Horší než za komoušů

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Ji-rka
vycházející hvězda
Příspěvky: 762
Registrován: ned 21.06.2009, 22:52
Auto: Němčour
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Horší než za komoušů

Příspěvek od Ji-rka »

Za 70 k tobě budu denně dojíždět :-)
Dneska je problém lidi sehnat,schopní dobrou práci mají.Přetáhneš je pouze penězma,ale zase nikdo nepujde z fleku kde je 10let dělat jinam za litr navíc.
U nás to řeší lidma z PL,UA,RO ... a je to hruza,nechtěj rozumět a ani makat nějaký.K nám je bez jazyka vezmou,ale tebe v DE bez jazyka vyfakujou.
A pak je skupina lidí,třeba řidiči u kámoše ve firmě co vědí,že prostě jiní nejsou,tak pruděj,netahaj když nechtěj a sem tam si něco nadiktujou.A když nevyhovíš,tak prý pujdou jinam.

Motivace je,ale najít lidi je problém.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Horší než za komoušů

Příspěvek od scout76 »

Jeden řidič u nás skončil a šel jezdit se dřevem. Měl přezdívku LBV(línej,blbej,vychcanej). Na inzerát se nám přihlásilo asi 5 lidí a všichni měli zájem. Vzal jsem jednoho,kterýho tak nějak znám a není to ten z rychlokvašek z pracáku,kterej když píchne kolo,tak si ho nevymění. Takže za mě spokojenost. Horší je to s klukama na dílně. Jeden se u mě vyučil a tak nějak se zkazil. Druhej je moc šikovnej,ale v poslední době si šetří práci,ale umí hrábnout. Těch 70 nemá pravidelně,ale neměl míň jak 46. Samozřejmě to není za 8 hodin denně.

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Horší než za komoušů

Příspěvek od Thomas_124 »

popelnice píše: Záleží z čeho to dela neni cihla jako cihla ze :) a jezdit po republice a sbírat zbytky je taky jak za komára :D
Tak nějak předpokládám, že když staví z heluz family, asi nebude kupovat ytong.
scout76 píše:
Pro zaměstnance je motivace jen jedno. Peníze.
To není pravda.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Horší než za komoušů

Příspěvek od scout76 »

Zaměstnanec chodí do práce za účelem příjmu. Nic jinýho je nezajímá. Pokud jim jako benefit nepůjčuješ manželku :D .

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Horší než za komoušů

Příspěvek od Thomas_124 »

Jestli jsi takto zadubený, pak se nedivím, že máš problémy s lidmi. Zkus se podívat, jak se o lidi starají jiné firmy, kterým se daří. Např. prostředí, jednání, perspektiva apod.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Horší než za komoušů

Příspěvek od scout76 »

Zadubenej jseš ty,protože nechceš připustit,že mám pravdu. Tento problém není jen u nás,ale ve všech firmách. Jelikož navštěvuji spousty firem,tak jsem vcelku v obraze a když vidím jak je to jinde,tak si říkám,že jsme na tom ještě dobře. Sere mě to,že si zaměstnanci neváží třeba toho zázemí mu zaměstnavatel poskytuje. Třeba chování některých řidičů PPL,DPD k autům je zcela z hranou. Není to jejich. Neuvědomují si,že když to auto díky jejich debilitě stojí,tak vlastně oni taky nevydělávají (zaměstnavatel jim to ale stejně platí). Této neůcty ke všemu si všímám zejména u těch,kteří neprošli vojnou (tj. mladší ročníky narozené kolem roku 90 a nahoru). Pro zaměstnance bude zaměstnavatel vždy svině,která na něm vydělává a díky němu bohatne. To je sice pravda,ale zaměstnanc se může stát zaměstnavatelem pokud má dobrý nápad a věří si. Taky jsem byl zaměstnanec a šel do rizika,že to nemusí vyjít.
Naposledy upravil(a) scout76 dne ned 19.08.2018, 18:08, celkem upraveno 1 x.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Horší než za komoušů

Příspěvek od adam w140 »

Zajimave se debata dostala jinam. S lidmi je vzdy potiz. Dnes jsem rad ze delam sam. Dovolena kdy chci a svete div se i zakaznici chapou ze nebudu k dispozici furt. Nikomu praci schanet nemusim ani me netrapi kdyz nekdo zaplati pozdeji zivim jenom sebe a jsem skromny. Nejezdim zadnym mercedesem do kteryho bych topil 30 mesicne a je mi vlastne proti driv celkem fajn. Zjistil jsem ale ze kdyz je potreba nadelam vic prace nez 3 zamestnanci takze vlastne i prace delam vic nez driv.

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Horší než za komoušů

Příspěvek od Thomas_124 »

Neboj se, že nevím, jaký je problém s lidmi. Měl jsem jich pod sebou dost a skutečnost, že si v drtivé neváží zázemí, je mi dobře známa. Přesto, z pohledu zaměstnance peníze nejsou vše. Jsem teď zaměstnanec a velice si vážím toho, že mám za sebou šéfa, který mi kryje záda a svěřil mi své zákazníky. Jsem si vědom toho, že jakýkoli průser je jeho průser a jsem si vědom, že jako zaměstnanec nemám žádné jiné starosti kromě své náplně práce. Proto nesnáším, jak zaměstnanci nadávají na své šéfy a vždy jim řeknu, ať si ještě dnes založí sro. Co říkám, je, že kromě peněz se to s lidmi musí umět. Já to s nimi neumím a proto už nikdy pod sebou nikoho nechci mít. Vím ale, že v práci, kde jsem teď, mám důvěru a naprosto volné ruce, nikdy jsem nedostal jediný příkaz, mám jen jedno jednoduché pravidlo a za rok jsem se vypracoval na nejlepšího na své pozici. A to právě proto, že jsem dobře motivovaný a to nejen penězi. Člověku, který není motivovaný, můžeš plat klidně zdvojnásobit a stejně se NIC nezmění. Oproti tomu jsem byl svědkem toho, jak se debilní šéfové zbavili těch nejlepších pracantů, protože "nezapadli do pracovního kolektivu" líných lemer.
Odpovědět