkuji předem za jakýkoli pokus o seznam věcí
peníze pošlu zadem, a nebo nafaxuju *jokingly*
Kdyby bylo VINko obou vozů, dá se jak v EPC tak ve WISu zkouknout zapojení těch bufíků a včem se evnt. liší,pak se dá nějak poradit o:-)
Odpovědět