omezování dieselů nemá s ohledem na ekologii žádný vliv

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

omezování dieselů nemá s ohledem na ekologii žádný vliv

Příspěvek od zaibatsu »

Ahoj,

četli jste?

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv

Popravdě jsem nečekal, že zakazování dieselů nemá vůbec žádný vliv. Myslel jsem, že to má nepatrný vliv oproti tomu, co to stojí všechny zúčastněné na penězích v jejich kapsách, ale tohle je fakt terno. :-D Překvapivě to vypadá, že když Klaus říká, že na globální oteplování nemáme skoro vliv, tak má nakonec pravdu.

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: omezování dieselů nemá s ohledem na ekologii žádný vliv

Příspěvek od metrák66 »

Zakazovat chtějí jen smradlavý Ávie ve kterých polocigoši vozí auta do šrotu.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: omezování dieselů nemá s ohledem na ekologii žádný vliv

Příspěvek od popelnice »


dawider5
vycházející hvězda
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08.02.2012, 19:33
Auto: .. W124 E250 D .... R2,R3,V8
Bydliště: jižní čechy
Věk: 38

Re: omezování dieselů nemá s ohledem na ekologii žádný vliv

Příspěvek od dawider5 »

super zpráva a hřebíček do rakve ekopomatencům ;) po téhle pandémii by mohly skončit různé nesmyslné dotace, na elektromobily,solární,bioplynové elektrárny a další zhovadilosti

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: omezování dieselů nemá s ohledem na ekologii žádný vliv

Příspěvek od adam w140 »

idnes jsou babisovy blitky tomu se verit neda. Nicmene prevzali to jinde a pokud tyhle ekoblbosti skonci bude se lepe dychat vsem. Mohlo by to treba nekdy znamenat navrat v8 do aut a to je jednoznacne dobra zprava (i pro rafinerie kterym prebyva benzin)

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: omezování dieselů nemá s ohledem na ekologii žádný vliv

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Kolik kyslíku stojí start rakety,kolik efekty amer. filmů,kolik ho sežerou letadla,co komíny lodí,mám pokračovat.Smradlavý Trabanti a Wartburci už nejsou i motorky mají kat.Netroufám si odhadnout,kolik jezdí v USA aut a motorek s min.čištěním výfuk. plynů.Ale třeba kácení lesů v Již. Amer, to samé v Kanadě,jsou to zelené plíce planety,jo dřevo je třeba ale také sázet nové,ekol. vytápění,čisté komíny,komíny fabrik atd.Dá se toho udělat dost aby my blázni jsme mohli jezdit s pořádnými motory.Někdo tady psal,kolik procent znečištění dělají auta,nebylo to xxyy % žádná závratná čísla.Plasty zamořily oceány,tohle nemuselo být kdyby...……..Já třeba topím plynem,z komína jde jen pára (konden. kotel 3 generace) když zatopím v krbu,je vidět kouř jen pár minut,pak nic,topím dřevem.Ale taková česká briketa plast. lahev,mour,vyj,olej,staré barvy a nevyčištěný komín vidím po cestě v každé vesnici.No a doba přeje ekoteroristům z Bruselu.Ale fakt se otepluje,viděl jsem snímky z Antartktidy stejné místo 30 let,tenkrát led a sníh,dnes obnažená zem.Je-li to vina lidí tedy civilizace nebo je to jen přír. cyklus nechám vědcům,seriózním.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: omezování dieselů nemá s ohledem na ekologii žádný vliv

Příspěvek od scout76 »

Přečetl jsem si pár řádků a ani se mi to nechce dočítat. Když se omezil provoz v těch městech,tak emise jsou téměř stejné? A z čeho tedy?

Ladislav - v mnoha státech není povinná stk,tak tam jezdí kde co,ale většina starých aut se vyřadí sama(přestane jezdit a oprava je dražší než koupit nový),tak znečišťovat nebude. A katalyzátory se v USA zavedly počátkem 70 - tých let. Vzduch co pamatuji tam byl daleko čistější než u nás.

emc3250
hvězdička
Příspěvky: 405
Registrován: pát 01.08.2008, 7:34
Auto: W 124 300D
Bydliště: Plzeň
Věk: 48

Re: omezování dieselů nemá s ohledem na ekologii žádný vliv

Příspěvek od emc3250 »

Tak nevim, je to sice zprava z pocatku dubna, ale je uplne opacna.... https://www.autorevue.cz/koronavirus-v- ... ci-doprava

Zkousel jsem najit jeste jiny zdroj toho co pisou na iDnes o nesnizeni enisi a nejak nic?! Ze by to bylo tabu? Nebo kachna?
To by ale byla skoda, me to udelalo dost radost :(

emc3250
hvězdička
Příspěvky: 405
Registrován: pát 01.08.2008, 7:34
Auto: W 124 300D
Bydliště: Plzeň
Věk: 48

Re: omezování dieselů nemá s ohledem na ekologii žádný vliv

Příspěvek od emc3250 »

Odpovědět