Poděl

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
metius
hvězdička
Příspěvky: 156
Registrován: pát 01.08.2008, 7:37
Auto: W123 240D
Bydliště: ustecký
Věk: 43

Poděl

Příspěvek od metius »

Ahoj, stala se mi taková věc. Nechal jsem udělat rozvody na autě - ne mercedes. Pánu zaplatil, přijel domu a zjistil jsem, že na auto nebylo sáhnuto - mam udělané fotky, pán mi tvrdí, že udělal a fotky pošle - už zarážející, taky si děláte fotky své práce? Fotky pak tedy pán poslal, bylo hned vidět, že je to někde stažené z netu, nelenil jsem a na youtube jsem našel video odkud fotky vystříhal a poslal. Znáte někdo jak na takového člověka? Celou konverzaci mám také uloženou. Díky

stukafan
hvězdička
Příspěvky: 371
Registrován: sob 09.01.2010, 20:45
Auto: Mlok třistadváca béňo a jak já ho žeru..
Bydliště: Benešov
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Re: Poděl

Příspěvek od stukafan »

no, pokud je to takhle, tak je to podvodník . Předpokládám, že není tady odsud???

Autor tématu
metius
hvězdička
Příspěvky: 156
Registrován: pát 01.08.2008, 7:37
Auto: W123 240D
Bydliště: ustecký
Věk: 43

Re: Poděl

Příspěvek od metius »

nejspíš ne, ale jak z něho vybouchat peníze zpět.

Kuba F1
hvězdička
Příspěvky: 327
Registrován: stř 06.08.2008, 9:08
Auto: W123 240D, W140 600SE
Bydliště: Praha 5

Re: Poděl

Příspěvek od Kuba F1 »

metius píše:nejspíš ne, ale jak z něho vybouchat peníze zpět.
Možná by ses mohl inspirovat příběhem mého známého, který má malou dílnu a přivydělává si tím: Před nějakou dobou k nemu přijel borec, že chce vyměnit rozvody na nějakém VW, už nevim co to přesně bylo. A že rozvody má svoje, které si někde koupil a jde mu jen o výměnu. Součástí té sady nebyly štefty na vodící kladky. Upozornil ho na to, že by se to mělo vyměnit taky, ale ten zákazník si to nepřál. Nechal tedy původní. No a co se nestalo, ujel na nich asi 2kkm a potkalo se to, protože se utrhnul jeden ten šteft. Následovala tahanice, kdo za to může, že ty štefty chtěl nechat původní a byl upozorněn, atd... Zákazník mu začal vyhrožovat napráskáním na finančák, kvůli neofiko podnikání a nevystavování dokladu. Nakonec mu škodu nahradil, aby neměl oplétačky a nikdo se po něm nevozil a dobře si zapamatoval, že z přivezených dílů cizími lidmi se servis nedělá. Jeho nevýhoda je, že je to slušnej a šikovnej kluk a ne vychcanec.
Pokud ten podvodník, který tě podělal s těmi rozvody podniká podobným neofiko způsobem, zkus ho taky namotivovat finančákem, živnostenským úřadem a podobně, co tě napadne. Třeba to zabere.

Autor tématu
metius
hvězdička
Příspěvky: 156
Registrován: pát 01.08.2008, 7:37
Auto: W123 240D
Bydliště: ustecký
Věk: 43

Re: Poděl

Příspěvek od metius »

No to budu brát jako poslední variantu. Poslední dobou zjištuju ač je to blbý, tak si fakt nechávat papír na všechno a v nejlepším případě starý díly chtít zpět. Člověk se snaží věřit, jelikož jsem tam nebyl poprvé a vše bylo vždy oká, tak kdo by to čekal. Ale díky za inspiraci.

jose
hvězdička
Příspěvky: 217
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:07
Auto: W123 240D 1982
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poděl

Příspěvek od jose »

Hele na hrubej pytel hrubá záplata. Na nějaký soudní tahanice tohle asi nebude, ale šel bych na policii to sepsat. Oni s tím nic neudělají, jen se sepíše oznámení a pána možná požádají o vysvětlení.
Za měsíc Ti přijde modrá obálka a řeknou, že to odkládají nebo že si to máš vyřešit běžným soudním sporem.

Kámoš kdysi koupil od takovýho chytráka na aukru světlo na W211 asi za 5 tisíc. A místo novýho přišlo nějaký starý. Šel na policajty, tam ho v podstatě poslali do prčic :-) ...ale byl tam, pak volá pánovi: Došlo starý světlo, byl sem to nahlásit na policajtech a najednou šlo všechno krásně. Starý světlo údajně balil nějakej učedník omylem, pán dovezl nový osobně velmi rychle a byli zase kamarádi.

Tyhle lidi trošku počítaj s tím, že se neudělá nic. Ale mě se v tomhle víc líbí Izraelskej způsob...ty jsi na mě nehodný, já alespoň zkusím bejt taky.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Poděl

Příspěvek od fíkus »

U olejů běžná praxe - mění se jen filtr, v lepším případě odpustí třetinu/půlku starého. 008

Jinak fotky práce dělám, zákazníci je chtějí a já taky.

dako5
legenda hvězd
Příspěvky: 3776
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:11
Auto: W210,S210,S124,MAN
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Věk: 52

Re: Poděl

Příspěvek od dako5 »

Snažím se být vždy u opravy i když se to nelíbí!V MANu jsou zvyklý a už to snad ani neřeší a :stern: je to problém a pořád hledám v okolí někoho solidního.Zatím jsem nucen poslouchat debilní řečičky a v případě opravy(ne servisu typu výměna oleje)blbý řeči.To mě dost točí a až mi jednou"bouchnou saze"bude průser!

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Poděl

Příspěvek od popelnice »

To je ujety :D me treba lidi u auta nevadej kdyz jim na tom neco delam :) a chytrolin dostane naradi a muze se předvést 007

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Poděl

Příspěvek od scout76 »

Po jistých zkušenostech jsem dal na radu moudřejších a servisujeme v SRN. Konkrétně u náklaďáků je to potřeba. Značkové servisy v ČR ať osobních nebo nákladních aut jsou plné vypíčů,kteří umí jen vomrdy. Existují vyjímky,kde mají slušné jednání a umíopravit (Scania Plzeň *thumbs up* ),ale třeba :stern: +MAN v K.Varech nebo Scania v Chebu jsou banda zmrdů co dají člověku do palice a opravy probíhají stylem ppkus -omyl. Stejně je to v :stern: na Chodově.

Kaskadér
hvězda
Příspěvky: 1122
Registrován: stř 10.02.2010, 20:59
Auto: Folcvágen

Re: Poděl

Příspěvek od Kaskadér »

S tím olejem to dělají v autorizácích běžně, s dalšíma dílama taky. Nebudu jmenovat, ale jde o autorizáky v Brně. Octavia II-doporučili výměnu brzd. Na faktuře kotouče, desky, brzdovka, práce.... Skutečnost-na autě očištěný brzdy, všechny nový díly u mechanika v kufru a odpoledne u něj v garáži, kde provádí "servis". O tomhle bych mohl psát hodiny a hodiny. Auto je potřeba dát někomu, o jehož práci není pochyb, ale i tak ho sem tam zkontrolovat. *thumbs up*

btw. co jezdím do autorizáku s novou hondou, nemají problém s tím, když chci bejt u všeho-mechanik mi ukazuje co dělá, proč a ještě stihneme pokecat o všem možným.

dako5
legenda hvězd
Příspěvky: 3776
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:11
Auto: W210,S210,S124,MAN
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Věk: 52

Re: Poděl

Příspěvek od dako5 »

popelnice píše:To je ujety :D me treba lidi u auta nevadej kdyz jim na tom neco delam :) a chytrolin dostane naradi a muze se předvést 007
Nekecám mu do toho a když potřebuje tak mu pomůžu.Nářadí nepotřebuju-on za to dostává peníze a chci vidět že mi dělá na autě vše co se fakturuje a co platím.V MANu když něco dělá,tak jdu klidně spát nebo čučet na tel.ale chodím se dívat co je rozdělaný a co se tam opravdu dává.S mechanikama si tykám a pokecáme o všem možným.Když tam nejsem a je problém,tak si mě zavolají a ukážou co a jak a navrhnou řešení.Legendární věta:"kdy dostaneš nový auto?...i když to by se ti s.alo víc než tohle"mě baví @= .Obecně nesnáším když mi jakýkoli řemeslník nejdřív začne tlačit do hlavy kolik to má problémů...Nebo ymslíš že výměna oleje na masařce 300D je obrovský problém a pakárna abych poslouchal blbý řeči?

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Poděl

Příspěvek od adam w140 »

Fakt krasny ale snad uplne nejhorsi je to bonzactvi. Asi jsem jinej ale nechal jsem se vobrat = jsem blbec ja. U rozvodu to sice neni videt ale treba ty stary by se meli nekde poflakovat. Na co fotky a sracky resit pak kdyz to jde hned pri prevzeti. Zrovna v patek jsem resil podobny hovno vymena 2 prahu (jen venkovni plech) a zamasteni cernidlem asi vosk za 17 v garazi u vidli je na me hodne. Cena stoupala 10 pak 15,16,17 no zhodnotil jsem ze klucina chce taky z neceho zit a penize maji cim dal mensi hodnotu a jako mechanik v mercedesu si potrebuje prilepsit. Byl jsem rad ze tahle popelnice neni moje asi bych to sesrotoval.

stukafan
hvězdička
Příspěvky: 371
Registrován: sob 09.01.2010, 20:45
Auto: Mlok třistadváca béňo a jak já ho žeru..
Bydliště: Benešov
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Re: Poděl

Příspěvek od stukafan »

adam w140 píše:Fakt krasny ale snad uplne nejhorsi je to bonzactvi. Asi jsem jinej ale nechal jsem se vobrat = jsem blbec ja. U rozvodu to sice neni videt ale treba ty stary by se meli nekde poflakovat. Na co fotky a sracky resit pak kdyz to jde hned pri prevzeti. Zrovna v patek jsem resil podobny hovno vymena 2 prahu (jen venkovni plech) a zamasteni cernidlem asi vosk za 17 v garazi u vidli je na me hodne. Cena stoupala 10 pak 15,16,17 no zhodnotil jsem ze klucina chce taky z neceho zit a penize maji cim dal mensi hodnotu a jako mechanik v mercedesu si potrebuje prilepsit. Byl jsem rad ze tahle popelnice neni moje asi bych to sesrotoval.
V tomhle jsem určitě jinej než Ty - jestliže nerozumim servisu aut, na tu službu si někoho najmu a zaplatím mu to a on to neudělá, tak jaký, že jsem blbec já, když jsem se nechal obrat?
Proč by se měli zloději a podvodníci omlouvat přístupem " holt jsem se nechal přechytračit"??
To přeci nemůžeš myslet vážně

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Poděl

Příspěvek od Přemek Doležal »

popelnice píše:To je ujety :D me treba lidi u auta nevadej kdyz jim na tom neco delam :) a chytrolin dostane naradi a muze se předvést 007
Tohle nesnesu : Pane, táhněte do prdele, až to bude hotový, zavolám.
Obdivuju Dana Žáka, ....v tomhle je on Boží člověk. Nechápu.
:-!
Odpovědět