Vozik za kolo, inline - kocarek

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Vozik za kolo, inline - kocarek

Příspěvek od adam w140 »

Dotaz na ty kteri maji deti a radi s nimi rekreacne ci jakkoliv sportuji. Schanime kombinaci na volny cas, ktera nam umozni s malym miminkem jet na kole, na bruslich, na vylety do lesa a poslouzi i jako kocarek. Nechci ale vyndat 30 nebo 40t nebo jeste hur 20 za pouzity. Zname thule, croozer. Piste zkusenosti.
Pro rejpaly: nee fakt na silnici ne zabit si dite nehodlam.

chodac
hvězdička
Příspěvky: 282
Registrován: ned 03.08.2008, 21:43
Auto: S204 200 CDI, 124 230 CE, 1/2 w203 200K,
Věk: 51

Re: Vozik za kolo, inline - kocarek

Příspěvek od chodac »

Schanim totez

Autor tématu
adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Vozik za kolo, inline - kocarek

Příspěvek od adam w140 »

Objevil jsem neco co odpovida a je asi za 4t. Zrejme z polska ale nevim jestli to nebude kram

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Vozik za kolo, inline - kocarek

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Na internetu toho najdeš spoustu v různých cen. relacích.Ale já bych své dítě v sebelepším kočárku za kolo nepřipřáhl.Mohl bych Ti vyjmenovat úrazy dětí i rodičů spojené s touto aktivitou,od otřesu po vážné poškození mozku,zlomeniny atd.Všichni se jeli projet do přírody.Určitě to nechtěli,byli snad i opatrní,ale...............
Zvaž to,riziko je značné,těchto úrazů přibývá,jen se o nich nepíše.

Autor tématu
adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Vozik za kolo, inline - kocarek

Příspěvek od adam w140 »

Rizika si jsem vedom ovsem cely zivot je vlastne riziko a u miminka je v kocarku miminkovnik kde je bezpecnostnimi pasy prikurtovano a v pripade nehody to odnese konstrukce. Me se ale daleko vic libi myslenka klasicke autosedacky ktera ma bezpecnost uplne jinde.
Posledni vec- bude to na jednu sezonu dale jezdime v sedacce na kole

viano
hvězda
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 23.09.2008, 18:29
Auto: šrot

Re: Vozik za kolo, inline - kocarek

Příspěvek od viano »

já ti to taky nechci rozmlouvat, ale souhlasím s LL, neudělal bych to, rizika jsou značná, lepší je první rok života se věnovat procházkám s kočárkem do kterého koukáte

tomaso
kometa
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv 31.07.2008, 22:20
Auto: W124/300CE-24V, W126/500SE a 3x koncern
Bydliště: Zlín - otec měst
Věk: 39
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozik za kolo, inline - kocarek

Příspěvek od tomaso »

Já bych do toho nešel...magory co s tím vyrazí na cestu bych buď zavřel, nebo poslal do blázince.
Na cyklostezku tomu rozumím, ale při dnešním provozu na nich bych do toho prostě nešel, děcka mi jezdí na kole od 4 let, na bruslích od 5-ti bez nějakých zásadních pádů.

Mikesh
hvězdička
Příspěvky: 197
Registrován: sob 07.05.2011, 20:00
Auto: W126 500SE

Re: Vozik za kolo, inline - kocarek

Příspěvek od Mikesh »

Souhlas, je to nebezpečná a dost nepraktická věc. Ale spíš než o dítě (které je ve vozíku většinou velmi dobře chráněno, navíc se mu může pomoci i vylepšeným rámem a sedačkou) bych se bál možná více o sebe, protože jakmile se přívěs o něco chytí, tak letíš dolů. A věř, že z nehod na kolech bývají někdy i horší zranění než v autě.

sa.P
hvězdička
Příspěvky: 58
Registrován: ned 21.09.2008, 12:49
Auto: w123 300TDT

Re: Vozik za kolo, inline - kocarek

Příspěvek od sa.P »

My to máme a bez problémů s tím jedu kamkoliv. Je teda fakt,že na silnici ne,bojím se velkého provozu a magorů na něm. Ale dá se to použít i jako kočár a i k bruslím to jde. Nějakých zranění bych se nebál, to by člověk a hlavně dítě nesměl vylézt na ulici.

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Vozik za kolo, inline - kocarek

Příspěvek od trojan »

Na bruslích jsem toho s holkama najezdil stovky kilometrů :) za kolo si to může dát jen magor 8) kupoval jsem teda použitou věc- česká výroba a po dvou letech se to za stejnou cenu prodalo dál :)

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: Vozik za kolo, inline - kocarek

Příspěvek od trojan »

Jinak se mi hned vybavila scéna z obecný školy. Hlidaš ségru? Hlídám ! A jezdíš si ? Jezdím ..... *jokingly*

Džejár
legenda hvězd
Příspěvky: 3104
Registrován: pon 26.01.2009, 21:08
Auto: Iveco daily 35S12
Bydliště: Brno

Re: Vozik za kolo, inline - kocarek

Příspěvek od Džejár »

Já to nikomu nezakazuju, každej je strůjce svýho štěstí sám, ale přijde mi to jako se vybodnout na ty děti. Stejně jako maminy, jdou k přechodu nebo k silnici, že ji překrosujou a jako první to nepřehledné situace strčí kočárek a pak teprve vejdou ony... :-[

Autor tématu
adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Vozik za kolo, inline - kocarek

Příspěvek od adam w140 »

Jak je psano vyse dite je chraneno mnohem lepe nez v klasickem kocarku a silnici to nikdy neuvidi. Nejvic bude cesta lesem nebo podel vody + nejaky turisticky zajimavy cile a hlavne fakt nemuzu to kosit rychle dcerka v 5 ti nepojede rychle za dalsi pro psa je optimalni tak 15 vic je blbost. No jinak z nehod v mercedesu jsou taky hodne osklivy zraneni a vzhledem k tomu ze jezdime i na vodu a na hory tak se jeste muze utopit nebo rozstipat o strom a co teprve lavina??!! Nebezpeci je na kazdym rohu a kdyz dite vyleze ven je to potencialni pruser vzdy napriklad dnes se rozsipala na bruslich to je riziko vyrazne vetsi a tak bude lepsi kynout doma a ve 30 se ucit prvni kroky?

Dotaz byl puvodne myslen konkretne na tu kterou znacku, model voziku a zkusenosti tech co to znaji kazdopadne i tak dekuji za postrehy.

Vychazky mame samozrejme taky radi dokonce zitra jedeme ale akcni radius se omezuje a kdyz se naplanuje neco delsiho je daleko vetsi pohoda se svest na kole. Na kolo mame sedacku ale ne tu co dite kouka na prdel ale tu co je v predu ale to bude na rade pristi rok.

Jo jeste teda pokud nekde zadrhnu a stahne me to na zem tak si rozbiju hubu a to je vlastne dobre protoze nesikovny musi pryc.

AndréW115
hvězda
Příspěvky: 1383
Registrován: pát 01.08.2008, 10:15
Věk: 104

Re: Vozik za kolo, inline - kocarek

Příspěvek od AndréW115 »

Já jsem toho taky odpůrce, ale nejde mě ani tak o bezpečnost, jako spíš o odložení dítěte do nějaký krabice, kde s ním nemáš kontakt, navíc pak dýchá ten zvířený prach od zadního kola. Mě to přijde za kolo jako blbost, ještě tak možná k bruslím. Lepší sedačku za sebe. Ale!-dle mých informací se do toho vozejku v pohodě vejdou dvě basy piv .... :x :D

Autor tématu
adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Vozik za kolo, inline - kocarek

Příspěvek od adam w140 »

No tak ja mam tak veliky vykon ze od meho zadniho kola to moc virit nebude. 2 basy nevypiju tak s jednou basou by se tam mohlo maly dite vejit.
Odpovědět