nářadí pro opravu el.svazku

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
Juan
hvězdička
Příspěvky: 74
Registrován: sob 16.08.2008, 8:23
Auto: W 123 T
Bydliště: Praha-Východ
Kontaktovat uživatele:

nářadí pro opravu el.svazku

Příspěvek od Juan »

Ahoj, potřebuju opravit svazek motoru na bouraným autě, jsou tam na výměnu i nějaké konektory, proto bych rád informaci zda je použitelná tato sada:

https://www.autokelly.cz/Product/GV-VS9 ... 2;40135435

Nebo nějaký jiný tip na koupi?

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: nářadí pro opravu el.svazku

Příspěvek od Přemek Doležal »

Není to tak jednoduchý, jak si myslíš.
Je to taky o nových konektorech, pinech, spojkách, smršťovačkách, a kleštích na nonektrory,
atd atd. Pokud jsi nikdy nic podobnýho nedělal, nepoštěj se do toho. *stop*
Kdybys viděl výbavu člověka, co vyrábí el.svazky, vyvrátil by ses ze schodů.
Tu jeho výbavu musí někdo zaplatit, takže výroba tohoto metrového svazku stála bez papíru 14.000,-. Origo motorkovou elektriku kvůli štekrům jsem mu dodal !!! @=
http://img30.rajce.idnes.cz/d3002/14/14 ... .jpg?ver=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Brabus63
vycházející hvězda
Příspěvky: 930
Registrován: ned 13.03.2011, 9:32
Auto: MB C32AMG, W124 250D, Viano
Bydliště: Praha

Re: nářadí pro opravu el.svazku

Příspěvek od Brabus63 »

Jde o to co to je za auto a jak na to pospícháš. Na W124 to nepotřebuješ. Na ebay nebo aliexpresu to vyjde daleko levněji. Kleště na piny potřebuješ. Piny nejsou také levné. A pak zručnost a trpělivost.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Autor tématu
Juan
hvězdička
Příspěvky: 74
Registrován: sob 16.08.2008, 8:23
Auto: W 123 T
Bydliště: Praha-Východ
Kontaktovat uživatele:

Re: nářadí pro opravu el.svazku

Příspěvek od Juan »

díky za tip, už jsem to objednal, tak uvidím jestli to s tím půjde. Piny a konektory koupím, cenu znám, krimpovací kleště mám možnost si půjčit.

rudy320e&a140
hvězda
Příspěvky: 1745
Registrován: úte 29.07.2008, 16:40
Auto: Mercedes Benz W124, WVPOLO,Tozota, FelíciaLX
Bydliště: Jarok
Věk: 60
Kontaktovat uživatele:

Re: nářadí pro opravu el.svazku

Příspěvek od rudy320e&a140 »

Přemek Doležal píše:Není to tak jednoduchý, jak si myslíš.
Je to taky o nových konektorech, pinech, spojkách, smršťovačkách, a kleštích na nonektrory,
atd atd. Pokud jsi nikdy nic podobnýho nedělal, nepoštěj se do toho. *stop*
Kdybys viděl výbavu člověka, co vyrábí el.svazky, vyvrátil by ses ze schodů.
Tu jeho výbavu musí někdo zaplatit, takže výroba tohoto metrového svazku stála bez papíru 14.000,-. Origo motorkovou elektriku kvůli štekrům jsem mu dodal !!! @=
http://img30.rajce.idnes.cz/d3002/14/14 ... .jpg?ver=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Mas absolutní pravdu Premku, i když už mne celkem vadí pořad s Tebou souhlasit, ale,...delal jsem to, tedy presneji recceno "Pokousel sem se to delat" , a to s komplet profi naradím o nerátaje poctu vselijakých stavidel a pod, udelal jsem akorát svazek k civkám a pak jsem si radeji za cca 980€ koupil kompetní , novy svazek. Chci tím rict, že pokud ma Juan dostatek casu a trpelivosti, a je teda v tomhle ohledu zdatnej(bo jedna chyba a průser!) , tak je možné že to udelá.

To Juan: Preji hodne zdaru, a nenech se odradit, taky jsem byl tvrdohlavej ]:-> a neustupnej. *thumbs up*

K2
vycházející hvězda
Příspěvky: 992
Registrován: úte 12.08.2008, 16:09
Věk: 50

Re: nářadí pro opravu el.svazku

Příspěvek od K2 »

teda čumím kolik to dnes stojí nechat udělat, když jsem odešel z Delphi měl jsem možnost vzít si jeden board na kterém se dělala kabeláž na jakékoliv auto a já to nechtěl, protože jsem to neměl kam dát, neb byl hovadsky obrovskej 009 dneska by mě to asi královsky uživilo...

rudy320e&a140
hvězda
Příspěvky: 1745
Registrován: úte 29.07.2008, 16:40
Auto: Mercedes Benz W124, WVPOLO,Tozota, FelíciaLX
Bydliště: Jarok
Věk: 60
Kontaktovat uživatele:

Re: nářadí pro opravu el.svazku

Příspěvek od rudy320e&a140 »

K2 píše:teda čumím kolik to dnes stojí nechat udělat, když jsem odešel z Delphi měl jsem možnost vzít si jeden board na kterém se dělala kabeláž na jakékoliv auto a já to nechtěl, protože jsem to neměl kam dát, neb byl hovadsky obrovskej 009 dneska by mě to asi královsky uživilo...
Jj. *thumbs up*

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6238
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: nářadí pro opravu el.svazku

Příspěvek od Merc124 »

no, vono jde o to, že některý konektory jsou třeba nerozebiratelný a pak už je jediná možnost je koupit u MB vč. kabelu, jde většinou o konektor pro váhu vzduchu u W124 a pak třeba konektory pro snímače vačky, kliky apod. kde jsou stíněné kabely.

rudy320e&a140
hvězda
Příspěvky: 1745
Registrován: úte 29.07.2008, 16:40
Auto: Mercedes Benz W124, WVPOLO,Tozota, FelíciaLX
Bydliště: Jarok
Věk: 60
Kontaktovat uživatele:

Re: nářadí pro opravu el.svazku

Příspěvek od rudy320e&a140 »

Merc124 píše:no, vono jde o to, že některý konektory jsou třeba nerozebiratelný a pak už je jediná možnost je koupit u MB vč. kabelu, jde většinou o konektor pro váhu vzduchu u W124 a pak třeba konektory pro snímače vačky, kliky apod. kde jsou stíněné kabely.
Asi tak! *thumbs up*

rudy320e&a140
hvězda
Příspěvky: 1745
Registrován: úte 29.07.2008, 16:40
Auto: Mercedes Benz W124, WVPOLO,Tozota, FelíciaLX
Bydliště: Jarok
Věk: 60
Kontaktovat uživatele:

Re: nářadí pro opravu el.svazku

Příspěvek od rudy320e&a140 »

rudy320e&a140 píše:
Přemek Doležal píše:Není to tak jednoduchý, jak si myslíš.
Je to taky o nových konektorech, pinech, spojkách, smršťovačkách, a kleštích na nonektrory,
atd atd. Pokud jsi nikdy nic podobnýho nedělal, nepoštěj se do toho. *stop*
Kdybys viděl výbavu člověka, co vyrábí el.svazky, vyvrátil by ses ze schodů.
Tu jeho výbavu musí někdo zaplatit, takže výroba tohoto metrového svazku stála bez papíru 14.000,-. Origo motorkovou elektriku kvůli štekrům jsem mu dodal !!! @=
http://img30.rajce.idnes.cz/d3002/14/14 ... .jpg?ver=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Mas absolutní pravdu Premku, i když už mne celkem vadí pořad s Tebou souhlasit, ale,...delal jsem to, tedy presneji recceno "Pokousel sem se to delat" , a to s komplet profi naradím o nerátaje poctu vselijakých stavidel a pod, udelal jsem akorát svazek k civkám a pak jsem si radeji za cca 980€ koupil kompetní , novy svazek. Chci tím rict, že pokud ma Juan dostatek casu a trpelivosti, a je teda v tomhle ohledu zdatnej(bo jedna chyba a průser!) , tak je možné že to udelá.

To Juan: Preji hodne zdaru, a nenech se odradit, taky jsem byl tvrdohlavej ]:-> a neustupnej. *thumbs up*
Jo, a jeste musím dodat, co sem nerekl, ze mám takřka neomezenej pristup = zadrmiko, k ruznejm pinům a svorkám a kdovi co jeste. Už to ani neupratuju , valí se to kdekoliv v dílně. 8) Juro máš to taky tak? :-/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět