Mercedes taky podváděl?

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Mercedes taky podváděl?

Příspěvek od scout76 »

Předevčírem jsem dával vitamína na běžný servis a na příjmu mi oznámili,že probíhá přehrání SW kvůli emisím. Nebylo to povinné a vzhledem k předchozí špatné zkušenosti u vidlí se mi do toho nechtělo. Nakonec jsem kývnul a dostal příjemný bonus -100€ na konečné faktuře. Auto jede stejně a protože vše vynulovali,tak mi palubák na cestě zpět ukázal nižší spotřebu. Taky někomu přehrávali SW? Naše auto je provoz 1/2014(jedna z posledních W204).

sněhulák
legenda hvězd
Příspěvky: 2773
Registrován: pát 01.08.2008, 19:11
Auto: PKW und LKW
Bydliště: West Brnou

Re: Mercedes taky podváděl?

Příspěvek od sněhulák »

Taky mi to loni u Hoška dělali. Auto C 220 cdi z r 2013 jede stejně a dlouhodobá spotřeba od nového do teď stále 6,1 l/ 100 km

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes taky podváděl?

Příspěvek od scout76 »

U Hoška bych si už nenechal nafoukat ani kola. Teď nám opravují Actrose co tam totálně dojebali.

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1503
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Mercedes taky podváděl?

Příspěvek od Volhovič »

Podváděli všichni. Od EU 5 výše je to jen fikce celé měření - už to proběhlo i tu dáávno, že Němci zjistili , že v reálném provozu dosahují některé staré turbonafty EU3 o chlup lepší hodnoty, než vozy s EU5 nebo 6 protože to že motor nemá emise bez zátěže je dáno řidčím mazivem a konstrukčními změnami a softwarem, který bez zatížení motoru nedá napít, ale když má starý i nový motor vypálit s jeden a půl tunovým autem sprint z křižovatky, tak škodlivých látek jako je CO vyletí z obou stejne, jen ze starého i nějaké nespálené uhlovodíky (HC) a proto je vidět a cítit typický smrad starých dieselů , vlivem nedokonalého spalování.
Takže ano, podváděli všichni a veškeré měření emisí je jako kdyby vám někdo dělal zátěžový test srdce ale dle metodiky měřil tep pouze ve spánku (pak má maratonec stejné srdce, jako hospodský povaleč :-D )

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes taky podváděl?

Příspěvek od scout76 »

Já si taky myslel,že levou dělají všichni. Pamatuju,jak tu byl tenkrát Marko za otloukánka(obhajoval koncern,protože pro něj pracoval) a vše co tu tenkrát napsal byla pravda. Myslím,že by se výrobci aut a jiných výrobků měli konečně nasrat a poslat ty šašky v Bruselu do prdele.

Humungus
hvězda
Příspěvky: 1067
Registrován: pát 28.10.2011, 21:22
Auto: MB
Bydliště: Kolin

Re: Mercedes taky podváděl?

Příspěvek od Humungus »

koncern je nejlepsi !

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes taky podváděl?

Příspěvek od scout76 »

Obávám se,že nejlepší dnes není už nic *tired* . Zcela jistě vím,že příští auto už koncern nebude. Zvažuji :stern: nebo Volvo se kterým je kolega zatím maximálně spokojen a mě to auto taky bavilo(jel jsem Brno a zpět).

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Mercedes taky podváděl?

Příspěvek od kejb »

scout76 píše: sob 29.02.2020, 19:55 Já si taky myslel,že levou dělají všichni. Pamatuju,jak tu byl tenkrát Marko za otloukánka(obhajoval koncern,protože pro něj pracoval) a vše co tu tenkrát napsal byla pravda. Myslím,že by se výrobci aut a jiných výrobků měli konečně nasrat a poslat ty šašky v Bruselu do prdele.
To, že si nikdo neodpustil promarnit příležitost na jeho adresu něco napsat bylo tím, že se choval jako hovado.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes taky podváděl?

Příspěvek od scout76 »

Pravda je,že se vždycky nechoval zrovna nejslušněji,ale myslím,že za emisní průsery automobilek jaksi nemohl. Přiznám se,že je jeden z lidí,kteří mi tu chybí a rád jsem četl jeho komenty,protože měly vždy smysl. Stejně jako třeba Fusiona,který měl ke spoustě témat co říct.

ekvb
vycházející hvězda
Příspěvky: 912
Registrován: pát 09.10.2009, 10:50
Auto: E220 CDI W211, ex C220D W202, ex C220TD W202
Bydliště: Pezinok
Věk: 49

Re: Mercedes taky podváděl?

Příspěvek od ekvb »

problém nie je, že obhakoval vw, ale že sa tváril, že tie podvody s emisiami sú ok, lebo to robia aj ostatní. Ak sú emisné normy nezmyselné, treba v tom Bruseli zalobovať proti nim, automobilky páky majú, stačí so spomenúť na krízu, keď si vylobovali šrotovné a podobne. Lenže samotným automobilkám vyhovuje, že sa normy sprísňujú a ľudia sú tlačení do kúpy nových "ekologicķejších" steojov...

Humungus
hvězda
Příspěvky: 1067
Registrován: pát 28.10.2011, 21:22
Auto: MB
Bydliště: Kolin

Re: Mercedes taky podváděl?

Příspěvek od Humungus »

nejlepsi je 124ka

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Mercedes taky podváděl?

Příspěvek od popelnice »

Nebo 190 ale jen dvěstědé , s tou vykucháš většinu moderních aut :smich:

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Mercedes taky podváděl?

Příspěvek od kejb »

scout76 píše: ned 01.03.2020, 12:50 Pravda je,že se vždycky nechoval zrovna nejslušněji,ale myslím,že za emisní průsery automobilek jaksi nemohl. Přiznám se,že je jeden z lidí,kteří mi tu chybí a rád jsem četl jeho komenty,protože měly vždy smysl. Stejně jako třeba Fusiona,který měl ke spoustě témat co říct.
jsem nevěděl, že začínáš uplatňovat politickou korektnost v praxi :)

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes taky podváděl?

Příspěvek od scout76 »

ekvb píše: ned 01.03.2020, 14:49 problém nie je, že obhakoval vw, ale že sa tváril, že tie podvody s emisiami sú ok, lebo to robia aj ostatní. Ak sú emisné normy nezmyselné, treba v tom Bruseli zalobovať proti nim, automobilky páky majú, stačí so spomenúť na krízu, keď si vylobovali šrotovné a podobne. Lenže samotným automobilkám vyhovuje, že sa normy sprísňujú a ľudia sú tlačení do kúpy nových "ekologicķejších" steojov...
Řekl bych,že mícháš hrušky s jabkama. Nesmyslné emisní limity nařizují dementi v EP. Podváděním při testování se jen dokazuje to,že limity požadované Zelenými komunisty prostě normálně splnit nelze. A automobilky samozřejmě bojují za to,aby tyto nesmysly neprocházely. A každý výrobce chce prodávat svoje výrobky,takže se snaží nesmyslná nařízení plnit. Problém je v tom,že evropská "elita" si dala za úkol zachránit svět i za cenu sebedestrukce vlastního hospodářství. Evropa znečišťuje planetu jen 9% CO2 a zbytek světa to má na háku. U nás se vymýšlí elektromobily o které není zájem,ubírají se válce,snižuje obsah a třeba v Americe se nadále vyrábí velkoobjemové motory s V6 nebo V8 a ještě z nás mají prdel.
Šrotovné byl záchraný balíček v době krize,protože automotive je jediné co v Evropě tak nějak funguje,protože většinu průmyslu jsme si tady pohřbili sami přesunutím výroby do Asie.
Vysvětli mi prosím,čím je pozitivní zpřísňování norem a limitů pro automobilky.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes taky podváděl?

Příspěvek od scout76 »

kejb píše: ned 01.03.2020, 17:10
scout76 píše: ned 01.03.2020, 12:50 Pravda je,že se vždycky nechoval zrovna nejslušněji,ale myslím,že za emisní průsery automobilek jaksi nemohl. Přiznám se,že je jeden z lidí,kteří mi tu chybí a rád jsem četl jeho komenty,protože měly vždy smysl. Stejně jako třeba Fusiona,který měl ke spoustě témat co říct.
jsem nevěděl, že začínáš uplatňovat politickou korektnost v praxi :)
Já se sem každý večer těšil a skvěle se bavil nad debatami nebo i flame. Bývalo tu veselo a člověk se lecos dozvěděl,takže ano,spousty lidí mi tu chybí. A popravdě někteří vůbec.
Odpovědět