Mercedesy pro malé i velké kluky

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
solitaire
hvězdička
Příspěvky: 191
Registrován: úte 28.10.2014, 12:38
Auto: Teď? Počkat, zavolám bráchovi na telefon ...
Bydliště: Böhmen und Mähren

Mercedesy pro malé i velké kluky

Příspěvek od solitaire »

V každém nákupním centu už zní ty depresivní "Merry Christmas" melodie, takže je načase si dát pod
stromeček něco podle našeho gusta. Ti úspěšnější z nás si už asi objednali u AD nějaký nový modýlek a jen čekají, až jim ho ze Stuttgartu pošlou :stern: *in love*
a ti s menšími lokty se mohou inspirovat tady a nechat si " svůj :stern: modýlek" poslat z druhé strany naší planety.
A ještě to mohou s drahou polovičkou hrát "na jistotu", že to Ježíšek, samozřejmě, neposlal jim, ale synovi *thumbs up* :x

P.S. Je to , samozřejmě, na Aliexpressu, je to kov, guma, plast, něco i svítí, za ty prachy, nekupte to...( a kupte to u nás za x-násobek) :x
Modely 1:32 jsou levnější, 1:24 o dost dražší a najdou se tam i libovky na vysílačku atd., chce to jen chvíli hledat
a zamyslet se, pod jakými tagy to asi bude ( a kupte to u nás za x-násobek) :x
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Autor tématu
solitaire
hvězdička
Příspěvky: 191
Registrován: úte 28.10.2014, 12:38
Auto: Teď? Počkat, zavolám bráchovi na telefon ...
Bydliště: Böhmen und Mähren

Re: Mercedesy pro malé i velké kluky

Příspěvek od solitaire »

...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

W463
hvězda
Příspěvky: 1410
Registrován: pát 05.06.2009, 17:53
Auto: to obcas tak pribejva, ze uz se to sem nevejde
Bydliště: Doma

Re: Mercedesy pro malé i velké kluky

Příspěvek od W463 »

preferuju si tyhle darky nadelovat v meritku 1:1 :P

kolouch
legenda hvězd
Příspěvky: 3464
Registrován: čtv 21.08.2008, 15:21
Auto: modrý,stříbrný,vínový,černý,bílý a 2 zelený
Bydliště: Bihanken - Eichwald

Re: Mercedesy pro malé i velké kluky

Příspěvek od kolouch »

ty modýlky jsou zoufalý. ještě ,že už si nehraju. ;)

Autor tématu
solitaire
hvězdička
Příspěvky: 191
Registrován: úte 28.10.2014, 12:38
Auto: Teď? Počkat, zavolám bráchovi na telefon ...
Bydliště: Böhmen und Mähren

Re: Mercedesy pro malé i velké kluky

Příspěvek od solitaire »

Já opravdu nechápu, proč se vždycky musí objevit nějaký " Brouk Pytlík" nebo "Pán Stará Panna (původně asi zapšklá učitelka z místního gymplu), co považuje za svou stranickou povinnost nebo nezadatelné právo,strhat co
nejvíce příspěvků, které stihne otevřít.
Proč to děláte? Nebo snad internet přitahuje, třeba už svou podstatou, určité, více-méně konstantní, ale rozhodně nadprůměrné procento jedinců trpících obsedantně - kompulsivní poruchou, která se projevuje výše popsaným jednáním? Být já mladší nebo alespoň méně dobitý životem, já bych si snad drcnul ještě nějakou další školu, protože tohle by bylo téma na pěknou diplomku *thumbs up*

Že si, pane kolego, už nehraješ, je sice smutné, ale je to tvoje soukromá věc, možná i víš, proč tomu tak, tak
netřeba to rozmazávat.

Přesto ale, a netřeba k tomu moc velký fištrón, jsou i tací, kteří kromě dospělých kluků mají i synovce, kterému je teprve pět let a , světe div se, tomu levný modýlek Géčka, co vrčí, svítí a dají se mu otevřít všechny dveře
a kapoty ke štěstí postačí vrchovatě... A nemusí to být modýlek od Premium Classics, který se cenou blíží třeba obyčejné masařce...
Já si vůbec totiž myslím, že procento členů tohoto fóra, kteří by nutně museli koupit ratolesti na rozflákání modýlek za 20.000,-, je zcela marginální... Něco mi říká, že ti jsou trochu v jiném světě a šukat po internetu a hledat radu a duše spřízněné s jejich a s jejich autem fakt nemají zapotřebí... Podle mne, oni prostě, když jim kára zdechne, přes comand nebo jak provětrají pérka technikům u nejbližšího AD a ani si sami nepřenesou laptop do náhradního vozidla :stern: ....

Takže, pane kolego, kdo sbírá angličáky, kupuje je jistě jinde, kdo si nehraje, nekupuje je nikde no a někdo ví, že třeba udělá radost své ratolesti i autíčkem :stern: za 10 éček

A o tom tohle téma je.

Čauky mňauky @}->--

ekvb
vycházející hvězda
Příspěvky: 912
Registrován: pát 09.10.2009, 10:50
Auto: E220 CDI W211, ex C220D W202, ex C220TD W202
Bydliště: Pezinok
Věk: 49

Re: Mercedesy pro malé i velké kluky

Příspěvek od ekvb »

V prvej vete si dokonale popísal sám seba, ďalej som už nečítal. Slovami dnešnej generácie TLDR, ako väčšina tvojich príspevkov :x

Autor tématu
solitaire
hvězdička
Příspěvky: 191
Registrován: úte 28.10.2014, 12:38
Auto: Teď? Počkat, zavolám bráchovi na telefon ...
Bydliště: Böhmen und Mähren

Re: Mercedesy pro malé i velké kluky

Příspěvek od solitaire »

Milý obdivovateli manýr současné generace... Kdyby před staletími a tisíciletími naši předkové znali
zkratku TLDR, tak by si neměl kde spokojeně bydlet, neb by žádný Pezinok nebyl, nepřišli by totiž tam němečtí hornící, nekutali tam zlato, pak antimon, dokonce ani železnou rudu atd. Lidé by si nedočetli knihy popisující zkušenosti předků, možná by ani nepřemýšleli nad tím, jak to namotat, aby nemuseli jen sbírat na zem spadlé ovoce a občas sníst syrové maso z králíka....Byla by tudíž stále doba kamenná a to by nás připravilo nejen o tyhle trapné debaty na netu, ale i o téměř vše co dnes považujeme za hrozně důležité...
Mně naštěstí není ani 20, ani 30, ani 50 a může mi být ukradený, kam to dnešní generace se svým TLDR dotáhne, jednou totiž nutně přijde lidstvo na to, že žrádlo na 3D tiskárnách nevytiskne ani Pán Bůh... @=

kolouch
legenda hvězd
Příspěvky: 3464
Registrován: čtv 21.08.2008, 15:21
Auto: modrý,stříbrný,vínový,černý,bílý a 2 zelený
Bydliště: Bihanken - Eichwald

Re: Mercedesy pro malé i velké kluky

Příspěvek od kolouch »

pokud to bylo myšlený na hraní pro vnoučky,
tak to určitě svůj účel splní, ale nic to nemění
na tom, že zpracování přesně odpovídá levné
velkovýrobě. toť můj názor a snad nám ještě
nějaká ta svoboda projevu zbyla aby člověk mohl
napsat co si myslí. a tu školu vřele doporučuju,
neb vzdělaných lidí je čím dál míň.

dako5
legenda hvězd
Příspěvky: 3787
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:11
Auto: W210,S210,S124,MAN
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Věk: 52

Re: Mercedesy pro malé i velké kluky

Příspěvek od dako5 »

Některý nevypadají zle,ale chce to vidět.Asi si radost udělám když se blíží to Vánoční násilí...

Martin Košnar
vycházející hvězda
Příspěvky: 918
Registrován: pát 02.09.2011, 13:35
Auto: w210
Bydliště: Děčín - Ústí nad Labem

Re: Mercedesy pro malé i velké kluky

Příspěvek od Martin Košnar »

Nedávno se mi dostaly pod ruku nákladní vagóny upravené na přepravu aut spolu se starými Mercedesy 115, 123, 126, atd. od firmy Trix v H0/1:87 a z mého pohledu auta zpracována perfektně. Fotka není moje.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

09medved
kometa
Příspěvky: 1803
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: Mercedesy pro malé i velké kluky

Příspěvek od 09medved »

spíš bych tam viděl W116 a W107 včetně dobových alu kol,ale to je jedno.Je fakt,že vzhledem k velikosti modelové železnice vypadají dost dobře.Škoda že mý děti po mě zdědili vláčky velikosti "N",tohle bych jim hned někde koupil *thumbs up*

09medved
kometa
Příspěvky: 1803
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: Mercedesy pro malé i velké kluky

Příspěvek od 09medved »

Co se týká modelů :stern: ,dá se najít docela slušný zpracování ale taky za jiný peníze.Třeba tady

https://www.minimodelshop.co.uk/diecast ... es-gl86461" onclick="window.open(this.href);return false;

to vypadá trochu líp než z "alíku" a zrovna W116 v kombíku jsem jako model zatím nikde jinde neviděl a exotický kousek 540K pro Saddáma taky ne
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

jose
hvězdička
Příspěvky: 217
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:07
Auto: W123 240D 1982
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedesy pro malé i velké kluky

Příspěvek od jose »

Než si něco objednáte, tak si ještě provnejte ceny v ČR.

Třeba to Taxi piáno welly, měřítko 1:36, jak tam s rozyspaným čajem nabízejí ze 16 USD na 12, tj. cca 250-60 Kč se válelo a snad ještě válí v běžných hračkárnách u nás za asi 120-140 Kč. Naposledy jsem ho viděl nebalený v tescu Praha na Národce.

Přes ten link od číňanů vyjde o 100% dráž.

V krabici ho mají i český obchody, koupil jsem všech 6 variant a něco do foroty, co rozdávám piankářům v hospodě a mělo to vždy úspěch :-)
http://www.aaahracky.eu/welly-1-34-39-m ... modely-aut" onclick="window.open(this.href);return false;

Řešili jsme to tady už v únoru 2017.

Tohle jsou sranda modýlky pro děti, ale proč ne. Ty blikající jsem v ČR shopech nenašel, ale třeba to ještě někdo, pokud to má licenci od Mercedesu doveze.

Nasávám modely furt, zejména 1:18 a osvědčila se taktika pod svícnem největší tma.
Chodit rovnou do mercedesu, nejlíp s kartou MB klubu. Když už nic, tak sleva 15% z jejich cen, který jsou většinou o něco nižší, než v autíčkářskejch obchodech.

Příklad: W124 cabrio v červený metal v sérii pro Mercedes (Norev ho dělá sám v jiných barvách levněji):
https://www.smallcars.cz/osobni-auta/20 ... -1-18.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Cena online shop 2649 Kč
Cena Mercedes Chodov: 2600 Kč běžná, po slevě na klub 2211 Kč = roční členství v klubu za dvě autíčka a jeden nákup zpátky :-o

Martin Košnar
vycházející hvězda
Příspěvky: 918
Registrován: pát 02.09.2011, 13:35
Auto: w210
Bydliště: Děčín - Ústí nad Labem

Re: Mercedesy pro malé i velké kluky

Příspěvek od Martin Košnar »

09medved píše:spíš bych tam viděl W116 a W107 včetně dobových alu kol,ale to je jedno.Je fakt,že vzhledem k velikosti modelové železnice vypadají dost dobře.Škoda že mý děti po mě zdědili vláčky velikosti "N",tohle bych jim hned někde koupil *thumbs up*
Tech setů je víc a na téhle fotce jsou právě zrovna 116 a 107.

09medved
kometa
Příspěvky: 1803
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: Mercedesy pro malé i velké kluky

Příspěvek od 09medved »

o modely ani tak nešlo,šlo hlavně o zpracování a to se s ohledem k velikosti fakt docela povedlo
Odpovědět