Parkování bez STK

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
musketyr
vycházející hvězda
Příspěvky: 516
Registrován: pát 08.08.2008, 18:16

Parkování bez STK

Příspěvek od musketyr »

Dneska mi volaly měšťáci že mi stojí na ulici dvě auta bez STK a mám si je odvézt jinak dostanu flastr. Velmi slušně jsem s pánem pohovořil a ptal jsem se na jakém základě mi dají flast. Zákon, vyhláška nebo cokoli. Pán začal bejt nervozní a tvrdil že když chci tak že to budou řešit jinak. Jak? To se prej dovim. Moje auta nejeví dojem vraku jsou kompletní a nic z nich nevytéká a platim si pojistku a tak se ptám-mají na to právo?

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od scout76 »

Řekl bych,že to platí nebo v brzké době začne platit. Obrátilo se na nás několik měst s tím,že chtějí odtah těchto vozidel s tím,že nejdřív vylepí výzvu,pak následuje odtah a majitel má měsíc na to,aby si to u nás vyzvednul a pokud ne,tak hutě. Myslím,že takto můžou postupovat pokud je vozidlo na obecním pozemku. V současné době jde do LRV nový zákon o odpadech,kde teprve bude tóčo. Doufám,že jim to omlátí o palici,protože by se všichni milovníci aut z toho posrali. Kdyby někdo uměl ten návrh vložit,tak mu ho rád pošlu. Je tam třeba že,pokud máte na svém pozemku více jak tři auta bez SPZ,tak vám hrozí pokuta až 100 000 Kč a podobný srandy.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Jedná se o snahu vytěsnit auta,co léta zabírají místo a nejsou používána,což vítám.Takový vrak parkoval před mojí ordinací,měl SPZ,zda majitel platil pov. ručení nevím.Ale STK byla propadlá 7 roků.Zákon který říká co je vrak se tuším změnil před 2 roky a to podstatně a benevolentněji.Byl medializován vrak v Praze,kde na něj obyvatelé domu po marné snaze ho odstranit instalovali truhlíky s kytičkami,pak byl odstraněn.Což asi není případ autora tématu,ale mám-li auta která chci zachovat a nejezdím s nimi,volil bych uskladnění někde pod střechou,volných hal je dost a za slušný peníz,měl bych klid a nebyl bych buzerován.Pojem parkování v řeči zákona je velice vágní,lze ho vykládat různě,navíc města či obce mají možnost vyhláškou toto regulovat a placení pojistky s tím nesouvisí.Já chtěl místo pro jedno auto pro své pacienty,tedy staříky,všední dny od 8.00 do 15.00.Magistrát města a jeho dopr. odbor řekl ano,za 70 000 Kč ročně,protože jste s.r.o. tedy podnikatel a prachů máte dosti.Tak to místo zabíral léta téměř vrak sice s SPZ ale vrak a moji stařečkové ke mě vyrazili na ošetření s hodinovým předstihem,objížděli a hledali místo k parkování a pak se dobelhali do ordinace.Došla mi trpělivost a protože mám dost starých pacientů nechal jsem nainstalovat el. otevírání brány a tito parkují u mě.Takže staříci dostali číslo na bránu,ta se otevře a je klid.Stálo to sice nějaký peníz,který samozřejmě nešel do účetnictví firmy ale myslím,že to je dobrá investice a až budu stařík neboli geront,něco stejného uvítám u pánů kolegů lékařů.Jó v Japonsku je to jiné,nemáš-li místo k parkování,nekoupíš auto pokud to není to směšné městské vozítko o obsahu motoru do 600 cm3.Takže pohled z druhé strany na parkovací problém.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od scout76 »

Já to taky vítám. Aspoň z ulic zmizí vraky,který z mě neznámých důvodů někdo odstavil a zabírá tím parkovací místa. Stačí projet v Praze pár míst a v každé ulici nějakej takovej střep stojí. Pěkná je pak paleta pro majitele (zapsanýho v TP) za odstranění a likvidaci. Docela to těm lidem přeju. Taky by se jim asi nelíbilo,kdyby jim před bytem někdo vysypal odpadkovej koš.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od Přemek Doležal »

Jenže vrak a auto bez platný STK je velkej rozdíl.
Myslím že platná pojistka by měla být rozhodující faktor.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od scout76 »

Tak nějak mi uniká,proč bych platil pojistku u auta,který nemá STK. Buď ji udělám nebo to dám do depozitu. Pokud nemám doma tiskárnu cenin 009 .

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1503
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od Volhovič »

Jakákoliv škodní událost pojištěného auta, který nemá TK platnou , je nelikvidní a tedy nedává smysl mít auto bez TK pojištěné, krom toho že na něm můžu mít značky... Pamatuju si dobu , kdy jsem chodil do školy , tak koncem devadesátých let v Děčíně běžně lepili výzvy k odstranění krámů bez TK zaparkovaných po městě a pak ty auta mizely. Asi městská vyhláška. Jinak přijde mi logický že auto co nesmí být provozováno na veřejné komunikaci protože nemá TK , tak tam nesmí ani stát ... to dává přece smysl. Je to veřejná komunikace a jsou daný pravidla k jejímu užívání.

Na druhou stranu, co je ku.va komu do toho, jestli mám na svém pozemku 2, 3 nebo 10 aut bez SPZ ? V Americe nebo i v západních zemích EU jsou
junkyardy patřící soukromým osobám, dokonce se z toho dělají prohlídkové atrakce , pokud už je to fakt staré nebo zajímavé a nebo drobné podnikání s příjmem nepodléhajícím živnosti a daním... nevím proč bych nemohl za svým plotem mít auta bez papírů na díly... ano ať přijde terénní pracovník z povodí nebo životního prostředí na kontrolu, že neunikají do půdy provozní kapaliny , že se po parcele neválí převrácené akumulátory atd. protože pak někdo v sousedství má studnu a nechce tam mít olej z Volhy nebo chcíplýho Piána, to jo, ale zákon omezující co smím a nesmím mít na pozemku, pokud tím nezpůsobuji škody na životním prostředí nebo jiná zvěrstva , je nesmysl a myslím, že dost možná to zasahuje už do osobních práv a svobod.
Co to bude příště? Budu mít v botníku boty bez tkaniček a přijdou mi dát pokutu a zabavit mi je a zlikvidovat? Co? Debilistán to je už! Tfuj!

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Milý příteli,pokud máš svá auta na svém pozemku,jsi v klidu.

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1503
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od Volhovič »

Bohužel ne- Scout napsal že přišli s novým návrhem či co a že tam je :
Je tam třeba že,pokud máte na svém pozemku více jak tři auta bez SPZ,tak vám hrozí pokuta až 100 000 Kč a podobný srandy.
No mám 3 garáže a jediné auto z mých 5 co je v depozitu momentálně pomaličku křísím (přech chvílí jsem přišel z garáže) a v létě
jde na technickou a Carevna bude poprvé od roku 2003 zase jezdit :-)

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od scout76 »

S těmi Junkyardy nemáš úplně pravdu. Každý je licencovaný a musí platit určitá pravidla. Jen v jiných zemích jsou různě přísná. Nový zákon byl napaden několika asociacemi a bylo poukazováno,že se jedná o zásah do osobních práv a svobod(to co kdo má na zahradě). Tak doufám,že vělká část toho zákona neprojde. Největší průser je skládkování. Direktivně nařídili takové ceny,že se z toho zanedlouho všichni poserem nebo se zvýší počet domácích topičů všemožným bordelem.

Tak se mi to povedlo. Komentům nevěnujte pozornost. Pocházejí od psychopata z jedné rádoby asociace likvidátorů vozidel,který stojí za předchozím zpřísněním pravidel a žije na jiné planetě. Jeho komenty byly zpochybněny a nebudou součástí připomínek. Paragraf 117 píše o těch autech na zahradách *jokingly* . Jinak je tam i spousta lží. Ekopoplatky jdou na kotlíkové dotace a pitchoviny typu dešťovka. Brabec za to sbírá body pro ANO.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od robik4 »

Brabec je syn ku..y,jako pan premiér a body jim to přihraje jen od nemyslících dementů...
Odpovědět