Auto netopi

Odpovědět

Autor tématu
petrfin
hvězdička
Příspěvky: 16
Registrován: ned 14.08.2016, 17:26
Auto: 1999 S420 (US spec)
Bydliště: Key West, Florida / Praha 5

Auto netopi

Příspěvek od petrfin »

Auto jsem koupil pred vice nez tremi lety a myslim ze nikdy netopilo. (Momentalne ziju na Floride, takze to tady nevadi.) Auto bylo nekolikrat v servisu ale nikdo tady neprisel na to proc netopi.
Klimatizace funguje vyborne. Bylo mi receno ze Duo Valve je v poradku a asi ze auto topi v motoru ale vzduch nejde do kabiny.
Zkousel jsem to odvzdusnit, ale porad nic. 1998 S420
Dekuji

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Auto netopi

Příspěvek od fíkus »

petrfin píše:Auto jsem koupil pred vice nez tremi lety a myslim ze nikdy netopilo. (Momentalne ziju na Floride, takze to tady nevadi.) Auto bylo nekolikrat v servisu ale nikdo tady neprisel na to proc netopi.
Klimatizace funguje vyborne. Bylo mi receno ze Duo Valve je v poradku a asi ze auto topi v motoru ale vzduch nejde do kabiny.
Zkousel jsem to odvzdusnit, ale porad nic. 1998 S420
Dekuji
Zkus úplně jednoduše osahat hadice od vody co vedou dovnitř k topení, pokud je jedna teplá a druhá jen vlažná tak máš ucpané topení... a výstup z ovládání funguje? CHladit to může, ale topit nemusí. A co čidlo v interiéru? Měřil ho někdo?

Autor tématu
petrfin
hvězdička
Příspěvky: 16
Registrován: ned 14.08.2016, 17:26
Auto: 1999 S420 (US spec)
Bydliště: Key West, Florida / Praha 5

Re: Auto netopi

Příspěvek od petrfin »

fíkus píše:
petrfin píše:Auto jsem koupil pred vice nez tremi lety a myslim ze nikdy netopilo. (Momentalne ziju na Floride, takze to tady nevadi.) Auto bylo nekolikrat v servisu ale nikdo tady neprisel na to proc netopi.
Klimatizace funguje vyborne. Bylo mi receno ze Duo Valve je v poradku a asi ze auto topi v motoru ale vzduch nejde do kabiny.
Zkousel jsem to odvzdusnit, ale porad nic. 1998 S420
Dekuji
Zkus úplně jednoduše osahat hadice od vody co vedou dovnitř k topení, pokud je jedna teplá a druhá jen vlažná tak máš ucpané topení... a výstup z ovládání funguje? CHladit to může, ale topit nemusí. A co čidlo v interiéru? Měřil ho někdo?
Hadice zkusim osahat. Vystup z ovladani jestli je to "control head", tak to je v poradku. A cidlo v interieru? Nevim. Auto cely zivot zilo v Texasu a ted na Floride. Myslim ze topeni nikdy nikdo moc nepouzival.
Dekuji za odpoved.

prcek
vycházející hvězda
Příspěvky: 879
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:51
Auto: W123 280CE
Bydliště: Most / Teplice

Re: Auto netopi

Příspěvek od prcek »

ECU topení má vestavěnou diagnostiku:
http://www.peachparts.com/shopforum/tec ... -tool.html" onclick="window.open(this.href);return false;

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Auto netopi

Příspěvek od fíkus »

prcek píše:ECU topení má vestavěnou diagnostiku:
http://www.peachparts.com/shopforum/tec ... -tool.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A přijde diagnostika na ucpaný výměník? Vždyť píše, že v několika servisech na nic nepřišli, a v USA to není jako tady, že se v autech hrabe každý kdo má 13 klíček a ohnutý šroubovák (myslím ofiko, za peníze), tuším že to dal do servisu kde právě zkusili tu diagnostiku. Ucpaný radiátor je možná nenapadl, a nebo ano, ale kdo by to měnil 009 tak radši řekli že nevědí.

Kromě toho, jestli ta diagnostika funguje tak jako v jiných starých autech (i nových) tak kolikrát zjistí stejně pendrek, musí se pátrat zkoušením a měřením. Já řešil TCS u Saabu 9000 a podle diagnostiky bych měnil jednu součástku za druhou za astronomické peníze a on byl špatný přenos dat od ŘJ... prostě dráty v prd...

prcek
vycházející hvězda
Příspěvky: 879
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:51
Auto: W123 280CE
Bydliště: Most / Teplice

Re: Auto netopi

Příspěvek od prcek »

Umí to zobrazit na displeji i aktuální hodnoty čidel apod.
Mám přímo návod na předfacelift (3 skupiny tlačítek), ale 97 má myslím stejnej ovladač topení jako W210 (úspory na faceliftu :-( )

Autor tématu
petrfin
hvězdička
Příspěvky: 16
Registrován: ned 14.08.2016, 17:26
Auto: 1999 S420 (US spec)
Bydliště: Key West, Florida / Praha 5

Re: Auto netopi

Příspěvek od petrfin »

fíkus píše:
prcek píše:ECU topení má vestavěnou diagnostiku:
http://www.peachparts.com/shopforum/tec ... -tool.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A přijde diagnostika na ucpaný výměník? Vždyť píše, že v několika servisech na nic nepřišli, a v USA to není jako tady, že se v autech hrabe každý kdo má 13 klíček a ohnutý šroubovák (myslím ofiko, za peníze), tuším že to dal do servisu kde právě zkusili tu diagnostiku. Ucpaný radiátor je možná nenapadl, a nebo ano, ale kdo by to měnil 009 tak radši řekli že nevědí.

Kromě toho, jestli ta diagnostika funguje tak jako v jiných starých autech (i nových) tak kolikrát zjistí stejně pendrek, musí se pátrat zkoušením a měřením. Já řešil TCS u Saabu 9000 a podle diagnostiky bych měnil jednu součástku za druhou za astronomické peníze a on byl špatný přenos dat od ŘJ... prostě dráty v prd...
Lidi tady v USA nevedi vubec nic ne jenom v servisech ale vseobecne americani jsou hloupy a nemysli. Ja vim ze az se vratim do Cech tak muj bracha nebo kdokoli jiny to topeni spravi hned.
Moje auto potrebuje spravit jeste par jinych veci, jako centralni zamykani, soft close assist, ale je uplne zbytecny to nechavat spravit tady protoze tady jsou lidi uplne blby. Jenom hrabou prachy.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Auto netopi

Příspěvek od fíkus »

No bývalo to tak, že licenci na opravy aut nedostal jen tak někdo, musel jsi ukázat že máš vybavení, dílnu atd... ale to je i tady, pokud jsi značkový servis. Je fakt, že dobrého řemeslníka tam vyvažují zlatem a speciálně automechaniků tam chybí asi 30000...

bernard
hvězdička
Příspěvky: 104
Registrován: stř 10.08.2011, 20:52
Auto: CL 420 C140 LPG

Re: Auto netopi

Příspěvek od bernard »

petrfin píše:
fíkus píše:
prcek píše:ECU topení má vestavěnou diagnostiku:
http://www.peachparts.com/shopforum/tec ... -tool.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A přijde diagnostika na ucpaný výměník? Vždyť píše, že v několika servisech na nic nepřišli, a v USA to není jako tady, že se v autech hrabe každý kdo má 13 klíček a ohnutý šroubovák (myslím ofiko, za peníze), tuším že to dal do servisu kde právě zkusili tu diagnostiku. Ucpaný radiátor je možná nenapadl, a nebo ano, ale kdo by to měnil 009 tak radši řekli že nevědí.

Kromě toho, jestli ta diagnostika funguje tak jako v jiných starých autech (i nových) tak kolikrát zjistí stejně pendrek, musí se pátrat zkoušením a měřením. Já řešil TCS u Saabu 9000 a podle diagnostiky bych měnil jednu součástku za druhou za astronomické peníze a on byl špatný přenos dat od ŘJ... prostě dráty v prd...
Lidi tady v USA nevedi vubec nic ne jenom v servisech ale vseobecne americani jsou hloupy a nemysli. Ja vim ze az se vratim do Cech tak muj bracha nebo kdokoli jiny to topeni spravi hned.
Moje auto potrebuje spravit jeste par jinych veci, jako centralni zamykani, soft close assist, ale je uplne zbytecny to nechavat spravit tady protoze tady jsou lidi uplne blby. Jenom hrabou prachy.
Ahoj. Pozri sa na http://www.benzworld.org" onclick="window.open(this.href);return false;, tam ti poradia aj najst sikovneho mechanika v US, ak by si potreboval.

Bernard

Autor tématu
petrfin
hvězdička
Příspěvky: 16
Registrován: ned 14.08.2016, 17:26
Auto: 1999 S420 (US spec)
Bydliště: Key West, Florida / Praha 5

Re: Auto netopi

Příspěvek od petrfin »

Na Benzworld.org jsem member od roku 2009. Key West kde ted ziju je prdel sveta. Nejakej mechanic by se v Miami asi nasel, ale je to odsud 240 km. To je daleko.
Odpovědět