Pojistna udalost

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
bobrix
hvězdička
Příspěvky: 17
Registrován: pon 22.09.2008, 23:00
Auto: W201 2.5D ; T4

Pojistna udalost

Příspěvek od bobrix »

Ahoj vsem..mozna je tu nekdo, kdo ma zkusenosti..
Dnes mi na parkovisti urazili zrcatko,vinik nechal vzkaz za oknem, vse jsme potom vyridili, skodu uz jsem nahlasil na jeho pojistovnu (CPP), ve ctvrtek dojede likvidator. Nejradeji bych si nechal komplet opravit i s lakem v nejakem (i jejich smluvnim servise),ale slysel jsem,ze je mozne,ze budu neco doplacet. Dalsi moznost pry je, resit to rozpoctem, ale pri teto moznosti pry radi poskozeneho oskubou..Jak to nejlepe resit u stareho auta (VW T4 rv 1998)? Diky

sněhulák
legenda hvězd
Příspěvky: 2773
Registrován: pát 01.08.2008, 19:11
Auto: PKW und LKW
Bydliště: West Brnou

Re: Pojistna udalost

Příspěvek od sněhulák »

Že se snaží pojišťovny každého "oškubat", je dnes jejich standartní postup. Sousedovi u nás na ulici nabourali 3 měsíce staré auto, které bylo v tu chvíli zaparkované. Vyšetřovala to PČR. Auto po svých odjelo do značkového servisu. Tam ho opravili a když bylo hotové, servis ho nechtěl vydat, protože má z minulosti špatné zkušenosti s úhradami od pojišťoven. Majitel musel zaplatit cca 150 kkč za opravu, aby mu ho vydali !!! V současnosti řeší problém kvůli tomu, že pojišťovně která má platit, se zdá oprava předražená o 30 kkč

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistna udalost

Příspěvek od Přemek Doležal »

Má poslední zkušenost řešení zákazníka z povinného ručení :
Rozpočtem vám dáme 30.000,-
Doložíte-li faktury, dáme třeba 150.000,-
Napsal jsem tedy Fa na 47.500,- ... tolik to stálo, a zaplatili to do koruny.
Divný, ale je to tak.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistna udalost

Příspěvek od scout76 »

Každopádně si měl štěstí,že dotyčný byl slušný a nechal lísteček s kontaktem. Většina lidí ujede. Nebál bych se využít jejich smluvní servis,protože si nedovolí pojišťovnu opepřit a doplácet by si neměl nic. Navíc pokud auto používáš k podnikání,tak by ti měli dát náhradní auto. Rozpočet je většinou naprd pokud si neumíš auto levněji opravit sám. Pojišťovny jsou parchanti a na jejich velkorysost nelze spoléhat. Momentálně řešíme několik případů,kdy nám odmítají proplatit škody za opravy v plném rozsahu. Oprva nabou raných průmyslových vrat,kde byl poškozen nosník haly a opravu provedla autorizovaná firma za 60 tis. nám nechtějí proplatit a nabízejí 20 tis.. A to těm k.rvám ročně platíme celkové pojistné 250 tis. :-! .

Zviratko
hvězdička
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 31.07.2008, 20:32
Auto: Velké
Bydliště: Praha
Věk: 41
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistna udalost

Příspěvek od Zviratko »

Me urazil dement zrcatko v utery. Prijdu k autu a zrcatko visi dolu, sklo 2 metry pred autem. Listecek samozrejme nikde.
Diky bohu za kameru! Za chvili jsem mel krasnej zaber jak kolem me jede, ozve se rana a zrcatko leti dopredu.
Jeste ten samej den ho uhnali policajti, doufam ze mu to napalili. Prej 75letej chlap a vubec si toho nevsim - at uz si toho vsim nebo ne tak mu ten ridicak meli na miste zabavit.

Co se tyce pojistovny tak mam nejake zkusenosti, v podstate je lepsi na zacatku rict opravu rozpoctem a kdyz ti to vyjde na vic tak jim posles fakturu. Kdyz se budou cukat tak pravnika. (A proto mame DASku). U vaznejsi nehody pojistovny casto tvrdi ze nesmi oprava presahnout obecnou cenu vozidla, coz neni uplne pravda, stejne jako nesmi uplatnovat amortizaci na dily (pokud to neni exces).

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Pojistna udalost

Příspěvek od popelnice »

Ja sem ustřelil zrcatko vcera zastavil sem a synek z dpd rikal ze mu to je fuk a ze nema cas nic psat ze ma plný auto balíku :smich:

Autor tématu
bobrix
hvězdička
Příspěvky: 17
Registrován: pon 22.09.2008, 23:00
Auto: W201 2.5D ; T4

Re: Pojistna udalost

Příspěvek od bobrix »

..nakonec jsem se rozhodl na opravu v jejich smluvnim servise,nemam moc casu to resit,navic to mam kousek od prace a kolega tam ma znameho.. v pondeli se tam jedu domluvit. Melo by to probehnout tak,za omrknou zrcatko, objednaji, nechaji nalakovat,pak tam dojedu a vymeni na pockani,faktura pojistovne.
Kazdopadne diky vsem za reakci..
Odpovědět