Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Příspěvek od fíkus »

Jo, tak to mě obrací naruby taky, kontroly "jen tak".

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Příspěvek od metrák66 »

Ji-rka píše:Já s tim nemam problém.Porušim pravidla,tak zaplatim pokutu.Přijmu trest,kolikrát uznání chyby mělo vliv na postih.Buď mi dali kilčo nebo domluvu.A na tachometr ustavičně nekoukám,myslim,že každej kdo má něco najeto,tak ví jak jede.
Kdyby nebyla pravidla,tak takových píčusů co si myslí jaký jsou páni tu je ještě víc.

U nás taky přišli měřit hluk,hezky když provoz skoro nejel.Tak jsem tam šel a hezky před naším BOZP technikem jsem se zeptal zda to teď kalibrují,protože na měření hluku tu chybí zapnutá pila na trubky a lisovna měla zrovna pauzu.Technik zezelenal,ale dosáhli jsme tenkrát na příplatky.
Všecko tohle je buzerace a aby to naoko prošlo.
Nedávno BOZP audit,tak jsme se zeptal proč v celé hale je jedno nouzové světlo.No,prý udržba nestíhá.Na otázku jak muže být údržba firmy nad zákonem mi nikdo nedokázal odpovědět.
*thumbs up* přesně.Nebudou li pravdila,tak na bude roztřískaných víc a je jedno,že na poli v Chuchli je rovinka a nemůže se nic stát.Jo a ty vopruzovací kontroly mě taky neskutečně serou :-!.Na druhou stranu dokud budou jezdit lidi nachcaní a nafetovaní,tak za ty kontroly můžem bejt rádi.

Autor tématu
fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Příspěvek od fíkus »

Stalo se to jen mně že už nedávaj vždy dýchnout? Nějakou dobu to bylo povinný při každý kontrole.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Příspěvek od scout76 »

Kdyby nejeli jak kkti,tak by se to nemuselo stát.

https://www.novinky.cz/auto/460950-neho ... hlost.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor tématu
fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Příspěvek od fíkus »

Typická ukázka že je potřeba jet podle situace. Znát brzdnou dráhu kamionu na různých typech povrchu se může hodit. Je otázkou co za debila sedělo za volantem.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Měřit rychlost - ale v zájmu čeho?

Příspěvek od kejb »

Provoz v čr na dálnicích za stížených podmínek nesnáším.
Lidi letí jak hovado sníh nesníh (na dálnici je přece 130,ne?) a nebo zase zbytečně pomalu. Ono obecně třeba jízda 140km/h na potkávací světla i v případě moderní technologie světlometu, není žádná extra bezpečnost.
Co se týká rychlosti, samozřejmě je rozdíl když jedeš 90 nebo 110 prostě je.
Osobně rychlost mimo obec moc nedodržuju ale přínos v bezpečnosti při dodržování rychlosti je neoddiskutovatelný.
Odpovědět