Dotaz sběratele: orig návody MB

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
jose
hvězdička
Příspěvky: 217
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:07
Auto: W123 240D 1982
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz sběratele: orig návody MB

Příspěvek od jose »

sněhulák píše:Já jsem platil v roce 1989 10 Kčs z cm3. Dojetý taxi verk Piano 200 D z D, mě stál navíc téměř 20 tis, což bylo asi 10 měsíčních platů normálních soudruhů *tired*
To clo teda bylo pěkně na jedno, ale zas za piáno. Člověka při placení toho cla muselo hřát vědomí, že ten taxík bude jezdit i v roce 2050 :-)

https://www.rajveteranu.cz/22499-merced ... alozkaFoto" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor tématu
jose
hvězdička
Příspěvky: 217
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:07
Auto: W123 240D 1982
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz sběratele: orig návody MB

Příspěvek od jose »

DonaldSkrblik: Máš to krásně zachovalý ty 115tky, navíc takhle v sadě se to nevidí ani na ebay.
Audi Ti zabavim, písnu SZ.

DonaldSkrblik
hvězdička
Příspěvky: 257
Registrován: čtv 25.05.2017, 22:01
Auto: 124

Re: Dotaz sběratele: orig návody MB

Příspěvek od DonaldSkrblik »

scout76 píše: Asi nechám vytahovat z aut tyhle knížečky a někde je syslit. Vím o hromadě návodů k obsluze na Avie. Fungl nových :D .
Tak to vytahuj,bys koukal kolik jsou za to někteří fandové a sběratelé ochotní dát,já je kupoval na burzách a aukru ze začátku i kolem 500,-,proto mám od křídla až po mamuta-v češtině všechny osobáky,i v různých jazycích a samozřejmě i vícekrát,v každém je něco co třeba v jiným nemám,mám ještě i mladší C,motýlka,A,ale ty už mě tolik nebaví jako ty ,,stařičké,,-ostatně moje sbírka prospektů či podobných instruktážních knih ,,jak na to,,-no asi nejstarší věc co o mercedesech mám je ,,geringův mercedes,,leták s aukčního prodeje po válce,asi rok 46-47,pokud si pamatuju,ted ho nemám po ruce abych hodil aspon fotku ;) :stern:

Autor tématu
jose
hvězdička
Příspěvky: 217
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:07
Auto: W123 240D 1982
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz sběratele: orig návody MB

Příspěvek od jose »

Ceny se pořád mění. 90tky jsou nahoru, naopak u 70tejch let pozoruju propad. Tohle už je o tom, že se u kafe dá přečíst, jak se ovládal Opel Commodore z roku 1969. Kdo to auto má, má ho dávno i s knížkou. Takhle šla bedna 37 návodů na ebay asi za 40 Euro, což se dřív nestávalo.

Raketově rostou některý Škodovky - návod 110R šel na aukru v dubnu přes 800. Tohle jsou reálný ceny z aukce, když si někdo vystaví inzerát "prodám za 1500", tak to ještě neznamená, že to tu cenu má. Tatra 613 - nesehnatelný, dražší než návod na 603.

Ty auta holt jak to bylo ve východním bloku regulovaný, tak si lidi přirozeně přáli mít, co nemohli.
To samý DDRáci, dneska se tomu sami smějou, ale prošli si taky svý.

Hlášky z dokumentu:
- když sem vyměnil Trabanta za Opel Kadett 1,3, tak to byla raketa :-)
- bazarista z Mnichova: Kamarád měl v Postdammi videopůjčovnu a jak to ruplo, tak sem mu v neděli postavil vedle do proluky 6 aut a autobus a vrátím se do Mnichova. V pondělí ráno volá, přivez další, vše se za 2 hodiny prodalo :-)
- jak tam naváželi ojetiny kamionem a lidi na place rovnou ukazovali, dej mi to červený, druhej že chce žlutý, nestihli to ani vyložit
- pak když sjednotili Marku, tak fronta v autosalónu až ven. A prej objednávej a dávej všechno co máš, jestli to má tři dveře nebo pět je jedno
- paní z DDR, nově disponentka vozidel dostala katalog se seznamem Opelů a jejich výbav a nabízej, prodávej. Vůbec to ale optikou NDR nepochopila a objednala pro prodejnu holý auto jen s autorádiem, pak přišli lidi a chceme si objednat, ať to má šíbr. "Ale ten nepotřebujete, to auto má větrání na knoflík" :-)

[youtube][/youtube]

DonaldSkrblik
hvězdička
Příspěvky: 257
Registrován: čtv 25.05.2017, 22:01
Auto: 124

Re: Dotaz sběratele: orig návody MB

Příspěvek od DonaldSkrblik »

Jo přesně tak někde už se to zahltilo,kdo to chtěl už to má,ale je jetě spousta čerstvých,,právě došlých,,sběratelů a ty se pak můžou uschánět a zrovna nic.
Jinak já samozřejmě 613 mám,vždyt jsem vní i ještě nedávno jezdil po Praze,no a o 603 mám samozřejmě vše co šlo sehnat, to je moje srdcovka.
Návodů na škodky,tráboše,wartasy,dacie,olcity,volhy-ty jsem taky měl,stejně jako moskaly,simcy apod.to vše jsem musel v autě jako dobovky mít,stejně jako starý socíkovský autoatlas s lékarnou za oknem,to holt na srazy patří ;)
Odpovědět