Actros

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Actros

Příspěvek od scout76 »

Dodávají myslím Pallift,ale na jednom autě máme od nich Atlas a spokojenost.

medvidkar
hvězdička
Příspěvky: 93
Registrován: sob 20.06.2009, 17:30
Auto: Mercedes-Benz W 211 220 CDI, W168 1,6
Bydliště: Chodov u Karlových Varů
Věk: 54

Re: Actros

Příspěvek od medvidkar »

Tak to máš pravdu že na šachtu to moc neni,tam vyhovuje tak stará Tatra nebo PV3S.
Ale bohužel auta vybírájí papaláši který na to uvolňují finanční rozpočet a pak také lidi
který o tom z praxe nic neví. Jasně jezdí to jen okolo komína cca 200 km za šichtu.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Actros

Příspěvek od scout76 »

Oni by rádi kupovali vejdy,ale už jsou všechny zásoby vyčerpaný a za skladový díly chtějí firmy nesmysl. Bavili jsme se o tom na dopravě a ty Unimogy jsou nejmenší zlo. Nedávno jsme likvidovali pár UV a ten vergl stál o trošku míň než Unimog. Dost mě dostal ten Phoenix s rukou a kontejnerem. Nepochopil jsem,proč to není na delším šasi aby tam šel dát normální kontejner a ne takovej krátkej žebrák. Auto úplně k hovnu. Nákup aut se řídí množstevní slevou a věřím,že má šachta super deal a lepší :stern: než třeba Iveco nebo Renault 007 .

Džejár
legenda hvězd
Příspěvky: 3104
Registrován: pon 26.01.2009, 21:08
Auto: Iveco daily 35S12
Bydliště: Brno

Re: Actros

Příspěvek od Džejár »

Pro dodávky říkám:

Iveco je super, dokud servis platí někdo jinej než ty... ikdyž sem byl s 3.0 spokojenej, první servis a firm to dala pryč

na kamiony nevím, všichni kluci maj na firmě Many ( stejný co dako ) a vyjímkou jsou dvě Iveca, Mercedes žádnej, jen já se sprinterem :D :D

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: Actros

Příspěvek od Fusion »

Z vlastní zkušenosti 3x Actros, všechny Euro 5, na STK nikdy problém nebyl, ani na dovezeným mírně jetým.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Actros

Příspěvek od fíkus »

Skaut - UV vs. Unimog je rozdíl 100% v ceně při stejné výbavě. Ta co mám stála 3 mil, Unimog ve stejné výbavě stál 6 mil. Díly Unimog vs. Praga tak to je cca 200 až 300% rozdíl v neprospěch Unimogu. Mám obě ty auta. Unimog je jinde uživatelsky a životností. Ale když nejsi blbec tak nezkurvíš ani tu Pragu. Jinak poslední pořádnej Mercedes co se týká celkového provozu, ovládání, spotřeby a životnosti byl typ SK, akorát hnily kabiny. A že je to nový jako osobák? Já bych řekl že snad i lepší :) Ale na Chodově občas stojí vystavená sklápěčka a když vidím tu kabeláž a těch pí..vin kolem tak to už asi jako 20 let starý provozovat moc nepůjde...

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Actros

Příspěvek od scout76 »

Ten Unimog se dá pořídit za cenu toho UV,ale to je jedno. Unimog kromě koroze a reduktorů se nijak nesere,ale to je jedno. Mám to z první ruky,kde jich provozují poměrně hodně. UV byla za ty peníze neuvěřitelná sračka postavená z toho co kde zbylo v regálu a proto dopadla jak dopadla. Jinak to auto bylo myšlený dobře,ale nedomyšlený.
Sk bylo fajn blbuvzdorný auto,ale dnes už zastaralý. Malý koně,spotřeba,euro hovna. Okolo komína dobrý,ale na nějaký větší ježdění to není. A za 20 let ty auta jezdit nebudou,protože s tím co dnes oproti dřívějšku najedou to nemá cenu držet a nějak zvlášť do toho sypat. Počítal jsem úsporu na mýtu + naftě a to auto si na sebe vydělá hravě. Ono za ten rok to udělá fakt hodně peněz když máš starší auto :( .
Měli jsme dřív Actros MP1 r.v.02 a to bylo taky super auto.Nejdřív mě sice sralo to řazení,ale za chvíli jsem si zvyknul a jezdilo se mi s ním moc pěkně. Čemu jsem nepřišel na chuť je MAN a Scania,ale kluci s tím jsou spokojení. Malej MAN jako má Dako byl fajn auto,ale už měl chudák taky svoje za sebou. Nicméně odtahal si svoje a bylo to něco jako starý Fko. Atego je příjemný a rád se s ním svezu. Spotřeba jinde než u MANa a svezenítaky lepší. Tady je ten pokrok znát,že z toho člověk nevyleze na konci dne celej domrdanej :D .

dako5
legenda hvězd
Příspěvky: 3776
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:11
Auto: W210,S210,S124,MAN
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Věk: 52

Re: Actros

Příspěvek od dako5 »

Ono je to třeba brát z více pohledů.Unimog se třeba se.e nebo taky ne,ale na druhou stranu když tu píšeš že pak z náprav vypouštíš bahno a vodu,tak to nevydrží ani stroje ze SSSR.Vše je o lidech.Kdo jezdí s tím,že"z cizího krev neteče"a chová se k tomu s takovým přístupem,je to pak těžký.Pak je tu servis popsanej v jiným vlákně a to je to stejný.Dobře ježděný a poctivě servisovaný auto myslím něco vydrží.Jen je třeba do toho pořád sypat což se nikomu nechce a v tomhle státě je často problém i vyměnit olej natož větší servis...Heslo"to ještě vydrží"je tu běžný.V pátek jsem byl s MANem na stk,otevřeli se vrata a tam sokolík"dneska veterány neděláme"....ale prošel v pohodě narozdíl od loňska a tak jsem si oddychul...MOC!Aktuálně 805 tis.km.,společných 713 tis.km.Teda já tu práci žeru!!! *in love*

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Actros

Příspěvek od scout76 »

problém je u el.uzávěrek. Nateče tam bahýnko a vyhnije to,ale nijak tomu nejde zabránit. Snad jedině kdyby to bylo mechanický. To,že vypoštíme vodu s bahýnkem není daný tím,že by srali na údržbu,ale tím,že to auto dělá v prostředí,kde tomu nejde zabránit. Vejdě to toliko nevadí,ale taky umře. Rozebírat to a čistit několikrát týdně prostě nejde. My jsme MANa prodávali a měl nějakých 865 a pořád kadlal jako když jsme ho koupili. prodali jsme ho víceméně kvůli nosnosti a protože malá kontejnerka byla nutnost.

sněhulák
legenda hvězd
Příspěvky: 2773
Registrován: pát 01.08.2008, 19:11
Auto: PKW und LKW
Bydliště: West Brnou

Re: Actros

Příspěvek od sněhulák »

Nech si poradit od fikuse. Koupíš Tatraktor, odblokuješ omezovač rychlosti, na značky to přihlásíš v Papui Nové Guinei na mrtvýho brazilskýho faráře, za volant posadíš moldavskýho řidiče a "Pome Žilina" :D

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Actros

Příspěvek od scout76 »

Docela nad tím zvažuju. Možná budeme dělat příští dva roky v Brně a okolí,tak budeme potřebovat nějakou Tatru s rukou a drapákem,ale ideálně pracovní stroj :D .

dako5
legenda hvězd
Příspěvky: 3776
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:11
Auto: W210,S210,S124,MAN
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Věk: 52

Re: Actros

Příspěvek od dako5 »

scout76 píše:Docela nad tím zvažuju. Možná budeme dělat příští dva roky v Brně a okolí,tak budeme potřebovat nějakou Tatru s rukou a drapákem,ale ideálně pracovní stroj :D .
Tak to musím říct šéfovi že budeš potřebovat řidiče na novu tatru a dávaš 2000 éček plat+služební auto na dojíždění a já zatím vyhrávám výběrový řízení... :D :D :D

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Actros

Příspěvek od scout76 »

To bude Tatra po repasi a pořádná 6x6,aby to potrhalo ten novej koberec na D1. A 2000€ platí Jungemanovi. Tady na to firmy zatím nemají díky nenažranýmu státu,kterýmu na odvodech odteče pěknej balík :( .

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Actros

Příspěvek od Přemek Doležal »

jsem byl s MANem na stk,otevřeli se vrata a tam sokolík"dneska veterány neděláme"...
Minulej tejden jsem svěřil do rukou STK mojeho Votroka C 220 CDi, 98, 400.000km
Při převzetí hlásili : velice dobrý !
prej Vetrán. *in love*

dako5
legenda hvězd
Příspěvky: 3776
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:11
Auto: W210,S210,S124,MAN
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Věk: 52

Re: Actros

Příspěvek od dako5 »

Přemek Doležal píše:jsem byl s MANem na stk,otevřeli se vrata a tam sokolík"dneska veterány neděláme"...
Minulej tejden jsem svěřil do rukou STK mojeho Votroka C 220 CDi, 98, 400.000km
Při převzetí hlásili : velice dobrý !
prej Vetrán. *in love*
U náklad´áku je to trošku jiný...rok 2000 a starej německej"dyzajn"
Odpovědět