Svět se po..al

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Svět se po..al

Příspěvek od scout76 »

Prolízám inzerci a narazil jsem na pár totálních nesmyslů. Nevěřím tomu,že se najdou nadšenci,kteří by dali za hromady šrotu takový nesmysl. Navíc v poslední době zjišťuju,že různých projektů i hotových aut v inzerci leží poměrně dost. Když pominu fakt,že je veřejnost lakována jak je skvělá investice do starého auta,tak se toho zase tolik neprodává.

https://www.thesamba.com/vw/classifieds ... id=2224223" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.thesamba.com/vw/classifieds ... id=2073730" onclick="window.open(this.href);return false;

Je jedno o jakou značku se jedná,ale rybáři mají nahozeno pořád. Jak je vidno i z linků co se sem vkládají. Myslím,že bublina brzo splaskne a hodně investorů se bude divit.

https://www.ebay.co.uk/itm/Mercedes-190 ... SwcWJb7GWr" onclick="window.open(this.href);return false;

Jawasystem
hvězdička
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 14.07.2011, 18:39
Auto: W123 230E, S123 230TE
Bydliště: Praga caput regni

Re: Svět se po..al

Příspěvek od Jawasystem »

No veteráni se spíše dostávají teprve do módy pro širokou vrstvu lidí skrze youngtimery. Klasické oldtimery byly vždy pro specifičtější vrstvu lidí. Myslím, že většina z nás si jakžtakž umí spočítat cenu renovací a údržby takových aut až po víceleté zkušenosti s více auty a projekty. Všichni nakonec skončí u poznání, že nejlepší je co nejzachovalejší (tudíž patřičně drahý) stav již na začátku. Málokdo však na něj má, ikdyž už to ví. :-)
To znamená, že lidí, kteří vyhodí značné množství peněz za předražená auta, díly a opravy tak trochu do kanálu ještě bude dost a dost. Český trh je obzvlášť nezralý oproti západnímu. Viz směšně vysoké ceny Škodovek 100, MB, R atd..(vždyť je to sice "náš" ,ale krám!)

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Svět se po..al

Příspěvek od scout76 »

Souhlasím. Na druhou stranu je zde spousty lidí,kteří jsou manuálně zruční a dokážou lecos zachránit,ale to co jsem našel v inzerci je opravdu extrém. Debatovali jsme na tohle téma s Philipem a dospěli k názoru,že dnešní dvacátníci nemají o tento koníček zájem. Jezdit někam na srazy,cestovat ve starém autě. Nemají k tomu vztah. Myslím,že bude velice brzy pád cen,protože většina je neskutěčně předraženáa není k tomu důvod. Samozřejmě kusy,které jsou něčím výječné si cenu udrží,ale tuctovky tvrdě narazí. Nabídka je vyšší než poptávka.

All-koholik
hvězdička
Příspěvky: 470
Registrován: úte 06.08.2013, 20:39
Auto: W213,W140 S500, C126 SEC560 (ex C123)
Věk: 37

Re: Svět se po..al

Příspěvek od All-koholik »

Náhodou, to druhé Porsche za 200 000 Kč je super cena 8) :D :D :D
Mimochodem, už pár let sleduji tuhle mrdinu zbastlenou.. Tuším, že uplně původně tam byla cena kolem 400 000 kč. :-!
https://www.sauto.cz/osobni/detail/merc ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: Svět se po..al

Příspěvek od fokume »

ta diesel cina stat do 70, tak ji mam doma :x *jokingly*

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Svět se po..al

Příspěvek od scout76 »

Tak tyhle lega jsou pro mě nezajímavý i za 20 009 .

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: Svět se po..al

Příspěvek od fokume »

holt to moc žereš *jokingly*

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Svět se po..al

Příspěvek od adam w140 »

Mezi lidma je hroznejch penez a jsou to tupouni. Ceka se na toho spravnyho pitomce. Vsude to funguje stejne kazdej chce vydelat co nejjednoduseji. Proto nemam mercedes nerad vyhazuju za blbosti.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Svět se po..al

Příspěvek od popelnice »

Mě Mercedes staci *jokingly*

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Svět se po..al

Příspěvek od scout76 »

adam w140 píše:Mezi lidma je hroznejch penez a jsou to tupouni. Ceka se na toho spravnyho pitomce. Vsude to funguje stejne kazdej chce vydelat co nejjednoduseji. Proto nemam mercedes nerad vyhazuju za blbosti.
Zatím jo,ale brzo ty peníze mít nebudou :D . Pád dolů již pomalu začal. Těším se,až si koupím s výraznou slevou nějakou nemovitost a zachráním tak nějakýho zoufalce co neuměl na splátky 009 .

jose
hvězdička
Příspěvky: 217
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:07
Auto: W123 240D 1982
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Svět se po..al

Příspěvek od jose »

I takhle shnilý cabrio může mít opodstatnění, jsou-li k němu papíry a historie.

Asi před dvaceti lety, když jsem chodil ještě bez auta do mercedes klubu na párek a dát řeč, tak tam padaly hlášky ve smyslu, že ten a ten Japonec byl ve Stuttgartu, má vrak motoru z kompressoru a shání štítek karoserie. Zbytek už si nechá postavit. Bez štítku je to replika made in renovátorská firma nebo garáž, se štítkem auto s historií.

Kdyby dnes někdo našel vrak a papíry od zmizelý/zbořený W115 co měl Havel a udělal rekonstrukci, kde vezme 95% dílů z něčeho jinýho, tak to pořád může prezentovat jako rekonstrukci legendárního mercedesu Havla a prodat to za milion. To samý zrekonstruovaný auto bez historie bude za třetinu.

Trh pak pro ty zachovalý, původní auta ve špičkovým stavu bude pořád. Druhý nový už nikdo nevyrobí a jestli o ně mají zájem hipsteři nebo ne na to nemá vliv.

V dlouhodobým horizontu až bude výhradně autonomní řízení aut může stát pojistka na youngtimera řízenýho živým člověkem třeba milion ročně, cena auta samotnýho bude vedlejší :-)

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Svět se po..al

Příspěvek od scout76 »

Tak pokud by se jednalo o třeba 1 z 5-ti,tak bych to pochopil. Ale tohle jsou vyloženě vraky.

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: Svět se po..al

Příspěvek od Fusion »

Takovej vrak má hodnotu akorát pro firmu Singer apod. Proto jsou ty ceny tak našponovaný. Nebýt firem, který to staví od kostry, šlo by to za dvojnásobek šrotu.

09medved
kometa
Příspěvky: 1802
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: Svět se po..al

Příspěvek od 09medved »

každá věc má svého kupce,to platilo kdysi,platí dnes a bude platit i dále.Toto se nezmění,jediné co se změní bude hodnota platidla,kterou jsme ochotni za danou věc dát.Mimo jiné jedno rčení používal také Láďa Hemer(ti kdo ho znali,určitě ví proč :x) - každý ráno se probudí jedna ryba,jde jen o to se s ní potkat.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Svět se po..al

Příspěvek od scout76 »

jenže rybářů je v poslední době víc než ryb. Kdo sleduje inzerci u nás i za kopcem,tak je to poslední dobou dost vidět.
Odpovědět