Lednička

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Lednička

Příspěvek od miluna »

Není tu mezi členy nějaký prodejce bílé techniky? Vypadá to, že budu muset koupit domů novou ledničku...

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Lednička

Příspěvek od adam w140 »

Svezu se v tematu - mam stejny problem ale dosluhujici ( electrolux tenkrat za 17) je ted 12 let tak moje prani je aby vydrzela stejne dlouho kdyz uz ji musim stehovat. Rozmer klasika 60x60x 180

Autor tématu
miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: Lednička

Příspěvek od miluna »

Electrolux 60x60x150 s dvoušuplikovým mrazákem dole, jsem si koupil po nastěhování do domu (po roce zmizela spolu s mojí bývalou) Ok koupil jsem naprosto stejnou a s touhle je to celkem zklamání, vyluzuje všelijaké zvuky, občas drnčí, mrazák namrzá a u dveří lednice se v rozích tak deformovala těsnící guma že nedosedá, tímpádem se uvnitř začíná hromadit vlhkost a dnes jsem našel nějakou plíseň zespodu na poličce. No prostě už toho mám dost.
Zbytek vybavení kuchyně je Electrolux ale po těch zkušenostech už asi netrvám na značce.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Lednička

Příspěvek od adam w140 »

Slysel jsem ze lieber je super ale nevim. Nekdo zase chvali beko coz me prijde srot

Autor tématu
miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: Lednička

Příspěvek od miluna »

Liebherr je v užším výběru, bejvala to echt kvalita, dnes už běžný produkt se zvučným jménem. Situace na trhu je ve výšce okolo 160cm dost prořídlá a nic vyššího z mnoha důvodů kupovat nechci

kolouch
legenda hvězd
Příspěvky: 3464
Registrován: čtv 21.08.2008, 15:21
Auto: modrý,stříbrný,vínový,černý,bílý a 2 zelený
Bydliště: Bihanken - Eichwald

Re: Lednička

Příspěvek od kolouch »

jestli už ji nechceš "stěhovat", tak Miele nebo Liebherr. ;)

viano
hvězda
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 23.09.2008, 18:29
Auto: šrot

Re: Lednička

Příspěvek od viano »

Liebherr už několik let dává tenkostěnný hliník do rozvodů chladiva, celé to je zatavené v izolaci a po jeho úniku (zpravidla 5-7 let) to nejde opravit a musí se koupit nová. Za mě tedy Liebherr ne.

Lepší je toto a je to za pár korun: https://www.hqelektro.cz/cr264a-P5896/" onclick="window.open(this.href);return false;

Rosta7
hvězdička
Příspěvky: 34
Registrován: sob 12.11.2016, 17:55
Auto: CLS 350CDi

Re: Lednička

Příspěvek od Rosta7 »

Tak nějak jsem na značkové věci rezignoval, téměř vše je v dnešní době "spotřebkou". Mám pračku i "Ameriku" lednici od Beka již šestým rokem a (ťukám ne něco nehořlavého) bez problémů....
Ba dokonce ona lednice Beko GNE 114612 FX za těch 6 let o 2.000,- podražila, tomu říkám zhodnocení 007

rubigs
hvězdička
Příspěvky: 319
Registrován: úte 01.02.2011, 15:55
Auto: W124 250Dt, CLK 430
Bydliště: Plzeň

Re: Lednička

Příspěvek od rubigs »

Máme dvoukomresorovou Liebherr 17 let a stále maká bez jediného problému.
Tenkrát to prý byl :stern: mezi ledničkami, sice stála 30 litrů, ale teď už vím, že to byl dobrej kauf.
Dneska si asi nevybereš, všechno je klumprcajk.

Ji-rka
vycházející hvězda
Příspěvky: 762
Registrován: ned 21.06.2009, 22:52
Auto: Němčour
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Lednička

Příspěvek od Ji-rka »

Já mam teda 2m lednice.Ale první Liebherr,stál 20k a drží už 10let,druhou mam 10tiletou Electrolux a měli jsme asi 15let Gorenje,ale to je vše z dob kdy to blyo kvalitní.
Když jsem kupoval tu poslední,tak jsem narazil na made in germany a poland.Prodejce mi řekl ať si vezmu Germany,sám mě na to upozornil.To samé s pračkou.Na druhou stranu máme sporák Amica už asi 7let a drží bez poruchy.

Dneska to bude asi jen o štěstí.Ale i tak bych bral Liebherr nebo Electrolux.

tomaso
kometa
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv 31.07.2008, 22:20
Auto: W124/300CE-24V, W126/500SE a 3x koncern
Bydliště: Zlín - otec měst
Věk: 39
Kontaktovat uživatele:

Re: Lednička

Příspěvek od tomaso »

K tomu BEKU - kupoval sem od nich mycku pred 6 lety jako znouzectnost a ejhle maka perfektne *thumbs up*
Jsem fakt spokojeny, myje porad velice pekne a to je v provozu kazdy den.
Kdybys neco vybral na kasa.cz tak pisni, mam tam zamestnaneckou slevu - na nekterych znackach jde pekne usetrit, na nekterych moc ne :)

AndréW115
hvězda
Příspěvky: 1383
Registrován: pát 01.08.2008, 10:15
Věk: 104

Re: Lednička

Příspěvek od AndréW115 »

Máme Liebherr, r.v.1998, má asi 210cm, dvojkompresor, bejvalce se kdysi podařilo nalít do ovl.panelu vodu(měla na ní kytku), bouchlo to, vyrazilo pojistky. Panel jsem vysušil,šlapala dál jak nic. Vloni zničeho nic přestal jít mrazák, tak jsem ji na jeden den vypnul, zase vše naskočilo a běží bez přestávky. Navíc přežila i stěhování a doufám, že přežije i mně :) Co jsem ale slyšel, tak současný modely už nejsou co bývaly, něco jako :stern: :x , navíc upustily od dvou kompresorů.

Autor tématu
miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: Lednička

Příspěvek od miluna »

Takže problém se podařilo elegantně a levně vyřešit....
Neděli jsem chtěl věnovat výsatbě habrového plotu. No, jenže se ukázalo, že pod trávníkem máme na pozemku jen stavební suť. Tak nic, vykopu ty díry trošku větší a dojedu pro substrát a snad to nějak zakoření. Zkusil jsem zahradnictví a pak ještě OBI, tady byla cena celkem Ok takže jsem naložil pár pytlů a napadlo mne: Vždyť je tu vedle elektro, juknu na ty ledničky, jestli nemají něco, co by mi padlo do očička. No nabídka nic moc, samej nerez, amerika a hlavně vše dva metry vysoký. Odcházím mírně zklamán přes prodejnu a procházím kolem skupiny starých lednic určených k likvidaci. Hele, tady je stejná co máme teď. Zkusím otevřít dveře a koukám, to těsnění, co se nám zkroutilo na dvířkách je jako nový, to madlo není prasklý a celkově je stav celkem pecka. Líná huba.. no znáte to Prosím vás, mohu se zeptat, nešlo by, že bych si ty dvířka. Není problém ale jedině celou, nic rozebírat nebudu. Jestli ji chcete, vyvezu vám jí před prodejnu a je vaše. Dojel jsem pro šarána, vyhodil sedačky a už frčela domů.
Dvířka jsem umyl savem, přehodil, jedno šuple co jsme měli naprasklý taky, zbytek zejtra odvezu na likvidaci kterou mám kousek od baráku a vyřešíno za pětpade. No radost, co budu povídat.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Lednička

Příspěvek od adam w140 »

Tak ze bych sel schanet tesneni k mrazaku? To je asi nejvetsi chyba stavajici lednice.

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Lednička

Příspěvek od trojan »

Ty vole všechno se to dá za pár korun koupit nový, ani nemusíš k popelnicím .... *jokingly*
Odpovědět