Něco o chodcích.

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
126560
hvězda
Příspěvky: 1523
Registrován: pon 04.08.2008, 8:19
Auto: MB-Mamut 420,124-E 220, 140 CL 420+tisíc jiných
Bydliště: Ano
Věk: 66

Něco o chodcích.

Příspěvek od 126560 »

Citace : Pokud jste tedy chodcem, nezapomínejte, že na přechodu nemáte absolutní přednost! Tento pojem vlastně neexistuje, jde o mýtus, který už má na svědomí mnoho životů. Nezapomeňte také, že chodec nesmí vstupovat na přechod pro chodce nebo na vozovku bezprostředně před blížícím se vozidlem. Vždy s řidičem navažte oční kontakt, jen tak si můžete být jisti, že o vás ví. Teprve ve chvíli, kdy máte jistotu, že řidič zastavil, můžete vstoupit na přechod. Nezapomeňte, že řidič musí mít dostatek času na vás reagovat, a to většinou nejde na místě.

A já chodcům vždy říkám, jestli chodili do školy a kolik mají tříd? Jelikož už jako malému nám policaj ve škole říkal, že pokud chceme přejít silnici, musíme se rozhlédnout nejprve doleva pak doprava a ujistit se zda-li se k nám neblíží vozidlo a potom teprve vstoupit do vozovky. Chodci si myslí, že mají absolutní přednost.
Naposledy upravil(a) 126560 dne sob 12.01.2019, 18:40, celkem upraveno 2 x.

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Něco o chodcích.

Příspěvek od trojan »

to s tou školou se lehce říká :-) ale vezmi si, že bys jim to třeba psal . . . *jokingly*
126560 píše:Citace : Pokud jste tedy chodcem, nezapomínejte, že na přechodu nemáte absolutní přednost! Tento pojem vlastně neexistuje, jde o mýtus, který už má na svědomí mnoho životů. Nezapomeňte také, že chodec nesmí vstupovat na přechod pro chodce nebo na vozovku bezprostředně před blížícím se vozidlem. Vždy s řidičem navažte oční kontakt, jen tak si můžete být jisti, že o vás ví. Teprve ve chvíli, kdy máte jistotu, že řidič zastavil, můžete vstoupit na přechod. Nezapomeňte, že řidič musí mít dostatek času na vás reagovat, a to většinou nejde na místě.

A já chdcům vždy říkám, jestli chodili do školi a kolik mají tříd? Jelikož už jako malému nám policaj ve škole říkal, že pokud chceme přejít silnici, musíme se rozhlédnout nejprve doleva pak doprava a ujistit se zda-li se k nám neblíží vozidlo a potom teprve vstoupit do vozovky. Chodci si myslí, že mají absolutní přednost.


Chodec kterej nikdy nejel autem to většinou stejně nepochopí, pak je hromada řidičů, který nikdy nihoho nepustěj, ale jak vyskočej z auta na chodník tak se dožadujou přednosti a skáčou pod kola prvnímu autu *jokingly* Je úplně jedno co je kde napsaný, normálně myslící člověk prostě počká na zelenou, nebo až ho někdo pustí. Spousta bláznů skáče na přechod i na červenou :-) Někdo ten nesmysl o absolutní přednosti cpe do hlavy i vlastním dětem a názorně jim to předvádí tím, že se s nima vrhá pod kola jedoucích aut atd . . . *jokingly* Tady asi všichni říděj a neni to nic novýho, tak nechápu jaká je pointa :-)

Autor tématu
126560
hvězda
Příspěvky: 1523
Registrován: pon 04.08.2008, 8:19
Auto: MB-Mamut 420,124-E 220, 140 CL 420+tisíc jiných
Bydliště: Ano
Věk: 66

Re: Něco o chodcích.

Příspěvek od 126560 »

Pointa je ta , že jsem našel tento článek, jelikož jsem to nikdy nikde napsané neviděl.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco o chodcích.

Příspěvek od scout76 »

Od doby co vytroubili,že chodci mají přednost jsem několikrát opatrnější,protože speciálně starý báby do silnice vlezou aniž by se podívaly nalevo nebo napravo. Podobně je to s omladinou,která má na hlavě sluchátka,kapuci nebo jen tlemí do mobilu a neřeší,že by je někdo mohl sejmout.
Naposledy upravil(a) scout76 dne sob 12.01.2019, 20:37, celkem upraveno 1 x.

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Něco o chodcích.

Příspěvek od trojan »

126560 píše:Pointa je ta , že jsem našel tento článek, jelikož jsem to nikdy nikde napsané neviděl.
No vona je to stejně úplná kktina *jokingly* úplně by chodcům stačilo napsat "nelezte na přechod dokud auto nezastaví" :)

Autor tématu
126560
hvězda
Příspěvky: 1523
Registrován: pon 04.08.2008, 8:19
Auto: MB-Mamut 420,124-E 220, 140 CL 420+tisíc jiných
Bydliště: Ano
Věk: 66

Re: Něco o chodcích.

Příspěvek od 126560 »

trojan píše:
126560 píše:Pointa je ta , že jsem našel tento článek, jelikož jsem to nikdy nikde napsané neviděl.
No vona je to stejně úplná kktina *jokingly* úplně by chodcům stačilo napsat "nelezte na přechod dokud auto nezastaví" :)
Jelikož věci neřešíme my, tak vše musí být složité, aby si úředník zasloužil svoje prachy.

Laďa-K
vycházející hvězda
Příspěvky: 504
Registrován: ned 21.09.2008, 12:02
Auto: Mercedes-Benz 350SLC
Bydliště: Šumperk
Věk: 50

Re: Něco o chodcích.

Příspěvek od Laďa-K »

Já ten článek + video dnes nebo včera viděl, myslím že jde o ten kde chodkyně zleva vběhne pod kola auta. Nemůžu to nikde najít, ani v historii, samý péčka a článek nikde *jokingly* :x EDIT mám to https://www.garaz.cz/clanek/chodec-vs-a ... -internetu" onclick="window.open(this.href);return false;

hagrid
hvězdička
Příspěvky: 227
Registrován: sob 02.08.2008, 11:18

Re: Něco o chodcích.

Příspěvek od hagrid »

Na tohle jsou dobrý videa z Ruska na YT, tam to lítá :-$

Autor tématu
126560
hvězda
Příspěvky: 1523
Registrován: pon 04.08.2008, 8:19
Auto: MB-Mamut 420,124-E 220, 140 CL 420+tisíc jiných
Bydliště: Ano
Věk: 66

Re: Něco o chodcích.

Příspěvek od 126560 »

Laďa-K píše:Já ten článek + video dnes nebo včera viděl, myslím že jde o ten kde chodkyně zleva vběhne pod kola auta. Nemůžu to nikde najít, ani v historii, samý péčka a článek nikde *jokingly* :x EDIT mám to https://www.garaz.cz/clanek/chodec-vs-a ... -internetu" onclick="window.open(this.href);return false;
Ano to je ono.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Něco o chodcích.

Příspěvek od adam w140 »

Chodci jsou horsi nez cyklisti. Co me ale vytaci nejvic jsou debilni ridici ktery vyletej z vedlejsi a protoze vidi babu smudlat 30 m od prechodu ihned to zaflekujou a ja musim zastavit pricemz bez pitomce jsem ja projel a za 10 minut by baba belhala prez prechod. Tyhle situace nesnasim a neni vylouceno ze jednou nestihnu zabrzdit.

zz.top
hvězdička
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:33
Auto: W212 350 CDi
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco o chodcích.

Příspěvek od zz.top »

Chodci ale absolutní přednost mají. Pohybuje-li se chodec obvyklou rychlostí chůze, auto svou maximálně povolenou a dojde ke střetu, zubatá dává většinou absolutní přednost chodci.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco o chodcích.

Příspěvek od Přemek Doležal »

trojan píše:
126560 píše:Pointa je ta , že jsem našel tento článek, jelikož jsem to nikdy nikde napsané neviděl.
No vona je to stejně úplná kktina *jokingly* úplně by chodcům stačilo napsat "nelezte na přechod dokud auto nezastaví" :)
... a nejezděte na koleje, když jste se nepřesvědčili, že se nablíží kolomotiva. @=
----------------------------
Chodci ale absolutní přednost mají.
Hovno mají, to platí až ve chvíli, kdy se blb zastaví na vobrubníku, a vidí, že zastavuju.
Praxe, obzvláště zasraní důchodci to praktikujou, že jde po chodníku, a bez varování skočí na přechod, s hlavou schválně otočenou na opačnou stranu, než já přijíždím. :-!
V té chvíli stáhuju vokýnko, a zvolám :
Chceš abych tě rozmáznul ty stará krávo / starej ču.áku ?

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Něco o chodcích.

Příspěvek od adam w140 »

Premku nejsi nahodou podobna vekova kategorie?
Jinak bacha oni se tesi jak se ti povali po kapote lehnou a jim podobny to hned aktivne natoci aby odskodneni bylo vysoke a trest pro ridice taky.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco o chodcích.

Příspěvek od Přemek Doležal »

Jsem důchodce, nikoliv Zasranej důchodce, a to je vélkej rozdíl. Však to poznáš. @}->--

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Něco o chodcích.

Příspěvek od trojan »

Přemek Doležal píše:Jsem důchodce, nikoliv Zasranej důchodce, a to je vélkej rozdíl. Však to poznáš. @}->--
Očima někoho jinýho můžeš bejt klidně stejně zasranej důchodce, jako oni pro Tebe . . . *jokingly*
Odpovědět