Výstava Arkády Pankrác 1.2.2018

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Výstava Arkády Pankrác 1.2.2018

Příspěvek od popelnice »

Co vim od lidi co jsou v tom nalozeny furt tak se to po valce valelo vsudemozne po škarpách a pro obycejny lidi mel vetsi hodnoutu kun co makal na poli *thumbs up*
Vetsinou to nekdo sbalil a odtahl si to domu za flasku

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstava Arkády Pankrác 1.2.2018

Příspěvek od scout76 »

Hodně čtu knížky o konci války a na fotkách toho bylo všude mraky. Asi se to bralo podobně jako dnes auta z 90 - tek. Táta mi říkal,že v Brně bylo koncem 60 - tek na dvorech starých domů mraky zapomenutých aut. Chtěl si přivlastnit Horcha,který stál s klíčema na dvoře jednoho pavlačáku co měl jít k zemi,ale neměl to kam dát. Jeho kamarád od tam zachránil Wanderera a má ho do dnes.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Výstava Arkády Pankrác 1.2.2018

Příspěvek od popelnice »

Je treba se na to koukat jako na dnešní fá/fel v kopřivách *jokingly*

DonaldSkrblik
hvězdička
Příspěvky: 257
Registrován: čtv 25.05.2017, 22:01
Auto: 124

Re: Výstava Arkády Pankrác 1.2.2018

Příspěvek od DonaldSkrblik »

Ale jo,ty věci v konci války se fakt dali sehnat za kuře,či slepici,nebo jako jeden člověk co našel ve škarpě vzácný kus mercedesu,když jim holt došel benzín-nafta,tak to strčili stranou a alou do západního sektoru,hlavně co nejdál od rusů.
Ale to co se motalo u pana sberatele ,,S,,tento případ není,ale právě proto ho mnoho starých sběratelů nesnášelo,no a ten komu řekli tu pravdu,ten ho taky nemusí,to nemluvím o jeho specifickém způsobu renovaci,scela běžnou věcí bylo origo věc co neměl nahradit holt běžnou věcí,klasika zadní světla ze spartaka,či jiné-zrovna nedávno jsem viděl jeden z jeho skvostů,který vraceli z filmování-bmw iseta a na prdeli zářili světla spartak,ale proti gustu... :x
Jinej případ byli 60-70.léta,tehdy se starý auta z 20-30.let opravdu vozili do lesa,nebo na okraj prahy-ve starých SM je vtý době mnoho fotek,Pragovek,Škodovek 20-30.léta vhozených at už přímo v Praze v centru-známý článek jak si redaktoři SM stěžují na údržbu prahy,že v jejich ulici stojí už měsíce stará škoda a postupně zní lidi rozebíraj co chtějí,až zůstane skelet.
Podobně přišel ke své slavné ,ale poctivé sbírce Pragovek pan Příhoda,objížděl okolí měst a stahoval auta z vrakovišt a smetišt a sám je pak renovoval.
kdysi mi spolužák ukazoval fotky,kdy jeho otec v 60-70.s partou trempů našel v lese na plácku asi 4 veterány z 30.let,dle foto asi 420 a jawa minor a oni je pak klidně zapálily a hodily do takového lomu,no já slzel,ale tehdy fakt neměli pro obyč,lidi cenu,takže asi tak. o:-)
Odpovědět