odškodnění po dopravní nehodě, dotaz

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
big.trucker
vycházející hvězda
Příspěvky: 618
Registrován: ned 08.11.2009, 13:49
Auto: W 123 230, W 124/300TD,MAN TGA 430 HR, 914Kipper
Bydliště: Teplice
Věk: 47

odškodnění po dopravní nehodě, dotaz

Příspěvek od big.trucker »

Potřeboval bych poradit, máte někdo zkušenosti s firmami, které nabízejí pomoc, při získávání odškodnění po dopravní nehodě? bolestné, trvalé následky atd... na netu jsou jich spousty, ale jistě tam bude i pár vykuků, tak bych nerad naletěl až to budu řešit.... budu potřebovat podojit i svoji urazovou pojistku, když s pojišťovnou jednam sám tak jsou samozřejmě vychcaný jak mraky a platit se jim moc nechce :-/ díky za tipy, rady

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: odškodnění po dopravní nehodě, dotaz

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Nikoli firmu ale dobrého právníka,co má zkušenosti a je znám,tedy ne čerstvého absolventa práv. fakulty.

Autor tématu
big.trucker
vycházející hvězda
Příspěvky: 618
Registrován: ned 08.11.2009, 13:49
Auto: W 123 230, W 124/300TD,MAN TGA 430 HR, 914Kipper
Bydliště: Teplice
Věk: 47

Re: odškodnění po dopravní nehodě, dotaz

Příspěvek od big.trucker »

No o tom jsem taky uvažoval, otázka kolik to bude stát, ty vymahači inzerujou konzultaci a posouzení zdarma, provizi 10% z vymožené částky a zbytek že jim doplatí pojišťovna viníka....

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: odškodnění po dopravní nehodě, dotaz

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

To Ti nepovím,jsem lékař,ne právník.Já vymahačským firmám nevěřím,právník se mi vždy vyplatil a dovedl případ ke zdárnému konci.Kontaktuj právníka a zeptej se.

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: odškodnění po dopravní nehodě, dotaz

Příspěvek od Thomas_124 »

Vem si solidního právníka, na kterého máš dobré reference.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: odškodnění po dopravní nehodě, dotaz

Příspěvek od scout76 »

big.trucker píše:Potřeboval bych poradit, máte někdo zkušenosti s firmami, které nabízejí pomoc, při získávání odškodnění po dopravní nehodě? bolestné, trvalé následky atd... na netu jsou jich spousty, ale jistě tam bude i pár vykuků, tak bych nerad naletěl až to budu řešit.... budu potřebovat podojit i svoji urazovou pojistku, když s pojišťovnou jednam sám tak jsou samozřejmě vychcaný jak mraky a platit se jim moc nechce :-/ díky za tipy, rady
Kontaktuj uživatele Kubass. Řešil toho Fiata a byl prý spokojen. Jen počítej s tím,že to bude na hodně dlouho. Pojišťovny jsou ku..y a snaží se plnit co nejmíň :-! .

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: odškodnění po dopravní nehodě, dotaz

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Kubas řešil škodu na autě.Tohle je jiná liga,bolestné,ztížená prac schopnost atd.Zde se mluví jinou řečí,zcela konkrétně v lék. řeči a každý fakt musí být podložen vyšetřením,protokolem,zprávou,nálezy,snímky.Následky dočasné či trvalé ? Trvalé následky nejdřív po roce,řada papírů a pak znalci lékaři.Běh na opravdu dlouhou trať.Lidské tělo není auto.Nedávno jsem něco takového vyplňoval pro svého pacienta,dělal jsem na tom řadu hodin,psal,hledal snímky rtg,OPG,žádal o vyjádření další lékaře.Pak jsem musel zodpovídat řadu dotazů pojišťovny viníka nehody respektive jejich doktorovi,kterého si přizvali.Byl to motorkář a ač už moto nesedlám pár let,stále patřím ke " dvoum kolům " a je to bratrstvo a pomáháme si navzájem.
Co se týká škod na autech,řešil jsem 3 případy,cauza s mojí ex čínou je všeobecně známá,Kubassovi jsem radil a poslal odkazy,zda to použil nevím.Já vyhrál a pojišťovny musely platit.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: odškodnění po dopravní nehodě, dotaz

Příspěvek od scout76 »

Jasně že je to něco jiného,ale ten člověk co to řešil Kubassovi řeší i bolestné. Samozřejmě,že to bude záležet i na posudku lékaře(myslím,že ty následky se to nějak bodují). Právník je taky dobrá varianta,ale chtělo by to nějakého,který se zabývá spory s pojišťovnami. Není právník jako právník. Každý se specializuje na něco jiného.

Bigtrucker - lepší se to?

Autor tématu
big.trucker
vycházející hvězda
Příspěvky: 618
Registrován: ned 08.11.2009, 13:49
Auto: W 123 230, W 124/300TD,MAN TGA 430 HR, 914Kipper
Bydliště: Teplice
Věk: 47

Re: odškodnění po dopravní nehodě, dotaz

Příspěvek od big.trucker »

ale jo, od pondělka sem začal s chozenim, nejdřív sem dal 4 kroky a udelalo se mi blbě, v úterý jsem obešel o berlích pokoj, ve středu sem to dotáhnul na nemocniční chodbu... dnes taky, dal se zatim bojim, ale v pondelí musim trenovat do schodů... blbý je že mam nohy jak sirky, ale je to den ode dne lepší, ještě to asi pár týdnů zabere, ake budu cajk. Mam podporu rodiny, kamarádů(i tady na :stern:) a sestry v nemocnici jsou taky *thumbs up*, choděj a řikaj, konečně tu máme mladý maso... :D

musketyr
vycházející hvězda
Příspěvky: 516
Registrován: pát 08.08.2008, 18:16

Re: odškodnění po dopravní nehodě, dotaz

Příspěvek od musketyr »

Největší radost sem měl že sem se dobelhal na hajzl.

Autor tématu
big.trucker
vycházející hvězda
Příspěvky: 618
Registrován: ned 08.11.2009, 13:49
Auto: W 123 230, W 124/300TD,MAN TGA 430 HR, 914Kipper
Bydliště: Teplice
Věk: 47

Re: odškodnění po dopravní nehodě, dotaz

Příspěvek od big.trucker »

musketyr píše:Největší radost sem měl že sem se dobelhal na hajzl.
mi povídej....

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: odškodnění po dopravní nehodě, dotaz

Příspěvek od scout76 »

Dolézt na hajzl je jako vyhrát první ve sportce.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: odškodnění po dopravní nehodě, dotaz

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Takže pobyt v nemocnici,chůze o berlích.Nevím,co předcházelo,zda operace a jaká.Rekonvalescence,rehabilitace tedy nejméně 6 měsíců,spíše rok.Nemožnost výdělku,změněná prac. schopnost,ztížené spol. uplatnění ano na tom se dá dělat s šikovným právníkem.Dále bolestné,problém v rodině ( nevyděláváš) nějaké leasingy nebo hypotéka vidím to zcela optimisticky,lze se zahojit finančně velmi dobře.Nutno zdokladovat závazky a výdělky před poj. událostí.Abych to zhruba vyčíslil,potřebuji více informací,pojišťovna je zlá kráva kterou je obtížné podojit ale dá se to.Jinak poj. mají ze zákona 3 měsíce,pak dohoda nebo soud.Neznám krom Allianz pojišťovnu,která se nebude cukat a dělat potíže.Ale občas se cuká i Allianz.

Autor tématu
big.trucker
vycházející hvězda
Příspěvky: 618
Registrován: ned 08.11.2009, 13:49
Auto: W 123 230, W 124/300TD,MAN TGA 430 HR, 914Kipper
Bydliště: Teplice
Věk: 47

Re: odškodnění po dopravní nehodě, dotaz

Příspěvek od big.trucker »

na 2x zlomena panev, sešroubovaná, stehenní kost to samé, 2 žebra, zhmožděné plíce, zlomený palec u nohy, otřes mozku, zdvojene vidění na L oko, nějaké krvácení do břicha a ňáká ztráta krve... když přijela zachranka, tak s mladou doktorkou to seklo, když viděla jak sem rozhazenej po silnici.... a mě taky nebylo do smíchu, když jsem měl nohu vedle hlavy a pánev mimo osu těla.... :-/
teď už je mi hej.... nejhorší byla chvilka po probuzeni na ARO v motole, ale když jsem viděl že hýbu nohama, tak sem si řekl, ku..a dobrý *thumbs up* sem v pohodě......

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: odškodnění po dopravní nehodě, dotaz

Příspěvek od Přemek Doležal »

.... mein Gotttttt....... *stop* @}->--
Mě po srážce z autobusem jen schromla noha.....takže proti tobě Prt. 1969.
Odpovědět