Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Příspěvek od fíkus »

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/au ... f6b220ee8/" onclick="window.open(this.href);return false;

Sádelník1234
vycházející hvězda
Příspěvky: 506
Registrován: čtv 14.04.2016, 14:39
Věk: 34

Re: Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Příspěvek od Sádelník1234 »

Kdyby nebyly postihy za vysokou rychlost, pak by ta omezení byla k ničemu.

A samozřejmě když může uložit flastr i obec. Je to pravidelný zdroj příjmů.

Autor tématu
fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Příspěvek od fíkus »

Tam kde má omezení smysl tak ano. Ale ono se měří a vybírá jen tam, kde se ví že každý pojede rychleji, viz. výpadovka na Strakonice. Žádní chodci, křižovatky, nic a přesto tam neustále hlídkují. Na jižní spojce je povoleno 80 a když tam přes den jedu na poloprázdné silnici 70 tak to už je fofr, takže překročit povolenou rychlost je skoro nemožné. Jen jsem chtěl poukázat co dávno vím - nejlepší je jezdit tak, aby se nic nestalo a dodržovat tak ten hlavní předpis - bránit vzniku škod, a že to evidentně nesouvisí s překračováním povolené rychlosti které se ale potírá velmi narozdíl od nesprávného způsobu jízdy. Přitom bych denně vybral několik pokut jen za bezdůvodně pomalou jízdu, nedání přednosti, nedodržování bezpečné vzdálenosti atd. Pak jde ještě o hluk, to je jiná věc. Leckde je snížená rychlost kvůli hluku.

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Příspěvek od metrák66 »

Mě přijde,že si občas vlezeš do bubnu míchačky,zapneš ji,půl hodiny se povozíš a pak jdeš napsat nějaký moudro sem.Chodil si do autoškoly?Učili jste se značky?Myslím,že si chyběl,protože by si jinak neměl takový hloupý dotazy.Pokud si byl někdy za hranicema,tak tam jsou taky omezení rychlosti.Jsou nastavený pravidla,který se mají dodržovat,ale někteří natvrdlí se budou pořád ptát proč to tak je.Zkus příště zapnout zpětnej chod.Možná to pomůže ]:->

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Příspěvek od Volhovič »

Jsou to nenažraný ku..y, co chtějí dojit a dojit...
Já teď sedím v práci a na rameni mám hlukoměr , co
mi tam dali jacísi pofidérní pracovníci z jakési kontroly
z ČZU ... kdyby chodili po dílnách, kde jsem dřív dělal mechanika,
kde se topilo vyjeťákem, peníze na pásce minimum a zbytek bokem,
pracovní podmínky bída a jistoty 0.
Tam nejdou ale do slušný firmy, co dává dobrou práci a stará se
o lidi, sem jdou... no protože tady vyberou prachy jako na té strakonické! 008 :-! :'(
Jsem jim řekl, že to o svačině v hospodě vyměním za svíčkovou 009

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Příspěvek od popelnice »

Zrovna nedavno jsem jel v 1:00 rano kocbere 1000,- chous. Hradiste 800,- a 1:58 zpet za stejnou cenu *jokingly* takze o 36oo,- lehci :D
Brecet je nesmysl ;) staci jezdit jak se ma a platis jen naftu :D
V Litomysli jsem jim na radaru vloni udelal rekord 007

Brabus63
vycházející hvězda
Příspěvky: 930
Registrován: ned 13.03.2011, 9:32
Auto: MB C32AMG, W124 250D, Viano
Bydliště: Praha

Re: Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Příspěvek od Brabus63 »

Řekl bych, že koukání na tachometr a hlídání rychlosti aby ji řidič nepřekročil je slušná nepozornost. Bohužel se řeší i malicherné překročení rychlosti.

Autor tématu
fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Příspěvek od fíkus »

Metrák - a kde tu píšu o nedodržování pravidel??? Právě naopak, nepokutují se přesně ty přestupky, které vedou k nehodám. Šlo o potírání překročení rychlosti které prokazatelně nebezpečné není ale fízlové s rychlostí "bojují" pomocí stíhaček, skutečně nebezpečné chování pak nikdo neřeší. Málo. Takže jde jako u ekologie - o výběr peněz a ne o bezpečnost. Kdo z vás ubere když vidí reflexní vestu podobnou co mají fízlové, u krajnice v obci? Já ano. Na snižení rychlosti by tak byl místo skryté kamery lepší stacionární policajt, někde ho i mají. Protože - kdo tam jezdí denně a je tam radar tak ubere u kamery a za ní davaj takže stejně vyberou hovno a kdo tam jede poprvé nebo tam jezdí málo tak uvidí místo neviditelného radaru figuru fízla a ubere. Splní se tím tedy to, že pojede POMALU tam kde to je třeba. Jak zvýší nějaká pokuta bezpečí chodců v měřeném místě, přijde za dva měsíce z nějaké prdele, ani nevím odkud, že jsem tam jel na 50 62. Předpisy jsou pro pořádek a ne pro plnění státní nebo obecní kasy, takže by se měli odpovědní starat o tento aspekt a ne o to jak na základě předpisů vybírat pokuty. Od toho tu armádu fízlů a úředníků nemáme.

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Příspěvek od metrák66 »

Volhovič píše:Jsou to nenažraný ku..y, co chtějí dojit a dojit...
Já teď sedím v práci a na rameni mám hlukoměr , co
mi tam dali jacísi pofidérní pracovníci z jakési kontroly
z ČZU ... kdyby chodili po dílnách, kde jsem dřív dělal mechanika,
kde se topilo vyjeťákem, peníze na pásce minimum a zbytek bokem,
pracovní podmínky bída a jistoty 0.
Tam nejdou ale do slušný firmy, co dává dobrou práci a stará se
o lidi, sem jdou... no protože tady vyberou prachy jako na té strakonické! 008 :-! :'(
Jsem jim řekl, že to o svačině v hospodě vyměním za svíčkovou 009
Přesně.Tihle šmejdi mě štvou víc než celej Babiš nebo nějaký omezování rychlosti.Tihle darmožrouti co ti vlezou do firmy a poučují co a jak máš dělat :-!

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Příspěvek od metrák66 »

fíkus píše:Metrák - a kde tu píšu o nedodržování pravidel??? Právě naopak, nepokutují se přesně ty přestupky, které vedou k nehodám. Šlo o potírání překročení rychlosti které prokazatelně nebezpečné není ale fízlové s rychlostí "bojují" pomocí stíhaček, skutečně nebezpečné chování pak nikdo neřeší. Málo. Takže jde jako u ekologie - o výběr peněz a ne o bezpečnost. Kdo z vás ubere když vidí reflexní vestu podobnou co mají fízlové, u krajnice v obci? Já ano. Na snižení rychlosti by tak byl místo skryté kamery lepší stacionární policajt, někde ho i mají. Protože - kdo tam jezdí denně a je tam radar tak ubere u kamery a za ní davaj takže stejně vyberou hovno a kdo tam jede poprvé nebo tam jezdí málo tak uvidí místo neviditelného radaru figuru fízla a ubere. Splní se tím tedy to, že pojede POMALU tam kde to je třeba. Jak zvýší nějaká pokuta bezpečí chodců v měřeném místě, přijde za dva měsíce z nějaké prdele, ani nevím odkud, že jsem tam jel na 50 62. Předpisy jsou pro pořádek a ne pro plnění státní nebo obecní kasy, takže by se měli odpovědní starat o tento aspekt a ne o to jak na základě předpisů vybírat pokuty. Od toho tu armádu fízlů a úředníků nemáme.
Rychlost a nebezpečné chování spolu souvisí a netřeba zmiňovat to,že ze 120 se zpomaluje hůř než z 90,když se válí na silnici mezi vesnicemi vožralej Frata Vomáčka nebo ti skočí před auto srna.Je mi jasný,že zase budeš plantat ty nesmysly jak jezdíš rychle a bezpečně,ale musíš brát ohled na ty,co to tak dobře jako ty neumí a proto je tam nastavená rychlost/pravidlo,kterým se máš řídit.Nedodržuješ pravidla,tak plať.

Ji-rka
vycházející hvězda
Příspěvky: 762
Registrován: ned 21.06.2009, 22:52
Auto: Němčour
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Příspěvek od Ji-rka »

Já s tim nemam problém.Porušim pravidla,tak zaplatim pokutu.Přijmu trest,kolikrát uznání chyby mělo vliv na postih.Buď mi dali kilčo nebo domluvu.A na tachometr ustavičně nekoukám,myslim,že každej kdo má něco najeto,tak ví jak jede.
Kdyby nebyla pravidla,tak takových píčusů co si myslí jaký jsou páni tu je ještě víc.

U nás taky přišli měřit hluk,hezky když provoz skoro nejel.Tak jsem tam šel a hezky před naším BOZP technikem jsem se zeptal zda to teď kalibrují,protože na měření hluku tu chybí zapnutá pila na trubky a lisovna měla zrovna pauzu.Technik zezelenal,ale dosáhli jsme tenkrát na příplatky.
Všecko tohle je buzerace a aby to naoko prošlo.
Nedávno BOZP audit,tak jsme se zeptal proč v celé hale je jedno nouzové světlo.No,prý udržba nestíhá.Na otázku jak muže být údržba firmy nad zákonem mi nikdo nedokázal odpovědět.

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Příspěvek od Waterfall »

Co se týče nehod a rychlosti...je rozdíl maximální povolená rychlost a přiměřená rychlost. Na nehodovost má vliv spíš ta druhá. Tyhle dvě rychlosti nejsou totéž, protože v ostré zatáčce může být 90 sakra moc, i když ta rychlost je tam dovolená. A zase na rovné, široké a přehledné silnici lze úplně bezpečně jet 110, i když je tam pořád omezení na 90. Taky je třeba brat v úvahu, že tato pravidla jsou stará několik desítek let a možnosti současných aut jsou úplně jinde, než byla auta v dobách, kdy tahle vyhláška vznikla.
Vybírání pokut za rychlost je ve většině případů prostě účelová záležitost a s bezpečností moc nesouvisí. Dodržování často úplně nesmyslných značek a nařízení nijak nezaručí, že se člověk nevybourá. Takže dodržuji určitá pravidla, abych bezpečně dojel, ale ne samo pro sebe.

Autor tématu
fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Příspěvek od fíkus »

Metrák - já se bavím o měření rychlosti tam, kde to nikoho neohrožuje - na prázdné silnici mezi poli v Chuchli je fakt jedno jestli jedu 80 nebo 92 - při tom druhém je to ale za pokutičku. Ty pleteš hrušky a jablka. Já v noci jedu na dohled, když nejde jet na dálkový tak jedu třeba 70. Po dálnici víc s velkým rizikem že tam může třeba stát velký pes, to už se mi stalo. Jednomu jsem se vyhnul a v druhém pruhu stál další. Rána, mrtvej vlčák a zk..vený auto. Jel jsem ani ne 110 km/h. Povolených je 130. Bavíme se o příčině dopravních nehod. Ano, dá se dovodit, že nepozornost při 50 km/h dopadne jinak než při 70 km/h. To souhlas že tady rychlost hraje roli.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Příspěvek od popelnice »

fíkus píše:Metrák - já se bavím o měření rychlosti tam, kde to nikoho neohrožuje - na prázdné silnici mezi poli v Chuchli je fakt jedno jestli jedu 80 nebo 92 - při tom druhém je to ale za pokutičku. Ty pleteš hrušky a jablka. Já v noci jedu na dohled, když nejde jet na dálkový tak jedu třeba 70. Po dálnici víc s velkým rizikem že tam může třeba stát velký pes, to už se mi stalo. Jednomu jsem se vyhnul a v druhém pruhu stál další. Rána, mrtvej vlčák a zk..vený auto. Jel jsem ani ne 110 km/h. Povolených je 130. Bavíme se o příčině dopravních nehod. Ano, dá se dovodit, že nepozornost při 50 km/h dopadne jinak než při 70 km/h. To souhlas že tady rychlost hraje roli.
A mezi poli v chuchli se meri casto? U nas jsou svestky bojacny a tak daleko od mesta by nejeli :D

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Příspěvek od popelnice »

Ja zas rikam at se meri i v garazich u tesca 20tka *thumbs up* ale at neotravujou s “dobry den bězna silnicni kontrola” to me nasira daleko vic :-! Zpravidla je ta bezns kontrola kdyz specham *jokingly* a kdyz jim nesednes nebo se nebavis jako posera s bohy tak jsou schopni kontrolovat i zarovky a pojistky kus vs.auto @=
Odpovědět