Další zdanění starých aut?

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Další zdanění starých aut?

Příspěvek od kejb »

V aktuálním čísle světa motorů je článek o zdanění starých aut.
Není to nic novýho a převratnýho ale jakmile se to dostává do mainstreamu, nebral bych to na lehkou váhu... :)

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Další zdanění starých aut?

Příspěvek od fíkus »

Zrovna jsme to probírali... z motoristů si stát dělá dojnou krávu. A ještě lžou že jde o ekologii.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Další zdanění starých aut?

Příspěvek od fíkus »

Taky by měli ještě zakázat cigarety, protože ty zabijí ročně na světě násobně více lidí než auta. Jenže - cigára lidi nepotřebujou k životu, auta jo. Je to svinstvo. Ne ani tím že to možná zavedou ale tím jak to vysvětlujou. Jde o prachy, o nic jinýho. Jenže kdyby řekli že jde o rozhýbání kšeftu s novými vozy tak by to nemělo takový efekt.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Další zdanění starých aut?

Příspěvek od fíkus »

Řeší se to pořád a evidentně nám to nevadí. Při pohledu na Hrad a na předsedu vlády se nedivím.

https://www.autorevue.cz/urady-na-ekolo ... pro-euro-3" onclick="window.open(this.href);return false;

Mikesh
hvězdička
Příspěvky: 197
Registrován: sob 07.05.2011, 20:00
Auto: W126 500SE

Re: Další zdanění starých aut?

Příspěvek od Mikesh »

Tak co? Kdy bude stávka majitelů starých aut v taxikářském stylu? Ucpeme a zamoříme Prahu? :D Ti šašci už musí poznat, že si nejde dělat z občanů prdel věčně, jako by jim nestačila eko daň... co je moc, to je příliš. Teď bych jim fakt přál, aby lidi houfně začali jezdit bez papírů, pojistky a značek úplně ! Kdo chce moc, nemá nic. Každé zdanění a každá regulace musí mít rozumnou míru a být proporcionální.

K2
vycházející hvězda
Příspěvky: 992
Registrován: úte 12.08.2008, 16:09
Věk: 50

Re: Další zdanění starých aut?

Příspěvek od K2 »

to je z toho, že lidi nechodí k volbám...tyhle kraviny vymýšlí stále stejná sorta lidí a stejná sorta politiků na to slyší - stačí aby jen odtud začal každý uživatel dvakrát měsíčně psát poslancům rozhořčený email, co je to kravinu a něco by se začalo dít - kdo nekřičí, nebude vyslyšen - stačí si vzít příklad ze 4% lobby co všechno svým křikem vydupali a jsou to teplí bratři a sestry. Nějaká nátlakovka na ulici k ničemu nepovede, ale nekonečný otravování politiků jim zasadí do mozečků dojem, že to "lid" chce a sami od sebe budou aktivně koumat jak to řešit - tím se to dostane do médií atd.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Další zdanění starých aut?

Příspěvek od fíkus »

Je to tak, ohledně veteránů jen o chlup času málem prošel nějaký stupidní návrh a když se jistý poslanec dozvěděl o co vlastně jde tak to zamítli resp. pozměnili. Ono ruku na srdce - ryba z moře netuší jak chutná voda v rybníku. Většina lidí staré auto nechce a z toho politik vychází - zřejmě. Nedochází jim, že to není o chtěni ale o nedostatku financí a nebo naopak o neochotě utrácet za opravy nesmyslů u nových aut, v naprosté menšině jsou pak lidé jako já, že jezdí starou plečkou schválně protože nechtějí nové auto. Já bych za peníze co mě stály starý verky měl nový esko.

kolouch
legenda hvězd
Příspěvky: 3464
Registrován: čtv 21.08.2008, 15:21
Auto: modrý,stříbrný,vínový,černý,bílý a 2 zelený
Bydliště: Bihanken - Eichwald

Re: Další zdanění starých aut?

Příspěvek od kolouch »

co se furt strašíte. :D
většina těch, kdo o tom můžou rozhodnout
má peníze i v nějakým tom veteránku.
alespoň ti, co znám. a myslíte si, že
si na sebe sami umotají bič ?

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Další zdanění starých aut?

Příspěvek od fíkus »

Tady nejde o veterány ale o hrobky na běžnej provoz.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Další zdanění starých aut?

Příspěvek od adam w140 »

Jen by me zajimalo jestli jde o placeni silnicni dane jako v italii - vsichni a nebo o silnicni dan aut na podnikani - stavajici stav. To myslim nikde nezaznelo.
Opet mi ale vychazi z toho ze dedek vesnicky s fabii 1,2 euro4 na tom bude dobre a moc toho platit nebude a proto zvoli zase tyhle parchanty.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Další zdanění starých aut?

Příspěvek od scout76 »

Koukám,že se tu Fikus zase vystříkal a myslím,že to byla otázka času kdy s tímto přijdou. V Evropě je to zcela běžní jev,že čím starší auto,tím víc se platí. A auta jsou dnes čistější než třeba před 30/40ti lety. V současným provozu by se nebýt moderních vyfikundací nedalo normálně dýchat. Krásným příkladem jak to bylo na hovno je San Francisco v 70 - tých letech. Myslím,že v "Automobilových válkách" to bylo docela slušně vysvětleno. Docela dobře si pamatuju,jak ještě počátkem 90 - tek jsem se na přechodu pěkně nažral smradu z tehdejších jebek. V roce 02 už bylo ve městech dýchatelněji. Dokonce i Ostrava prokoukla a člověk nemusel chodit plynové masce :D .

sněhulák
legenda hvězd
Příspěvky: 2773
Registrován: pát 01.08.2008, 19:11
Auto: PKW und LKW
Bydliště: West Brnou

Re: Další zdanění starých aut?

Příspěvek od sněhulák »

fíkus píše: Já bych za peníze co mě stály starý verky měl nový esko.
opět zbytečně zasíráš net
..kdyby byla k mání nová W116 tak v ní jezdíš, atd, atd...
všechno už tu bylo 009

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Další zdanění starých aut?

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Asi tak milí provozovatelé vraků,které by podle EU nebo panáčků v naší vládě nepatří na naše silnice.Můžete se vztekat,láteřit nebo nadávat,stejně hov... zmůžete.Uvidíme,co vymyslí.Prodejte to na šrot,kupte něco nového,ekologického,pojezdite (- čas v servisu) zas prodat na šrot a koupit další ekologickou novinku,nějaký hybrid či plně el. stroj.Než se to nabije,tak Vaše partnerka něco nakoupí,nabíjecí stanice se nějak zázrakem vyskytují u nák. středisek,dáte si něco malého,pak kávičku,no není to 80% tak děti na atrakce,to bude stát další kačky,plánovat jízdu dle výskytu nab. stanic.Nebo vyndejte z měšce další grošíky,kupte nálepky na sklo a nechte si starou vránu.Nebo akce,transparenty občanský nesouhlas ? Tak to musíte ohlásit na magistrátu,čekat na povolení a ............................Plácnutí dlaní do rybníka nebo si vážně myslíte,že naši zvolení poslanci a vláda naslouchá potřebám občanů ? Či snad pružně reaguje,odstraňuje nesmyslné,b rání práva občanů,usnadňuje jim život,naslouchá,koná ?

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Další zdanění starých aut?

Příspěvek od fíkus »

scout76 píše:Koukám,že se tu Fikus zase vystříkal a myslím,že to byla otázka času kdy s tímto přijdou. V Evropě je to zcela běžní jev,že čím starší auto,tím víc se platí. A auta jsou dnes čistější než třeba před 30/40ti lety. V současným provozu by se nebýt moderních vyfikundací nedalo normálně dýchat. Krásným příkladem jak to bylo na hovno je San Francisco v 70 - tých letech. Myslím,že v "Automobilových válkách" to bylo docela slušně vysvětleno. Docela dobře si pamatuju,jak ještě počátkem 90 - tek jsem se na přechodu pěkně nažral smradu z tehdejších jebek. V roce 02 už bylo ve městech dýchatelněji. Dokonce i Ostrava prokoukla a člověk nemusel chodit plynové masce :D .
Takže jsi to vlastně ty stříkoune popsal dobře a to tak, že už není důvod nic měnit a ani danit, vzduch je už čistej! Ještě čistší přinese co? Už docela dávno tehdy moderní auto fungovalo v určitých částech Londýna jako pračka vzduchu - ano, sálo špinavější vzduch než díky katu vypustilo.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Další zdanění starých aut?

Příspěvek od fíkus »

sněhulák píše:
fíkus píše: Já bych za peníze co mě stály starý verky měl nový esko.
opět zbytečně zasíráš net
..kdyby byla k mání nová W116 tak v ní jezdíš, atd, atd...
všechno už tu bylo 009
:-* mi prdel.
Odpovědět