Celoroční gumy

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
Vogel
hvězdička
Příspěvky: 255
Registrován: úte 03.03.2009, 1:18
Auto: W123, SLK R170, Viano 3.0 CDI, LandRover, Subaru
Bydliště: Praha

Celoroční gumy

Příspěvek od Vogel »

Přemýšlím, že bych na nové auto nazul celoroční gumy Michelin CrossClimate. Popravdě mě k tomu nevede ani tak ekonomická úvaha, ale jde mi spíše o to, že když rekapituluji loňskou a předloňskou zimu, tak byl v Praze a okolí sníh sotva 14 dní z celé zimy. Po zbytek "zimní" sezóny byly teploty většinou nad bodem mrazu, což jsou podmínky, kde jsou naopak zimní gumy nežádoucí a dosahují citelně horších výsledků než zimní. V celkové bilanci mi přijde, že zimní gumy jsou tedy i v zimě méně výhodné.

Ty Michelin CrossClimate vychází podle většiny testů velmi dobře jak v zimě tak i v létě. Má někdo osobní zkušenost?

Doporučuji ke shlédnutí tenhle test.
" onclick="window.open(this.href);return false;

A pak tohohle mladíka, který porovnává letní gumy na suchu v zimě vs. zimní gumy na suchu v zimě. Ten rozdíl je markantní.
" onclick="window.open(this.href);return false;

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od scout76 »

V Praze to smysl má,ale mimo je to na hovňajz. Vlastní zkušenost.

Autor tématu
Vogel
hvězdička
Příspěvky: 255
Registrován: úte 03.03.2009, 1:18
Auto: W123, SLK R170, Viano 3.0 CDI, LandRover, Subaru
Bydliště: Praha

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od Vogel »

scout76 píše:V Praze to smysl má,ale mimo je to na hovňajz. Vlastní zkušenost.
A máš zkušenost přímo s těmahle gumama? Podle většiny testů jsou o dost lepší než většina celoročních gum. Mimochodem, projel jsem na celoročních gumách v lednu sever USA a kus Kanady. V noci bylo -35 a ve dne -20. Jezdili tam na to všichni.

Autor tématu
Vogel
hvězdička
Příspěvky: 255
Registrován: úte 03.03.2009, 1:18
Auto: W123, SLK R170, Viano 3.0 CDI, LandRover, Subaru
Bydliště: Praha

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od Vogel »

No to video koluje po netu hodně let. Pokud myslíme to stejné. Kdoví, co na těch kolech měli. Nicméně celkově není nehodovost v USA větší. Takže podle všeho nedělají nic rizikového.

Jinak já jezdím celkem dost. To moje cukání nevychází ze snahy šetřit. Neberu to jako volbu kompromisu, ale toho, co je možná nejlepší. Podívej se na to druhé video. Prostě zimní kromě jízdy na sněhu vycházejí hůře než letní. Tedy tím, že i v zimě jezdíme se zimníma na suchu, paradoxně riskujeme.

Dneska jsem cestou domu koukal lidem na kola. V Praze v koloně je i z auta poznat, co má kdo nazuté. Hodně lidí mělo už zimáky. Přitom bylo skoro 15 stupňů. V těhlech podmínkách zimní guma nebrzdí a nezatáčí. Přesto si všichni ti lidi myslí, že dělají pro bezpečnost maximum. Je to blbost.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od scout76 »

Vogel píše:
scout76 píše:V Praze to smysl má,ale mimo je to na hovňajz. Vlastní zkušenost.
A máš zkušenost přímo s těmahle gumama? Podle většiny testů jsou o dost lepší než většina celoročních gum. Mimochodem, projel jsem na celoročních gumách v lednu sever USA a kus Kanady. V noci bylo -35 a ve dne -20. Jezdili tam na to všichni.
My jsme měli nějaký Dunlopy a celkem rychle se to sjíždělo,na sněhu klouzalo,ale na mokru to sedělo hezky. Od té doby jsme přešli na režim léto-zima na disku. Jen přehazujeme komplet kola.

Autor tématu
Vogel
hvězdička
Příspěvky: 255
Registrován: úte 03.03.2009, 1:18
Auto: W123, SLK R170, Viano 3.0 CDI, LandRover, Subaru
Bydliště: Praha

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od Vogel »

Scout76 - podle všeho jsou tyhle Micheliny někde jinde. Tedy alespoň všechny české i zahraniční testy to tvrdí. No a tchán na nich najel 35 tis. a hotové rozhodně nejsou. Ale on je hodně defenzivní řidič :-)

Autor tématu
Vogel
hvězdička
Příspěvky: 255
Registrován: úte 03.03.2009, 1:18
Auto: W123, SLK R170, Viano 3.0 CDI, LandRover, Subaru
Bydliště: Praha

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od Vogel »

No jak jsem psal, tak v zimě mi paradoxně přijdou celoroční bezpečnější než zimní. Spiše mám pochybnosti, jak se na tom bude jezdit v létě při 35 stupních.
Naposledy upravil(a) Vogel dne stř 31.10.2018, 20:02, celkem upraveno 1 x.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od scout76 »

Vogel píše:No to video koluje po netu hodně let. Pokud myslíme to stejné. Kdoví, co na těch kolech měli. Nicméně celkově není nehodovost v USA větší. Takže podle všeho nedělají nic rizikového.

Jinak já jezdím celkem dost. To moje cukání nevychází ze snahy šetřit. Neberu to jako volbu kompromisu, ale toho, co je možná nejlepší. Podívej se na to druhé video. Prostě zimní kromě jízdy na sněhu vycházejí hůře než letní. Tedy tím, že i v zimě jezdíme se zimníma na suchu, paradoxně riskujeme.

Dneska jsem cestou domu koukal lidem na kola. V Praze v koloně je i z auta poznat, co má kdo nazuté. Hodně lidí mělo už zimáky. Přitom bylo skoro 15 stupňů. V těhlech podmínkách zimní guma nebrzdí a nezatáčí. Přesto si všichni ti lidi myslí, že dělají pro bezpečnost maximum. Je to blbost.
V USA je malá nehodovost díky nižším rychlostním limitům a taky díky tomu,že tam skoro nejsou zatáčky. Ameriku bych jako měřítko vůbec nebral 009 . Ono asi záleží hodně na směsi a ne recenze už nevěřím,protože jsou většinou zkreslené tím,kdo dal víc bankovek. Rozesmál mě test srágor Tomcat :D . Čínská sračka na která je dle testů stejně dobrá jako prémiová pneumatika :D . Michelin dělal dobrý pneu,ale od doby co je dělá v Číně a Turecku,tak moji důvěru moc nemá. Na jedno auto jsem dal letní Pirreli P Zero a jsem celkem zklamán. Na kamionech je to stejný. Koupíme pneu,která je dobrá a při další objednávce se chová jinak. Asi to bude alchymie.

Kaskadér
hvězda
Příspěvky: 1122
Registrován: stř 10.02.2010, 20:59
Auto: Folcvágen

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od Kaskadér »

Na čtyřkolkách mám na všech celoročky. Na předohraby jsem letos koupil ruský zimáky, nejlepší možná volba *thumbs up*

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od scout76 »

Ty voe vždyť v Brně žádnej sníh taky nemáte. Stejně jako pražáci :D . Spíš napiš jak ty nový auta jsou na hovno a sháníš Favorita po dědkovi,aby fňukny měly pohlazení po duši. Když jsem to vedle četl,tak ty auta co si od nás koupil měly být tři roky ve šrotu :D . Sorry za odbočení mimo téma.

smidlive
vycházející hvězda
Příspěvky: 517
Registrován: stř 20.08.2008, 17:54
Auto: W211
Bydliště: Karviná
Věk: 39

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od smidlive »

s michelinem mám výbornou zkušenost i na horách ve sněhu, dnes jsem zrovna projížděl auto od mámy, kde to má a jde to cítít, že je to mírně měkčí,ale sedí to fajn.
Já jsem chtěl celoročky na moje suzuki, nechtěl jsem čínu a dát 2x tolik za značkovou celoročku taky ne (A typ rozměr), tak jsem zvilili polaris 5 a budu je mít celoročně...

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od adam w140 »

Do stredni evropy se nedodavaji vylozene zimni na snih tady s tim mestem vsichni pocitaji takze bych zustal u leto-zima. Chystam se do snehu s debilnim autem tak mi dnes pristali nokian hakkapelita r3. Je uplna zvejkacka takhle na omak co to bude delat na aute poreferuju az budou zkusenosti

SEMRY
vycházející hvězda
Příspěvky: 931
Registrován: sob 20.03.2010, 23:10
Auto: W213 e200d / 996.1 C2
Bydliště: Vinohrady
Věk: 35

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od SEMRY »

Jezdím na nich roky, nedá se tomu nic vytknout. Guma je tichá, měkká takže i o dost pohodlnější než třeba Falkeny co jsem měl před měsícem. Na sněhu jsem nepoznal rozdíl, není to však na závodění, na suchu se dostane na limit dříve. Na éčku to vydrží těch 35 tis a žádné vyvažování protože kvalita. Nemusim tahat druhé disky jak kočka koťata a uspořim dost peněz a jako bonus mám každý rok novou gumu a to rozhodně znát je. *thumbs up*

Za mě na běžný denní vůz volba číslo 1.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Moje zkušenost.Pročetl jsem řadu testů,něco jsem odzkoušel.Mé přesvědčení,universál není a nebude,celoroční guma na prd,páč suchý asfalt a horko je jedna věc,mokrý druhá a zimní podmínky třetí.Navíc nutno rozlišit,zda v zimě ve městě,kde se solí a ze sněhu se stane břečka,která dokonale ucpe jakýkoli dezén gumy krom vzoru traktorového.Já mám letní gumy,co zvládnou horka a déšť a zimní,co fungují na sněhu a v solné kaši,co je ve městech.Gumy jsou na discích,jen přehazuji,vždy nechám vyvážit,kontrola tlaku a myčka,vyndat kamínky z dezénu.Moji léty prověření favorité jsou Conti,Nokian,Cooper a do terénu Maxxis.

Autor tématu
Vogel
hvězdička
Příspěvky: 255
Registrován: úte 03.03.2009, 1:18
Auto: W123, SLK R170, Viano 3.0 CDI, LandRover, Subaru
Bydliště: Praha

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od Vogel »

Já si sem dovolím dát ještě jednou to video z prvního příspěvku - " onclick="window.open(this.href);return false;
Dneska jsem zase koukal lidem na kola. Tak půlka řidičů už jezdí na zimácích, protože 1. listopadu mít přezuto je přeci "bezpečné" a v novinách furt píšou, jak je to třeba. V Praze bylo kolem 17 stupňů. A to je to, na co se snažím poukázat. Mimo hory je v našich podmínkách zimní guma je po většinu zimy špatně.
Odpovědět