Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
konyRF
vycházející hvězda
Příspěvky: 773
Registrován: čtv 08.01.2009, 16:30
Auto: W201 2,0D + W124 300TD + S211 320CDI R6
Bydliště: Bayern - Germany
Věk: 45

Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od konyRF »

Davam to sem jako zajimavost, jak se v DE v prihranici urednici polepsili. Prislo to na adresu majitele vozidla, obycejne, postou. Prestupek spachan 21.02. 2018, dopis prisel 08.03. 2018. Jak muzete sami cist je to cele v ceskem jazyce bez zasadnich chyb.
Kamera byla ridicem zaregistrovana na posledni chvily, nestihl spomalit. Castka je dle meho smesna.
Kdyz ctu hruzostrasne pribehy jinych ucastniku prestupku z jinych zemi EU, prijde mi toto jako velice propracovane,bez jakehokoli opozdeni a dosti levne.

Tak snad se u toho budete alespon trochu bavit.

KonyRF
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) konyRF dne stř 21.03.2018, 20:27, celkem upraveno 1 x.

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od kesu »

Jsou teď aktivní, kolegovi přišly takovýhle výzvy dvě i s 3 měsíčním zákazem řízení. Jedna byla tuším za 115 na 100 za 20 euro a druhá za 147 na 100km/h za 160 euro. K tomu vždy nějakých 28 euro výloh. Oboje dálnice v noci..

Laďa-K
vycházející hvězda
Příspěvky: 504
Registrován: ned 21.09.2008, 12:02
Auto: Mercedes-Benz 350SLC
Bydliště: Šumperk
Věk: 50

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od Laďa-K »

Prý to už umí i vymáhat...

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od Přemek Doležal »

Prostě to zaplatim, a vodchod na párek. Co naděláš.
*drink* @}->--

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od scout76 »

Mě vychytali v u Köln pár km od sebe první byla tuším 25€ a druhá 35€. Zaplatil jsem bez keců.

Kuba F1
hvězdička
Příspěvky: 327
Registrován: stř 06.08.2008, 9:08
Auto: W123 240D, W140 600SE
Bydliště: Praha 5

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od Kuba F1 »

Laďa-K píše:Prý to už umí i vymáhat...
To by mě zajímalo jak, když to není ani doporučeně.

xaler
hvězdička
Příspěvky: 492
Registrován: pát 18.03.2011, 18:21
Auto: W163 ML500
Bydliště: Louny

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od xaler »

Je dobrý, že pošlou fotky. V Čechách si policajti dělají co chtěj. Zajímalo by mě jestli také mají odpovědnost provozovatele a ne řidiče?

m666
hvězda
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:50

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od m666 »

Je tam napsané předpokládaná výše 15EUR. Kde je jistota, že když to uznáš, tak ti nenapaří litr?

Laďa-K
vycházející hvězda
Příspěvky: 504
Registrován: ned 21.09.2008, 12:02
Auto: Mercedes-Benz 350SLC
Bydliště: Šumperk
Věk: 50

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od Laďa-K »

Kuba F1 píše:
Laďa-K píše:Prý to už umí i vymáhat...
To by mě zajímalo jak, když to není ani doporučeně.
Nevím jak ale psal mi borec že u něj to dotáhli až k exekutorovi.

musketyr
vycházející hvězda
Příspěvky: 516
Registrován: pát 08.08.2008, 18:16

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od musketyr »

Laďa-K píše:
Kuba F1 píše:
Laďa-K píše:Prý to už umí i vymáhat...
To by mě zajímalo jak, když to není ani doporučeně.
Nevím jak ale psal mi borec že u něj to dotáhli až k exekutorovi.
Doporučuně ti nic chodit nemusí.To bejvávalo.Pokud ti to tvuj pravník tvrdí, tak ho vyměň. :-$ :-$ :-$

Autor tématu
konyRF
vycházející hvězda
Příspěvky: 773
Registrován: čtv 08.01.2009, 16:30
Auto: W201 2,0D + W124 300TD + S211 320CDI R6
Bydliště: Bayern - Germany
Věk: 45

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od konyRF »

m666 píše:Je tam napsané předpokládaná výše 15EUR. Kde je jistota, že když to uznáš, tak ti nenapaří litr?
Myslim ze je to chyba v prekladu, ale nezajima me to. Zaplatil jsem 15€ a uvidime jestli neco jeste dojde. Tady si snad nekdo na foru mysli ze jsem se cukal zaplatit? V CR bych zaplatil vice.
V cele EU jde jen o penize. Na body se tolik nehraje, dulezite je zaplatit a necukat se.
Jsem platil 3 roky na zpet za posrane parkovani na ulici pred domem v DE kde bydlim 2x po sobe 10€, protoze tam mame debilni znacku na parkovaci kotouce a zapomel jsem si jit pretocit cas. Sel jsem pak za starostou a rikam mu zda je to nutny buzerovat mistni kdyz parkuji pred bydlistem. Dostali to vsichni co byli v rade. Sam uznal ze to vidi jako problem a ze se pokusi na to brat zretel. Asi opravdu neco s tim udelal. Do dnesniho dne nedostal v ulici nikdo zadnou pokutu a kotouce za okno nedava jiz skoro nikdo. Ja si nakonec stejne za 25€/mes. pronajal garaz u baraku, nebot se nedalo v ulici, ani okoli kloudne zaparkovat. Hadat se s mistnima ze jim nejaky Auslender parkuje na miste jsem jiz take nechtel. Takze tak.

KonyRF

Mikesh
hvězdička
Příspěvky: 200
Registrován: sob 07.05.2011, 20:00
Auto: W126 500SE

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od Mikesh »

musketyr píše: Doporučuně ti nic chodit nemusí.To bejvávalo.Pokud ti to tvuj pravník tvrdí, tak ho vyměň. :-$ :-$ :-$
Máš pro svoje tvrzení nějaké odborné právní odůvodnění nebo ti to snad taky tvrdí nějaký “právník”? Od kdy se klasický dopis bez jakéhokoliv trackingu, natož potvrzení o doručení do vlastních rukou dá považovat za rovnocenný doporučenému? Máme snad právě proto doporučené dopisy a jejich deriváty, pro to aby stát mohl komunikovat s adresáty způsobem, aby se nemohli schovávat. Do toho samozřejmě patří i fikce doručení. Jak se může v českém právním řádu brát za relevantní obálka, kterou pošťák může ztratit, může mu jí sežrat pes nebo může vypadnout ze schránky? Naopak si myslím, že dobrý právník na tomhle postaví hodně slušnou obhajobu. To že jsme v systému Ecaris přece neznamená, že se rezignuje na způsoby doručování podle právního řádu.

Druhá věc ale je, že po prvním nedoporučeném dopisu bez odezvy může následovat další a ten už možná doporučeně bude, ideálně s mezinárodní dodejkou. Potom už nezbývá než buď zaplatit a nebo se pustit do sporu. V Německu neznají “správní delikt” v našem slova smyslu, takže tam skutečně provádí dokazování kdo vůz řídil. U snímků z radaru to asi bude pro ně snadnější, pokud jsou jasné...

Ji-rka
vycházející hvězda
Příspěvky: 762
Registrován: ned 21.06.2009, 22:52
Auto: Němčour
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od Ji-rka »

Německej přístup je fajn,to těch 10-20 eur pustíš s radostí.Přeci jen to je sranda pokuta :-)

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1379
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od zaibatsu »

Doporučeně to chodit musí a jestli si myslíš něco jinýho, zaplať jako jitrnice.

příslušná směrnice, článek 15

K tomuto účelu by členské státy měly využít prováděcí postupy obdobné těm, které jsou již pro následné postupy u deliktů přijaty, a to včetně forem, jakými jsou v příslušných případech doporučené zásilky.

Němci mají striktní fikci doručení. Podle nich máš doručeno, ovšem vymáhat to z tebe budou těžko, ve vymáhacím snadno prokážeš, že ti nebylo doručeno.

Jinak samozřejmě jde o výběr prachů a ne bezpečnost.

Martin Košnar
vycházející hvězda
Příspěvky: 918
Registrován: pát 02.09.2011, 13:35
Auto: w210
Bydliště: Děčín - Ústí nad Labem

Re: Pokuta z Německa za překročeni rychlosti v obci...

Příspěvek od Martin Košnar »

Nedávno jsem to řešil u sebe. 37 na třicítce a 15 E. Je tam dovětek ve smyslu, že s tím samozřejmě nemusíš souhlasit a v tom případě se to bude řešit dál. Zaplatil jsem na doporučení bez keců. Je to takové smířlivé řešení pro obě strany. Předpokládám, že v dalším řízení by byla pokuta vyšší. V tom dopise se píše i o následném správním poplatku atd.
Odpovědět