Sousedi vs. broušení atd.

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

dako5
legenda hvězd
Příspěvky: 3780
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:11
Auto: W210,S210,S124,MAN
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Věk: 52

Re: Sousedi vs. broušení atd.

Příspěvek od dako5 »

scout76 píše: ned 01.09.2019, 21:46 Třeba toho nerváka brzo mrdne.
No nechtěl jsem to púvodně psát,ale při trošku větší hádce by ho šlo trošku vytočit a byl by pak klid...ale je to hnusný!

dako5
legenda hvězd
Příspěvky: 3780
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:11
Auto: W210,S210,S124,MAN
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Věk: 52

Re: Sousedi vs. broušení atd.

Příspěvek od dako5 »

Dako to máš dobrý sousedy, když schroupnou muziku já jsem se nikdy ani neodvážil doma sestavit bubny nebo přivést apec ze zkušebny a necvičit na
sucho, ale rozsvítit flašky a zavřít magická oka (v případě konců Tesla 130) a nebo rozpálit tranzistory novějších zesiků :-) A poslech ... to je taky už tragédie - když Araya křičí waaaarensembllllll potichu jak myšička, jako bych koukal v telce na pořad o vaření, je to divný... občas to nevydržím a dám to do věži , ale jinak PC :-/ děs... a ve studiu při masteringu , kvůli takto tichým posluchačům , dokonce hodnotí a přizpůsobují zvuk nahrávky, aby zněla i z PC bedýnek :-O takovej jsem přizdisráč nejpotišešjší a stejně bude někdo mět kecy :-O
[/quote]

No lampy rád žhavím!Pak to má správnej zvuk!Zesilovač+box už mám ve zkušebně,doma na cvičení menšího Marshalla 100W.Hudbu občas přes kino,ale třeba dvd od"Debustrolu XX.let totálního masakru"používám jako dobíječku energie a to je třeba mít hodně nahlas a věřící v okolí...Ale nikdo nic neříkal a to zrovna do kolektivu sousedů nezapadám! *jokingly* Ale pokud se mě bojí,je vše v pořádku... ]:-> Ale petici proti parkování nákladních aut v ulici taky asi podepsalo dost lidí...

Autor tématu
Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Sousedi vs. broušení atd.

Příspěvek od Volhovič »

Debustrol joo! Nejraději mám Neuropatologa už to drtím 20 rovných let od 8 třídy :-D A byl jsem na nich 3x a pokaždý hráli starý fláky i z toho :-)
A na Masters Hammerech jsem byl vloni :-) Myslel jsem si, že zase zalezou někam do hrobky na dalších 25 let... a taky že jo ...

Jaký má odůvodnění vznik petice proti stání náklaďáků? :-O

Ostatní sousedi dobrý, ale když budu dělat zbroják a budou dělat místní šetření a ptát se u sousedů, tyhle mě můžou potopit... :-/
Ale jak říkáte všici - nedám jim zbytečně důvod prudit a budu si prostě dělat svoje a nemůžou nic :-) To jsem chtěl slyšet :-)
Na město si klidně dojdu ... když jsem mohl nedávno sedět na uro (v mém věku zcela jasně s něčím co hodný kluci nemaj) tak větší ostudu už nezažiju asi nikde :-D

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Sousedi vs. broušení atd.

Příspěvek od kejb »

Tohle je prostě problém sousedskýho soužití. Sousedi chtějí klid a když někdo dělá pravidelně o víkendu s flexou nebo jinej bordel jakože stříkání, broušení atp.,za doprovodu prachu a smradu, tak to není nic příjemnýho je pochopitelný, že to lidi kolem sere. Samozřejmě záleží na míře. Je taky dobrý se na to podívat z druhý strany, kdy ty lidi si prostě chtějí o víkendu nebo jindy po práci odpočinout a ne poslouchat sousedovo mlácení, broušení, kompresor, rádio atd atd. Nejedná se jenom o kutilství ale i o grilování, oslavy, výstavbu, kdy úkáčka na tom makaj od 6, 7 dní v týdnu. Osobně se snažím ostatní neobtěžovat, když to není nutný. Rádio nahlas nepouštím, občas mi taky jede kompresor celou sobotu ale začínám tak v 9:30 a končím v 16:00, flexa když je třeba ale s rozumem, prach z broušení eliminuju prakticky na 0. Nikdo si nestěžoval akorát letos v květnu za mnou byla sousedka se zeptat, jestli jsem něco nedělal na kovadlině. Jsem říkal, že jo, jestli to nebylo hodně slyšet. Že prý s manželem seděl s vínem pod pergolou a jaká to prej byla romantika to poslouchat, jako za starých časů :).

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Sousedi vs. broušení atd.

Příspěvek od popelnice »

Ja teda tyhle problémy nemám protože ze mně maj všichni strach :smich:
Ale soused mel problém s kovářským bucharem :smich: musel ho dat na brutální silenbloky a bušit jen v týdnu do 17h jinak by ho snad vypálili :ramena:
Jinak ja teda nemam problem s nikým at si dráždí flexu treba v jednu ráno hned za plotem a vubec mi to nevadí, soused je radioamater a s železnou přesností mi v týdnu blbne televize od 17:30 do 19:00 V sobotu od 13:00 do 15:00 :smich:
Další tady vychovává notokrosovyho závodníka a to je taky prdel ,denne 3hodiny dráždění 2taktu kolem baráku v obytné zóně kde je slyšet i kdyz da nekdo psovi místo konzervy granule :smich:
Nejrozumnejsi je mit na sousedy neco cim je uklidníš a je to , za chvilku se začne topit v kamnech a z toho je kouř :smich:

JiriVocka
hvězdička
Příspěvky: 110
Registrován: stř 17.02.2016, 20:31
Auto: W124,W210,Mamut
Bydliště: Praha 6
Věk: 101

Re: Sousedi vs. broušení atd.

Příspěvek od JiriVocka »

Jsou sousedi a sousedi.
Úplně nejvíc miluju současný trend,kdy se městský fajnovky panelákovky stěhují do zahrádek,nebo vesnic a pak se čílí ze zvuků cirkulárek,malých dílen,oprav na domku,nebo i štěbetání ptáků a kdákání slepic či raního budíčku kohouta *jokingly* .Tak takový lidi at si trhnou,ty vyslechnu když mám dobrou náladu a slušně je pošlu do prdele,nebo jak si nedávno jeden stěžoval starosto,on se mnou normálně vyjebal,sice slušně ale v...,,No a když nemám náladu tak je pošlu k šípku rovnou. *jokingly*
Leta jsem v Praze 6,vždy jsem měl mimo garáž tak 2-3auta před svým pozemkem a vždy byli sousedské vztahy ok,všichni měli hodně aut jak před svým tak před mým pozemkem-kterej byl největší a mám jen jeden vjezd-ostatní dva-tři-do garáží i na pozemek,takže před svým mohli zaparkovat tak jedno auto a nic jsme neřešily,pokud mě to teda nákej křupan nepostavil do vjezdu. *stop*
Zhruba rok mám kancl na P5 a sousedi i když tu nejsou zony zlodějů,tak mi začli počítat kolik aut mám,tak jsem jim hned na začátku jasně řekl,že venku na ulici můžu parkovat kolik aut mám a chci a že pokud se jim to nelíbí,tak mám hned volných 20aut co jim můžu přivízt parkovat do ulice aby poznali co je to tlačenice,no a zavřeli hubu.Vlastně nejvíc prudil jeden starý dědek z bytovky od naproti,ten ale přes zimu chcípl-nebo skončil v ústavu,protože už tu není ani jeho auto před dům nejezdí,takže už je klid,no a potom jeden ožralka z domu,už když ho vidím lituju jeho starou,že něco podobnýho přitáhla do postele,přihnutý blbec většinou čumí do země,brejle tlustý jak sodovky a vlasy mastný rozcuchaný prošedivělý a furt jakoby pod parou,když jsem ho jednou potkal v chodbě za dvěřma táhlo to zněj jak z odpadní stoky rumem a chlastem,že se mi zvedal žaludek,no a toho jsem jednou na začátku nachytal jak mi dává lístky za stěrače a pak mi odřel někdo dvěře klíčem,no tak jsem ho jednou v chodbě nalitýho podrazil,on si rozbil kokt o schody a je klid,když se potkáme rychle zaleze,nebo jede radši za roh.Jo taky mi zezačátku někdo vypouštěl jednu gumu na masařce,ale co jsem mu uřezal na jeho škodce ventilky na všech kolech,je klid. o:-)
Takže s dobrým sousedem se dohodneš,no a s blbem to holt jinak nejde.Já mám víc chat a ty pronajímám kamarádkám na dovolený a pár jich vnich i bydlej-aspon nejsou prázdný a nelákaj bezdáky a fetky,ale sousedy-mám většinou ještě ty starý původní slušný z dob kdy se chatařská oblast stavěla,který znám leta a snima se vyjde bez problémů,nepouštím hudbu na plný pecky aby to slyšela celá ulice,nepálím listí a dřevo když je mokrý a čmoudí,nebo když je neděle a všichni větrají,stejně tak s žumpou,svůj trávník sekám,abych jim tam nepěstoval plevelné rostliny a nesekám v čase kdy se opalují,nebo v neděli,ale ostatní dny už normálně fungujem a bez problémů,ani s přečuhujícíma větvema,či spadaným ovocem,prostě at si očeše co přesahuje a co mu tam ze stromů spadne.
Na stavbě zaměstnávám ukrajince a cikány,makaj jak divý,tak jsem jim slíbil,že když bud mít něco k pronájmu,dám jim echo,Pokud bych totiž někdy u jedné ze svých chat zjistil,že mám takový svině sousedy,rád jim umožním poznat peklo,on Dežo i Nikolaj,mají hodně příbuzných a kamarádů a klidně budou rádi umě bydlet,jen za elektriku a vodu.Uviděl bych kdo to déle vydrží,jak se říká,,na hrubý pytel,hrubá záplata,, ]:->

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Sousedi vs. broušení atd.

Příspěvek od metrák66 »

Čokle ty zaměstnáváš barevný?A od kdy?Já myslel,že pro barevný makáš ty *jokingly* .Každej asi něco občas něco kutí,ale zase to musí být s rozumem.Mít za souseda cipa,co každej víkend řeže flexou,brousí vibračkou a u toho si pouští blitky typu Debustrol taky není žádná výhra.Dědka třeba klepne pepka z toho jejich čokla a bude klid ]:->

miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: Sousedi vs. broušení atd.

Příspěvek od miluna »

Myslím, že je dost důležité, mít ve svém okolí dobré jméno. Prostě se chovat tak, abych nikoho zbytečně neštval a nedělat nic, co nechci aby ostatní dělali mě. Je to dlouhodobá záležitost. Sám mám dílnu v rezidenční, klidné, tiché čtvrti. Sousedům s opravami pomáhám, jak nejlépe umím. Drobnosti (žárovky, diagnostika) pro sousedy nikdy nechci zaplatit a přecházím to mávnutím rukou. Musím uznat, že to celkem funguje a i když zpočátku na mne koukali jako na vetřelce a potencionální problém, teď mne (vím pouze z doslechu) hodnotí kladně. Musím říct, že to celkem těší. Hodně dobré pro vztahy se sousedy je také občas uspořádat malé neformální setkání (vymyslela kamarádka co bydlí za rohem). První advent večer, stoleček před plot, konvička s čajem, svařákem, punčem, svíčky, nějaké dobroty, štamprdličky, plynový zářič, předem se domluvila s dalšími dvěma sousedy aby tam nestála sama a... fungovalo to. Přidávali se další, co šli náhodou kolem, postáli, popili, pokecali a z debilů a bručounů se najednou vyloupli normální lidi.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Sousedi vs. broušení atd.

Příspěvek od scout76 »

Takhle to funguje na místě kde jako poslední stavím dům. Už teď se snažím,aby jsme nikoho neobtěžovali hlukem nebo jim případně dám vědět pár dní dopředu. Soused vedle je dobrák - dělá u kamaráda v lakovně,tak sdílí stejný nadšení pro auta,ale jeho manželka je "bitch". Vedle mě bydlí IT kluk,kterej je taky v pohodě,tak snad budu mít štěstí a klid. Věřím,že i "bitch" se srovná.

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: Sousedi vs. broušení atd.

Příspěvek od robik4 »

Smutný kino je,že si to nesrovná soused...Já mám zaplaťpánbůh sousedy dobrý,ale kdo ví,vedle je děda přes 90 a jednou tam bude někdo po něm.Ale já jsem rozené dobračisko a vždycky jsem s každým vyšel :-) A v neposlední řadě tady dědula třeba může být dýl,než já,takže no stress.

Autor tématu
Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Sousedi vs. broušení atd.

Příspěvek od Volhovič »

Metrák66 - nikdo tu nepsal o muzice před barákem... to nedělám. To dělají jedni sousedi, když kutí venku, že si vytáhnou rádio... mě to nevadí, ale sám si veřejnou produkci šetřím na koncerty. A Debustrol neblijou na to máme norský black metal a některé české lidové myslitele :-D Bydlím tam 22 let a nikdy jsem neměl problémy, protože se s ostatníma tolerujeme, vycházíme a není problém.. potíž je s neurotismem dědka, co sedí na verandě a jak něco chvíli hlučí (vč jeho ratlíka) je nervní a rozčiluje se. Včera, když jsem s čelouvkou šrouboval mezi 20-21 (potichá práce) slyšel jsem jak zase se vzteká na psa :-D tak třeba až s ratlíkem bude v zimě zavřenej furt doma ho to klepne a bude klid.

Jinak teď jsem si uvědomil, že před 14-15 lety kdy jsem něměl garáže , se mi na autech nějak lámaly stěrače, zrcátka atd a pak jsem měl jedno takové vystoupení s velkou sekyrou a náhle to přestalo a zavládla pohoda, klid a úsměvy na tvářích...

Laja22

Re: Sousedi vs. broušení atd.

Příspěvek od Laja22 »

Volhovič píše: úte 03.09.2019, 11:08pak jsem měl jedno takové vystoupení s velkou sekyrou a náhle to přestalo a zavládla pohoda, klid a úsměvy na tvářích...
asi sekyrkova polifka 🙀😹😹

Autor tématu
Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Sousedi vs. broušení atd.

Příspěvek od Volhovič »

Těsně vedle *jokingly* Spíš takový meating *jokingly* *jokingly* jako reakce na takovou nepěknou výhružku... tehdy sekera zálesácky sídlila stále pod zadní lavicí W353 tourist 009 ... a bylo mi asi 19 a to jsem dospělost viděl kdesi v dáli, že číhá teprve :-D

Laja22

Re: Sousedi vs. broušení atd.

Příspěvek od Laja22 »

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/tre ... m-40283793

tak snad to nebylo neco podobnyho... takhle si nekteri predstavuji idealni sousedske vztahy 😿

JiriVocka
hvězdička
Příspěvky: 110
Registrován: stř 17.02.2016, 20:31
Auto: W124,W210,Mamut
Bydliště: Praha 6
Věk: 101

Re: Sousedi vs. broušení atd.

Příspěvek od JiriVocka »

To už je dost starý a později se zjistilo,že jde o kofoly,tedy ti útočníci,šlo o klasické sousedské spory ,které soužití stímto etnikem provází od jeho příchodu knám,ale tady se otom mluvit nesmí,je to zakázané *stop*
Odpovědět