OT: křovinořez

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
Tenisak
vycházející hvězda
Příspěvky: 858
Registrován: pát 01.08.2008, 18:32
Bydliště: okres LOUNY
Kontaktovat uživatele:

OT: křovinořez

Příspěvek od Tenisak »

Ahoj, dělá tu někdo do zahradní techniky?

Pozemek cca 900m2, blbej teren na klasickou sekacku. Potrebuju krovinak na tech 5-6 sekani za rok.
1. Mel by unest 3noze nebo rezny kotouc na nalety, maliny a podobny bordel.
2. Jestli to bude jen trosku mozny nechci smradlavej 2takt
3. Fakt za to nedam 15k

Tuhle jsem sekal nejakym noname, Hecht 4takt a nebylo to uplne na <i>

Neco mi prosim doporucte.

Dekuji *thumbs up*

Radek

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2511
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: OT: křovinořez

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Mohu doporučit značku osvědčenou Stihl,mám pily,kosy motorové a křovinořezy.Jednou do roka na servis,mám toho dost od nich,vše funguje a léta bez poruchy,nikdy se nestalo,že by to po zimním stání nenaskočilo na první trhnutí start. šňůrou.

tomaso
kometa
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv 31.07.2008, 22:20
Auto: W124/300CE-24V, W126/500SE a 3x koncern
Bydliště: Zlín - otec měst
Věk: 39
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: křovinořez

Příspěvek od tomaso »

Stihl, Husqarna...nic jineho bych si asi nekoupil

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: OT: křovinořez

Příspěvek od kejb »

Máš moc vysoký požadavky v týhle cenový kategorii. Nechápu odpor k dvoutaktu.
Osobně bych šel do Stihlu a zvolil profi řadu.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2511
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: OT: křovinořez

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Pily i křovinořez mám 2taktní,dodávají olej v pěkné lahvi s odměrkou,stačí zmáčknout a odměří.Nikdy nebyl problém,jen u křovin. je nutná dobrá údržba dlouhé hřídele,mazat. Řešeno tubou s mazivem,našroubuje se to,zmáčknou tubu,vytlačit a hotovo.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: OT: křovinořez

Příspěvek od fíkus »

Ještě je dobrý SOLO. Já sám mám itala - Castor 45D, jenže to je za a) příliš silný a těžký a za b) asi drahý. Dvoutakt je daleko lepší - má to výkon.

JEKL
hvězdička
Příspěvky: 342
Registrován: pát 22.08.2008, 12:56
Auto: W201 a W208 ex W124
Bydliště: Blatná
Věk: 25

Re: OT: křovinořez

Příspěvek od JEKL »

4-takt dělá Honda, kdo vyzkouší už 2-takt nechce - vibrace, smrad... (neberu cestáře atd. tam je potřeba ještě větší výkon) Jinak kdyby si chtěl tu Hondu dokážu zařídit, ale pod 10 se nedostanu ;-)

zdeny
hvězdička
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 01.01.2015, 14:58
Auto: Mercedes c220d w202

Re: OT: křovinořez

Příspěvek od zdeny »

Stihl dělá taky 4 takt,ale je mazanej směsí, říkají tomu myslím 4 mix.Koupil jsem nedávno FS 89 a spokojenost. Známej bral FS 111 a taky moc dobrý. Ještě jsem se díval na značku Echo, jsou to japonci a velmi kvalitní, mám od nich pilu cs 501sx- hodně dobrá.... Jenže Stihl byl v akci se slušnou slevou, tak to vyhrál. Stál slabejch 9 tisíc.

viano
hvězda
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 23.09.2008, 18:29
Auto: šrot

Re: OT: křovinořez

Příspěvek od viano »

vyzkoušel jsem toho víc a podle mě je třeba aspoň 1,5 kW výkon, jinak to nedá hustou, klackovitou trávu a bordel, takže pro mě jsou 4-takty passé

u mot. pily je to podobné, taky je třeba hlavně výkon, jinak to nedá pořádnou kládu a to je otrava práce

emc3250
hvězdička
Příspěvky: 405
Registrován: pát 01.08.2008, 7:34
Auto: W 124 300D
Bydliště: Plzeň
Věk: 48

Re: OT: křovinořez

Příspěvek od emc3250 »

Hele, Tenisaku asi takhle.
mam el pilu Garden Force z Tesca, 1000,-.
benzinovej fukar z Lidlu, 2000,-
nuzky na plot z Lidlu aku asi 1500,-
krovinorez z polskyho OBI za 2000,-.
motorovku Partner za 3k.
..a taky dalsi znackovy i neznackovy stroje.
vsechny ty kramy normalne fungujou, uz prezily zarucni dobu a pouzivam je asi tak jak ty chces - par krat do roka.
..a pokud by chciply v zaruce tak jim to hodim na hlavu (Lidl u nekterejch veci 3 roky). A pokud chcipnou po zaruce tak to bud opravim nebo vyhodim a koupim si jiny. Jenze ono se to nejak nesere.

ptat se na to co si mas koupit tady je dost zbytecny. Vsichni ti tu nacpou Stihl apod. Ne ze by to nebylo dobry naradi ale vis jak....
e

pepas
hvězdička
Příspěvky: 263
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:40
Auto: MB W639
Bydliště: Jablonec n/N
Věk: 38
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: křovinořez

Příspěvek od pepas »

pomer cena/vykon je nejlepsi u Echa, na frekveci sekani netreba resit jak moc dobre pruzi nebo ne.
Jako odpurce mounfiledu bych presto zaradil do vyberu OM 746T a OM753T, jsou lety provereny a opravdu funguji.
Osobne nemam 4t na krovinaku rad, mam doma Hondu GX31 a 5let jsem ji nevzal do ruky, 2t je 2t.
Ten malej 4t motor nema potrebny vykon.

bohuzel cokoliv pod nejakych 12t nebude dobre fungovat dlouhodobe, ciny jsou za 5 let casto neservisovatlne, protoze na to nejsu dily.

Vykonove parametry u china vyrobku je potreba brat s rezervou.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: OT: křovinořez

Příspěvek od kejb »

4 takt pro domácí sekání? proč jako?
Nevim proč bych měl chtít málo výkonej, výrazně složitější 4 taktní motor, když můžu mít jednoduchej dvoutakt, kterej je bezproblémovej, silnej.... Pokud mám profi stroj, má i vibrace v naprostý pohodě, nota bene když s tím sekám jenom párkrát do roka :) . Na požadovaný užití to prostě chce silnej stroj. Já mám zahradní techniku profi, protože nechci v rámci času (kterýho mám málo) mordovat s nějakým slabým sráčem. Jinak celkem dost vydržej i křoviňáky Oleo-mac z mountfieldu. Nevím jak nový modely ale před lety když jsem se tím chvilku živil, tak to vydrželo neskutečný věci ale vibrace na hovno...

miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: křovinořez

Příspěvek od miluna »

mám nějakou totálmrdku za trojku.... dvoutakt, míchám mu olej do benzínu tak nějak sporadicky občas chvilku trucuje při startu ale neskutečnej držák, předchůdce byl nějakej jeho podobnej kámoš a když přestal startovat, tak jsem ho složil ránou o lampu na dva kusy aby se vešel do popelnice a vyřešíno… Jsou prostě dvě cesty: profi stroje se vším komfortem a funkčností ale za vyšší cenu a pak levný klumpy ktarý to základní uměj taky. Rozhodnutí je na každým. Já osobně si profi věci kupuju ty bez kterých sem v háji nebo mě to potom stojí hodně peněz, zbylej balast řeším odpadem s častější obnovou.

p.s. ten můj klump má z plastu i spodní část skříně klikovky…. drží

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2511
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: OT: křovinořez

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Nechci zde dělat propagaci Stihlu,leč každé jaro na chalupě soused vytáhne svůj no Name křoviňák,startuje,šroubuje,mění svíčku a pak skončí u mě,zda bych nepůjčil Stihl.Tak ho sundám ze skoby po několika měsíční nečinosti,nádrž plná,nacupuji benzín,zatáhnu a vrčí.Soused zas poseká i kus " našeho ",žere to prd benzínu.Švagr má sekačku Honda,hodně let,1x za 2 roky servis za pár stovek(filtr,nabrousit lištu),já mohu pět ódy na Mountfield,co mám doma,platí to samé co o Hondě,na chalupě je Viking ( spolupráce se Stihl) máme to léta a asi se ta investice vyplatila.Dřevorubci jedou jen Stihl nebo Husquarnu,já mám Stihl 7 let,jen údržba a brousit řetězy.Topím dřevem,takže pila má práci od léta do podzimu,synáček má krb a tatíček mu dělá dřevo ( často a rád,baví mě to),musím se starat o les,někdy vývraty,vichřice též kůrovec,fakt dám pile zabrat,pak křoviňák,uklidit a zasadit mladé stromky.Kdysi jsem měl jiné stroje,byly poruchové a k zlosti.

Rosta7
hvězdička
Příspěvky: 34
Registrován: sob 12.11.2016, 17:55
Auto: CLS 350CDi

Re: OT: křovinořez

Příspěvek od Rosta7 »

Včera jsem kupoval "křoviňák" od Hechta → HECHT 129 BTS, je to jeden z těch základních za pár peněz - na ty naše dvě zahrádky to bohatě stačí (nyní to už vím na jisto). Dnes jsem s ním sekal cca 3 hodiny a spokojenost, bez problémů zvládl i vysokou "zabordelovanou" trávu .... Po těch pár hodinách jsem byl docela rád za jeho 6 kg (a to nejsem žádný cukříček), prvotní plán byl totiž koupit něco silného a minimálně desetikilového .... to bych tu lahev s pitím pak asi už vážně neudržel :)
Odpovědět