Cestování po Rumunsku

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Cestování po Rumunsku

Příspěvek od scout76 »

Máte někdo zkušenost s cestováním autem po Rumunsku? Chystám se tam na pracovní cestu,ale od letiště je ta firma poměrně daleko,tak budu muset půjčit auto. Pamatuju si na historky,že se malé úšmudlané děti vrhají pod kola aut se snahou vyžebrat peníze. Nerad bych tam skončil v base,že jsem přejel malé cigáně nebo byl ukamenován. Taky mě zajímá stav silnic a jestli je tam celkově bezpečno. Přiletěl bych do města Cluj a jel na sever do města Viseu de Sus v Karpatech jestli se nemýlím.

Díky za postřehy

viano
hvězda
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 23.09.2008, 18:29
Auto: šrot

Re: Cestování po Rumunsku

Příspěvek od viano »

byl jsem tam třikrát a no problem, hlavní tahy (jako naše státní) leckdy v lepším stavu než u nás (nasypáno dost peněz z EU), nějaký žebrání taky bylo, ale žádná hrůza, nebál bych se..

Kaskadér
hvězda
Příspěvky: 1122
Registrován: stř 10.02.2010, 20:59
Auto: Folcvágen

Re: Cestování po Rumunsku

Příspěvek od Kaskadér »

Já chci jet v létě na Ukrajinu a pak se stavit v Rumunsku-kouknout na Draculuv hrad, Transfagarasan atd.
Tak by bylo super pochytit nějaký zkušenosti, protože jsem tam nikdy nebyl.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestování po Rumunsku

Příspěvek od scout76 »

A jde tam platit v € nebo kartou? Nebo musím měnit na ty jejich šušňáky? Teď jsem koukal na Google mapy do města kam jedu a boční uličky k fabrice jsou dost na kaši. To abych si půjčit Dustera. Jak je to tam se signálem? Internetem? Co jsem koukal,tak okolo budou jen kopce a lesy,tak to asi nebude žádnej zázrak. A co jídlo?

dawider5
vycházející hvězda
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08.02.2012, 19:33
Auto: .. W124 E250 D .... R2,R3,V8
Bydliště: jižní čechy
Věk: 38

Re: Cestování po Rumunsku

Příspěvek od dawider5 »

Rumunsko u ukrajina naprosto v pohodě,byl sem několikrát na motorce,jak už někdo říkal hlavní rumunské tahy většinou nový asfalt,celkově ten sever je víc civilizovaný,pravý cikánov je na jihu *jokingly* je třeba dávat pozor na divočejší styl místních řidičů,koňské povozy a sem tam náký toulavý pes uprostřed silnice ;) Na ukrajině silnice horší,ale hlavní tahy se poslední roky hodně zlepšily. samozřejmě vedlejší silnice hrůza,skoro polnačky s metrovými výtluky *jokingly* optimální rychlost cca 50 ;) a k tomu mocné kličkování a vyhýbání dírám 007 a nakonec největší problém UA a tím je policie,nebo spíš vybíračí smyšlených pokut :-! *jokingly*

co se týče všeobecné bezpečnosti v obou zemích,člověk se tam necítí nějak ohrožen,sem tam natáhne ruku žebrák a celkově lidi jsou více komunikativní a zvědavý ;) pohádky o tom že vás v prvním městě okradou a zabijou jsou nesmysl :) jak se říká čím chudší oblast tím pohostinější lidé

dawider5
vycházející hvězda
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08.02.2012, 19:33
Auto: .. W124 E250 D .... R2,R3,V8
Bydliště: jižní čechy
Věk: 38

Re: Cestování po Rumunsku

Příspěvek od dawider5 »

[quote="scout76"]A jde tam platit v € nebo kartou? Nebo musím měnit na ty jejich šušňáky? Teď jsem koukal na Google mapy do města kam jedu a boční uličky k fabrice jsou dost na kaši. To abych si půjčit Dustera. Jak je to tam se signálem? Internetem? Co jsem koukal,tak okolo budou jen kopce a lesy,tak to asi nebude žádnej zázrak. A co jídlo?[/quo

na pumpách a ve větších supermarketech jde platit kartou,nebo berou i éčka ale vracej ty jejich šušně ;) jídlo v pohodě,v krámě jde koupit normál pečivo,sýr,salám slušné kvality,v restauracích se dá najíst velmi chutně za peníze podobné jako u nás,rumunsko už dávno není takový středověk,ale bohužel součást EU *jokingly*

emc3250
hvězdička
Příspěvky: 405
Registrován: pát 01.08.2008, 7:34
Auto: W 124 300D
Bydliště: Plzeň
Věk: 48

Re: Cestování po Rumunsku

Příspěvek od emc3250 »

Byli jsme tam letos, taky v Cerny Hore, Srbsku, Albanii a Bosne.
Vubec zadnej problem. Civilizaci jsme se teda vyhybali, ale kdyz uz mesto tak bez potizi. V horach primo bozi!
V Rumunsku jsem byl postupne nekolikrat od cca 2000 a kazdej rok byl videt pokrok. Neboj se!
My tim smerem budem jezdit dokud to EU civilizace nezkurvi jako na zapade.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestování po Rumunsku

Příspěvek od scout76 »

Tak asi není čeho se bát :D . Trošku mě zarazilo,ža nějakých 170 Km mi plánovač spočítal na 3 hodiny. Telefon tam funguje normálně? Myslím signál. Trošku se obávám,že nebudu v restauraci schopen si vybrat jídlo,protože bude jen v jejich jazyku. To mě vytrestalo v Maďarsku a Itálii. Jídeláky v angličtině nebo němčině tam nevedli.

musketyr
vycházející hvězda
Příspěvky: 516
Registrován: pát 08.08.2008, 18:16

Re: Cestování po Rumunsku

Příspěvek od musketyr »

Nedoporučuji platit eurama a to nikde kde ji nemaj jako ofiko měnu.Udělaj ti totiž takovej kurz že až si to spočítáš tak si řekneš že že sis to moh vyměnit v na hlaváku.To neplatí jen pro Rumunsko.UA a pokuty.Už dávno neplatí že dostaneš pokutu za každou blbost.Byly zrušeny daiky a gaiky a starý policajty vyházely.Nový dostaly befelem že maj turisty nechat na pokoji.Můžeš samo narazit na vola.Vloni jsem jel do Kyjeva a ani jedna pokuta a co víc ani jednou mě nestavěly.Mohu poslat do SZ i pár tipů na hospody, noclehy.M.:S

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: Cestování po Rumunsku

Příspěvek od fokume »

dawider5 píše: pohádky o tom že vás v prvním městě okradou a zabijou jsou nesmysl :) jak se říká čím chudší oblast tím pohostinější lidé
znamy loni dostali za bileho dne tyci na ukrajine a vsechno jim ukradli

dawider5
vycházející hvězda
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08.02.2012, 19:33
Auto: .. W124 E250 D .... R2,R3,V8
Bydliště: jižní čechy
Věk: 38

Re: Cestování po Rumunsku

Příspěvek od dawider5 »

fokume píše:
dawider5 píše: pohádky o tom že vás v prvním městě okradou a zabijou jsou nesmysl :) jak se říká čím chudší oblast tím pohostinější lidé
znamy loni dostali za bileho dne tyci na ukrajine a vsechno jim ukradli
stát se to může kdekoliv na světě,moje zkušenost s UA je jen dobrá ;) byl sem tam cca 7x, většinou se teda pohybujeme po horách a venkově,velkým aglomeracím se vyhýbáme.
Taky dost záleží čím jedete,pokud nový MB nebo BMW budete dost vyčnívat *jokingly*

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: Cestování po Rumunsku

Příspěvek od fokume »

jsou to starsi lidi maji snad 307, nebo hjondéé

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestování po Rumunsku

Příspěvek od scout76 »

Já pře UA nejedu. Letím letadlem rovnou do cigánova,tam pujčím káru a jedu navštívit pár firem a stejným způsobem zpět. Jak zjišťuju,tak tam letecký spoje jsou dost řídký a autem se mi fakt nechce. Tak tam jeden den můžu jezdit po výletech.

Džejár
legenda hvězd
Příspěvky: 3104
Registrován: pon 26.01.2009, 21:08
Auto: Iveco daily 35S12
Bydliště: Brno

Re: Cestování po Rumunsku

Příspěvek od Džejár »

V Rumunsku jako doma, mam i hodne kamaradu, zijicich tu i tam. Zarizuju jim hodne veci. V pondeli mi zavolej, poradim ti.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestování po Rumunsku

Příspěvek od scout76 »

J.j. zavolám. Jel bych autem,ale jsem línej takovej kus řídit.
Odpovědět