Lednička

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: Lednička

Příspěvek od miluna »

adam - jestli je to Electrolux 160 s mrazákem dole... změř rychle to těsnění, mám ji naloženou zpět v autě ale vyhodím ji až zítra...
trojan - pár korun? Tý mojí je možná šest let, hned odnova se povidlo rozbít takovej ten plastikovej kastlík dole na zeleninu. Hned jsem objednal novej. No litránek to zpravil. Od té doby jsem přesvědčen, že plastové díly na lednice se vyrábí ze zlata.

viano
hvězda
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 23.09.2008, 18:29
Auto: šrot

Re: Lednička

Příspěvek od viano »

třeba madlo stojí taky pětikilo až litr

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Lednička

Příspěvek od trojan »

Tak nic není zadarmo, nedávno jsem zrovna kupoval těsnění, madlo a šuplík na naší '' gorenjí'' ku.. u a topnou spirálu na vestavěnou troubu. Vzhledem k tomu kolik stojí třeba jedno hliníkový rameno na 211 mi to nepřijde nijak tragický.... *jokingly* nebo třeba malinký těsnění a o kroužky co se dají koupit jen u MB a někdy stojej takovej nesmysl, že nějaký těsnění na lednici je proti tomu sranda :x :P

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Lednička

Příspěvek od adam w140 »

Mam vysku 184 tak to pasovat nebude. Me by ani nevadilo ze tesneni stoji litr ale kdyz po 12 letech dam litr a hned na to odejde regulace ktera je momentalne na plno a mam tam 4,5-6 stupnu pak to bude vysousec a buh vi v jake kondici je kompresor tak si rikam jestli nedat radeji 10 za novou.

Autor tématu
miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: Lednička

Příspěvek od miluna »

vyklopíno ve šmelcu s elektroodpadem

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Lednička

Příspěvek od Thomas_124 »

Dvoumetrový samsung. Mám několik měsíců, žádná námraza nikde. Jsem spokojený. Dávají 10let záruku na kompresor. Stejný systém je prý ještě LG. Se stejnou zárukou.

https://static.datart.cz/catalog_img_cz ... J5329SS/EF

https://www.datart.cz/NoFrost-lednice-s ... erm=357286" onclick="window.open(this.href);return false;

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Lednička

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Jo lednička,v jednom týdnu se posr.... všechno elektrické.Leč malý mrazák Calex koupený v roce 1988 pracuje bez závad zatím co lednice a pračky a myčkyTak jsem kupoval dle rady.Beko máme na chalupě řadu let,nemaká to furt,jen když tam jsme,což je 3x do měsíce a spokojenost s pračkou a myčkou a cenou.Lednice Whirpool jedna doma,druhá na chalupě,ta doma běží furt,bez poruchy 5 let,druhá pracuje jen občas.V kuchyni je velký Samsung lednice,běží 4tým rokem,plně automatická.Též televize stejné značky neměly žádnou poruchu,stejně jako přehrávač DVD a kazet VHS.Přehravač DVD vyměněn za stroj,co chroustá vše,opět Samsung,starší funguje dál na chalupě.Ale mám dojem,že věci elektronické a též auta jsou vyrobeny do určitého času rozpadu,opravit není kde,kupte si nové.ale jsou vyjímky,že něco drží.Vysavače jsem už vyměnil 5x,vždy zaskočil Elektrolux po rodičích,jen nemá rotační hlavu a neklepe koberec.Ale sebere i psí chlupy,což moderní stroje bez rot. kartáče nedokáží.

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Lednička

Příspěvek od Volhovič »

Já začal s Calexem z roku 58 po dědečkovi, co měl strejda v kanclu na píívo.
Pak když byly koruny, řekl jsem si, že ten hlučný veterán s ťapkou musí z kuchyně pryč.
Chladilo to dobře, předobře! Stačilo otočit kolečkem a vše bylo dokonale zmrzlé :-)) A polouhu "sedmý schod" to zvládalo i s jakž takž únosnou spotřebou. Ale ten hluk ně štval, neslo se to celým bytem. Tak jsem koupil metrovou Zanussi (rodiče tou dobou měli velkou Zanussi více
než 15 let a dodnes maká u příbuzných na zahradní píívo. Ale ejhle ta moje po skončení záruky
(asi 2 měsíce po ) zhasla... tepelná pojistka- opravář řekl, že je zadřený motor :-O
No po koupii třetí Volhy a spousty dílů a nebyly peníze a tak jsem prozatím zkusil vzít absorbční
Elektrosvit z roku 63 - půl dne jsem jí drhnul a leštil a fešanda :-) Je to krásnej design a funguje perfektně! Spotřeba malá, chladí dobře a je zcela tichá! A má kladný vliv na stravu- málo místa rovná se vše čerstvé- žádné ležáky ani zásoby ani polotovary a mražené hovadiny. Bydlím na kraji města do obchodů to mám 3min autem. Už jinou lednici nechci. A tahle bude fungovat jistě dalších 55let :-) Kdysi to měly i rodiny a moc jiného nebylo a šlo to a dnes to jde ještě líp a snáze. Ano, třeba pračku veterána bych nechtěl! To by bylo k vzteku ale toto je jako mít Piáno z nerez oceli a s úplně novým motorem! Na furt, jen trochu skromnosti. A spotřeba je malá.
https://elektro.bazos.cz/inzerat/909822 ... ROSVIT.php" onclick="window.open(this.href);return false;

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Lednička

Příspěvek od fíkus »

U nás běží od roku 1978 nepřetržitě kromě stěhování mrazák a lednice s mrazákem Zanussi, bez jediné poruchy. Sakra, všechno je čím dál lepší, asi bych měl tyhle krámy vyhodit a koupit nový, stejně jako auto :-$ Já to vidím takhle - jdi do krámu a kup lednici 160 cm která bude vyhovovat cenou a vzhledem. Na značku bych vůbec nekoukal, ty věci můžou bejt naprosto jakýkoliv. Lidem kolem mě se například pračky Beko rozpadly po pár letech do sraček. Tady čtu že ostatní věci držej. Já mám pračku Miele a je opravdu dobře udělaná a nerozbila se 15 let.
Odpovědět