Právě je 19 čer 2018 15:16

Stání v modré zóně výzva k uhrazení pokuty 
Autor Zpráva
hvězda

Odpovědět s citací
Příspěvek Stání v modré zóně výzva k uhrazení pokuty
Pokud je tu nějaký právník, je to primárně pro něj.
Celý minulý rok jsem stál na modré s dodávkou aniž bych uhradil tu absurdní částku, kterou mají osvč platit za to, že svým výrobním prostředkem parkují v místě svého bydliště. Nejde mi o peníze, ale o princip a na nastalou situaci jsem čekal 009
V pátek mi pošta doručila následující dopis od MČ Praha 8 s názvem
"Výzva k uhrazení určené částky provozovateli motorového vozidla"

Jsou v ní vyjmenované paragrafy a citace, ale zajímavá je věta, která zní: Na základě podnětu/oznámení orgánu Městské policie hl.m.Prahy, jako provozovatele reg.značky XXXXXX, s nímž došlo dne XXXXX ke spáchání přestupku, vyzývám k uhrazení částky ve výši XXX Kč.

poté je uvedeno datum den a GPS souřadnice kde se přestupek stal a následuje, že toto bylo pořízeno automatizovaným technickým prostředkem používaným při dohledu na dodržování pravidel parkování v rámci systému zón placeného stání a stání zadokumentováno jako neoprávněné.
Poté neuvěřitelná věta: Přestupek je řádně zdokumentován s kompletní sadou fotodokumentace zachycující lokalitu, kde byl přestupek spáchán, dopravní značení v lokalitě a vozidlo shora uvedené registrační značky. S ohledem na velikost a rozsah fotodokumentace nelze ji zaslat elektronicky a ni v listinné podobě. V případě vašeho zájmu o nahlédnutí do fotodokumentace si prosím sjednejte termín návštěvy na úřadě. Toto nahlédnutí však nemá vliv na povinnost uhradit určenou částku v zákonné lhůtě.

A poté mne opět jen vyzývají abych uhradil XXX a když uhradím do lhůty XXX bude věc bez zkoumání odložena. Když neuhradím, může v uvedené lhůtě Úřadu písemně sdělit údaje o totožnosti řidiče vozidla v době spáchání přestupku. Toto sdělení bude považováno za vysvětlení. Bude-li částka uhrazena po splatnosti úřad peníze vrátí.

Neuhradí-li provozovatel vozidla nejpozději ve shora uvedené lhůtě určenou částku, nebo nesdělí-li úřadu údaje o totožnosti řidiče vozidla, bude úřad pokračovat v šetření přestupku. Nezjistí-li však do 60 dnů ode dne, kdy se o přestupku dozvěděl, skutečnosti odůvodňující zahájení řízení o přestupku proti určité osobě, věc odloží podle paragrafu XXX o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich a zahájí řízení proti provozovateli vozidla.

A o co mi jde: Podle jaké normy může mimo PČR a MP někdo pořizovat důkazy a policie je automaticky považuje za své, dává na jejich základě pokuty a to bez soudního povolení těchto důkazů? Kdyby ta monitorující auta byla státní nebo městská nemám s tím problém, ale jak to dokázala soukromá firma?

24 úno 2018 11:20
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Auto: W124 300 TD, Range Rover '76
Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Stání v modré zóně výzva k uhrazení pokuty
Pokud se nepletu tak monitoring provádějí "lampáři". Tedy Eltodo. Právně to bude asi tak: https://www.eltodo.cz/produkty-a-sluzby ... e-systemy/

Tedy je na to za předem daných podmínek vybraná firma která podléhá kontrole a se záznamy patřičně naloží.

24 úno 2018 12:34
Ohlásit tento příspěvek
legenda hvězd

Auto: W639,W164 320Cdi ,SL 55AMG
Odpovědět s citací
Zaplat tech 600 a nebrec....

24 úno 2018 14:16
Ohlásit tento příspěvek
Profil Zobrazit autorovy stránky
hvězda

Odpovědět s citací
já nebrečím, jen mi vadí, že město platí provize někam do Bulharska...to je ta hnusota, ne těch 300 pokuta a ani 15000 ve správním, které jsem ochoten zaplatit.

24 úno 2018 14:37
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Do Bulharska? :-$ Vždyť Eltodo (všechny "eltoda") mají sídlo v ČR.

24 úno 2018 15:41
Ohlásit tento příspěvek
hvězda

Odpovědět s citací
eltodo sice jo, ale měl bys vidět ty smlouvy co k tomu jsou...

24 úno 2018 15:50
Ohlásit tento příspěvek
kometa

Odpovědět s citací
Počkej, za celý rok stání je pokuta 300?

24 úno 2018 16:22
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Ne, po roce ho poprvé vyhmátli *jokingly*

24 úno 2018 16:33
Ohlásit tento příspěvek
hvězda

Odpovědět s citací
André - ano to auto stálo na místě 11 měsíců, hnulo se jen při čištění, ten kamerový vůz jezdil kolem něj denně...je komické zjistit, jak to vlastně celé divně funguje a hlavně jak se zachází s daty, která se z pohybu espézetek generují...

24 úno 2018 16:37
Ohlásit tento příspěvek
kometa

Odpovědět s citací
=-o =-o Proč já vůl platím ročně tisíce za ofic. parking??!!

24 úno 2018 16:53
Ohlásit tento příspěvek
hvězda

Auto: Zinkovaná 996, shnilé tříkilo, W211 200Cdi
Odpovědět s citací
Tak me uz to taky sere a to jsem rezident. Střídat auta nemožno, auto na firmu nemožné. Kde to sakra jsme?

24 úno 2018 19:45
Ohlásit tento příspěvek
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
král hvězd

Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Odpovědět s citací
V České Zamanovsko-Babišovské republice ! @=

24 úno 2018 21:02
Ohlásit tento příspěvek
hvězdička

Auto: W126 500SE
Odpovědět s citací
Doporučuje se prý dávat přes SPZ něco aby byla nečitelná :D vůz tak nemůže značku rozpoznat

24 úno 2018 21:03
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Jo? Pěkný hovno. Vůz systém zaznamená jako "nejasný" a na místo pošle městapo.

24 úno 2018 21:35
Ohlásit tento příspěvek
vycházející hvězda

Auto: w115 300D US spec a jiné.
Odpovědět s citací
K2: chtěl bych mít Tvoje starosti...

25 úno 2018 10:20
Ohlásit tento příspěvek
hvězda

Odpovědět s citací
Frank - ono to možná jako kravina vypadá, ale je to nevěřitelná levárna na peníze lidí....

25 úno 2018 10:35
Ohlásit tento příspěvek
vycházející hvězda

Auto: Osobní,nákladní,obytné
Odpovědět s citací
Kdyby se jim na to všichni vysrali,jako já nebo Ty,tak by byl od podobných pí..vin pokoj.Jenže bohužel žijeme v zemi předposraných,poslušných zmrdečků...

25 úno 2018 10:59
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Odpovědět s citací
Je vůbec možný sankcionovat auto stojící bez jedné spz?

25 úno 2018 11:15
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Ne. Stání není jízda a na stání opravdu RZ nepotřebuješ. Pokud bude mít auto ručení tak nemusí mít značky ale může stát na veřejném prostranství, maximálně dostaneš výzvu od městapáků aby jsi doložil komu to patří a jestli máš pojistku - tedy úplně bez dozoru bych auto bez RZ nenechával, ovšem dnes je velký problém zlikvidovat vrak u kterého neznají majitele, u nás stojí 2 roky Vectra II, bydlí v ní bezdomovci, značky zmizely, a vrak prý MČ P10 nemůže jen tak zlikvidovat, dřív to šlo lépe. Musí mít ale kartičku v modré zóně, pochopitelně. Monitorovací auto nezjistí RZ a opět na místo pošle městapo - máš kartičku? No problem. Nemáš? Problem.

25 úno 2018 11:25
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
robik4 píše:
Kdyby se jim na to všichni vysrali,jako já nebo Ty,tak by byl od podobných pí..vin pokoj.Jenže bohužel žijeme v zemi předposraných,poslušných zmrdečků...

To sem nesmíš psát takové věci, tady všichni dodržují i to co podle zákona nemusí aby náhodou něco neprovedli, tak neblázni. 009

25 úno 2018 11:31
Ohlásit tento příspěvek
kometa

Odpovědět s citací
Hele Robiku, takže podle tebe jsou vlastně skoro všichni zmrdečkové? Nemyslíš, že to jsou spíš ti, co tyhle vyhlášky vymýšlí? Trochu se zamysli, než tady zase něco vybleješ. Hraješ si na machýrka, v jiným topicu máš nabídku na ekolog. likvidaci vozidel a když člověk chce téhle služby využít, má pocit, jako by jednal s absolventem zvláštní školy....

25 úno 2018 12:27
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Parkovací zóny jsou dobrej fašismus... nepřinesly kromě peněz do kasy pro nás, motoristy, vůbec nic.

25 úno 2018 13:04
Ohlásit tento příspěvek
hvězda

Auto: to obcas tak pribejva, ze uz se to sem nevejde
Odpovědět s citací
AndréW115 píše:
...... má pocit, jako by jednal s absolventem zvláštní školy....

]:-> *jokingly* *jokingly*

25 úno 2018 13:32
Ohlásit tento příspěvek
vycházející hvězda

Auto: Osobní,nákladní,obytné
Odpovědět s citací
AndréW115 píše:
Hele Robiku, takže podle tebe jsou vlastně skoro všichni zmrdečkové? Nemyslíš, že to jsou spíš ti, co tyhle vyhlášky vymýšlí? Trochu se zamysli, než tady zase něco vybleješ. Hraješ si na machýrka, v jiným topicu máš nabídku na ekolog. likvidaci vozidel a když člověk chce téhle služby využít, má pocit, jako by jednal s absolventem zvláštní školy....

My jsme spolu o něčem jednali ? Já měl dojem,že jsem se ti zapomněl ozvat,za což jsem se ti omluvil,takže zhluboka dýchej a take it easy,bb 😉☺Jinak je tu dost jiných,kteří byli spokojeni.Takže ještě jednou pardon,mistře.😁

25 úno 2018 14:10
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
Většina tohoto a podobného svinstva se děje právě proto, že lidi si ochotně nechají kálet na hlavu. A je to v mnoha oblastech. Proč se u nás pod cedulkou I.jakost prodává ohavné ovoce a zelenina? Já jdu vždycky na informace, donesu pár kousků a ptám se, jestli to stihnou uklidit dříve než přijde SZPI. A lidi se v tom ochotně přehrabují.

Taky při reklamaci vždy musím vysvětlovat, že já rozhodně nebudu platit cestu a čas, který je potřeba k tomu, abych zmetek někam donesl. Vždycky slyším: vy jste první, kdo chce zaplatit cestu. A co mě to zajímá, že jsou lidi pitomci? Pošlete si pro to PPL a zrovna mi nechejte dovézt druhý přístroj - no, my nepůjčujeme - tak když máte dost peněz na to, abyste mi zaplatili nájem, pak jo.. Reklamace bývá pak velmi rychle vyřešena..

Podotýkám, že když někdo reklamuje u mne, ihned zboží měním nebo vracím prachy, nic nezkoumám. Moji zákazníci jsou obchody a x krát byla reklamace očividně neoprávněná, i tak neřeším, měním. Vyplatí se to.

Bohužel obecně se vyplácí ojebávání lidí, protože si to nechají líbit.

Já sám to ale nezměním a proto mám vztek na lidi, kteří si vše nechají líbit. Nekoupím kvůli nim zmrzku se smetanou, ale jen s rostlinným tukem, právě kvůli nim mohou politici dělat všechna svá svinstva, kvůli nim mají všichni hajzli volné pole.

25 úno 2018 15:50
Ohlásit tento příspěvek
hvězda

Auto: 123 250,300D,w201 2.6 Sportline,250D,w124 250D
Odpovědět s citací
Hoši vy máte starosti *jokingly* *jokingly* *jokingly*

25 úno 2018 17:04
Ohlásit tento příspěvek
hvězdička

Auto: 124
Odpovědět s citací
Eltodo sice je jako provozovatel monitor vozů,ve skutečnosti to pro ně dělá jiná firma sídlící v Praze 10-Hostivaři,dělám pro ně tak to vím.A nebojte se protože v současné době kdy tyhle autíčka mají na starost Prahy 1,2,3,5,6,7,8,tak jih jezdí ,,6,,-slovy šest vozů,proto nemůžou za jeden den sjezdit opravdu vše.Jinak jakkoli poškozená,zakrytá či chybějící spz-RZ je opravdu poté na popud řidiče hlášena místním městkáčům,ale zase záleží na všímavosti řidiče,protože z každého dne se posílají do centrály,,ajtíkům,,všechny info a systém to sice vyhodnotí,ale zatím to není automatický na městkáče.Ale ten monitorovací systém ovlivnit nejde.Pak záleží na úřednících kteří to obesílají a vyřizují.Jinak většinou se jezdí od cca 8-8:30 do 20:00,noční se jezdí minimálně.A pokud vidíte jezdit třeba víkend,tak jde o sběr dat pro porovnání,takzvaně stat. o:-)

26 úno 2018 02:01
Ohlásit tento příspěvek
hvězda

Odpovědět s citací
Donald - takže Cortec Daniela Zemana má za šest aut 60 míčů ročně...to je slušný výkon

26 úno 2018 06:21
Ohlásit tento příspěvek
kometa

Odpovědět s citací
Donald: Na to, že tedy mají jen šest vozidel, to tady na Bořislavce (P6) a okolí brousí docela důkladně. Vidím je tu z výlohy min. 2-3x denně...

26 úno 2018 12:33
Ohlásit tento příspěvek
vycházející hvězda

Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts
Odpovědět s citací
DonaldSkrblik píše:
Eltodo sice je jako provozovatel monitor vozů,ve skutečnosti to pro ně dělá jiná firma sídlící v Praze 10-Hostivaři,dělám pro ně tak to vím.A nebojte se protože v současné době kdy tyhle autíčka mají na starost Prahy 1,2,3,5,6,7,8,tak jih jezdí ,,6,,-slovy šest vozů,proto nemůžou za jeden den sjezdit opravdu vše.Jinak jakkoli poškozená,zakrytá či chybějící spz-RZ je opravdu poté na popud řidiče hlášena místním městkáčům,ale zase záleží na všímavosti řidiče,protože z každého dne se posílají do centrály,,ajtíkům,,všechny info a systém to sice vyhodnotí,ale zatím to není automatický na městkáče.Ale ten monitorovací systém ovlivnit nejde.Pak záleží na úřednících kteří to obesílají a vyřizují.Jinak většinou se jezdí od cca 8-8:30 do 20:00,noční se jezdí minimálně.A pokud vidíte jezdit třeba víkend,tak jde o sběr dat pro porovnání,takzvaně stat. o:-)

Hele už jsem se na to u Eltoda ptal (poslali mě kamsi), ale nešlo by za nějakou tu basičku nějak zařídit, aby to třeba náhodou mojí SPZ nechávalo osudu:DD

26 úno 2018 14:13
Ohlásit tento příspěvek
hvězdička

Auto: 124
Odpovědět s citací
Ano Praha 6 je nějak opravdu upřednostnována,ono to taky právě na 6 začlo fungovat poprvé tímhle způsobem-pak na 5 a část 8,ted už tento systém funguje ve všech částech,ale holt zvyk drandit 6 zůstává *jokingly*
Ne to bohužel opravdu nelze,ten systém je od řidiče neovlivnitelný,to je téměř denně co mě někdo stopuje a zkouší různý způsoby abych zrovna jeho vůz a RZ nehlásil-nezabíral,ale tohle mi v autě fakt neovlivníme,ajtíci si stím systémem fakt pohráli,a stále ho zdokonalují,takže není mimo ně jakkoli ovlivnitelný,snad možná náký super hacker přes počítače co zvládá nabourat systém bank a jiných super zabezpečených počítačových systémů by to dokázal,ale jinak to fakt nejde.Už jsem zažil i nabídku zdarma jídel v restauraci,nebo 5tisíc,když budu jejich RZ vynechávat,o flaškách či basách ani nemluvě,opakem je pak když lidi naopak na auta plivou či nadávají,hrozí rukou,nebo troubí,ale to taky nepomůže,holt musíte k volbám a tyhle šmejdy vyděračský shodit z radnic a hnát sukovicí a zvoli lidi co to zruší,ale když si ted ty městský části zvyknou a zvykli na ten příval peněz,tak si vtom tak rochní,že pochybuju,že by se to povedlo zrušit,spíše naopak,pokud vím chystá to 4 a chce to zavést i 10 a 9 se určitě nenechá odsunout,holt ty miliony táhnou ]:->

26 úno 2018 19:22
Ohlásit tento příspěvek
hvězda

Auto: Zinkovaná 996, shnilé tříkilo, W211 200Cdi
Odpovědět s citací
To je děs normálně, tak já bych pochopil že pro rezidenty to smysl má. Ale to by to mělo být zadarmo! Tak tam snad bydlim a jednu káru si zaparkovat můžu. Další věc je tam, proč bych nemohl měnit auta? Kus jako kus ne? A proč kdo podniká platí víc? To je normální diskriminace. Kdoví co by na to řekl ústavní soud.

27 úno 2018 11:40
Ohlásit tento příspěvek
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
hvězdička

Auto: W124 300TD '93
Odpovědět s citací
SEMRY píše:
Další věc je tam, proč bych nemohl měnit auta? Kus jako kus ne?

Presne, kus jako kus. V dnesni IT urcite neni problem menit RZ online tam a zpet, treba 5x za den.

Jednou jsem potreboval neco udelat na svym a na tyden si pujcit auto od rodicu. Jdu teda na ty zony, ze bych potreboval zmenit RZ na par dni (zony byly tenkrat uplne novy, o zmene RZ nikde nic moc napsano).
A pan mi povida, ze to nejde jen tak, ze potrebuju prijimaci protokol ze servisu, kam davam svoje auto a potvrzeni, ze auto s jinou RZ je poskytnuto jako nahradni od servisu. Takze smula.

Ted to uz nejak jde pres ten jejich portal, ale jen max. 2x během jednoho roku na dobu nepřesahující v součtu 14 dní. Tak co to je ...

27 úno 2018 13:36
Ohlásit tento příspěvek
kometa

Odpovědět s citací
David8 píše:
SEMRY píše:
Další věc je tam, proč bych nemohl měnit auta? Kus jako kus ne?

Presne, kus jako kus. V dnesni IT urcite neni problem menit RZ online tam a zpet, treba 5x za den.

Jednou jsem potreboval neco udelat na svym a na tyden si pujcit auto od rodicu. Jdu teda na ty zony, ze bych potreboval zmenit RZ na par dni (zony byly tenkrat uplne novy, o zmene RZ nikde nic moc napsano).
A pan mi povida, ze to nejde jen tak, ze potrebuju prijimaci protokol ze servisu, kam davam svoje auto a potvrzeni, ze auto s jinou RZ je poskytnuto jako nahradni od servisu. Takze smula.

Ted to uz nejak jde pres ten jejich portal, ale jen max. 2x během jednoho roku na dobu nepřesahující v součtu 14 dní. Tak co to je ...

Nevím jak jinde, ale tady na P6 to v systému online změnit jde. Na pár dní, např. když máš auto v servisu. To ale nic nemění na tom, že celý je to fašismus.
Edit: Jo, David Má pravdu, max. 2x do roka, to bych :-!

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

27 úno 2018 13:47
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Auto: W124/300CE-24V, W126/500SE a 3x koncern
Odpovědět s citací
Tvl zlaté naše maloměsto. Aktuálně mi před barákem stojí 4 auta a Mercedesy v garáži.
Nevím jak bych s tím parkoval v Praze :)

28 úno 2018 08:01
Ohlásit tento příspěvek
hvězdička

Auto: W124 300TD '93
Odpovědět s citací
tomaso píše:
Tvl zlaté naše maloměsto. Aktuálně mi před barákem stojí 4 auta a Mercedesy v garáži.
Nevím jak bych s tím parkoval v Praze :)

Tomaso, úplně "normálně" 😀. Za první 1200,- ročně no a za ten zbytek po 12tis za každý tuším. Jeste ze, na ty rezidenty to město tak mysli a zajisti jim pohodový parkovani. 😀

Naposledy upravil David8 dne 01 bře 2018 09:19, celkově upraveno 1

01 bře 2018 07:14
Ohlásit tento příspěvek
hvězda

Odpovědět s citací
Divid8 - přesně tak, jsou to vybrané peníze, za které se nic nebuduje, jen je někdo "přerozdělí"

01 bře 2018 08:22
Ohlásit tento příspěvek
král hvězd

Odpovědět s citací
SEMRY píše:
A proč kdo podniká platí víc? To je normální diskriminace. Kdoví co by na to řekl ústavní soud.

Protože kdo se snaží, toho ojebou víc. Ústavní soud na to nic neřekne. A čím víc se snažíš, tím víc platíš. Tady se podporují jen líní lempli, kteří na auto dostanou ještě nevratný příspěvek.

01 bře 2018 18:00
Ohlásit tento příspěvek