Celoroční gumy

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od fokume »

tady lidi nechapou ani zip

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od scout76 »

fíkus píše:Pochop že GD se vyrábí jinak než klasika protektor. Licence je z Islandu a tam by mohli o jízdě na sněhu možná i něco vědět a vyráběj se všude kde jsou pořádný zimy - Kanada, Švédsko atd. Nějak nerozumím v čem je horší (naopak v testech je lepší) než nový klasika? Na novou Nokian přišlo závaží jak na jeřáb... jasně že protektory Praha jsou sráče... Ty nákladní byly studený? Kostry Michelin?
Kostry značkový,ale stejně to stálo za hovno. Náklaďáky prostě Vraník neumí. Dnes jsem volal gumařovi a ptal se jestli by někdo nechtěl kostry. Vysmál se mi,že pár zoufalců je a že za ně nabízí kolem 300Kč za kus. Tak to poletí 009 .

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od scout76 »

popelnice píše:Beres to na počet řidičů/počet nehod zejo 007 tam za oceánem je mesto skoro stejny jako celá ČR 009 souhlas se scoutem
V USA vsichni jezdej jako s hnojem, furt rovně,dálnice max 100km/h jedes 120 a jsi pirát kterej kličkuje v davu 009 , ty jejich auta jsou váhově asi jako dva evropský bouráky :)
Treba takova americká luxusni vec jako je Stop All way by v ČR přinesla pěknou řádku mrtvol :D jeste ze nejsme tak civilizovani a nemáme jejich předpisy 009
Za necelých 6 let jsem viděl míň havárek než u nás na vesnici vidím za týden. Je to daný jednoduchými pravidly (kdyby byly takový jak u nás,tak půlka USA chodí pěšky a druhý dvě třetiny z té půlky taky,protože neumí jezdit s manuálem),respektem z policajtů a dodržováním plíževé rychlosti. Hlavně,když už byla nějaká havárka,tak jen decentní a nikomu se nic nestalo(herecký výkony s bolavými zády jsou jen pro podojení pojišťoven). Za to u nás jsou auta na kaši na denním pořádku. Ze čtyřech stopek jsem byl tenkrát dost v p..i :D ,ale funguje to super.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od popelnice »

scout76 píše:
popelnice píše:Beres to na počet řidičů/počet nehod zejo 007 tam za oceánem je mesto skoro stejny jako celá ČR 009 souhlas se scoutem
V USA vsichni jezdej jako s hnojem, furt rovně,dálnice max 100km/h jedes 120 a jsi pirát kterej kličkuje v davu 009 , ty jejich auta jsou váhově asi jako dva evropský bouráky :)
Treba takova americká luxusni vec jako je Stop All way by v ČR přinesla pěknou řádku mrtvol :D jeste ze nejsme tak civilizovani a nemáme jejich předpisy 009
Za necelých 6 let jsem viděl míň havárek než u nás na vesnici vidím za týden. Je to daný jednoduchými pravidly (kdyby byly takový jak u nás,tak půlka USA chodí pěšky a druhý dvě třetiny z té půlky taky,protože neumí jezdit s manuálem),respektem z policajtů a dodržováním plíževé rychlosti. Hlavně,když už byla nějaká havárka,tak jen decentní a nikomu se nic nestalo(herecký výkony s bolavými zády jsou jen pro podojení pojišťoven). Za to u nás jsou auta na kaši na denním pořádku. Ze čtyřech stopek jsem byl tenkrát dost v p..i :D ,ale funguje to super.
Ja si allway zamiloval po druhé křižovatce :D

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od popelnice »

Totální devastace páteře po nárazu do nákupního košíku by tam nikdo nemel zapotřebí *jokingly*

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od kejb »

vraník dobrej na ježdění kolem komína ve sněhu, jinak v ostatních ohledech je lepší normální, dobrej zimák. Loňskou zimu jsem na jezdil michelin crossclimate. Není to špatný a na prahácký ježdění dostačující. Trochu mě to zklamalo na sněhu v itálii, kdy vedle stojící auto kopec z parkoviště vyjelo a já skoro ne. (stejný auto, mělo obutý myslim nokiany). Co se týká tomketu, tak zimáky nevim ale letní v pohodě i v dešti překvapivě velice dobře.
Prostě u toho člověk musí myslet, když jede ráno do práce, mrzne a když pak je odpoledne 12, je lepší mít zimáky a tomu přizpůsobit styl jízdy.

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od trojan »

U Vraníků je výhoda, že člověk neusne *jokingly* nevýhoda- při delší jízdě pak možná neusne ani doma v posteli . . . *jokingly*

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od scout76 »

Fikus by s vránama dal i Sněžku 009 .

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od kejb »

tak při počasí který v poslední době je, to dáš i twingem I. za 3kč ;)

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od adam w140 »

Aby jste se pobavili tak tu snezku s vranama jsem dal ja!!! Ted vazne realita - prave ted jsem dorazil z lucni boudy ( kdo nevi je hned pod snezkou a tam jsem jel t4 + plato celkova vaha cca 3700 kg skutecne vranik green diamord a posledni co jsem resil byli gumy. Uvaril jsem to protoze proste normalni auta nejsou staveny na tyhle kopce a nejaky 12% stoupani tam fakt nebylo protoze to jsem jel na 4ku ale tady jsem postupne klesal na 2 a nejvetsi cast kopce radil 1. V male rychlosti pri plnem vykonu se nestihalo odvadet teplo a uz lezl teplomer tak ze realne 110 a vys a do kopce zastavit uz bych se nerozjel. Na suchu dobry a na mokru taky prokluz zanedbatelnej. Nicmene vrany dojezdim a nikdy vic.

JIŘÍMB
hvězdička
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 31.07.2008, 17:07
Auto: EX Allterrain
Bydliště: Prazdroj city
Věk: 55

Re: Celoroční gumy

Příspěvek od JIŘÍMB »

Před pár lety jsem před zimou taky nazul celoroční myslím že nexeny a musím říct,že dobrý-ne-li výborný.Odjel jsem na nich zimu + léto a další zimu po cca 30tisíci km už více klouzali i na mokru ikdyž vzorek byl pořád OK,raději jsem koupil zimáky.
Takže celkově zkušenost na jeden rok dobrá.
Pro toho kdo najezdí málo,cca do 10tis km ročně,je to fajn řešení na čtyři léta.
JiříMB
Odpovědět